tf I MIJDT DE VAKANTIEPIEK.if Huur en verhuur. In dit artikel willen we ons allereerst wenden tot de verhuurders van zomeronderkomens. De aanstaande zomer beginnen de Hollandse school vakanties op 18 juni en eindigen op 14 augustus. De vakanties duren ongeveer 6 weken en zijn in de volgende perioden en streken onderverdeeld: 18 juni - 31 juli Zeeland Noord Brabant -Lim- burg. 2 juli - 14 aug. Noord- en Zuid Holland. 25 juni - 7 aug. overige provincies. Voor de bouw- en nevenbedrijven is de lande lijke regeling van 2 juli tot 24 juli vastgesteld. De Duitse schoolvakanties zijn in de Bondsrepu bliek als volgt geregeld: 7 juli - 20 aug- Nordrhein-Westfalen 23 juni 6 aug. Baden-Wtirttemberg 28 juli - 14 sept. Bayern 16 juni - 30 juli Bremen-Berlin 1 aug. - 10 sept. Hamburg 25 juli - 2 sept. Hessen 16 juni - 27 juli Niedersachsen 21 juli - 31 aug. Rheinland-Pfalz 22 juli - 3 sept. Saarland 20 juli 7 sept. Schleswig-Holstein Het verdient aanbeveling zo veel mogelijk reke ning te houden met deze data Daar uit het Roergebied (Nordrhein - Westfalen) de grote stroom toeristen in de periode van 7 juli tot 20 augustus komt, is het o.i- mogelijk een vol sei zoen te maken vanaf 18 juni. Voorts adviseren we de verhuurprijzen in het vóór- en naseizoen, april, mei tot half juni en na 20 aug. aan te /passen aan de omstandigheden- De paasvakantie varieert in Duitsland vanaf '7 maart - 26 maart in Hamburg, tot 4 april - 23 april in Rheinland Pfalz - Saarland. In Nederland worden de scholen gesloten van 2 tot 17 april wat de paasvakantie betreft. Over het algemeen duurt de pinkstervakantie slechts enkele dagen. De huurders, die niet afhankelijk zijn van school en bedrijfsvakanties raden we aan zoveel moge lijk vóór 18 juni of na 20 augustus vakantie te houden. Om van een goed onderkomen verzekert te zijn verdient het aanbeveling de aanvraag vóór 15 januari 1977 in te dienen, onder vermelding van het soort onderkomen, de vakantieperiode, het aantal personen en de plaats. Aanvragen richten aan: a het VVV kantoor, Jewelweg 8, Callantsoog b het adres, waar men in voorgaande jaren huurde. Ook voor de paas- en pinkster vakantie is het gewenst de aanvragen vroegtijdig in te dienen. Onder het ressort Bad Callantsoog vallen ook de plaatsen Groote Keeten, 't Zand en Oudesluis. De aanvragen worden zo snel mogelijk afgehan deld- In verband met de te verwachten grote stroom aanvragen, kan het in bepaalde gevallen wel enige tijd duren voor de aanvrager bericht ontvangt. Voorts wijzen we nog op een bijzondere regeling voor de huurders, die in april of mei een vakan tie verblijf willen hebben. Wanneer men in die maanden 4 weken achtereen huurt, behoeft men slechts 3 weken te betalen. Inlichtingen worden verstrekt op het VVV kantoor, Jewelweg, Cal lantsoog. Gedurende de maanden januari, februari en maart is het kantoor op zondag gesloten. Personalia. (Mn grzondhi-id.Mvdeni'n wrrd a;\n iic hci-r ?\Ir. C II Mo 11 eervol ontslag verleend als burge meester van dt' gemeente Callantsoog. an deze zijde wensen we hem en zijn gezin alle goeds toe. 1) heer 1' van Gosliga werd op 16 november j.1 tot burgemeester van Callantsoog benoemd Het VVV wezen hoopt op een prettige samen werking op recreatie gebied, zodat de naam Callantsoog als aantrekkelijke badplaats met een schoon en goed bewaakt strand in binnen- en buitenland bekend zal blijven. Aan de ingezetenen en de gasten, De verschijning van het kerstnummer van de Badbode geelt ons de gelegenheid onze grote waardering uij te spieken voor de sympathieke wijze, waarop de ingezetenen van Callantsoog ons als burgemeesteisgezin hebben begroet. Groot was hej aantal mondelinge, schriftelijke en telelonisehe felicitaties tel' gelegenheid van miin benoeming tot burgemeester-secretaris dei- gemeente Callantsoog. Daarnaast hebben de welgemeende blijken van belangstelling op 18 november j.1 bij mijn in stallatie als burgemeester en 's avonds op de kennismakingsbijeenkomst in het dorpshuis "De Kolfweid mijn vrouw en mij. alsmede ook onze kinderen, blij verrast. De vele bloemstukken, planten en andere ge schenken maakten dit alles tot v reugdevolle da gen. In de loop van dit winterseizoen hopen wij met vele Calantsogers nog nader kennis te maken. Wij vertouwen er op dat in de zomer 1977 vooi ons de gelegenheid bestaat een groot aantal trouwe gasten van onze bekende familie-bad plaats te ontmoeten. Speciaal onze badgasten zouden wij willen toe roepen: graag tot spoedig ziens. Callantsoog. december 1976. P. van Gosliga A. van Gosliga-Hulstra Evenementen. Meestal worden strandspelen in de zomer uit gesteld door storm en regen. Het afgelopen seizoen kenmerkte zich door stralend zomer weer, met temperaturen die weken achtereen de 25 graden te boven kwamen. De animo voor de strandspelen nam daardoor enigszins af. De kinderen speelden liever in zee, of wat veelvuldig voorkwam, bleven 's middags thuis vanwege de hitte. Het 7 Up Schatgraven: de zgn. Jutteraktie, was een succes, evenals diverse evenementen. Daarbij noemen we de „draaiorgel draaiwed- strijd", die veel belangstelling trok, de wandel- puzzeltocht door het Zwanenwater, welke ook weer in het programma was opgenomen, de viswedstrijden voor 65 plussers en voor de jeugd tot 12 jaar. Allen die hun medewerking gaven om de gas ten een plezierige vakantie te bezorgen, harte lijk dank namens het VVV-bestuur. Om de evenementen goed te doen slagen is het dringend noodzakelijk dat meerderen zich in zetten en bovendien moet een uitgebreider programma, vooral in juni en augustus, voor gelegd worden. Suggesties en daadwerkelijke hulp worden gaarne vóór 15 februari 1977 ingewacht bij de redactrice van de Badbode. We denken aan kaartavonden, spel en muziek, volksspelen etc., de mogelijkheid om meerdere uren per dag kreatief bezig te zijn in een daar voor geschikte ruimte.. Naast de jaarlijks weerkerende ontspannings avonden als disco en dans, film en sport, moe iten er toch ook andere mogelijkheden zijn. Neem een voorbeeld aan de excursie door het Zwanenwater. Deze wordt ieder jaar vanaf be gin juni tot half augustus gehouden en neemt steeds in populariteit toe. Daarvoor trekt de heer J. Doorn als gids er iedere dinsdagavond op uit, om de gasten het een en ander over de flora en fauna van het Zwanenwater te ver tellen. Het is gewenst om vóór 1 april in grote lijnen het programma samen te stellen, zodat de „Toer-in" krant het een en ander kan opne men. Willen de dames en heren bestuursleden van verenigingen eens een goed idee naar vo ren brengen? De badgasten zijn er u dankbaar voor. Redders ter zee. II. 1 is vijftien ja.ii geleden dat de in Callants oog geboren en getogen Maarten Mooij naar zijn laatste rust plaats* gedragen werd. Bestuursleden van de K..\ ll.R.M alsmede het bestuur en de leden van de vereniging van nud- redders ..Moed. volharding en zelfopoffering" uit Den 11< Ider waren aanwezig om deze merk waardige mens de laatste eer te bewijzen. Met de begrafenis van Maarten Mooij. geboren in 18(54. gestorven op 97 jarige leeftijd, werd in Callantsoog en omgeving een tijdperk van ..de oude redders" definitief afgesloten. Mensen als Dorus Rijkers en andere figuren var. de lh-lder.se afdeling van de K-N.ll.R.M. die hij goed gekend heeft, waren hem reeds voorge gaan. Maarten Mooij was schipper van de reddings boot station Callantsoog. Hij heeft in zijn leven aan verskillende reddingsakties deelgenomen. Als Maarten de schipper heeft hij veel vermaard heid verworven. Op 18 jarige leeftijd behoorde hij tot de vaste bemanning van de reddingsboot. Met de gevaren van de zee heeft hij zijn gehele leven te maken gehad, eerst als roeier, daarna vanaf 1896 als schipper. In totaal werden door hem en zijn bemannings leden ruim 70 drenkelingen gered. In die jaren was het redden van schipbreukelin gen een levensgevaarlijk werk. Een onvoorstel bare moed en doodsverachting waren er voor nodig om de gevaren van de woeste zee te trot seren en uit te varen bij storm en ontij.Vele zil veren en gouden mddailles zijn dankbare getui gen voor zulk een kranig werk- Tot 1925 bleef Maarten schipper, daarna was hij tot 1955 lid van de comm. van de K.N.Z.H R.M. station Callantsoog. Onder zijn leiding werden om een voorbeeld te noemen een tiental Belgen van de Louise Hani gered. Het verhaal vertelde hij in 1953 aan de toenmalige redakteur van de ..Badbode' ,.Op Sint Nicolaas was ik bij de boer aan het dorsen, toen ze me ophaalden om met de redding .boot uit te varen- Er lag een schuit op de kust bij paal 8. Met veel moeite bereikten we de boot. die er vreemd bij lag. De positie werd steeds hachelijker, maar de kapitein zag dat niet in. Het touw dat we uitgegooid hadden, wierp die man terug, ook van de werpdreg wilde hij niets weten. Met z'n allen moesten we terug, weer naar het strand, waar burgemeester Hulst stond Hij gelastte ons naar huis te gaan. Kees Hoek lieten we op het strand achter om te zien wat er met de Louise Marie geberde. Om drie uur kwam hij vertellen dat de noodvlag gehesen was. Toen alles van voor af aan. Eerst de paarden voor de wagen spannen en dan naar paal 8- Onedrtussen was de storm toegenomen tot or kaankracht, er waren huizen hoge brandings zeeën. De reddingsboot sloeg op een mijlpaal en werd verspeeld. Met de vlet van een van de roei- we pogingen gedaan de mensen van boord te ers moesten we verder. De hele nacht hebben halen. Pas 's morgens om zes uur hadden we de laatste man eraf. Elf Belgen waren in veiligheid. Als Maarten de schipper nog eens zou kunnen zien hoeveel moderner de uirusting van de boten is, zou hij zich met verwondering afvragen hoe het mogelijk was, dat met het materiaal van zo'n 70 jaar geleden niet veel meer ongelukken ook onder de redders plaats vonden. Hoewel de schepen veel beter uitgerust zijn, ge beuren er ook nu nog wel eens tragische onge vallen, zoals in 1975 toen de Christiaan Huygens uit Den Helder kapseisde en twee bemannings leden de dood vonden- De redders ter zee moeten verder. Dat betekent dat ook het materiaal steeds vernieuwd moet worden. In Den Helder is een nieuwe motor red- dingvlet dringend noodzakelijk na het veronge lukken van de Christiaan Huygens. Welnu, de Lions in Nederland zijn in aktie geko men om het station Den Helder aan een motor reddingvlet te helpen. Kosten ruim f 175.000, Onder het motto „aktie Zeeleeuw" wordt geld ingezameld. Doet u ook mee - Kerstvieringen. Voor de 65 plussers wordt dit jaar de kerstmid dag met broodmaaltijd gehouden op 23 decem ber om 16.00 uur in hotel „Wijde Bliek". Allen, die voor deze kerstviering in aanmerking komen worden telefonisch of persoonlijk bena derd vanaf dinsdag 21 december. De organisato ren hopen op een grote opkomst. Vrijdagavond 24 december, wordt om 21.30 uur de Kerstnachtdienst uitgaande van de R. Kath- Kerk gevierd in de Kerk te Callantsoog. Om van een plaats verzekerd te zijn, dient men tijdig aanwezig te zijn. De kinderen van de Zondagschool zullen op eer ste kerstdag het kerstfeest vieren in de Ned. Herv. Kerk in Callantsoog. Aanvang 16.00 uur. Belangstellenden, ook gasten, zijn van harte welkom.

Badbode voor Callantsoog | 1976 | | pagina 4