Nieuwe Raadhuis Gemeentelijke Bedrijvigheid Reeds vele jaren was de ruimte in het gemeente huis te Caiiantsoog te klein om alle bestuurlijke aktiviteiten te kunnen onderbrengen. Daardoor werden raadsvergaderingen in het instructielokaal van de Brandweer gehouden, tevens werden daar bij gebrek aan een ruime raadszaal vele huwelij ken gesloten. Een onhoudbare toestand. Sinds maart van dit jaar wordt hard gewerkt aan de bouw van een nieuw gemeentehuis, dat indien de weersomstan digheden meewerken, omstreeks eind maart begin april 1979 opgeleverd zal worden. In het ontwerp is o.a. een raadszaal opgenomen, passende werk vertrekken, archiefruimte. Het nieuwe raadhuis is zoveel mogelijk aangepast bij de omliggende pan den, voor voldoende parkeergelegenheid is ge zorgd. Het Dorpsplein, bij de oud-Callantsogers beter bekend onder de naam de Buurt, ondergaat mo menteel ook een grote verandering. De eerste fase is de reconstructie van de weg voor doorgaand verkeer, daarna volgt de tweede fase bestaande uit ophogingen, sierbestrating, sfeerver lichting, parkeerplaatsen. Men hoopt met de werkzaamheden op 1 juni gereed te zijn. Het plein blijft het centrale karakter behouden, de voetgan ger zal zich veiliger kunnen bewegen. De noordzij de van het plein is primair voor voetgangers bestemd, het doorgaande verkeer zal de zuidzijde moeten benutten. Bij voltooiing zal het een aan trekkelijk geheel vormen met diverse terrasjes, zit hoeken en groenstroken. Vanaf de strandafslag Dorpsplein zal een voetpad aangelegd worden via de Kiefteglop naar het par keerterrein Zuid-Schinkeldijk. Met de werkzaam heden, die door het Hoogheemraadschap begeleid worden, zal zo spoedig mogelijk worden begon nen. De strandafslag Kiefteglop is reeds voltooid, in de afgelopen zomer werd er druk gebruik van gemaakt. Overeenkomstig artikel 11 van de wet op de Ruim telijke Ordening zal door B. en W. van Caiiants oog aan Gedeputeerde Staten een uitwerkingsplan t.a.v. de kampeerterreinen moeten worden gezon den. Voor het gemeentelijk kampeerterrein Tem pelhof is reeds een indeling gemaakt. Dit plan is ter goedkeuring verzonden. De particuliere cam pinghouders wijzen we erop dat ook zij met een plan ter tafel dienen te komen. Vergaande plannen bestaan er ten aanzien van de boerderij aan de Je- welweg. Na een verbouwing zal deze als jeugdso- ciëteit en voor vergaderruimte kunnen gaan func tioneren. Het wachten is op rijks- en provinciale subsidie. Bij de basisschool is het plein voorzien van ver schillende speelwerktuigen, voorts kan er volley bal gespeeld worden. Ook werden in de kreatieve sfeer enkele voorzie ningen getroffen in het afgelopen jaar. Een z.g. oefenkooi en twee tennisbanen werden aangelegd. Hierdoor kunnen ook vakantiegangers gebruik maken van de tennisbanen. De VVV ver strekt hierover gaarne inlichtingen. Ook voor de sportverenigingen kwamen enkele uitbreidingen tot stand. Het B-veld van de voet balvereniging werd gerenoveerd, er werd een trai ningsveld aangelegd en de verlichting werd ver plaatst. De handbal kan nu over een eigen grasveld be schikken waar de dames en heren hun wedstrijden kunnen spelen. Het sportcomplex mag gezien worden, de toe- en afvoerwegen naar de voetbal kantine zijn verbeterd. Ook de kantine en de kleedaccommodatie zijn drastisch verbeterd. In voorbereiding zijn nog enkele parkeerterreinen, terwijl in de particuliere sector plannen bestaan tot het bouwen van een motel in Groote Keeten. Last but not least vermelden we het politiebureau, dat in mei gereed kwam. Deze post omvat twee woonhuizen met kantoor, zodat de politie na ja ren in Caiiantsoog een eigen onderkomen heeft. 't Zand Van een inwoner van 't Zand kregen we het ver zoek het navolgende te plaatsen: 't Zand, een dorp, dat lijkt geruggesteund door het kanaal, eertijds als gemeenschap gegroeid voor trefpunt van mensen, die gebonden waren aan het polderleven; mensen, die ook een strijd met het water in de wording van een polder heb ben gekend. Een gemeenschap dat met de jaren in het leefpa troon is meegegroeid, doch zijn kenmerkende eigenschappen heeft bewaard. Ook al heeft de bloembollencultuur een belangrijke plaats ingeno men, toch zijn er nog boerderijen met dampend vee. De mensen, in de maalstroom der tijden meege gaan, hebben banden bewaard. Zo zal het er weer aangenaam vertoeven zijn tijdens de kerstdagen. Vrolijke lichtjes noden tot deelname. Bedrijvig heid kent men alom. Centraal staat er fier en vrij een kerk, als een gele genheid om elkander te herkennen. Met groen, bloemen en licht wordt de kilte van leegte verdre ven. Koren in een diversiteit van kinder- tot meerstemmig gemengd omlijst met een instru mentale begeleiding vertolken een warme vreugde. Een zelfvervaardigde kerstgroep neemt zijn plaats weer in. Alles wil medewerken om het feest van geven te vieren, tijdens de dagen, waarin eenieder naar warmte en gezelligheid uitziet in de gemeen schap 't Zand, het dorp geruggesteund door het kanaal. Reumafonds Eind november werden we benaderd door het reu mafonds om een commissie te vormen ten einde de jaarlijkse collecte te begeleiden. Gedurende 10 jaar heeft mevrouw Kooy de algehele verzorging op zich genomen, maar zij meende dat de tijd ge komen was om haar functie neer te leggen. De vertegenwoordiger van het fonds zou nu gaar ne zien dat enkele dames en heren een klein comité vormden om de collecte voor te bereiden. Voor reuma patiënten wordt enorm veel gedaan, als re validatie, welfare werk. Verder tracht men van de ingekomen gelden vakantiehuizen op te richten en boot- of andere reizen te organiseren. We menen dit goede streven te moeten steunen en zouden graag zien dat enkele personen uit plan Uyterland, uit het oude dorp Caiiantsoog en uit Groote Kee ten zich beschikbaar stelden om gezamenlijk de collecte voor te bereiden. Gaarne reakties aan me vrouw Kloosterboer, telefoon 1323 om een nadere afspraak te maken. Jubilea De vereniging voor vreemdelingenverkeer vierde op 27 maart j.1. haar 60-jarig jubileum. Een ten toonstelling van Caiiantsoog uit vroeger jaren werd ter gelegenheid hiervan georganiseerd. De le den van de vereniging hebben naast een speciale Badbode een uitnodiging ontvangen voor een feestavond. Een der oprichters van de VVV Bad Caiiantsoog werd in september j.1. 90 jaar. Ook van deze plaats wensen we hem, de heer P. Vos, nog goede jaren toe. In november herdachten de heer en mevrouw Mooij - van Wachendorff van Rijn de dag dat zij 60 jaar gehuwd waren. Aan belangstelling ontbrak het niet. Er was zelfs een telegram van Hr.Ms. Ko ningin Juliana om het echtpaar geluk te wensen met dit heugelijke feit. De heer Jb. Mooij was gedurende 15 jaar voorzit ter van de VVV en maakte de na-oorlogse bloeipe riode van het VVV wezen mee. Cursusprogramma Nieuw in Caiiantsoog is het vormings- en ontwik kelingswerk voor het seizoen 1978-1979. Naar aanleiding van een enquête werd van de zijde van de inwoners in de Gemeente Caiiantsoog de voor keur gegeven aan een cursus Engels, Streekge schiedenis, Textiele werkvormen, A.N.W.B., Schilderen en Tekenen. Deze cursussen zijn alle volgeboekt. De mogelijk heid bestaat echter dat halverwege de cursusduur afzeggingen komen, zodat er weer enkele plaatsen beschikbaar zouden kunnen zijn. De heer Koks, ter gemeente-secretarie, zal u gaarne nadere infor matie geven. Enkele cursussen, die wegens gebrek aan deelname nog niet gerealiseerd werden zijn ke ramiek, fotografie, doe 't zelf. De bedoeling was dat de cursus doe 't zelf en pottenbakken in ja nuari van start zouden gaan. Mocht u als nog inte resse hebben, dan kunt u ook daarvoor in contact treden met de heer Koks. Voorts staat er volks dansen op het programma. Momenteel is in het kader van de bejaardengym- nastiek een half uur volksdansen in het gym- nastiekschema opgenomen. Bij voldoende deelna me (minstens 15 personen) kan een avondcursus gegeven worden. Mevrouw Tamis-SIijkerman, Duinweg, Groote Keeten, wil gaarne informatie over dit onderdeel van het vormingswerk ver schaffen. De lezing over streekgeschiedenis zal in maart her haald worden. De cursus omvat een lezing over de ontwikkeling van Caiiantsoog geografisch (eiland), politiek (heren van Brederode) en water bouwkundig (bedijking) en van het Zwanenwater, dit aan de hand van kaarten en dia's. Gegadigden kunnen zich aanmelden bij de heer Koks. Lena Valaitis in Caiiantsoog Door Lena Valaitas is de naam Caiiantsoog enige keren genoemd tijdens televisie-optreden en radio interviews, evenals in enkele grote dagbladen in binnen- en buitenland. Na in onze gemeente meer dere keren een vakantie te hebben doorgebracht, besloot Lena Valaitas zich in Caiiantsoog te vesti gen. Zij is uit Litouwen (USSR) afkomstig en treedt al enige jaren op als zangeres.

Badbode voor Callantsoog | 1978 | | pagina 3