"DE DIXIE-BAR" BUNGALOWPARK "DE HAZECAMER" Volledig ingerichte bungalows Huur en verhuur Gedurende de komende zomermaanden zijn de scholen in de periode van 29 juni tot 12 augustus zowel in het Roergebied als in Nederland geslo ten. In die tijd zal het moeilijk vallen een bungalow te huren. We kunnen allen die afhankelijk zijn van de schoolvakanties, adviseren zo spoedig mogelijk een aanvraag in te dienen, onder ver melding van het type onderkomen, dat men wenst, de plaats waarvoor men het liefst in aan merking komt, het aantal personen en de perio de die verlangd wordt. De te verhuren objecten zijn beperkt, maar er is naast de verscheidenheid van caravans, zomer huisjes, gemeubileerde woningen en bungalows ook de mogelijkheid voor 'n verblijf in 'n hotel of logies met ontbijt, tegen redelijke prijzen. Een geheel overzicht van de zomervakanties in Nederland en de Bondsrepubliek ziet er als volgt uit: SCHOOL- EN BEDRIJFSVAKANTIES IN 1978 Bouwbedrijven za. 15 juli-za. 5 augustus Scholen Regio A (Noord-en Zuid- Holland) voorgezetonderw. za. 8 juli-zo. 27 augustus kleuter- en basis onderwijs za. 15 juli-zo. 27 augustus RegioB (Zeeland, Noord-Brabant en Limburg) voortgezet onderw. za. 1 juli-zo. 20 augustus kleuter- en basis onderwijs za. 8 juli-zo. 20 augustus RegioC (Groningen, Friesland, Drenthe, Overijssel, Gelderland, Utrechten Zuidelijke IJsselmeerpolders) voortgezet onderw. za. 1 juli-zo. 20 augustus kleuter- en basisonderwijs za. 1 juli-zo. 13 augustus Duitse schoolvakanties Baden Würtemberg Bayern Berlin Bremen Hamburg Hessen Niedersachsen Nord Rhein-Westfalen Rheinland-Pfalz Saarland 15 juni-29 augustus 27 juli-13 september 27 juli- 9 september 24 juli- 9 september 27 juli- 9 september 20 juli- 2 september 27 juli- 6 september 29 juni-12 augustus 13 juli-23 augustus 13 juli-23 augustus De verhuurders adviseren we de aandacht ook eens op gebieden als Beieren, Berlijn, Bremen, Hamburg en Nedersaksen te richten. Gasten die uit die omgeving komen, hebben nooit gelijk vakantie met het Roergebied. Indien men verzekerd wenst te zijn van een va kantie-onderkomen in de periode van 29 juni tot 12 augustus, dient men vóór 1 januari 1978 een aanvraag in te dienen. Allen, die vóór 29 juni of na 12 augustus vakantie kunnen houden, advise ren we zo spoedig mogelijk, liefst eveneens vóór 1 januari 1978 een zomeronderkomen te bespre ken. Personen, die van vakantieadres wensen te ver anderen of het komende seizoen voor de eerste keer een zomer in Bad Callantsoog willen door brengen, kunnen op aanvraag een uitgebreide woon- en verblijfgids toegezonden krijgen. De families zonder schoolgaande kinderen ra den we aan de vakantiepiek te mijden. In de maanden april, mei en juni en na half augustus is het meestal goed zonnig weer, maar niet over matig warm in onze omgeving. De overgrote drukte komt nog, of is al geweest, men is gezellig onderons. De verhuurders adviseren we de prijzen in april, mei, juni en september aan te passen, zodat de jonge gezinnen of de bejaarde echtparen ook kunnen profiteren van een verblijf aan zee, zon deral te veel extra kosten te maken Ook raden we aan de prijzen tijdens de kerst vakanties, voorjaars-, paas- of pinkstervakan tie niet op te schroeven. In Holland valt de voorjaarsvakantie van 4 tot 9 februari, de paasvakantie van 24 maart tot 3 april en de pinkstervakantie van 13 tot 17 mei. In Duitsland variëren de paasvakanties van twee tot drie weken voor en/of na Pasen Met een beetje goede wil kan men als verhuur der een goed seizoen tegemoet zien. De tendens gedurende de laatste jaren is een groter animo om in eigen land te blijven. Werkt U daaraan mee. De regeling vier weken huren in april of mei, drie betalen is nog steeds van kracht. Tot slot vermelden we dat het VVV-kantoor tot de paasdagen op zondag gesloten is. 1918-1978 Tijdens de jaarvergadering van de VVV Bad Callantsoog memoreerde de voorzitter van de vereniging, de heer A.A. van Scheyen, het feit dat de vereniging voor vreemdelingenverkeer in Callantsoog op 27 maart 1918 werd opgericht. Door gebrek aan financiën stelde de heer van Scheyen voor dit jubileum stilzwijgend voorbij te laten gaan of een foto-expositie te houden in het VVV-kantoor Van de zijde der leden en in het bijzonder van de zijde van enkele leden van hetGemeentebestuur werd hiertegen geageerd. Aan een 60-jarig jubi leum van een vereniging, die in hoge mate tot het welzijn van Callantsoog bijdraagt, moet eni ge aandacht geschonken worden. Besloten werd daarop na te gaan wat met be scheiden middelen gedaan kan worden. Het eerste bestuur van de vereniging, t.w. de he ren Braam, Brouwer, Dekker, Langhorst en P. Vos, welke laatste (nu bijna 90 jaar) nog de enige in leven zijnde oprichter is, zal weinig vermoe den gehad hebben van de gevolgen, die haar ak- tiviteiten voor de Gemeente Callantsoog bete kend hebben. Voorzieningen als electriciteit (1923) en water leiding (1925) zijn mede op aandringen van dat eerste bestuur tot stand gekomen, evenals de „bebossing", het WV bosje, waartoe in 1925 op de „heinollen" een plantdag gehouden werd. Zonder iets te kort te willen doen aan de aktivi- teiten van de bestuursleden, de ambtenaren ter Gemeentesecretarie en de hoofdonderwijzers, die zich in de beginperiode inspanden voor het vreemdelingenverkeer, willen we één naam noemen, die van de eerste correspondent, de heerR. Koelemey. In de dertiger jaren werd Koelemey secretaris correspondent, een functie, welke hij tot 1960 vervulde. Aanvankelijk werkte hij geheel belangeloos. De correspondentie, het verzorgen van de Badbode en alle kantoorwerkzaamheden werden door hem verricht, waarvoor slechts een kleine ver goeding gegeven werd, Om enig idee te krijgen hoe snel het vakantie-gebeuren op kwam, geven we een klein overzicht van de overnachtingen tussen 1949 en 1959. Inl949 - 20.000overnachtingen, in 1953 - 50.000overnachtingen, in 1957 - 100.000 overnachtingen, in 1959 - 200.000 overnachtingen. Koelemey heeft in die jaren zeer veel werk ver zet en zijn beste kracht gegeven in het belang van het vreemdelingenverkeer. Wij hopen in een extra uitgave van de Badbode of in één der plaatselijke dag- of weekbladen een artikel te wijden aan de moeilijke start en de rij ke oogst van het vreemdelingenverkeer in Bad Callantsoog. Nadere informatie over een te houden jubileum receptie of feestavond kunnen we bij het ter per se gaan van dit Kerstnummer helaas niet geven. Doktersdiensten Tijdens de komende feestdagen wordt medische hulp (in spoedgevallen) verleend door de heren doktoren vanaf vrijdag 23 december 18.00 uur tot dinsdag 27 december 8 uur Dr. E.J. van Brederode, Groenland 6, Cal lantsoog, tel.1790 vanaf vrijdag 30 december 18.00 uur tot maan dag 2 januari 8.00 uur Dr. J. Kos, Rijksweg 113, 't Zand, tel. 02249-223 Dr. K. Schoen, Grote Sloot, St. Maartensbrug, tel.02246-1230 VVV Het jaar 1977 loopt ten einde, hetgeen betekent, dat het "seizoen" voor de VVV voorbij is. Het nieuwe jaar staat voor de deur, want over één week starten we weer met het seizoen 1978. Be gin januari stromen de aanvragen weer binnen, de meeste gebaseerd op het hoogseizoen, de "top", van 29 juni tot 12 augustus. Deze termijn is gepland voorde schoolvakantiesin Nordrhein- Westfalen. Deze deelstaat is voor ons juist zo be langrijk, daar 75% van de Duitse gasten uit dit gebied komt. Het verdient dus aanbeveling vroegtijdig naar een vakantie-onderkomen te informeren. We kunnen rustig stellen, dat het weer ons danig parten gespeeld heeft. Met de mooie zomers van '75 en '76 nog vers in het geheugen, kwamen we er dit jaar maar bekaaid af. Behoudens de week van 2 tot 9 juli en september was het maar zuinig gesteld. De algemene indruk is dan ook, dat het seizoen iets minder geweest is, doch de Herfstvakantie in oktober maakte hierop een gunstige uitzonde ring. Vrijwel alle beschikbare accommodatie was die week volgeboekt. Voor de eerste maal is er dit jaar één algemene ledenvergadering gehouden. Dit n.a.v. het feit, dat het bezoek aan deze vergaderingen de laat ste jaren veel te wensen overliet. De hoop, dat hierin nu verbetering zou komen, is echter niet bewaarheid. In totaal waren er nu 25 leden het bestuur. Belangrijk op deze vergadering was het punt: "BTW" (Bedroefd, Treurig, Waardeloos). Met ingang van 1 januari 1978 moet de VVV over de bijdrage verhuur en bijdrage middenstand 18% btw afdragen. De contributie is tevens met 18% verhoogd. De gewone leden, die dus niet verhuren, gaan nu voortaan/ 13,—betalen (was/ 11, Leden van de WV, die één of meer vakantiewo ningen verhuren aan badgasten, betalen nu een contributie van 19,75 3,25 per te verhuren onderkomen. De tarieven voor de bijdrage verhuur van zo merwoningen luiden als volgt A-klasse is 71,50 18% BTW wordtƒ84,50 B-klasse is 60,50 18%BTW wordtƒ71,50 C-klasse isƒ49,50 18% BTW wordtƒ58,50 D-klasse is 38,50 18%BTW wordtƒ45,50 E-klasseisf 27,50 18% BTW wordtƒ32,50 Bijzonder jammer, dat deze bedragen verhoogd moeten worden, doch we komen er niet onder uit. De fiscus legt ons dit op. Enkele leden hebben nog niet aan hun financiële verplichtingen voldaan. De penningmeester verzoekt een ieder, die dit betreft, het "even" in orde te maken, opdat we het nieuwe jaar met een schone lei kunnen beginnen. Bij voorbaat dank! Erg belangrijk voorde WV zijn de (nieuwe) le den. Zonder leden zou een vereniging niet kun nen bestaan. Velen onder U weten reeds, dat de WV in Callantsoog bijzonder veel voor de gas ten, maar ook voor de dorpelingen doet. Neem b.v. het subsidiëren van de diverse verenigin gen, zoals fanfare, majorettes, voetbal, EHBO en Reddingsbrigade. Mede door de subsidie aan laatstgenoemde vereniging wordt het ge pachte strand in de zomer dagelijks bewaakt, waardoor de veiligheid voor U en Uw gezin, mits U de geldende regels in acht neemt, is gewaar borgd. Tal van evenementen worden er 's zomers ge organiseerd, niet alleen voor de gasten, maar ook voor U en Uw kinderenZo zijn er nog tal van dingen, die met elkaar veel geld kosten.Wordt dus lid, steuntonze vereniging voor 13,— per jaar. Wilt U méér weten over het werk van de WV, komt U dan even langs of belt U even. Graag zijn wij bereid om U van dienst te zijn. Wij maken U er tevens op attent, dat het moge lijk is om uw vakantieonderkomen in bemidde ling te geven bij de WV. De verhuur, de kleine ongemakken, de financiën, afrekeningen enz. worden dan door het kantoorpersoneel voor U geregeld. De gehele bemiddeling, vanaf het be antwoorden van de aanvraag tot het afrekenen van de huursom kan door de WV verzorgd wor den en kost de verhuurder slechts 8% van het bruto huurbedrag. Laten we aannemen, dat de WV voor U voor 5.000,— verhuurt, dan bete kent dit 400,— provisie. Hierdoor bent U van alle ongemakken van schrijven en contracten verlost. Vooral belangrijk is dit voor die men sen, die niet woonachtig zijn in de Gemeente Callantsoog. DORPSWEG 28 - TELEFOON 02248-1483 Fam. F. van Klaveren wenst cliëntèle, vrienden en kennissen prettige feestdagen en een voorspoedig 1978. voor 6 en 8 personen. VRAAG INLICHTINGEN: A. TEN BOEKEL, KRUISWEG 5, CALLANTSOOG, TEL. 02248-1389.

Badbode voor Callantsoog | 1977 | | pagina 4