Vakantie. Nog voor kort was het ongebruikelijk om in de wintermaanden vakantie te houden. Augustus was de maand om, indien men het enigszins be talen kon, enkele weken aan zee door te brengen Tijdens de andere maanden van het jaar werd er gewerkt. Met de vele vrije dagen die iedereen met uit zondering van de boeren en de middenstanders heeft, is ook een verandering gekomen in het vakantiepatroon. Tegenwoordig staan de wintervakanties meer en meer in de belangstelling. Vooral de winter- sportcenu-a in Oostenrijk en Zuid Duitsland hebben een stroom toeristen te verwerken. Een andere categorie gaat naar zee.Weer of geen weer, ze zijn altijd present. Er is niets gezonder als een vakantie aan zee, of het nu herfst, winter lente of zomer is. Ook Callantsoog komt de laatste jaren meer in de belangstelling buiten het hoogseizoen. Er zijn verschillende goed te verwarmen bungalows tegen redelijke prijzen te huren. De hotelaccom modatie tijdens de wintermaanden is in Cal lantsoog beperkt tot één hotel. Zet de winter in met sneeuw en ijs, dan is Callantsoog een sprookje. Een wandeling langs het strand met de besneeuwde dammen of door het Zwanenwater is dan een unieke gewaar wording. Bij aanhoudende vorst kan er op de meren van het Zwanenwater geschaatst worden. Twee uitgestrekte ijsvlakten bieden plaats aan vele schaatsers. Volgens onze gegevens zijn in Nederland de scholen gesloten op 21 en 22 februari. Een vroege voorjaarsvakantie is beslist niet te versmaden. De dagen worden eind februari al weer wat langer, de natuur begint te ontluiken. Hoewel het vroege voorjaar meestal nogal wat wind geeft, is het vaak erg zonnig. In ieder ge val staat onze omgeving er voor bekend, dat het er minder regent als in andere badplaatsen aan de Noordzee. Enkele dagen vakantie in de winter of in het vroege voorjaar kunnen we van harte aanbe velen. De kilometers lange stranden noden tot uren wandelen of paardrijden. In dit verband wijzen we er op dat tegenwoordig niet alleen paardgereden kan worden bij Manege Noot, Zwarteweg, maar ook in Groote Keeten aan de Helmweg. Inlichtingen over een winter- of vroeg-voorjaar- vakantie worden verstrekt op het VVV kantoor, Jewelweg, Callantsoog. Moet U echt eens doen. Het is heerlijk stil, heel anders als in de zomer. Kreativiteit In Callantsoog nemen de kreatieve hobby's een steeds grotere plaats in. Onlangs werd er gestart met een cursus tekenen en schilderen voor be ginners. De enkeling, die zich aanvankelijk schroomvoetend op gaf was zo enthousiast, dat de cursus bijna of reeds geheel volgeboekt is Door de heer Dorbeck worden de allereerste beginselen van het tekenen aan de cursisten bij gebracht. In een stap voor stap methode wordt getracht een stilleven of landschap op te bou wen. Na enkele gezamelijke lessen kunnen de amateur schilders resp. tekenaars zelf onderwer pen en methoden kiezen zoals pentekenen, vrij- tekenen, aquarellen, schilderen met olieverf of acrylverf in moderne of klassieke stijl. Inlichtingen worden verstrekt door de organisa trice van dit experiment, de enthousiaste me vrouw Polman, Sinckelsant 54, telefoon 1827 De cursus „pottenbakken" is een beperkte naam voor een groot aantal uitdrukkingsvormen met klei- Aanvankelijk lag het in de bedoeling slechts één avond per week aan een tiental personen les te geven, momenteel wordt op maandag- en woensdagochtend, op dinsdag- en donderdag avond door de dames en heren met klei gewerkt. Er zijn in de morgenuren nog enkele plaatsen beschikbaar, evenals op donderdagavond. Nadere informatie verstrekt Mariska Klooster boer, Zeeweg 12, telefoon 1889 Bij de Plattelands Vrouwen afdeling Callants oog wordt de deelname aan de cursussen cok steeds groter. In de afgelopen herfst zijn de da mes onderricht in „de fijne keuken" en in „bloemschikken". Voor de komende maanden zal „Yoga" centraal staan. Om aan een bepaalde cursus deel te nemen, dient men lid te zijn van de Plattelands. Vrouwenvereniging. De secretaresse mevrouw Otto, Duinroosweg 47 kan U er alles over vertellen. Vervolgens is er voor muzikale inwoners van Callantsoog ook het een en ander te doen. Het Fanfarecorps, de Boerenkapel en de Accor deon vereniging besaan al ettelijke jaren. De Drumband is sinds kort van start gegaan- Aktieve muziekbeoefenaars zijn altijd welkom. Hetzelfde geldt ook voor de toneelvereniging, die enkele dagen voor het verschijnen van dit blad haar eerste uitvoering in het winterseizoen geeft, met dien verstande dat geen actieve mu ziek beoefenaars maar acteurs welkom zijn. Nieuwe leden. Elders in dit blad worden de finaciële voorwaar den medegedeeld, die verbonden zijn aan een lidmaatschap van de Vereniging voor Vreemde lingen Verkeer, kortweg VVV. In een dorp aan de kust is de VVV onontbeerlijk- Allereerst worden door te adverteren in binnen. en buitenland recreanten aangetrokken. De VVV kan namens derden optreden bij het verhuren van zomerverblijven. De C.R.B. paal 13 en de E.H.B.O. worden door de VW gesubsidieerd- Voor een goed funktionerend openbaar vervoer wordt met overheidsinstanties onderhandeld. De schietoefeningen op het terrein 't Botgat zijn in de zomermaanden tot een minimum be perkt, mede door toedoen van het VVV bestuur. De strandspelen en andere aktiviteien in de zo mermaanden komen grotendeels voor rekening van de VVV. De Badbode wordt door de VVV uitgegeven, ter wijl de porti en andere kosten ter verspreiding door de VVV worden betaald. Deze en nog veel andere zaken, als recreatie be leid in de Gemeente Callantsoog, kunnen alleen goed functioneren als de vereniging gesteund wordt door een groot aantal leden. Bent u al lid Bedrijvigheid. De Callantsogers worden op het ogenblik gecon fronteerd met het af en aanrijden van zandauto's De aanvoer van zand is noodzakelijk voor de verhoging van de duinenrij tegenover de dorps kern in Callantsoog. In totaal moet 300.000 kubieke meter zand aan gevoerd worden, hetgeen afkomstig is van de Waddenzee. Door voortdurende afbrokkeling van de duinen zou de kustbeveiliging in gevaar kunnen komen. Vooral na de zware stormen van november 1972 en april 1973 en na de laatste tot orkaankracht toenemende storm van januari j.1- waren enorme stukken duin weggeslagen. De z.g. dijk, die nu aangelegd wordt, zal een na tuurlijk verloop hebben, de hoogste punten zijn ongeveer 20 meter, dat is circa 5 meter lager als de Seinpost- De toegangswegen naar het strand blijven op hetzelfde niveau. Er is dus geen en kel probleem met de „beklimming". Door de werkzaamheden zullen de trappen van het Dorpsplein en opgang Lepelaarsweg vernieuwd i.c. verlegd worden. De verwachting is dat het werk uiterlijk 1 juni 1977 gereed zal zijn- Voor 1 januari 1977 zal de aanleg van de riole ring in Groote Keeten en op de campings in Cal lantsoog en Groote Keeten gerealiseerd zijn. De stacaravans kunnen op het riool worden aan gesloten. Met de realisatie van dit werk is een bedrag van f 1.7CO.GCO gemoeid, waarvan de Rijksoverheid X 7C0.C0G subsidieert Op het terrein „de Garnekuul" wordt een Ge- meenteloods gebouwd, deze zal tevens dienen voor de opslag van 't materiaal van de Callants- oger Redding Brigade Paal 13. Zodra de bouw van de loods gereed is, zal de K.N.Z.H-R.M. de beschikking krijgen over de oude brandweergarage aan de Lepelaarsweg. De kleuterschool wordt met 2 lokalen uitge breid tot een 3 klassen school. Voorts zijn er plannen in voorbereiding tot her indeling van het Dorpsplein. Als de goedkeuring hiertoe gegeven wordt, zal het doorgaand ver keer van de zuidzijde van het Dorpsplein ge bruik gaan maken, de rijbaan wordt verbreed. De noordzijde van het plein wordt één richting- verkeer, (met dien verstande dat alleen verkeer vanuit richting Den Helder de rijbaan benutten kan). Langs de noord- en zuidzijde komen trot toirs. Het ligt in de bedoeling de Visserman weer een plaats op het Dorpsplein te geven- Het plan zon in 1977 ten uitvoer gebracht dienen te worden. Een subsidie aanvraag is ingediend bij het mini sterie van C.R.M. voor een parkeerterrein in Groote Keeten. Het terrein zal plaats bieden aan 600 auto's. Tenslotte wordt er van gemeentewege gedis cussieerd over nieuwbouw of verbouw (uitbrei ding) van het Gemeentehuis. In 1977 zullen de plannen nader bekeken worden. Het bestuur van de „TENNISCLUB 'T OGHE" wenst u een sportief en gezond 1977 toe. Voor u als recreant(e) zijn wij bezig pogingen in het werk te stellen een extra baan te reserveren, tijdens het badseizoen zodat ook u tijdens uw vakantie kunt tennissen. Kerkdiensten Ned. Herv. Gemeente, Callantsoog. p/a tel.02235 1229 za. 25 dec. 10.00 uur Ds. E.J. Bosch, m.m.v.„Het le Kerstdag Plattelands Vrouwenkoor" 16.00 uur Kerstviering met de kin deren van de zondagschool Ouders en belangstellen den van harte welkom, zo. 26 dec. 10.00 uur Ds M. J. Aarents, Den Hel- 2e Kerstdag der vr. 31 dec. 19.30 uur Dr. A. H. v. d. Heuvel Oudej aarsdienst zo. 2 jan. 10.00 uur Cand. D- Blokker, Schagen. Kath. Kerk, Callantsoog (in de N.H. Kerk) p/a tel. 02249 - 226 vr- 24 dec. 21.30 uur Nachtmis za. 1 jan. 18.00 uur Avondmis iedere za. 18.00 uur Avondmis Kath. Kerk, 't Zand p/a tel. 02249 - 226 dr. 21 dec. 19.30 vr- 24 dec. 24.00 23.30 za. 25 dec. 7.30 le Kerstdag 10.00 15.00 zo. 26 dec. 9.00 2e Kerstdag 1030 vr. 31 dec- 19.00 Oudejaarsdienst za- 1 jan. 10.30 zo. 2 jan. 9.00 10.30 uur Gezamelijke Boeteviering uur Kerstnachtmis uur Kerk open uur Kerstviering met gezinnen en kinderen uur Plechtige Hoogmis met zang van gemengd koor uur Kerstspel door de kinderen uur H. Mis uur H. Mis met samenzang uur Avondmis met gemengd koor (afsluiting van het jaar '76 uur H. Mis uur II. Mis uur H. Mis Geref. Kerk, Schagen. za. 25 dec. 9.30 uur le Kerstdag zo. 26 dec. 9.30 uur 2e Kerstdag 19.00 uur vr. 31 dec. 19.00 uur Oudejaarsdienst za. 1 jan. zo. 2 jan. 10.00 uur 9.30 uur 19.00 uur p/a tel. 02240 - 2381 Ds. J.S.R. Lanser, m.m.v. het kerkkoor Kerstviering met Herv. Ds- J. B. v. Bork en Ds. J. S. R. Lanser Ds. J. S. R. Lanser Ds. J. S. R. Lanser Ds. J. S. R. Lanser Drs. L. Louw, Kampen Drs. L. Louw, Kampen Lutherse Gemeente, Den Helder, p/a tel. 02230 12996 vr. 24 dec. 22-00 uur de heer J- K. Schendelaar (met een groot aantal me dewerkenden) za. 25 dec. 10.30 uur de heer J. K. Schendelaar le Kerstdag zo. 2 jan. 10.30 uur Ds. W. J. Manner, Baarn De badgasten en ook de inwoners van Callants oog die de kerkdiensten in de gereformeerde kerk in Schagen willen meemaken, delen we mede dat in de „Ontmoetingskerk" de ochtend dienst om 9.30 uur begint (uitzondering 1 janu ari). Sinds mei 1976 heeft een nieuwe predikant Ds. J. S. R. Lanser zijn intrede in Schagen ge daan. Callantsogers, die nog niet in de gelegen heid waren, kennis te maken, verwijzen we naar de Nieuwjaarsdienst om 10.00 uur, na een korte predicatie zal er gezamelijk koffie gedronken worden cn zo nodig kennis gemaakt kunnen worden. Bij de Lutherse Gemeente in Den Helder heeft men nog geen predikant kunnen aantrekken. Het kerkelijk werk wordt zo veel mogelijk dooi de gemeenteleden verricht. Ook in de Katholieke Kerk van de parochie 't Zand is een plaats weggevallen. Afgelopen zomer vertrok pastor v. d. Stok naar Haarlem. Zijn plaats zal niet meer worden ingenomen, hetgeen voor de pastores van 't Zand en van Brcezand veel extra werk betekent.

Badbode voor Callantsoog | 1976 | | pagina 2