Welkom Ieder vakantieoord van enige potentie heeft bij de ingang van stad of dorp een bord met „Wel kom" in de landstaal, zo ook Callantsoog. Het welkom geldt de vreemdeling, die voor kortere of langere tijd in Bad Callantsoog zijn bivak op slaat. Een andere vorm van welkom is de wijze waarop de vreemdeling tegemoet getreden wordt. Het welkom door de gastheer, tevens ver huurder, welkom via de VW, welkom door mid del van de Badbode. Dit blad tracht inlichtingen te geven over de eve nementen in het komende seizoen en wil tevens de gasten uit binnen- en buitenland op de hoogte brengen van meer algemene zaken. Want een ieder zal ervan overtuigd zijn, dat op vakantie gaan een prettig vooruitzicht is, vakan tie houden tot één der aangenaamste zaken des levens behoort en dat als men zich goed georiën teerd heeft over de mogelijkheden van het va kantieoord, de vakantie een groot feest kan zijn. Callantsoog is geen mondaine badplaatshet uit gaansleven is er beperkt. Er zijn enkele bars, zo wel in Groote Keeten als in Callantsoog, eethuis jes, restaurants, hotels en enkele patates frites kramen. Hoogstwaarschijnlijk zal er a.s. zomer ook een Chinees restaurant in Callantsoog zijn. De middenstandsbedrijven zijn ruim gesor teerd; voor adressen van hotels, restaurants, bars, eethuisjes en friteskramen verwijzen we naar de advertenties elders in dit blad. Het strand is kilometers lang, gedeeltelijk ver pacht, maar over een grote afstand vrij Op het verpachte strand staan enkele strandpa viljoens, waar frisdranken, koffie, broodjes, pa tates frites enz. verkocht wordt. De pachters van de paviljoens houden tevens toezicht op de ba ders, verhuren strandtenten en ligstoelen enz. Door leden van de C.R.B. paal 13 wordt op het vrije strand gesurveilleerd. Zij worden geassis teerd door een betaalde kracht. Bij harde wind kan er onder bepaalde omstan digheden een verbod zijn om te baden, dit wordt via een rode vlag kenbaar gemaakt. Een gele vlag treft men uitsluitend aan op het verpachte strand en betekent, dat er toezicht op baders en zwemmers is. Via diverse strandopgangen kan men het strand bereiken. In Callantsoog is een bibliotheek met een uitgebreid assortiment boeken in Hollandse en Duitse taal, waarvan ook badgasten gebruik kunnen maken. Er zijn - naast de bungalows en zomerhuizen - ook diverse kampeerterreinen, die in veel gevallen over een eigen kampwinkel en/of kantine beschikken. De onder Callantsoog ressorterende plaatsen 't Zand en Oudesluis staan vooral goed aange schreven bij de watersportliefhebbers, die het gedoe op het strand niet zoeken. De hengelsport beoefenaars en de roeiers komen goed aan hun trekken in die oorden. De accommodatie is iets eenvoudiger, de voorzieningen in bars, restau rants en hotels zijn prima. Ook in deze plaatsen zijn de middenstandsbedrijven ruim gesor teerd. km van het strand verwijderd. Op welke wijze de badgast zijn vakantie in Bad Callantsoog wil doorbrengen, is geheel aan hem of haar. Het bestuur van de VVV Bad Callants oog wenst haar gasten een aangenaam en onver getelijk verblijf. Hoop op licht Het lijkt wel alsof het voor velen steeds moeilij ker wordt om over Kerstmis en oud en nieuw te schrijven of te lezen en ook om het kerstfeest en de jaarwisseling te vieren. De paden zijn plat ge treden de schema's bekend. Komt dat, omdat het steeds duidelijker wordt, dat wij niet weten wat er te vieren valt? Hoe aantrekkelijk het ook moge klinken, een stil en sober feest bij kaarslicht, bij liederen en mu ziek, het lijkt voor velen te zwaar. Het kerstver haal blijkt wat al te bekend. De vraag doet zich voor wat men er eigenlijk van gelooft. Menige huisvrouw let meer op een druipende kaars, menige huisvader vraagt zich af of de brandverzekering hoog genoeg is. Het grote moment, de kerstbeleving en de klok van 12 uur op oudejaarsavond, gaat voorbij en het kopje chocolademelk met bijbehorende, sobere tractatie ontbreekt in vele gezinnen. Wat naar denk je dan. Wat erg, dat het kerst feest en de jaarwisseling zo als vanzelfsprekend worden geaccepteerd. Maar wie is er niet enigermate zo aan toe in deze tijd? Wij beseffen te weinig hoe verveeld en dof wij soms door het leven gaan. Immers, als het kaarslicht en de chocolademelk niet meer spre ken van het licht van God, dan zijn ze niets en als de blomme geen taele meer spreekt, zoals Guido Gezelle zegt, dan is een plastic bloem even goed als een levende. Hoe verraderlijk is de wereld ontluisterd en de glans gedoofd. Het droeve materialisme is in ons leven doorgedrongen. Niet om de zichtbare gering te achten of neer te zien op het onzichtba re, maar onze maatschappij is sterk en brutaal op het stoffelijke gericht. En het levensgevoel van: vecht voor je aandeel, vooruitgang, meer van alles, dat levensdoel gaat nu eenmaal niet goed samen met luisteren naar stemmen uit het sprakeloze of het uitzien naar tekenen die ons kunnen dragen en verrijken. Zelfs gesprekken over levensvragen worden vaak afgebroken door die ellendige dooddoener "Daar kom je toch niet uit' Is het dan verwonderlijk, dat men niet op 25 de cember opeens gevoelig wordt voor een onnoe melijk teer verhaal? Geen wonder dat zoveel jongeren zoeken naar houvast, meditatie, mys tiek, wonderen. En ze dan ook vinden. Klop en u zal worden opengedaan. Gaat er iets verande ren? Het is niet iets om te weten, het is iets om te hopen. Mensen blijven zoeken en aankloppen. En mensen blijven hopen. Altijd zijn er nog on- derons, die stilstaan en zeggen"WatheeftGod de wereld toch mooi gemaakt' Altijd zijn er nog kunstenaars, die luisteren en kijken en iets door proberen te geven van wat Geerten Gossaert noemdede onvertaalb're to vertaal. En gelukkig, overal zijn nog mensen, die dienen en die geld en macht niet hoog achten. Alle ver andering, alle bekering, begint in een onaan zienlijk klein hoekjezoals het leven van Jezus in het kerstverhaal; een gebeuren, een helder en sterk teken, dat eeuwen heeft doorstaan. Voor wie klopt, voor wie zoekt. Callantsoog, december 1977. P. van Gosliga (burgemeester) Uw overstelpende, hartverwarmende, ontroerende liefde voor MarisJca maa kt ons stil en dankbaar. Wij wensen U gezegende Kerstdagen. W. Kloosterboer C.H. Kloosterboer-Isaksson Vilhelm Evenementen Elders in dit blad deelden we mede, dat voor het komende seizoen een uitgebreid programma samengesteld zal worden. Een schema kan alleen goed uitgevoerd worden met de medewerking van verschil lende personen en organisaties Het bestuur van de VW Bad Callantsoog doet een dringend beroep op de inwoners om wat vrije tijd beschikbaar te stellen voor het assisteren bij strand- en volks spelen. Het zou bijzonder plezierig zijn als ook de bridgedrive's en het klaverjassen weer in de evenementenlijst opgenomen kunnen worden. Voorts denken we aan de enorme manifestatie van de brandweer, het brandweerfeest, dat in eerdere jubi leumjaren opgevoerd werd. Een toneel avond of iets van dien aard is ook één onzer wensen, of een sportdag voor jong en oud. Besturen of leden van verenigingen parti culieren, die een of andere suggestie heb ben, stelt U in verbinding met de directeur van de VW Bad Callantsoog, Jewelweg 8. Kerkdiensten Ned. Herv. Gemeente Callantsoog. p/a tel. 02235-1229 zo.25dec. lO.OOuur de heer G.M. Francke, Rotterdam le Kerstdag 16.00 uur Kerstfeest met de kinde ren van de zondagschool, ouders en belangstellen den van harte welkom. za.31dec. 19.30uur de heer G.M. Francke, Oudejaarsdienst Rotterdam zo. 1 jan. lO.OOuur Ds. E.J. Bosch/gelegen heid tot nieuwjaar wen sen zo. 8 jan. lO.OOuur de heer A.E. van Eeden, Utrecht Kath. Kerk, Callantsoog (in de N.H. Kerk) p/a tel. 02249-226 za.24dec. 21.30uur Nachtmis za.31dec. 18.00 uur Heilige Mis Kath. Kerk, 'tZand p/a tel. 02249-226 za.24dec. 24.00uur Nachtmis zo.25dec. 7.30uur Kerstviering voor kinde ren le Kerstdag lO.OOuur Hoogmis ma.26dec. 9.00uur Heilige Mis 2e Kerstdag 10.30 uur Heilige Mis za.31dec. 19.30uur HeiligeMis zo. ljan. 9.00uur HeiligeMis 10.30uur HeiligeMis Geref. Kerk, Schagen p/a tel. 02240-2381 zo.25dee. 9.30uur Ds.J.S.R.Lanser 17.00 uur Kinderdienst za. 31dec. 19.00uur Ds. J.S.R. Lanser zo. ljan. lO.OOuur Ds.J.S.R.Lanser 19.00uur Ds. T. Zoutman, Midden- meer zo. 8jan. 9.30uur Dienst 19.30uur Ds. Marais, Purmerend Lutherse Gemeente, Den Helder p/a tel. 02230-33507 za.24dec. 22.00uur Kerstnachtdienst met medewerking van de Cantory en de heer J.K. Schendelaar zo. 25dec. 10.30uur deheer J.K.Schendelaar, feestelijke dienst met ve le medewerkenden zo. ljan. 10.30uur Ds.S.G.v.d.Haagen, Schagen OPROEP; Het bestuur van de VW Bad Callantsoog vraagt een inwoner van Callantsoog of een badgast, die zich tegen redelijke vergoe ding wil belasten met de algehele organi satie en uitvoering van de zomerfeesten. Wie meldt zich voor dit gezellige vakantie werk?

Badbode voor Callantsoog | 1977 | | pagina 2