zaterdag 3 aug. 1974, no. 8 Red.: Mevr. C.H. KLOOSTERBOER- ISAKSSON, Zeeweg 12 - Tel. 02248-323 Uitgave: Vereniging voor Vreemdelingenverkeer Bad Callantsoog, Jewelweg 8. VERHUUR en ABONNEMENTEN: VVV kantoor - Telefoon 02248-541 Druk: Fa. K. van Loenen en Zn., Schagerbrug - Telefoon02247-272 Kinderen gered Ouders staan toe te kijken. Dit klinkt af- schuwelijk, maar het is de waarheid. Zondag 28 juli werden twee kinderen van ongeveer 7 en 8 jaar op het nippertje bij een der dammen in Groote Keeten uit zee gered. Alle hulde aan alien, die steeds klaar staan om toezicht op de baders te houden en hun leven wagen om anderen te redden. Helaas zijn er nog steeds te veel strand- bezoekers, die niet weten hoe gevaarlijk het is om bij de dammen te baden. Vooral personen uit het Noorden van Gro- ningen en Friesland en Duitse gasten den- ken dat de dammen gelijk staan aan de kribben, die in hun streek of land aan- wezig zijn. Nu de grote stroom Duitse vakantiegan- gers weer naar de kust gekomen is, ver- zoeken we alle lezers van de Badbode en alien die verhuren, hun gasten op de hoogte te stellen van het volgende artikel dat speciaal door een Duitse gast, die reeds iaren aan onze kust vertoeft, in ,,deutscher Snrache" geschreven is: An alle deutschen Urlauber in Callantsoog: Verhaltensregeln fur das Baden und Schwimmen in der See. Wer in die Berge steigt, der sollte das nicht ohne Bergfuhrer tun, und er kann die Ratschlage der Einheimischen nicht in den Wind schlagen. Wer an die See geht, sollte sich auch rechtzeitig iiber die wichtigsten Verhaltensregeln orienteren. Daher mochten wir Ihnen hier einige angeben: 1. Das Baden in der Nahe der Buhnen (hier: "dammen" genannt) ist lebensge- fahrlich, da die dort auftretenden Stru- del unberechenbar sind. (Leider hat es in den letzten Jahren immer wieder Badeunfalle gegeben, weil diese hier wichtigste Baderegel nicht beachtet wurde 2. Kinder nie allein und unbeaufsichtigt ins Wasser lassen 3. Das weite Hinausschwimmen in die See ist zu vermeiden, weil auch erfahrene Sohwimmer (selbst "Rettungsschwim- mer"!) durch sich plotzlich verandernde Stromungen oder wegen ihres Gesund- heitszustandes (Krampfe, Schwachen u.a.m.) in Schwierigkeiten kommen konnen. 4. Den Anweisungen der Strandaufsicht ist unbedingt Folge zu leisten. Die Bade- meister haben das Recht Badende "aus dem Wasser zu blasen", wenn sie es fur richtig halten. 5. Luftmatratzen, Schwimmringe und -tiere diirfen (bei blauer Flagge) nicht mit in das Wasser genommen werden; sie helfen nicht, sondern sie gefahrden 6. Mit nicht seefesten Schlauchbooten und Flossen darf man nicht (zum Angeln oder Fischen) hinausfahren. 7. Am freien Strand, an dem keine Pachter sind, wird die Aufsicht von den Leuten der Rettungsgesellschaft (C.R.B. Paal 13) vorgenommen; d.h. dass man sich auch dort deren Anweisungen zu fugen hat. P. Schwenkhagen im Sommer 1974 z.Zt. Urlauberseelsorger fur die deutschen Urlauber, Callantsoog, Op't Landtweg 16. Autocross. Op het, bij velen als zeer goed beveiligd bekendstaande, terrein Abbestede in Cal lantsoog wordt op 4 augustus opnieuw een Autocross gehouden. Aan de start verschijnen evenals de vorige keer enkele inwoners uit Callantsoog als Piet de Vries, Jaap de Jong, Frans van Klaveren, Jacques Stam en de thans in Schagen woonachtige Peter van Muyen, terwijl Joh. Schaap van de Callantsoger- vaart, indien niet door pech achtervolgt, zeker tot de kanshebbers behoort. De Autocross is op het platteland zo lang- zamerhand een begrip geworden. Veel stadsmensen en buitenlanders weten weinig af van het spektakel dat Autocross heet. De auto's bijvoorbeeld zijn meestal opgebouwd uit onderdelen van diverse an- dere auto's, door het aanbrengen van o.a. plaatwerk wordt voor de veiligheid van de bestuurder gezorgd. Een cross wordt in diverse manches ver- reden, de winnaars van een manche plaat- sen zich rechtstreeks in de halve finale. Via een herkansingsronde worden de ver- liezers in de gelegenheid gesteld eveneens deel te nemen aan de halve finale. Het meest spectaculaire is als de auto's dicht achter elkaar rijden en via duw of stoot in de grepnel, sloot, terecht komen of dwars op het parcours komen te staan. De Autocross van 4 augustus staat weer onder leiding van de A.C.O.N., de aanvan? van de wedstrijd is 14.00 uur. Voor de veiligheid van de bezoekers wordt in overleg met de Rijkspolitie de grootst mogelijke zorg gedragen. De nrijsuitreiking vindt plaats in het dornshuis ,.de Kolfweid" tegenover het VVV kantoor te Callantsoog. De muziek wordt verzorgd door het duo Pe en Je. Belangstellenden zijn van harte welkom. Spirituals, Songs und neue Lieder. Onder deze titel vindt een internationale en oecumenische zangdienst plaats in de Ned. Hervormde Kerk te Callantsoog. Medewerking verleent de heer Will Strick, spirituals, songs etc. Dit is het laatste op- treden van Will Strick in Callantsoog, dit in verband met vertrek naar het buiten- land. Allen, die spirituals en songs willen spelen of zingen kunnen eveneens hun instrumen- ten meenemen en spontaan aan dit zang- festijn deelnemen. De avond wordt speciaal georganiseerd voor alien die jong van hart zijn, daarbij wordt het bijzonder op nriis pesteld als ook de jeugd vertegenwoordivd is en instru- mentaal of vocaal van zich doet horen. De avond wordt om 19.30 uur begonnen in de Ned. Herv. Kerk op dinsdag 6 augus tus a.s. Tot ziens Het Zwanenwater. Lampionoptocht. Alle strandspelen, die voor kinderen ge organiseerd worden, zijn meestal een suc- ces. Toch is er een evenement, dat bij de jeugd de grootste aantrekkingskracht heeft, dat is de lampionoptocht (Fakkel- zug). Vooral als men de kinderen zelf iets laat maken, zodat ze verkleed (kostiimiert) aan het feest kunnen deelnemen, is de pret bijzonder groot. Bovendien bemerkt men al spoedig hoe inventief kinderen zijn bij het uitbeelden van iets dat tot hun verbeelding spreekt. In Callantsoog wordt het grote kinder- feest, de lampionoptocht, gehouden op donderdag 8 augustus. Met begeleiding van het Fanfarecorps Cal lantsoog zal het lange lint van kleurige lichtjes dan weer door het dorp trekken, en wel vanaf het Dorpsplein. Het zou buitengewoon plezierig zijn als de huizen en tuinen langs de route zo veel mogelijk verlicht worden. Alle kinderen kunnen aan de optocht deel nemen. Gekostumeerden worden om 20.00 uur verwacht op het Dorpsplein. Voor de aardigste ideeen en leukste kos- tuums worden enkele prijzen beschikbaar gesteld. Men verwacht dat de jurering tot ongeveer 20.45 uur zal duren, daarna ver- trekt de optocht. Nieuws uit Groote Keeten. Voor Keetemer begrippen was de deelna- me aan de Lampionoptocht niet zo groot, hoewel er ongeveer 80 kinderen <*ekostu- meerd waren, verdeeld over 58 enkelingen en groepen. De or<*anisatie was perfect, de optocht trok veel belangstelling van Keetemers en gasten. Terwijl de kinderen met lampions door Groote Keeten trokken, begeleid door de Callantsoger Fanfare, werd door de jury de lijst van prijswinnaars (voor de leukste kostuums) samengesteld. We moeten wel meedelen dat de categorie clowns dit keer bijzonder groot was. Origineel is de voorstelling niet, maar de uitvoering was in het algemeen bijzonder goed, waardoor verschillende clowns voor een prijs in aanmerking kwamen. De prijswinnaars waren: 1 Michel en Anja Praktijk, clowns 2 Jolanda Bakker, karnemelkmeisje Loes van Oerle, supporter W.K. '74 3 Johnny Bakker, koffiemeisje 4 Koen Smit, houdt het strand schoon 5 Ference Jachtman, houdt Groote Kee ten schoon 6 Caroline Bavink, lapjesmeisje 7 Joke Hoeve, clown Josien Meulenhof, hasjiesj-smokkelaar Robert de Wild, clown 8 Eddie van Oerle, clown Jolanda Spaans, Spaanse dame Yvonne Nansink, deftige dame 9 Renee Ganzeboer, deftige dame Nicole Jacobs, Indianenmeisje Ester Kanters, clown Het grote kinderfeest was bijzonder ge- slaaed, de jury, muzikanten en andere medewerkers veel dank voor hun assisten- tie. Voor bezoekers geopend van 7.00 uur 's morgens tot zonsondergang. Leden van natuurmonumenten met ge- zinsleden tot 18 jaar vrij entree op vertoon van lid- maatschapskaart. Toegangskaarten a f 1,50 per per- soon, kinderen van 6-12 jaar 50 cent, kinderen tot en met 5 jaar vrij. Kaarten verkrijgbaar bij de ingang Zuidschinkeldijk, (automaat)

Badbode voor Callantsoog | 1974 | | pagina 1