zaterdag 10 aug. 1974, no. 9 Red.: Mevr. C.H. KLOOSTERBOER-ISAKSSON, Zeeweg 12 - Tel. 02248-323 VERHUUR en ABONNEMENTEN: VVV kantoor - Telefoon 02248-541 Uitgave: Vereniging voor Vreemdelingenverkeer Bad Callantsoog, Jewelweg 8. Druk: Fa. K. van Loenen en Zn., Schagerbrug - Telefoon 02247-272 Kinderspelen. In het programma van de week van 29 juli tot 3 augustus stond enkele keren: .zand hopen maken" vermeld. Dit ging helaas niet door, omdat weinig rekening met het getij gehouden was. In Groote Keeten werd daarom op maan dag 29 juli touwtrekken georganiseerd en dat was me het feestje wel. De kleine Uriel, 5 jaar oud, kwam, zag en overwon (bijna). Eerst trok ze een 5 jarige over de streep, daarna een 6 jarige, vervol gens een 7 jarige, maar de 8 jarige was toch iets sterker en won de wedstrijd. Bij de groep van 9 en 10 jarigen was het ook raak, Evert-Jan Lemmers moest zijn meerdere erkennen in Petra van Putten. Het feest was bijzonder geslaagd, de win naars waren bij de groep van 6 tot en met 8 jarigen: 1. Martina Hoogschagen 2. Uriel Nieuwenburg In de groep van 9 en 10 jaar kregen een prijs: 1. Petra van Putten 2. Evert-Jan Lemmers Bij strandpaviljoen Smit werd het zand hopen maken vervangen door zandfiguren maken. Ook daarvoor was veel belangstel ling, er werden leuke figuren gemaakt, die over het algemeen goed afgewerkt waren. De prijzen werden toegekend aan: 1. Iris Koltz - Helga Provily „zeehond" 2. Nico v. Klink - Klaas Nieuwiand „clown" 3. Nico Pleeging - Mignon Isaksson „naaktstrand" 4. Jutha en Wüchner Oliway „schildpad" Het zandfiguren maken bij Roos in Groote Keeten kon vrijdag wel normaal doorgaan. Er waren veel kinderen die aan het festijn deelnamen. De figuren waren bijzonder afwisselend en vaak zeer origineel, de af werking was ook hier goed verzorgd. De prijzen in Groote Keeten bij de wed strijd zandfiguren maken waren voor: 1. Joice Dieters Charles Dieters Jan Periëns, „dolfijn" 2. Alies Lakeman Astrid Kaag, „bakker" 3. Richard Houterman, „Neptunis" 4. Luc Bos, „Adam" Monique de Boer, „harlekijn" 5. Dorethe Franzmann, „zeemeermin" Mareth den Braver, „paard" De strandfestiviteiten waren de afgelopen week een groot succes. Spirituals. Het is niet onze gewoonte stil te staan bij muzikale evenementen, die reeds plaats vonden. Een uitzondering willen we ma ken voor de zangdienst van dinsdag j.1. in de Ned. Herv. Kerk. Alle hulde aan de initiatiefnemers, de heren predikanten De- kan P. Sdhwenkhagen en Ds. E. J. Bosch, die de heer Strick bereid vonden de avond muzikaal te begeleiden. Het was een ou derwets succes, de kerk was stampvol. Ook voor de heer Strick, die voor de laat ste keer in zijn woonplaats Callantsoog optrad, was dit bijzonder plezierig. Heel veel dank voor het gebodene namens de vele toehoorders. De heer Strick en familie wensen we alle goeds tijdens hun verblijf in de Antillen. Nereïde op Triton Wandelpuzzletocht. Een evenement dat altijd slaagt, is een wandelpuzzletocht. Dit was ook donder dag 1 augustus het geval. Er was veel deelname, ongeveer 180 personen verdeeld over een kleine 60 groepen. De route voerde de wandelaars door het gehele dorp Callantsoog (met uitzondering van de nieuwe woonwijk „Uyterland"). De deelnemers moesten verschillende op drachten uitvoeren en vragen beantwoor den als: „wat betekenen de letters K.N.Z.H.R.M.", „hoe heet het beeld bij het dorpshuis „de Kolfweid", enz. Na het vaststellen van de juiste antwoor den werden de prijswinnaars bekend ge maakt: 1. Heer Dissel Mevrouw den Uyl Olaf Petra Freddie 2. Heer den Uyl Mevrouw Dissel Joyka Silvia Erma 3. Mevrouw Smit Ineke Smit Hetty Smit De prijsuitreiking vond plaats in Strand paviljoen Vos, waar de stemming „er goed in zat". Het Zwanenwater. Voor bezoekers geopend ven 7.00 uur 's morgens tot zonsondergang. Leden van natuurmonumenten met ge zinsleden tot 18 jaar vrij entree op vertoon van lid maatschapskaart. Toegangskaarten a f 1,50 per per soon, kinderen van 6-12 jaar 50 cent, kinderen tot en met 5 jaar vrij. Kaarten verkrijgbaar bij de ingang Zuidschinkeldijk, (automaat) Korte Berichten. Strandloop: Maandag 12 augustus zal er een strand loop georganiseerd worden vanaf strand paviljoen Smit. De inschrijving vindt plaats om 19.00 uur. Er kan worden inge schreven voor de afstand van 2 of 5 km. (voor de prestatietocht of voor de strand loop). De tijden worden voor wat betreft de prestatieloop nauwkeurig opgenomen. Doet u ook mee Voetbal: Ook zaterdag werd er door de Callants- ogers weer verloren, nu van J.V.C. uit Ju- lianadorp met 2-0. Woensdag 7 augustus was de strijd tegen H.C.S.C. spannend, de uitslag tegen de be kerwinnaar van vorig jaar was slechts een kleine nederlaag voor Callantsoog, n.1. 3-2. Festiviteiten: Helaas kunnen de Beat- en Disco-avonden in het dorpshuis „de Kolfweid" volgende week niet meer plaats vinden. De school- gymnastiek begint weer nu de Hollandse schoolvakanties voorbij zijn. Mocht er nog een mogelijkheid zijn om iets voor de oudere jeugd te organiseren, dan wordt dit o.a. bij het VVV kantoor bekend ge maakt. Ook in het Recreatiegebouw de Garnekuul zijn geen evenementen meer gepland. Het bestuur van de A.D.A. moet i.v.m. school gaande kinderen terug naar de woonplaats, bovendien neemt het aantal kampeerders eveneens door het beëindigen van de Hol landse schoolvakantie sterk af. Midget-golf: Dinsdag zal een open kampioenschap midget-golven georganiseerd worden in Groote Keeten op het terrein bij de Vijver hut. De deelname is gratis. Oud papier: zaterdag 10 aug. ophalen van oud papier. Tafeltennis. Maandag 5 augustus was het gezellig druk in het dorpshuis. Het maximale aantal tafeltennissers nam deel aan de wedstrijd. Helaas bleek de enige dame (deelneemster) niet in staat het geweld der heren te door breken. Daarbij moeten we eerlijkheids halve opmerken dat ook slechts één Hol lander de eer van vaderlandse bodem hoog hield. Dames, troost u, de wedstrijden zullen de gehele maand augustus nog plaatsvinden op maandagavond. De redactrice van dit blad stelt in die periode een extra prijs beschikbaar voor de dame, die de heren uit buiten- en binnenland weet te kloppen. Succes De wedstrijd werd dit keer ge wonnen door: 1. Herr Strelau 2. Herr Wittmann 3. de heer E. Poel 4. Herr Dockhorn Tafeltennissers en alle belangstellenden zijn maandag 12 augustus weer „herzlich eingeladen" in het dorpshuis „Kolfweid" tegenover het VVV kantoor.

Badbode voor Callantsoog | 1974 | | pagina 1