1918-1978 CALLANTSOOG Maandag 27 maart 1978 jubileum-uitgave Red.: Mevr. C. H. KLOOSTERBOER - ISAKSSON, Previnaireweg 4a, tel. (02248) 1323 Uitgave: VERENIGING VOOR VREEMDELINGENVERKEER BAD CALLANTSOOG Druk: PLUKKER BV, Schagen, tel. (02240) 3034* 60 JAAR Het is een goede gedachte geweest van de leden vergadering en het bestuur om aan het 60-jarig bestaan van de Vereniging voor Vreemdelingen verkeer „Bad Callantsoog" toch enige aandacht te schenken. Hoewel in het organisatieleven een 60-jarig be staan van een vereniging geen uitzondering behoeft te zijn, is het voor oprichters, vroegere en huidige bestuursleden en medewerkers van een organisatie een feestelijk gebeuren, wanneer wederom een kroonjaar wordt bereikt. In het rijk geschakeerde en bloeiende verenigings leven van onze gemeente Callantsoog neemt de Vereniging voor Vreemdelingenverkeer een bij zondere plaats in. Een vereniging, gevormd door leden en werkzaam ten behoeve van die leden. Maar haar belangrijkste taak is toch wel om te zijn: een informatie-bron voor onze gasten; een schakel tussen de badgast en de dorpsgemeenschap; een dienstencentrum ten behoeve van de rekreatie; een voorlichtings- en adviesorgaan voor de leden en degene, die va kantie of weekend in onze gemeente wil door brengen; de organisatie, die naar buiten toe onze gemeente als Noordzeebadplaats aanbeveelt en vertegenwoordigt; de promotor voor het vreemde lingenverkeer. Juist deze functies van dienstverlening vragen van bestuur, directie en medewerkers veel inventiviteit en inzet, waarvoor allerwege waardering en be wondering bestaat. Jammer is het dan te moeten constateren, dat niet iedere ingezetene van onze gemeente lid of dona teur van de VVV is. Sedert de laatste jubileum-viering in 1968 is er in onze gemeente veel veranderd. Zonder uitputtend te zijn wordt gewezen op: het nieuwe WV-kan- toor, annex brandweer- en ambulancegarage; het dorpshuis „Kolfweid"; de uitbreiding van de woon functie door de realisering van „Uyterland"; de ophoging van de duinen op een wijze waarvoor wij de vormgevers dankbaar zijn; de nieuwe opzet van de verblijf rekreatie op de „Garnekuul"; de totstandkoming van het gemeentelijk kampeer terrein „Tempelhof"; de aanleg van tennisbanen; de uitbreiding van het sportveldencomplex; de stichting van een postburo voor de Rijkspolitie. Een kleine greep uit een veelheid van aktiviteiten, waarbij ook de Vereniging voor Vreemdelingen verkeer nauw betrokken is geweest en nog is. Ook in de toekomst zal een goed samenspel tus sen gemeente- en VW-bestuur noodzakelijk zijn. Vele problemen zullen de aandacht blijven vragen. Om enkele te noemen: kwaliteitsverbetering va kantieverblijven, verbreding verblijfsperiode, reali seren van dagrecreatieve voorzieningen, openen van recreatieve mogelijkheden bij slecht weer, zomer- en kinderfeesten voor de gasten, een goed en verantwoord voorzieningsniveau. Callantsoog, de familiebadplaats bij uitstek, biedt de vakantieganger veel, mede dank zij een bloeien de VW met een aktief bestuur en voortreffelijke medewerkers. Naast de felicitaties bij dit 60-jarig jubileum wil ik, mede namens het gemeentebestuur, graag mijn erkentelijkheid betuigen aan al degenen, die mee gewerkt hebben aan de totstandkoming en verbre ding van het vreemdelingenverkeer in onze ge meente. Daarbij gaat een bijzonder woord van dank uit naar hen, die in de Vereniging voor Vreemdelin genverkeer „Bad Callantsoog" zo'n werkzaam en aktief aandeel hebben gehad dan wel nog daad werkelijk hun krachten aan de vereniging geven. Callantsoog, maart 1978. P. van Gosliga, burgemeester. UITNODIGING Het bestuur van de jubilerende Vereniging voor Vreemdelingenverkeer Bad Callants oog nodigt u uit tot het bijwonen van een feestavond in het dorpshuis „Kolfweid" op zaterdag 1 april a.s. om 20.00 uur. Deze avond wordt verzorgd door de „Alpen blazers". Vanaf 23.00 uur wordt een gezel lig VW bal georganiseerd, muzikaal bege leid door eveneens de „Alpenblazers" (orgel - drum). Leden van VW Bad Callantsoog, niet woonachtig in Callantsoog kunnen telefo nisch kaarten bestellen (telefoon 02248- 1541) en leden in Callantsoog kunnen kaar ten afhalen uitsluitend op donderdag 30 maart van 16.00-18.00 uur. Er kunnen slechts twee kaarten per lid wor den afgegeven en dan nog voor zo ver de voorraad strekt. P. Vos oudste erelid FOTOTENTOONSTELLING In verband met het 60-jarig bestaan van de VW Bad Callantsoog zal een expositie ge houden worden in de oude lagere school, afdeling Peuterspeelzaal vanaf zaterdag 25 maart tot zaterdag 1 april. Deze expositie omvat foto's uit de beginja ren van het WV wezen. De mooie villa's op de duinrand ten westen van het dorp, de grote villa, voorheen eigendom van de fami lie van de Poll, later als hotel ingebruik ge nomen, het spoorbaantje, kortom alles van vroeger zal tentoongesteld worden. De openingstijden van de tentoonstelling zijn: zaterdag, zondag, maandag en woensdag van 14.00-16.00 uur en vrijdag (laatste dag) van 19.00-21.00 uur. Wij zijn ervan overtuigd dat velen, ook niet leden van de WV Bad Callantsoog van de ze gelegenheid om hun dorp uit vroeger ja ren te zien, gebruik zullen maken. Na de tweede wereldoorlog was Callantsoog een ruïne. Huizen waren er praktisch niet, er moest opnieuw begonnen worden. In 1946 werd een VVV bestuur samengesteld, Jac. Mooy Mzn werd voorzitter. Maatregelen werden genomen om zo spoedig mo gelijk vakantiegangers te ontvangen, zomerhuizen konden weer opgebouwd worden. Een strandtrap en reddingslij nen alsmede een strandonderkomen werden verwezenlijkt, in de zomer van 1946 ver schenen de eerste gasten na de oorlog. In die moeilijke tijd was er in 't algemeen minder mede werking van de Callantsogers, terwijl het aantal gasten belangrijk toenam. Mooy heeft veel pro blemen moet oplossen, maar hij was er de man niet naar om bij de pakken neer te zitten. In 1961 droeg hij de voorzittershamer over aan de heer K. v. Eek. 1918—1978 De Vereniging ter bevordering van het Vreemde lingenverkeer te Callantsoog werd op 27 maart 1918 opgericht. De enige, nog in leven zijnde op richter, de heer P. Vos, nu bijna 90 jaar, kan er boekdelen over vertellen. Vos en de zijnen hadden het moeilijk in die be gin periode, mede door de tegenstellingen van de liberalen en de socialisten. Toch werd er met veel enthousiasme doorgezet. Aan de grondleggers van het VW wezen in deze gemeente is veel dank verschuldigd. Hulde brengen we daarom aan allen die ertoe bijgedragen hebben dat de VW Bad Cal lantsoog gerealiseerd werd. Jac. Mooy Mzn. voorzitter 19461961 Door de invoering van een vakantieregeling voor grote groepen van de bevolking en door de ontdek king van Callantsoog door de buitenlanders steeg het toerisme enorm. Een commerciëlere aanpak van de recreatie moge lijkheden werd noodzakelijk, hetgeen door de heer van Eek zeer goed onderkend werd. Naast deze zakelijke leiding lag de grote verdienste van de heer van Eek vooral in het feit dat door zijn be moeiingen inwoners en gasten nader met elkaar in contact kwamen. Veel werd er gedaan om de va kantieganger een tweede tehuis te bieden, terwijl de verhuur in vóór- en naseizoen sterk gepropa geerd werd. K. van Eek t voorzitter van 19611967

Badbode voor Callantsoog | 1978 | | pagina 1