Sport en andere aktiviteiten Op hi't veld en in de zaal kunnen de inwoners van Lalianlsoog veel takken van sport beoete- nen. De diverse balspelen als handbal, voetbal, volleybal, tennis, taieltennis, biljarten staan volop in de belangstelling bij jong en oud. Gymnastiek en paardrijden wordt onder des- Kundige leiding beoefend. Mevrouw van Twuijver heeft nog steeds een wandelclubje voor kinderen, liet bestuur van de ijselub „Het Zwanenwater'" hoopt dat de leden in de komende wintermaan den op natuurijs in het Zwanenwater naar harte lust hun schaatssport kunnen beoefenen. In „de Omroeper worden nadere informaties verstrekt over trainings en wedstrijd uren. Dj sociëteit van de Bejaarden heeft een vaste soosmiddag op dinsdag in het dorpshuis „de Kolfweid De jeugd komt iedere zaterdag in een zaal van de Garnekuul bijeen voor muziek en dans. De bridgeclub „Callant'' bridget in hotel „Wijde Bliek" op maandagavond. Nieuwe leden worden met enthousiasme begroet. Komt u ook eens Aanvang 19.30 uur De dorpsbibliotheek is ruim gesorteerd in jeugd boeken, boeken voor scholieren.van het middel baar onderwijs, romans etc. voor volwassenen- De uitlening vindt plaats in de oude school in de Schoolstraat op dinsdag van 15-45 tot 16.15 uur en op vrijdag van 19.00 tot 20.00 uur. Inwoners van Callantsoog die belangstelling hebben in het E.H.B.O- werk, of aktieflid willen worden van de Callantsoger Redding Brigade kunnen zich voor verdere informatie wenden tot respectievelijk de heren: H. v. d. Wey, Zeeweg 47 en J. de Bakker, de Gloode 22 Tot zover een greep uit het vereniginsleven van Callantsoog. Dorpsallerlei. Om te beginnen met nieuws uit Groote Keeten; in de afgelopen zomer werd aan de Achterweg een midfie-t golfbaan met restaurant eeonend Vele gasten hebben met de kreatieve en culinai re genoegens aldaar reeds kennis gemaakt. De familie Tamis, Duinweg, heeft „de Bocht" uitgebreid. Er zijn thans 5 goed ingerichte slaap kamers met warm en koud stromend water en o.a. een gezellig zitje op het zonnige terras. Het gehele pand is aangepast op de verhuur van ka mers met ontbijt. In Callantsoog zal de familie B. Waals het ko mend voorjaar een bistro openen in het pand waar vroeger de slijterij van Nelis Klein was. De heer J. ter Haak, oud beheerder van de Gar nekuul, daarna van Camping „Tempelhof is om gezondheidsredenen eervol onslag verleend- In zijn plaats werd de heer H. v. Gelderen benoemd die bij de vaste kampeezgasten geen onbekende is. - Tot slot vermelden we het onderkomen van de E.H.B.O. ambulance in de garage naast de brand weergarage Naast de ambulance herbergt het ge bouw vele attributen, die de E.H.B-O.'ers bij uit rijden of bij lessen nodig hebben. Een keurig en goed verzorgd geheel, waarop een kleine ge meenschap als Callantsoog trots kan zijn, even als op de vele vrijwilligers die in noodgevallen klaar staan voor begeleiding en vervoer naar het ziekenhuis. Alle hulde Doktersdiensten. Tijdens de komende feestdagen wordt medische hulp (in spoedgevallen) verleend door de heren doktoren: J. Kos, 't Zand, telefoon 02249 - 223, vanaf vrijdag 24 december 18.00 uur tot maandag 27 december 8.00 uur. R. Luder, Petten, telefoon 02268 - 1460 eveneens vanaf vrijdag 24 december 18.00 uur tot maandag 27 december 8.00 uur In het weekend van vrijdag 30 december 18.00 u. tot maandag 2 januari 8.00 uur wordt de dienst waargenomen door de doktoren: K. de Boerv Julianadorp, telefoon 02235 - 1221 en K. Schoen, Sint Maartensbrug, telefoon 02246 - 1230. Bezinning. In het begin van deze eeuw, dus in de jeugd van mensen, die nu boven de 65 zijn, waren Kerst en Oudjaar bezinningsfeesten met kerkbezoek, ge zang. bijbellezen en dikwijls ook nog iets sma kelijks. Het ging in deze dagen toentertijd allereerst om de betekenis, de inkeer. Het was het grote feest, een typisch geloofsfeest, waarbij druk vertoon, feestgedoe of cadeaux niet op hun plaats waren. Schrijvers als Selma Lagerlöf en Charles Diek- ens geloofden wat zij schreven en zij bereidden de weg voor een aantal kerstverhalen-schrijvers. Dit alles is voor vele mensen verdwenen. Steeds minder kerkbezoek, de droom is tegen woordig gecommercialiseerd. Veranderingen voltrokken zich razendsnel - je ziet het aan de lichtjes, vroeger echte kaarsjes - echte warmte; nu electrische lampjes, vaak kou de mensen. Laten we hopen, dat wij - ieder op onze wijze - iets terug kunnen vinden in onszelf, maar ook in onze medemens, van dat echte brandende, ver warmde kaarsje. Laten we althans proberen zo rond de dagen van Kerstmis en Oud en Nieuw, ja gedurende het nieuwe jaar 1977 en daarna, elkaar te begrijpen en tot steun en hulp te zijn. Callantsoog, december 1976. De Burgemeester. Badgasten. Na alle algemene inlichtingen die bestemd zijn voor de inwoners van Callantsoog, de leden van de VVV en voor de toekomstige huurders, is het van belang ook enige woorden te richten tot de badgasten, die het komende jaar weer in onze omgeving vertoeven. Met andere woorden, midden in de winter, moeten we trachten de zomerse geneugten on der de aandacht van de gasten te brengen. De toeristen die naar Bad Callantsoog komen, zijn in twee categorieën onder te brengen, te weten degenen, die uitsluitend voor het strand komen en zij die deze omgeving uitzochten voor een rustige vakantie. De „zon-strand-zee"-aanbidders trachten zo dicht mogelijk aan de kust een onderkomen te vinden en gaan merendeels naar Callantsoog en Groote Keeten. De „van de vrije tijd genieters" vinden oorden als de polder Koegras, 't Zand en Oudesluis meer geschikt voor hun rust. In Oudesluis worden regelmatig in het seizoen fes- üVjküwi gCOIgamavviu, O.a. Vianvuatrijuvu. Li is buiten Callantsoog, vooral in 't Zand en Oudesluis, prima viswater. Voor het hengelen in binnenwater is wel een visvergunning nodig. Deze is verkrijgbaar op het Postkantoor. De afstand naar het strand is vanuit Oudesluis ongeveer 10 km, vanaf 't Zand circa 5 km. Voor wandel- en fietstochten biedt de lande lijke omgeving goede gelegenheid. In deze plaatsen is de middenstand ruim gesorteerd. Enkele eethuisjes en restaurants zorgen tegen redelijke prijzen voor de inwendige mens. De andere categorie, de strandmensen, vindt meestal een onderkomen in vakantieverblijven, caravans of op de kampeerterreinen in de ge meente Callantsoog. Er zijn in Callantsoog en in Groote Keeten talloze mogelijkheden om lekker en gemakkelijk te eten. Een zeer luxu eus diner a la carte of een eenvoudig dagmenu is in enkele hotels verkrijgbaar. Voorts treffen we eethuisjes en patates frites- verkooppunten aan op enkele plaatsen in de gemeente. De vrouw des huizes behoeft dan ook niet iedere dag uren in de keuken door te brengen. Bij de middenstandsbedrijven is een grote sor tering goederen voorradig, speciaal aangepast aan de wensen van binnen- en buitenlandse gasten. De bedrijven zijn in het hoogseizoen tot 21.00 uur geopend. De campings zijn sinds kort op het riool aan gesloten, zodat de caravanbewoner geen pro blemen meer ondervindt met de lozing van het afvalwater. De strandbezoekers en speciaal de baders wil len we er op wijzen dat het bij de strekdam men gevaarlijk is te baden. De stroming is daar onberekenbaar. Ook het ver uit de kust zwemmen moet vermeden worden in verband tnet dg plotseling opdoemende stroomverande- ring. Het is zeer belangrijk zich aan de voor schriften van de badmeesters op het gepachte strand en aan de aanwijzingen van de C.R.B. op het vrije strand te houden. Het is verboden honden los te laten lopen vanaf 8.00 uur 's morgens tot 19.00 uur 's avonds. Wilt u daar tijdens de vakantie ook rekening mee houden? De exploitanten van de strandpaviljoens ver huren tenten, ligstoelen en o.a. windschermen. Aan te bevelen is het om vroegtijdig een tent etc. te bestellen, daar de voorraad in het hoog seizoen snel „uitverkocht" is. Met deze informatie en gedragsregels hopen we enig idee gegeven te hebben van datgene wat in de vakantie te wachten staat. Voor de festiviteiten verwijzen we naar het artikel „Evenementen". VVV Door het VVV bestuur werd in het voorjaar van 1976 mej. Mara Smit aangesteld als assistente op het VVV kantoor, de heer S. Schaap werd ge lijktijdig benoemd tot directeur van de VVV Bad Callantsoog. Tijdens de laatst gehouden VVV vergadering in november is besloten voortaan slechts één keer per jaar te vergaderen, dit in verband met de geringe opkomst van de leden. De zomer van het afgelopen jaar bracht een groot aantal vakantiegangers naar onze om geving. Door het prachtige zomerweer werd geen wanklank gehoord. De prognose kan ge steld worden, dat mede door dat mooie seizoen volgend jaar weer veel badgasten een vakantie in onze omgeving zullen doorbrengen. In het artikel „Huur en Verhuur" hebben we uiteengezet op welke wijze men zich van een goed onderkomen kan verzekeren. Voorts is een gids van verhuur adressen op het VVV kantoor aanwezig, welke op aanvraag toegezonden wordt aan de adspirant huurders. De kosten die de VVV maakt voor propaganda, porti, festiviteiten etc. kunt ook U helpen dragen door bijv. de VVV te begunstigen met een stor ting van f 11._ minimaal of door een vrijwillige bijdrage te geven. Personen, die zomeronderkomens bezitten en deze verhuren, kunnen lid worden van de VVV. Zij betalen een contributie van f 16.50 per jaar en'f 2.75 als bijdrage voor het te verhuren object Een andere regeling is van toepassing op hotel en pensionhouders en beheerders van cam pings, ook voor personen die kamers met/zonder ontbijt verhuren geldt een ander tarief. Men informere bij de VVV. Een vaste norm is door de financiële deskundige van VVV ingesteld voor de vergoeding per ver huurd pand, dit naar aanleiding van de klasse waarin wordt verhuurd. De bedragen zijn als volgt: Klasse A (boven f 275.- per week) totaal f 71.50 per jaar Klasse B (van f 225 - tot f 275.- per week) totaal f 60.50 per jaar Klasse C (van f 175.- tot f 225.- per week) totaal f 49.50 per jaar Klasse D (van f 125.- tot f 175.- per week) totaal f 38.50 per jaar Klasse E (tot f 125.- per week) totaal f 27-50 per jaar Deze vergoeding wordt dus slechts eenmaal per jaar in rekening gebracht voor de verschillende huurobjecten. In de nazomer worden aan de leden de kwitan ties aangeboden voor contributie en bijdrage per verhuurd pand en de vergoeding per verhuurd vakantieverblijf. De vrijwillige bijdrage kan het gehele jaar ge stort worden, evenals de bijdragen, die de mid denstanders geven. Indien u geen lid bent, maar wtl interesse heeft voor het recreatiebeleid, kunt U zich met de di- rekteur of met het VW bestuur in verbinding stellen ter nadere informatie- De bezitter van een zomerwoning, die niet in Callantsoog woont, kan het onderkomen in be middeling geven bij de VVV, deze regeling geldt trouwens ook voor Callantsogers, die de romp slomp van het verhuren liever aan deskundigen over laten. Het voordeel is dat door de mensen op het VW kantoor alles'geregeld wordt. Opname in de gids met verhuur adressen, afrekening met derden, kleine ongemakken als lekkende kranen, lege gasflessen enz. de financiën, waarna aan het eind van het seizoen een overzicht toegezonden wordt van het aantal weken dat verhuurd werd, tot en met de afrekening van eventuele kleine reparaties. De gehele bemiddeling, vanaf het beantwoorden van de aanvraag, het opmaken van een huurcontract tot de afrekening van het totaalbedrag kan door de VVV verzorgd worden. De verhuurder betaalt slechts 80/o bemiddelings- kosten. In de praktijk komt het erop neer dat bij een verhuur van 13 weken tegen bijv. een be drag van f 400.- per week, ongeveer f 400.- af gedragen wordt aan de VVV; benevens de kos ten aan kleine ongemakken verbonden, waar voor men anders zelf van elders zou moeten komen. Iets voor U? De penningmeester deelde ons mede, dat enkele donateurs, leden, middenstanders de bijdragen vooi het jaar 1976 nog niet voldaan hebben- Wilt U het bedrag zo mogelijk voor 1 januari 1977 overmaken? Giro 544513 ten name van VVV Bad Callantsoog of bij de Rabo Bank te Callantsoog! Dank Uü!

Badbode voor Callantsoog | 1976 | | pagina 5