Huur en verhuur Als men gedurende de zomermaanden bij het ver huren de aandacht vestigt op de bouwvakvakantie in Nederland en de schoolvakantie in Nordrhein- Westfalen, dan zal het erg moeilijk zijn meer dan zes weken te verhuren. Laten we eerst de vakantieplanning in Duitsland (Bondsrepubliek) en in Nederland onder de loep nemen. School en bedrijfsvakanties in 1979 Duitse schoolvakanties Baden-Württemberg Bayern Berlijn Bremen Hamburg Hessen Niedersachsen Nordrhein-Westfalen Rheinland-Pfalz Saarland Schleswig-Holstein Nederlandse vakanties Bouw- en nevenbedrijven Overige bedrijven Scholen Regio A (Noord- en Zuid Holland) Kleuter en basisonderwijs Voortgezet onderwijs Regio B (Zeeland - Noord Brabant Kleuter en basisonderwijs Voortgezet onderwijs Regio C (overige provincies) Kleuter en basisonderwijs Voortgezet onderwijs do. 26 juli tot wo. 5 sept. wo. 1 aug. tot ma. 17 sept. do. 19 juli tot za. 1 sept. do.19 juli tot za. 1 sept. ma. 16 juli tot za. 25 aug. do. 12 juli tot wo. 22 aug. do. 19 juli tot wo. 29 aug. do. 21 juni tot za. 4 aug. do. 5 juli tot wo. 15 aug. do. 5 juli tot za. 18 aug. do. 12 juli tot wo. 22 aug. za. 14 juli tot za. 4 aug. za. 30 juni tot za. 25 aug. za. 7 juli tot za. 18 aug. za. 30 juni tot za. 18 aug. Limburg) za. 14 juli tot za. 25 aug. za. 7 juli tot za. 25 aug. za. 30 juni tot za. 11 aug. za. 30 juni tot za. 18 aug. Uit bovenstaande blijkt overduidelijk dat de ver huurders zich voor een goede bezetting van de te verhuren zomerpanden moeten richten op bijv. Limburg en Brabant of het noorden en zuiden van Duitsland. Voorts adviseren we zo mogelijk in april en mei tot half juni speciale goedkope tarie ven in te voeren, zodat niet alleen in het hoogsei zoen het zomeronderkomen verhuurd is. Wanneer men daarbij de leuze van de VW in gedachte houdt: „April en mei 4 weken huren, slechts 3 we ken betalen" dan moet het mogelijk zijn tot een redelijk verhuur te komen, ondanks alle pessi mistische berichten in binnen- en buitenlandse pers over de teruggang van het toerisme in Neder land. Elders in dit blad geven we enkele suggesties en richtlijnen t.a.v. evenementen. Als de verhuurders daaraan hun medewerking geven, zal het weer een goed seizoen worden. De vakantiegangers, die een zomeronderkomen willen huren raden we aan daar zo spoedig moge lijk kennis van te geven aan de VVV Bad Cal lantsoog of bij het adres, waar men normaliter huurt. Voor de periode van 14 juli tot 4 augustus zal het voor binnen- en buitenlandse gasten in veel gevallen moeilijk zijn een vakantiehuis te krijgen. Het moet echter mogelijk zijn om voor een ieder, die zich vroegtijdig aanmeldt, een plaats te vin den. Men dient dan wel voor 1 januari de aan vraag in te sturen. Wij wijzen ook op de uitgebreide gids met adres sen van vakantiehuizen, hotels, pensions, cara vans en kampeerterreinen. Deze gids kan in veel gevallen de oplossing geven. Men denke ook aan een vroege vakantie. De paas dagen zijn zeer gunstig om bijv. in april enkele we ken aan de kust te vertoeven. Begin juni valt de pinkstervakantie, die helaas slechts enkele dagen duurt. Voor families met schoolgaande kinderen dus moeilijk in te bouwen in een vroege vakantie. Maar voor gezinnen met kleuters of voor families zonder kinderen is de maand juni bij uitstek ge schikt om van de rust en de fraaie natuur in onze omgeving te genieten. Bovendien is het visseizoen dan weer geopend, dus alle sportvissers kunnen naar hartelust de hengel uitwerpen in Callantsoog en omgeving. Vooral 't Zand en Oudesluis zijn plaatsen die bij uitstek geschikt zijn voor een hen gelsport of watersportvakantie, zoals bijv. wind surfen en kanoën. Ook in de wintermaanden kan men de sportvisse- rij beoefenen, echter uitsluitend aan de kust, met de z.g. zeehengel. Er wordt naar horen zeggen ook bij Callantsoog heel veel vis gevangen. Goed te verwarmen bungalows kunnen ook in de wintervakantie gehuurd worden. Bij aanhoudende vorst is er de mogelijkheid om op de meren in het duingebied „Het Zwanenwater" te schaatsen. Uniek in heel Nederland. Inlichtingen over winter-, voorjaars-, paas,- pinkster- en zomervakanties zijn te verkrijgen op het VVV kantoor, Jewelweg 8, tel. 02248-1541, dagelijks van 9.00 tot 12.00 uur en van 13.30 tot 17.00 uur. Het kantoor is gesloten op zondag in de periode van 3 september tot en met 8 april. Prettige dagen in een der bad- en vakantieoorden ressorterende onder de VVV Bad Callantsoog. VVV Onlangs werd de jaarlijkse ledenvergadering van de VVV gehouden. Het is bijzonder jammer dat slechts enkelen deze vergadering bezoeken. Het zou voor de bestuursleden toch wel plezierig zijn, als er meerdere personen gehoor gaven aan de uit nodiging. Ook Uw belang als lid van de VVV Bad Callantsoog is hiermede gediend. We staan over enkele weken weer voor een nieuw jaar, de start voor het nieuwe recreatie seizoen. Het zwaartepunt van de vakantieperiode ligt van 14 juli tot 4 augustus, voorts wordt de algemene „top" van de aanvragen uit Duitsland verwacht voor de periode van 21 juni tot 4 augustus, als in Nordrhein-Westfalen de scholen gesloten zijn. Het verdient aanbeveling om vroegtijdig naar een vakantieonderkomen te informeren, de vaste gasten dienen daarmede ook rekening te houden. Op het VVV kantoor worden omstreeks 1 januari reeds de eerste aanvragen verwacht. Enkele leden hebben de contributie nog niet be taald. De penningmeester van de VVV zou gaarne per 1 januari 1979 de boeken afsluiten. Mogen we U nog even herinneren aan uw financiële verplich tingen en op uw medewerking i.c. giro- of banko- verschrijving rekenen? Dank U! Belangrijk is voor een vereniging het leden bestand. Hoe meer leden er zijn, hoe eenvoudiger bepaalde zaken tot stand komen. Dit geldt ook voor een belangenvereniging als de VVV in Cal lantsoog, die propaganda voert en diensten ver leent. We denken speciaal aan de service bij festi viteiten, de verstrekking van inlichtingen, de ver huur van de tennisbanen, aan de subsidies die E.H.B.O., fanfare, majorettes, voetbal en red dingsbrigade genieten. De leden van de reddingsbrigade zorgen samen met de badmeesters van de strandpaviljoens voor de bewaking op het strand, hetgeen ook in uw be lang is. De E.H.B.O.'ers zijn dagelijks beschik baar voor de verzorging van kleine ongevallen. Evenementen worden grotendeels betaald door de VVV. Deze festiviteiten voor gasten, ook een bron van gezelligheid voor U en uw kinderen, kosten veel geld. U begrijpt waar we heen willen, we zoe ken naast de ruim zeshonderd leden, nieuwe leden of donateurs. Er zou nog veel meer gedaan kun nen worden, als de vereniging over voldoende geldmiddelen zou kunnen beschikken. Voor een luttel bedrag van 15,kunt u reeds steun verle nen. De bezitters van een tweede woning in onze omge ving en alle Callantsogers zouden toch lid moeten zijn van de VVV. Denkt U er eens over na of stelt U zich in verbinding met de heer S. Schaap, direk- teur van de VVV, Jewelweg 8, tel. 02248-1541. Vakantieonderkomens kunnen voor leden van de VVV in bemiddeling worden genomen. Alle onge makken van het verhuren, opmaken van contrac ten, sleutels afgeven enz. worden door het kan toorpersoneel geregeld. Ook daarover verstrekt de heer Schaap gaarne alle inlichtingen. Iets voor U, die een bungalow in het Sandepark, de Heinollen- weg of elders in onze omgeving heeft? Met ingang van 1 januari a.s. heb ik mijn pension verkocht aan de familie Horn. Na negen jaar is voor mij het Raadsel opgelost. We hebben een fijn huis in Schagen waar we ons hoop ik gauw weer thuis zullen voelen. In Cal lantsoog zullen we veel terug komen, maar dan om ook van het strand te genieten. Graag wil ik de vele gasten bedanken die het me mogelijk gemaakt hebben ook alleen met de kin deren door te kunnen gaan. De Callantsogers wil ik bedanken voor de vele blijken van medeleven in de laatste 4 jaar. Ik steek dit jaar in Schagen met Kerstmis vol vertrouwen de lichtjes aan. We wensen jullie allen een goed en gezegend Nieuwjaar! Riet Eradus-Rietvink Ineke en Martin Annemieke - Karin - Ingrid en Erik Veranderingen Het zal de trouwe bezoeker van Callantsoog op vallen, dat er nog al wat veranderd is rond het Dorpsplein. Het warenhuis van de familie Leguit wordt momenteel geheel verbouwd en uitgebreid, zodat de te verkopen artikelen overzichtelijker ge plaatst kunnen worden. Afgelopen zomer werd de broodjeswinkel van de familie Tichelaar geopend, terwijl Bar Cocagne van eigenaar en van naam veranderd is en thans Bar Beach Club heet. Nieuw in Callantsoog is het Chinese restaurant Kanton aan de Dorpsweg, dat dagelijks geopend is van 11.00 uur tot 22.00 uur (ook bestaat er gele genheid om gerechten af te halen). Ook pension 't Raadsel veranderde van eigenaar en naam. Dit pension heet voortaan pension 't Horntje niet te verwarren met een plaatsje op Texel. Een dezer dagen vernamen we dat hotel Callant ook weer als hotel in gebruik zal worden geno men. De nieuwe eigenaar zal echter eerst over eni ge maanden het hotel gaan exploiteren. Tot slot een goed bericht voor alle watersportbe oefenaars. Windsurfers, kano's en andere artike len worden thans ook in Callantsoog verkocht bij Rob Admiraal, Sinckelsant 40. Op aanvraag is de monstratie mogelijk. In memoriam Op 29 mei van dit jaar is de heer R. Koelemey op de leeftijd van 76 jaar overleden. De heer Koelemey heeft zich gedurende vele jaren ingezet voor de VVV Bad Cal lantsoog. Eerst was hij secretaris, daarna secretaris-correspondent, later enige tijd correspondent en redakteur van de Bad- bode. Hij ruste in vrede Doktersdiensten Tijdens de komende feestdagen en de weekends wordt in spoedgevallen medische hulp verleend door de heren doktoren: J. Kos, 't Zand, Rijksweg, telefoon 02249-1223 vanaf vrijdag 22 december 18.00 uur tot maandag 25 december 8.00 uur. B. Vente, Julianadorp, Middelzand 5918, telefoon 02235-1477 vanaf maandag 25 december 8.00 uur tot woensdag 27 december 8.00 uur. E. J. van Brederode, Callantsoog, Groenland 15, telefoon 02248-1790 vanaf vrijdag 29 december 18.00 uur tot dinsdag 2 januari 8.00 uur. Evenementen De afgelopen zomer is er heel wat gedaan om in onze omgeving het verblijf van vakantiegangers te veraangenamen. Een uitgebreid programma voor jong en oud kreeg de waardering van veel gasten. Vanaf deze plaats een woord van dank aan allen, die zich op enigerlei wijze ingezet hebben om de uitvoering van de festiviteiten mogelijk te maken. We hopen in het komende seizoen wederom op veler medewerking te mogen rekenen. In het gedrag van de badgasten is echter een veran dering merkbaar. Men zoekt naast gezelligheid en vermaak meer kreativiteit. Daarom lijkt het ons nuttig ter overdenking en uitwerking enkele sug gesties te doen, waarop we gaarne reacties ontvan gen. We denken in de „zelf doen" sfeer aan een weke lijkse of twee-wekelijkse cursus: weven, tekenen en schilderen, pottenbakken, textiel vormgeving, poppen maken etc., speciale lessen in groepsver band gedurende een of twee weken in paard of po ny rijden. Voorts zou het mogelijk zijn om onder leiding voor kinderen wekelijks een „paint-in, klei-in" te houden, bij gunstige weersomstandigheden buiten op strand of op een plein. Een rommelmarkt voor en door kinderen, optochten, straattekenen etc. lijken ons ideeën om uitgevoerd te kunnen wor den. Ook een wekelijkse sportdag, georganiseerd door afwisselend een onzer sportverenigingen, een een- of twee-wekelijks tennistoernooi (de baan kost 15,per uur), wandel- en/of fiets dag- of avondvierdaagse vragen de aandacht, evenals de mogelijkheid om bij de strandpaviljoens volleybal en trimsport te beoefenen. Er kan naast de reeds bestaande evenementen met de uitvoering van bovengenoemde suggesties veel toe bijgedragen worden om de aandacht voor het toerisme in onze omgeving te verscherpen en de gezelligheid te verhogen. Gaarne ontvangen we reacties op het VVV-kantoor Bad Callantsoog, Je welweg 8. Ook ideeën van gasten en leden van de VVV buiten de gemeente Callantsoog zijn wel kom.

Badbode voor Callantsoog | 1978 | | pagina 4