"C-v zaterdag 17 aug. 1974, no. 10 T V A Red.: Mevr. C.H. KLOOSTERBOER- ISAKSSON, Zeeweg 12 - Tel. 02248-323 Uitgave: Vereniging voor Vreemdelingenverkeer Bad Callantsoog, Jewelweg 8. VERHUUR en ABONNEMENTEN: VVV kantoor - Telefoon 02248-541 Druk: Fa. K. van Loenen en Zn., Schagerbrug - Telefoon02247-272 Lampionoptocht. Met gemengde gevoelens werd de avond van de achtste augustus tegemoet gezien. De weersvoorspelling was beslist slecht; harde wind en regenbuien, maar in Cal lantsoog zijn de weergoden bepaald met hen die iets organiseren. Het weer was's avonds prima, de lampion optocht trok veel belangstelling, een groot aantal kinderen was gekostumeerd, het feest werd een groot succes. Dit keer werd het traditionele „spekkie" niet uitgereikt. Veel ouders zijn er in ver- band met tandbederf op tegen dat hun kinderen na de avondmaaltijd snoepen. Hiervoor in de plaats kwam een bon voor een gratis ritje in de zweef- of fietsmolen. Dit werd door de kermisexploitant, de heer Braak uit Egmond, zo gewaardeerd, dat de kaartjes gratis door hem beschik- baar gesteld werden. Hierdoor kon de VVV een groter aantal prijzen uitreiken als gewoonlijk. De jury, bestaande uit de heren P. Schwenkhagen en P. J. Vos vonden dat de volgende groe- pen voor een prijs in aanmerking kwamen: 1. Pieter Meulenhoff, Willem Meulenhoff, Brigit Meulenhoff, „de strandvlaggen, rood, geel en blauw" 2. zeven kinderen, waarvan de namen ons niet bekend zijn als „eet meer fruit, dan hoeft er geen kies uit" 3. Margreet Snaas, Nicoline Snaas, „Spaans echtpaar" 4. Daniel Genet, Marcel Sterkenburg, „de twee hippies" Bij de enkelingen kregen de volgende kinderen een prijs: 1. Jolanda Bakker, „karnemelkmeisje" Johnny Bakker, „koffiemeisje" 2. Engelien Wey, „vogelverschrikker" 3. Christine Engler, „Indonesische vrouw" 4. Eva Ostendorf, „zwart gelaarsde kat" 5. Jeroen Schipper, „strandjutter" 6. Ben Ostendorf, „tuinman" De lampionoptocht werd muzikaal bege- leid door het Fanfarecorps Callantsoog. Allen, die hun medewerking verleenden tot het welslagen van deze avond, zeggen we hartelijk dank. Tafeltennissen. Met het tafeltennissen gaat het nog steeds prima. Er is zowel van de zijde van de spelers als van de zijde van het publiek een goede belangstelling. Hollanders en Duitse vakantiegangers, evenals enkele Callantsogers, zijn trouwe deelnemers aan het tournooi. We hopen dat dit in de maand augustus zo blijft. De uitslag van de wedstrijd op 12 augus tus was: 1. Herr Eversberg 2. Herr Heinrichs 3. Herr Schlote 4. Theo Suidgeest U weet het dames, een extra prijs is te winnen door de dame, die de heren ten- nissers verslaat. Probeert u het eens! Ook toeschouwers zijn weer van harte welkom in het dorpshuis „de Kolfweid" op maandag 19 augustus vanaf 19.00 uur. Komt u ook eens A. D. A. festiviteiten. Voor het bestuur van de kampeervereni- ging A.D.A. is het organiseren van festivi teiten in de zomer van 1974 weer verleden tijd. Hoewel er niet bepaald iedere dag een hittegolf te vermelden viel, waren de weersomstandigheden toch geen spelbre- ker bij de evenementen. Het was dan ook een zeer succesvol sei- zoen. De kinderspelen en viswedstrijden trokken veel belangstelling. De bingo en klaverjasdrives gaven een record aantal deelnemers, de volleybalwedstrijden wa ren grandioos, helaas ontbreken ons op dit moment de uitslagen van de laatste wed- strijden van 31 juli en 7 augustus. Ook het slotbal van zaterdag 10 augustus was een enorm succes. Velen, die van feesten en dansen houden waren naar de Garnekuul gekomen, om dit laatste feest in het Recreatiegebouw mee te maken. Het trio Heesbeen verzorgde de dansmu- ziek tijdens deze gezellig ouderwetse „balavond". Door een communicatiestoring tussen het A.D.A. bestuur en de cantinebeheerder kon de laatste klaverjasdrive helaas niet doorgaan, hetgeen voor vele klaverjassers een grote teleurstelling was. Door 't bestuur van de A.D.A. wordt zon- dag 18 aug. 's morgens 10.00 uur een verga- dering belegd met de leden. Kampeerders van alle campings, die zich voor de ver eniging interesseren, die op- of aanmer- kingen hebben, die nadere informatie over de A.D.A. wensen, zijn van harte welkom in het Recreatiegebouw van de Garnekuul. Het dagelijks bestuur kan door UW komst een idee krijgen of het wel nut heeft een vereniging van campinggasten in stand te houden en gedurende de gehele zomerva- kantie dagelijks voor kampeerders in de weer te zijn. Komt u ook uw zegje zeggen 50 Jaar getrouwd. Vrij dag 9 augustus vierden de heer en mevrouw Berends-Crane uit Amsterdam hun 50 jarig huwelijksfeest in Callantsoog. Het bruidspaar komt reeds 24 jaar op camping Klein Begin" van J. Zeeman. Van begin mei tot half September heeft de familie Berends een vaste plaats op het kampeerterrein. Geen wonder, dat het heugelijke feit niet ongemerkt voorbij ging. Enkele gasten op de camping en de familie Zeeman hadden een grootse huldiging op touw gezet. Het feest werd in het Recreatiegebouw van de Garnekuul gehouden, waarbij de Cal- lantsoger Fanfare acte de presence gaf. Aan belangstelling, bloemen en cadeaux ontbrak het niet. Ook van deze zijde van harte proficiat Het Zwanenwater. Voetbal. De laatste wedstrijd in het Nederlaag- tournooi om de ,,Jan Kuiper" beker wordt zaterdag 17 augustus gehouden. De voetbalclub, die tot nu toe de grootste overwinning op Callantsoog behaalde, is Schellingwoude. Het zal er dus van af- hangen hoe Callantsoog tegen Schoorl speelt. In ieder geval zal Schellingwoude verzocht worden met een delegatie aan- wezig te zijn tijdens de prijsuitreiking, na afloop van de wedstrijd van zaterdag. De beker zal worden uitgereikt door de heer G. Kuiper in de cantine bij het voet- balveld. In tegenstelling tot eerdere be- richten, zal de wedstrijd om 18.15 uur uiterlijk aanvangen. Belangstelling van de zijde van het pu bliek wordt ten zeerste op prijs gesteld. Bingo. Sportbeoefenaars opgelet In het Recre atiegebouw de Garnekuul" wordt op zater dag 17 augustus een bingo georganiseerd door de handbalvereniging Callantsoog. De opbrengst komt ten goede aan de nood- lijdende kas van deze vereniging. Medewerking verleent o.a. de voorzitter van de A.D.A. Er zijn prachtige prijzen te winnen, o.a. een barbecue, koffiezetapparaat, fohn en een grill-bakoven. Hollandse en Duitse badgasten toont uw belangstelling, u is van harte welkom. Strandspelen. Aanvankelijk trok de spelmiddag bij strandpaviljoen Smit op dinsdag 6 augus tus weinig deelnemers. Toen echter enkele volwassenen meededen, werd het toch een geslaagde middag, waarbij het trefbalspel een hoogtepunt vormde. In Groote Keeten was woensdag 7 augus tus totaal geen animo om mee te doen aan de strandspelen, slechts enkele kinderen meldden zich, dit zelfde gebeurde ook vrij dag op het strand bij paviljoen Vos. De hindernisbaan was uitgezet, maar de kinderen waren niet van plan om mee te doen. Het moet ons van het hart dat het toch bijzonder jammer is, dat de verhuurders van zomeronderkomens hun gasten niet of nauwelijks attent maken op de festivi teiten die georganiseerd worden. Het is nu eenmaal onmogelijk en boven- dien veel te kostbaar om voor ieder evene- ment dat in de Badbode genoemd wordt ook nog een geluidswagen door Groote Keeten en Callantsoog en langs de cam pings te laten rijden. De strandfeesten, tafeltenniswedstrijden, strandloop, bingo, voetbalwedstrijden worden ook voor UW gasten georganiseerd Geeft uw gasten a.u.b. door wat voor feest er is, wanneer en waar, ook uw Duitse gasten. Avonclspreekuur: Het avondspreekuur van dokter Verheul ten behoeve van badgasten komt met in gang van maandag 19 augustus te verval- len. -*1 I - ^.i 'Jill r? JuM Voor bezoekers geopend van 7.00 uur 's morgens tot zonsondergang. Leden van natuurmonumenten met ge- zinsleden tot 18 jaar vrij entree op vertoon van lid- maatschapskaart. Toegangskaarten a f 1,50 per per- soon, kinderen van 6-12 jaar 50 cent, kinderen tot en met 5 jaar vrij. Kaarten verkrijgbaar bij de ingang Zuidschinkeldijk, (automaat)

Badbode voor Callantsoog | 1974 | | pagina 1