PENSION 'T ANKER Huur en verhuur Het ziet ernaar uit dat we terugkeren naar de ou derwetse zomervakanties. Wat is er aan de hand? De verplichte collectieve vakanties gedurende drie weken in de bouw- en nevenbedrijven zijn afge schaft, dit geldt ook voor de overige bedrijven. In de bouw- en nevenbedrijven kunnen de vrije dagen opgenomen worden in de periode van 4 juli tot 31 augustus. De overige bedrijven geven in de periode van 27 juni tot 7 september gelegenheid om vakantie te houden. De schoolvakanties in Nederland vallen in de peri ode van 27 juni tot 7 september. In het Roergebied zijn de vakanties gepland van 23 juli tot 5 september. De vakantieregeling ziet er voor Nederland en voor West Duitsland als volgt uit: Nederlandse vakanties: Bouw- en nevenbedrijven tussen 4.7— Overige bedrijven tussen 27.6- Regio A: Noord- en Zuid-Holland 27.6- 4.7- Regio B: Zeeland, Noord-Brabant, Limburg 11.7- Regio C: overige prov. Zuidel. IJsselmeerpolders 25.7— Duitse vakanties Nordrhein-Westfalen Baden-W ürttemberg Bayern Berlin Bremen Hamburg Hessen Niedersachsen Rheinland-Pfalz Saarland Schleswig-Holstein 23.7- 9.7- 30.7- 2.7- 2.7- 29.6- 25.6- 2.7- 19.6- 19.9- 25.6- 31.8 zie regio's A-B-C - 7.9onderverdeeld als volgt: -10.8 kleuter- en basisonderwijs -17.8 voortgezet onderwijs -24.8 kleuter- en basisonderwijs -24.8voortgezet onderwijs bouwbedr. - 7.9 kleuter- en basisonderwijs -31.8 voortgezet onderwijs bouwbedr. 5.9 •22.8 14.9 •15.8 ■15.8 - 8.8 5.8 ■12.8 1.8 1.8 5.8 Uit bovenstaande blijkt dat de maanden juli en augustus weer als hoogtepunten in ere hersteld zijn, met een gedeeltelijke uitzondering voor Rheinland-Pfalz en Saarland, waar de vakantie omstreeks half juni begint. Als we daarbij bedenken dat de paasvakantie het komende jaar in de tweede helft van april valt en de pinkstervakantie begin juni, dan kunnen we met recht spreken van een gunstige ontwikkeling. Gunstig niet alleen voor verhuurders van zomer- onderkomens, maar speciaal voor allen die afhan kelijk zijn van de schoolvakanties. Er is een grote re spreidingsmogelijkheid gedurende zes weken voor iedere categorie. Het voordeel voor bad gasten om vakantie aan de Noordzeekust te hou den in juli en augustus is bovendien de tempera tuur van het zeewater. Deze is beslist enkele gra den hoger als in mei. Daartegenover staat wel dat onze omgeving, dus Bad Callantsoog, bekend staat voor de vele uren zon in Voor- en najaar. Met de betrekkelijk late paas- en pinkstervakantie is er voor de echte zonaanbidders, die van de school-of bedrijfsvakantie afhankelijk zijn, ook de moge lijkheid om een voorproefje te nemen in één van de vele vakantieonderkomens in het voorjaar van 1981. In dit verband wijzen we op de gids met adressen van: hotel en pensions, zomerhuisjes, kampeer- en caravanterreinen, welke op aanvraag bij het VVV- kantoor verkrijgbaar is. Het spreekt vanzelf dat aan een vakantiehuis in de winter, het voor- of najaar, andere eisen gesteld worden als aan een onderkomen in de zomer. In de gids staan ook diverse goed te verwarmen bun galows vermeld. Momenteel zijn gedurende de kerstvakantie reeds diverse onderkomens ver huurd aan sportvissers. Er wordt nl. in zee erg veel vis, voornamelijk gul, gevangen. Misschien een goede tip om nog enkele dagen van de komende feestdagen in Callantsoog door te brengen? Personen, die niet gebonden zijn aan de vast gestelde school- of bedrijfsvakantie kunnen we geen beter advies geven dan in het voor- of najaar enkele weken in Callantsoog of omgeving door te brengen. Want ook in de omgeving van Callant soog is een heerlijk vakantiegebied, zoals in Ou- desluis of 't Zand. Speciaal het voorjaar biedt vele voordelen, zoals landelijke rust, groot aantal zonne-uren'en de prijs in de maanden april en mei. De VVV Bad Callantsoog handhaaft nog steeds de leuze: vier weken huren in april of mei, slechts drie betalen. Vakantiegangers raden we aan zo spoedig mogelijk èen gids aan te vragen of een aanvraag in te dienen voor een vakantie-onderkomen. Het vergt enkele weken, alvorens alle aanvragen be handeld zijn. Een juiste opgave van het soort on derkomens, de periode, het aantal personen en de te besteden prijs helpt de medewerkers aanvragen vlot af te werken. De kantooruren zijn van 9.00 tot 12.00 uur en van 13.30 tot 17.00 uur. Gedurende de wintermaanden is het kantoor op zondag gesloten. Alle badgasten wensen we een mooie zonnige va kantie in een onzer vakantieoorden. Gemeentelijke bedrijvigheid In de gemeente Callantsoog is het afgelopen jaar (ook op recreatie gebied) nogal wat gerealiseerd. Zo werd het gerenoveerde Dorpsplein feestelijk geopend met het hijsen van de vlag en de start van een braderie. In de Correljéstraat werden 8 woningwetwoningen gerealiseerd, mede door het z.g. leerlingenstelsel, terwijl in samenwerking met Woningstichting Den Helder plannen bestaan voor een complex wonin gen met 21 onderkomens o.a. voor alleenstaan den. Het gemeentelijk kampeerterrein „Tempelhof' is uitgebreid met twee toiletgebouwen, tevens is de bouw voor een beheerderswoning ter hand geno men. In het jaar 1981 hoopt men met de re constructie van de camping een begin te maken, mede in verband met de opzet voor slechtweer re creatie in de Garnekuul. Er bestaan plannen voor de bouw van vakantie huisjes op een terrein tussen de Garnekuul en Kruisweg. Dit is in particuliere handen. Het plan om een sportzaal naast het Dorpshuis te bouwen is in een vergevorderd stadium. In het be gin van het jaar 1981 zal het geheel ter inzage lig gen. De P.T.T. is voornemens een nieuw postkantoor te bouwen naast het Gemeentehuis. Het kantoor van de VVV moet vergroot worden met een afdeling archiefruimte. Aan de verhoging van de duinen vanaf Callants oog tot de strandslag Voordijk wordt de laatste hand gelegd. Als alles naar wens verloopt zal het zandspuiten eind januari gereed zijn. De afwer king als egalisering, helmbeplanting en het door de duinen aanleggen van het fietspad vanaf Cal lantsoog naar Groote Keeten hoopt men voor het zomerseizoen gerealiseerd te hebben. De strandslag Voordijk, halverwege de Duinweg tussen Groote Keeten en Callantsoog zal dan ook gereed zijn. Het parkeerterrein in Groote Keeten is in 1980 vol tooid. Hier kunnen 350 tot 500 auto's parkeren, met inbegrip van enkele parkeerplaatsen voor in validen. Ook in Callantsoog zijn bij de strandslag Abbestederweg en bij het politiebureau enkele parkeerplaatsen voor invaliden bestemd, terwijl overwogen wordt in de dorpskern dergelijke par keerplaatsen te creëren. Door de Gemeente Callantsoog werd grond aan gekocht in het gebied dat begrensd wordt door het Kooibos en plan Uyterland. Het is de bedoeling hier een groenstrook te creëren met recreatievoor zieningen o.a. een speelweide voor kinderen. Het Heinollengebied is sinds kort afgezet en be volkt met schapen, waardoor een verbetering in de heiontwikkeling te zien is. Het WV bosje is thans in bezit van de Gemeente Callantsoog. Het zou te overwegen zijn om met dat bosje en het Heinol lengebied iets nuttigs te doen, bijv. een kinder boerderij (red.). In Groote Keeten hoopt de gemeente in 1981 een begin te maken met de verbetering en beveiliging van de Helmweg o.a. door trottoirs en parkeer- stroken. Voorts zal verlichting geplaatst c.q. uitgebreid worden op kruispunten van wegen buiten de kern van Callantsoog. Aan de Voorweg in Groote Keeten werd een volkstuinencomplex geopend waarvan een veel vuldig gebruik gemaakt wordt. In bespreking is de raad van Callantsoog over het Rijksbibliotheekplan. Dit houdt in dat de voorma lige dorpsbibliotheek rond de jaren 1983-1985 aan de eisen van de wet op het bibliotheekwezen zal moeten voldoen. Er zal een crediet verstrekt worden voor de toe ristische wegbewijzering. Men hoopt dit voor het zomerseizoen gereed te hebben. Verder bestaan er plannen om in samenwerking met de Gemeente Zijpe een plattegrond uit te ge ven van het gebied Callantsoog - Zijpe, dit even eens voor het toerisme. In 1981 zal het gemeentebestuur ertoe overgaan parkeerexcessen te bestrijden door de wegsleepre- geling. Automobilisten u zij gewaarschuwd. Het is zeker dat een centrale alarmpost voor am bulance, brandweer en politie in Den Helder komt. Dit houdt dus in dat ambulance en brand weer via die post opgeroepen moeten worden. Met de wens dat de Gemeente Callantsoog voort gaat met voorzieningen te treffen voor de recreatie (zowel binnen als buiten) en dat de uitvoer van de bestaande plannen vlot verloopt, besluiten we dit artikel. Terugblik en vooruitzicht In het hoogseizoen waren de bungalows en zomer woningen allen verhuurd, een minder gunstige tijd was het voor de campings. Ook logies met ontbijt werd weinig gevraagd. Over de gehele zomer geno men was er een matige tot redelijke bezetting on danks het minder gunstige weer. De openlucht festiviteiten moesten nogal eens geannuleerd wor den, toch werd er veel voor de recreanten gedaan. Vooral de nieuwe opzet van de Garnekuul speelde daarbij een grote rol. Bij slecht weer werd aan de kinderen gelegenheid gegeven om vanaf 's mid dags twee uur te schilderen, knutselen of spelletjes te doen. Dit werd mogelijk gemaakt door subsi dies van Gemeente en Provincie. Hierdoor kon den twee vaste krachten van het Ned. Recr. Cen trum aangetrokken worden, die ook op kosten van de WV voor de organisatie van o.a. de strandspelen zorgden. Door de inzet van Callants- ogers en gasten werd een avondvullend program ma eveneens in de Garnekuul met o.a. bingo, sport, disco en films een groot succes. Tijdens de schoolvakanties werd ook het Dorps huis enkele weken opengesteld voor recreanten. Er waren klaverjas- en bridgedrives, disco en sporta vonden. Het blijkt dus wel dat ook bij slecht weer de Callantsogers zich inzetten voor hun gasten. Trouwens het was niet altijd slecht. Er vonden ook vele openluchtevenementen plaats zoals de al tijd in trek zijnde brandweerfeesten, viswedstrij den voor de jeugd en 65 ers, strand- kinder- en volksspelen, wandeltweedaagse en een fietstocht (nieuw) over 30 km, was zeer geslaagd. Stoelendans en kegelen op het Dorpsplein muzi kaal verzorgd door vader en zoon Jack Wittebol trokken veel belangstelling, evenals de excursies door het Zwanenwater. De Braderie met o.a. optreden van de Boerenka- pel, een draaiorgel en de accordeon vereniging werd een geweldig succes. Al met al kan het bestuur van de WV Bad Cal lantsoog terugzien op een geslaagd seizoen. Allen die daartoe op enigerlei wijze bijgedragen hebben, zeggen we ook vanaf deze plaats hartelijk dank. In de zomer van 1981 hopen we weer een uitge breid vakantieprogramma te kunnen presenteren. Vaststaand feit is dat de kermis van Braak weer op het Dorpsplein zal komen. Ook de zo geslaagde Braderie zal zeker doorgang vinden. In het hoog seizoen hopen we ook weer een avondwandel tweedaagse en een fietstocht te organiseren, even als de strandspelen, excursies door het Zwanenwa ter, auto- en wandelpuzzeltochten. Bij het ter perse gaan van dit nummer van de Bad- bode vernamen we dat er op 10, 16 en 17 mei fiets en wandeltochten gehouden worden door de A.N.W.B. Vertrek is vanaf „de Skilp" tussen 9.00 en 14.30 uur, individueel of in gezinsverband. De fietsdriedaagse over 40, 75 en 100 km wordt in 1981 gehouden op 10, 11 en 12 juli, de start is weer in Schagen. Secretarie De diverse afdelingen van de gemeente-secretarie in Callantsoog zijn telefonisch te bereiken onder nummer 02248-2144 vanuit Nederland. Duitse gasten wijzen we er op dat vanuit Duitsland eerst het landennummer gekozen dient te worden, t.w. 0031 en daarna het kengetal van de gemeente. Voor de gemeente-secretarie in Callantsoog draaie men: 0031 2248 2144. De burgemeester van de gemeente Callantsoog is persoonlijk te spreken iedere dinsdag van 11.00 tot 12.00 uur. Het spreekuur van de maatschappelijk werker wordt in het raadhuis gehouden en wel iedere eerste en derde donderdag van de maand van 15.30 tot 16.30 uur. De familie Van Leeuwen van wenst u prettige feestdagen en een voorspoedig nieuwjaar Dorpsweg 18a Half pension Telefoon 02248-1491 Voor uw bungalow-verzorging. Aanleg aardgas (geyser, koken, verwarming). Petroleum (Shell). Ook voor onderhoud en reparatie. KEES ZWAAN Telefoon 02248-1331 Wij wensen u allen een goede Kerst en een voorspoedig 1981.

Badbode voor Callantsoog | 1980 | | pagina 3