Kerkdiensten Welkom Traditiegetrouw verschijnt omstreeks Kerstmis de Badbode, waarin een en ander medegedeeld moet worden over de omgeving waar u als badgast in het komende jaar de vakantie gaat doorbrengen. De oude kern van het dorp Callantsoog ligt slechts gescheiden door één rij duinen van het strand, ter wijl de huizen in Groote Keeten ongeveer 500 me ter van het strand verwijderd zijn. Er zijn verschil lende strandafslagen, of zo u wilt opgangen, die toegang geven tot het strand. Gedurende het hoogseizoen wordt dagelijks toezicht op de baders gehouden, daar waar een gele vlag wappert. Bij ongunstige weersomstandigheden is het niet uitgesloten dat er een verbod te baden komt. Dit wordt kenbaar gemaakt door een rode vlag. Het lijkt misschien overbodig, omdat er al zo dikwijls op gewezen is, maar toch willen we nogmaals de waarschuwing geven om vooral niet bij de dam men te baden of te zwemmen. De stroming is in de directe omgeving van de strekdammen uiterst gril lig. Ook is het gewenst dat kinderen niet alleen in zee gaan. Het verdient aanbeveling kleinere kinde ren, die zo vaak spelend op het strand afdwalen van de ouders, een naamplaatje te laten dragen. Dit voorkomt voor de ouders en voor de kinderen veel narigheid. Bij de strandpaviljoens (in Callantsoog drie en in Groote Keeten een) kunnen windschermen, lig stoelen, strandtenten, etc. gehuurd worden. Voor het hoogseizoen is het wel gewenst nu reeds te bestellen; speciaal als men verzekerd wil zijn van een houten tent. Frisdranken, koffie, broodjes, patates frites, ijs en vele andere zaken worden te koop aangeboden, zodat het beslist niet noodza kelijk is tassen vol etenswaren mee te slepen naar het strand. Het strand is kilometers lang en heeft zowel een druk bezet gedeelte met veel gezellige bedrijvig heid als een stil gedeelte, waar men met familiele den rustig kan vertoeven. Voor badgasten, die in Callantsoog verblijven is het strand in veel gevallen gemakkelijk te voet be reikbaar, dit geldt eveneens voor de vakantiegan gers in Groote Keeten. Gasten die in de z.g. bui tengewesten als 't Zand en Oudesluis vakantie houden, moeten rekening houden met een afstand van resp. 5 en 10 km. Deze plaatsen hebben voor de echte watersportbeoefenaar een grote aantrek kingskracht. Er zijn daar veel vaarten en plassen in de onmiddellijke omgeving, waar de hen gelsport, het watersurfen, roeien, kanoën bijzon der goed uitgeoefend kan worden. De middenstandsbedrijven in Callantsoog en Groote Keeten, in 't Zand en Oudesluis zijn ruim gesorteerd. Desgewenst kan men bij verschillende bedrijven van te voren een bestelling opgeven, zo dat bij aankomst in de vakantieplaats de goederen slechts opgehaald moeten worden. In Callantsoog zijn verschillende hotels, pensions en eethuisjes en sinds enkele dagen een Chinees restaurant. In Groote Keeten kan bij een der restaurants mini-voetbal en mini-golf gespeeld worden, een heerlijke bezigheid voor de kinderen, maar ook voor veel volwassenen. Deze plaatsen worden veelal bezocht door de ech te strandliefhebbers. In 't Zand en Oudesluis daar entegen treffen we meer de sportmensen, die fiet sen, watersport beoefenen enz. De accommodatie is in die plaatsen iets eenvoudiger, de prijzen nave nant. De voorzieningen in bars, restaurants en ho tels zijn prima. Het bestuur van de VVV Bad Callantsoog en haar leden zijn ervan overtuigd dat de gasten een aan genaam en onvergetelijk verblijf in onze prachtige omgeving zullen hebben. Ontmoeting Waarom laten we tegenwoordig zo vaak niets van ons horen. Is het door onze onmacht om in be paalde omstandigheden het juiste woord te vin den? Of is het de overheersing van de "nieuwe elite", waarover de laatste jaren zo veel geschreven wordt, die ons het juiste woord heeft ontnomen? De nieuwe elite bezit de macht van het woord. Niet dat hij welsprekend is in de van ouds bekende term. Neen, hij is geen redenaar, die zijn toehoor ders ademloos doet luisteren. Integendeel, door gaans spreekt hij saai, doorspekt met vreemde, vaktechnische woorden en liefst ook nog moeilijk hoorbaar. Hij overdondert niet in de letterlijke zin, maar hij overheerst met andere middelen. Is het daarom, dat wij dikwijls geen troostend, op beurend woord kunnen vinden of een blijk van be langstelling kunnen geven? Onmacht, omdat wij denken dat alle vakmensen het beter kunnen zeggen dan wij? Is het door de verbreding van de medische weten schap, die ons op de hoogte brengt van het ver loop van een ziektebeeld en ons daardoor mond dood maakt, een soort angstverlamming bij ons teweeg brengt en ons doet uitroepen: "Mijn God, ik weet niet wat ik zeggen moet. Weet de zieke en de familie het zelf? Hoe zijn zij er onder?" Of is het de veranderde houding ten opzichte van de levensbeschouwing bij velen van ons, die ons de plicht om onze naaste lief te hebben naar de ach tergrond doet schuiven? Uit angst, om verwikkeld te raken in het leven van die andere, waardoor ons leven misschien te veel zou worden beïnvloed? Of komt het doordat we zoveel mensen ontmoe ten, zonder er zo weinig echt te leren kennen? Door onze overvolle agenda's, onze eeuwige haast, ons tijdgebrek. Waarschijnlijk is het een kombinatie van deze din gen. Waarschijnlijk laten wij het daarom afweten op voor andere mensen kritieke momenten. Mo menten, waarop die ander denkt: "Kwam er maar iemand. Hoorde ik maar een stem van een ander. Kon ik het maar iemand vertellen of wilde iemand alleen maar even bij me komen zitten". Dat de nood hoog is blijkt uit de vele hulp diensten, zoals "Graag gedaan", "SOS-tele- foondiensten" e.d. Wij zijn gewend geraakt in deze maatschappij om veel over te laten aan anderen, die een speciale opleiding hebben gehad of diensten, die zich heb ben toegespitst op een gespecialiseerde vorm van dienstverlening: bejaardenzorg, gezinsverzorging, kraamverpleging, schooladviesdiensten, medische opvoedkundige bureaus, enz. enz. Het is fijn, dat dat allemaal zo vakkundig kan gebeuren. Maar hebben wij allemaal niet eens het gevoel, dat de zeer wezenlijke menselijke gebeurtenissen, zoals geboorte, ziekte, ouder worden, doodgaan, zich van ons vervreemden? Wij zijn immers bezig de hulp, die wij aan onze medemensen kunnen geven over te laten aan onpersoonlijke diensten. Omdat we ons te geremd, te onmachtig, te gehaast, te egoïstisch, te onvakkundig voelen? Het is dan goed te denken aan een uitspraak, af komstig van de reclassering: "Het is beter met lege handen te komen, dan niet te komen". Mogen wij elkaar met kerstmis, oud en nieuw, ja gedurende het gehele jaar 1979, zo ontmoeten. Callantsoog, december 1978. P. van Gosliga (burgemeester) Kalender Callantsoog Enige jaren geleden verscheen een kalender „Cal lantsoog in tekening", welke in korte tijd uitver kocht was. Het komende zomerseizoen zal weder om door het grafisch centrum Kolkman te Den Helder een kalender voor het jaar 1980 worden uitgegeven. De afbeeldingen worden begin 1979 getekend door de heer Dral uit Den Helder. De kalender zal een zestal afdrukken bevatten van de mooiste plekjes in Callantsoog. De reproducties kunnen op eenvoudige wijze worden ingelijst. In verband met de beperkte oplage en de „gewildheid" van het artikel, raden we aan een of meerdere exem plaren te reserveren. Het is een uniek geschenk voor familie, gasten en kennissen die Callantsoog een warm hart toedragen. De kalender zal vanaf half juni verkrijgbaar zijn op enkele verkoop adressen in Groote Keeten en Callantsoog. Ned. Herv. Gemeente Callantsoog p/a tel. 02248-1632 zo. 24 dec. 10.00 uur mevrouw J. Broersen-van der Veen, Schagen le Kerstdag 10.00 uur mevrouw M. Beekhuis- Wassenburg, Monnicken- dam (medewerking van het Koor van Plattelands vrouwen) 16.00 uur Kerstfeest met de kinde ren van de zondagschool, ouders en belangstellen den van harte welkom, zo. 31 dec. 19.30 uur mevrouw G. Stolwijk- Langbeek, Nijmegen zo. 7 jan. 10.00 uur Ds. J.B. v.d. Bork, St. Maartensbrug (koffie na de dienst) Kath. Kerk, Callantsoog (in de Ned. Herv. Kerk) p/a tel. 02249-1226 za. 23 dec. geen dienst zo. 24 dec. 22.00 uur Nachtmis za. 30 dec. 18.00 uur Heilige Mis Kath. Kerk, 't Zand za. 23 dec. zo. 24 dec. 2e Kerstdag za. 30 dec. zo. 31 dec. p/a tel. 02249-1226 ma. 1 jan. 19.30 uur Heilige Mis 10.30 uur Heilige Mis 19.30 Mis voor het gezin 24.00 uur Nachtmis m.m.v. het Ge mengde Koor 10.00 uur Hoogmis 9.00 uur Heilige Mis 10.30 uur Heilige Mis 19.30 uur Avond Mis 10.30 uur Heilige Mis 19.30 uur Heilige Mis m.m.v. diver se Koren 10.30 uur Heilige Mis Geref. Kerk, Schagen, Beethovenlaan, p/a tel. 02240-2381 zo. 24 dec. 9.30 uur 22.30 uur le Kerstdag 10.00 uur 17.00 uur 2e Kerstdag 14.00 uur tot 22.00 uur zo. 31 dec. 9.30 uur 19.00 uur ma. 1 jan. 10.30 uur zo. 7 jan. 9.30 uur 19.00 uur Ds. J. Groeneveld, Broek op Langedijk Ds. J.S.R. Lanser, Kerst nachtdienst m.m.v. Ge mengd Koor Ds. J.S.R. Lanser, m.m.v. Cantory Kinderdienst "Open huis" Ds. Appers, Heerhugo- waard Oudejaarsdienst, Ds. J.S.R. Lanser Morgengebed (11.00-12.00 uur Nieuw jaarsreceptie) Ds. Erkelens, Monnic- kcndam Ds. H. Bonestroo, Hoorn Lutherse Gemeente, Den Helder Wezenstraat 68, p/a tel. 02230-33507 zo. 24 dec. 10.30 uur Morgengebed, leiding van kerkeraadsleden, (koffie met kerstbrood) 22.00 uur Kerstnachtdienst, de heer J.K. Schendelaar, m.m.v. de Cantory en gemeente leden le Kerstdag 10.30 uur Feestelijke dienst, de heer J.K. Schendelaar, (muzi kale omlijsting) zo. 31 dec. 10.30 uur Prof. Dr. J.P. Boender maker, Hilversum zo. 7 jan. 10.30 uur Ds. S.G. v.d. Haagen, Schagen, (koffiedrinkers nieuwjaarsreceptie) Afscheid In september namen dominee en mevrouw E. J. Bosch afscheid van de kerkelijke gemeente Cal lantsoog en Julianadorp. Na een verblijf van en kele goede jaren in onze omgeving, werd Ds. Bosch beroepen als predikant in 's-Gravenhage. We wensen de heer en mevrouw Bosch en hun zoon alle goeds toe.

Badbode voor Callantsoog | 1978 | | pagina 2