wv Bijna was het zo ver gekomen, dat de Kerstbadbode dit jaar niet zou verschijnen (in verband met de poststakin gen). Ter elfder ure en nog juist op tijd voor onze ver eniging kon tot uitgave besloten worden. Dit houdt wel in dat in een betrekkelijk korte periode alle copy verza meld en geschreven moest worden. Maar gelukkig kan het blad op tijd gereed zijn en zullen alle gasten, voor zover de namen en adressen bekend zijn, het blad per post kunnen ontvangen. In de gemeente Callantsoog wordt de Kerstbadbode huis aan huis verspreid. In het afgelopen jaar werd het voorseizoen matig tot slecht verhuurd. Reden hiervoor was het zeer koude weer tijdens de vroege paasdagen en de vele regenbuien in mei. Pas in juni werd het beter met de weersgesteld heid, hetgeen tot september duurde. Het hoogseizoen bracht mede door het prachtige zo merweer en door de nog steeds minder goede vakantie- spreiding een topdrukte. Vanaf begin juli tot half augustus waren alle vakantie-onderkomens vol ge boekt. Allen, die niet afhankelijk zijn van de vakanties van schoolgaande kinderen, raden we aan voor of na de va- kantiepiek (komend seizoen van 28 juni tot 11 augus tus) een vakantiehuis te huren. Voor 28 juni en na 11 augustus is er een ruime keuze in goede onderkomens in diverse prijsklassen. Zij, die in Holland en in de Bondsrepubliek rekening moeten houden met de schoolvakanties adviseren we zo spoedig mogelijk te bespreken. Na 1 januari 1984 wordt met de indeling van de zomerverblijven begonnen. Zorg er voor dat uw aanvrage daar bij is. In de komende voorjaarsmaanden zal meerdere keren geadverteerd worden in binnen- en buitenlandse bla den. We hopen daardoor het voorseizoen beter bezet te krijgen. Aangezien echter de kosten, ook die van adverteren, steeds hoger worden, is het van belang een bloeiende VVV te hebben, hetgeen de gehele bevolking in Cal lantsoog ten goede komt. Immers in een kustdorp als het onze is de recreatie de belangrijkste bron van in komsten. Dat ook de edelachtbare heren burgemeester en wethouders dat in zien, blijkt uit het voorstel aan- en de goedkeuring van de raad om subsidie te verstrekken. Naast de reclame en advertentiekosten staan de hoge uitgaven van salarissen, telefoon- en portikosten, ver warming en o.a. onderhoud. Gedurende het gehele jaar worden vele inlichtingen ver strekt. Er wordt gevraagd naar waterstanden, bus-, trein- en bootverbindingen, feestprogramma's, folders, openingstijden van musea en andere bezienswaardighe den, enz. De kosten van de zomeraktiviteiten worden voor een groot gedeelte door de VVV gedragen. Het is duidelijk dat de werkzaamheden van de VVV moeten blijven doorgaan. Zonder financiële steun is dit echter onmo gelijk. Het ledenbestand van de vereniging is als volgt: 4 ereleden 78 leden bemiddeling 252 leden verhuur 126 gewone leden 141 donateurs Hieruit valt op te maken dat het aantal leden bemidde ling dit jaar met ruim 10% gedaald is. Dit is te wijten aan de verkoop van een aantal zomeronderkomens, meestentijds voor familiegebruik gekocht. Aan een lid maatschap van de VVV zijn veel voordelen verbonden. Vooral voor personen, die niet in Callantsoog woon achtig zijn is bemiddeling bij de verhuur van essentieel belang. De directeur op het VVV-kantoor regelt bij be middelingsbungalows de gehele verhuur, zoals het beantwoorden van brieven, opmaken van contracten, innen van de financiën, wisseling van huurders, verzor ging (in overleg met de eigenaar) van kleine reparaties. Ook personen, die zelf verhuren kunnen veel nut heb ben van een lidmaatschap. Bij eventuele geschillen bijv. tussen huurders en verhuurders kan de VVV bemidde lend optreden. De heer S. Schaap verstrekt gaarne inlichtingen aan toekomstige donateurs of leden, die de 65-jarige VVV willen steunen. In Memoriam Op 6 september j.1. bereikte ons het bericht dat op 84- jarige leeftijd ons erelid de heer Mr. D. Breebaart over leden is. De heer Breebaart was gedurende enkele jaren burge meester van de gemeente Callantsoog. Gedurende zijn ambtsperiode was hij tevens voorzitter van de VVV. Ook is hij gedurende vele jaren aktief be stuurslid, tevens voorzitter geweest van de federatie van VVV's in Noord-Holland. In de na-oorlogse jaren heeft zijn inbreng in belangrij ke mate bijgedragen tot de bloei van het toerisme. Jubilea In het afgelopen jaar werden twee 65-jarige jubilea her dacht. Het eerste betrof de vereniging ter bevordering van het vreemdelingenverkeer Bad Callantsoog, kort weg de VVV, het andere het 65-jarige huwelijk van het erelid van de VVV, de heer en mevrouw Jb. Mooy Mzn. De VVV werd op 27 maart 1918 opgericht. Festiviteiten moesten echter achterwege blijven door de minder gun stige financiële positie. Om het jubileum niet geheel on gemerkt voorbij te laten gaan zijn herinneringstegeltjes gemaakt. Er zijn nog slechts enkele exemplaren ver krijgbaar tegen een vergoeding van 2,50. Bovendien werd het drukwerk voorzien van het opschrift ,,65 jaar VVV". Op 23 november j.1. waren de heer Jb. Mooy Mzn. en mevrouw G. Mooy-van Wachendorff van Rijn 65 jaar getrouwd. De heer en mevrouw Mooy zijn nog betrek kelijk goed gezond en verblijven sinds enkele jaren in „Huys ten Oghe". Hier werd ook het huwelijksfeest gevierd. De heer Mooy was in de na-oorlogse jaren enige tijd raadslid-wethouder. Als loco-burgemeester heeft hij de heer W. L. Correljé geïnstalleerd tot burgemeester van de gemeente Callantsoog. Ook is de heer Mooy gedu rende 15 jaar voorzitter geweest van de VVV Bad Cal lantsoog. Vanaf deze plaats gelukwensen met dit jubileum en voor de toekomst nog goede jaren gewenst. v*uszam in *♦*«- noordzeebad mttANTSOOC Veranderingen In verband met de opvang van vluchtelingen uit diverse landen is de „Seinpost" enige jaren niet beschikbaar geweest voor hotelgasten. In het vroege voorjaar van het afgelopen jaar bleek hiervoor geen behoefte meer te zijn, zodat vakantie-gangers in dit etablissement weer welkom zijn. Echter uitsluitend voor logies met ontbijt. De familie Wey-Dop heeft de afgelopen zomer afscheid genomen van de gasten die regelmatig op Camping „Trekkershonk" vertoefden. Het kampeercentrum is overgedaan aan de familie Blaauboer. Voor de gehele bevolking van de gemeente Callantsoog en voor de badgasten is de opening van het nieuw ge bouwde postkantoor een verademing. Er is ruime gele genheid om de postzaken af te handelen, men kan ook na sluitingstijd telefoneren, en postzegels kopen. Behalve interne veranderingen in vele middenstandsbe- drijven, vonden enkele ingrijpende verbouwingen plaats. De „Centra" heeft een zeer overzichtelijke ver koopruimte gekregen, waar een uitgebreid assortiment artikelen is ondergebracht. Ook de snackbar van de familie Manikus, thans „Wip- in" heeft een metamorfose ondergaan. Het pand is ge heel verbouwd en biedt gelegenheid om binnen en bui ten van de heerlijke hapjes te genieten. Het geheel ziet er zeer verzorgd uit. Het voorpui van de interieurverzorgingszaak van de fa milie Bremer is geheel veranderd. De entree is zeer ruim geworden. Door het wegvallen van de etalages is een ruime overzichtelijke opstelling ontstaan van o.a. bad en vrijetijdskleding, wol- en handwerkartikclen en huishoudelijk textiel. Nieuw gevestigd is haarverzorgingssalon „Nancy" in het pand Dorpsweg 28a. De kapsalon is van dinsdag tot en met zaterdag geopend, een afspraak maken is nood zakelijk. Keurslager Blaauboer heeft het bedrijf intern geheel veranderd, de rijke sortering vlees en vleeswaren komt hierdoor beter tot zijn recht. De familie Blaauboer zal binnenkort de slagerij overdoen aan Gert Jan Veenen- daal. Geen onbekende, hij is al enige jaren in het be drijf werkzaam. Wij wensen alle zakenlieden een goed seizoen toe en hopen voor hen die een ander bedrijf starten dat zij resultaten zullen hebben. Kerkdiensten Ned. Herv. Gemeente Callantsoog p/a tel. 02230-41229 zo. 18 dec. 10.00 uur Ds. J. P. Keuning di. 20 dec. 19.30 uur Volkskerstzang m.m.v. de heer A. de Vries en zijn zoon Ben, organist de heer G. v. d. Kuyl, Den Helder le Kerstdag 10.00 uur Mevrouw Ds. G. Stolwijk- Langbeek, Nijmegen, m.m.v. Koor Plattelands vrouwen. 16.00 uur Kinderkerstviering (ouders en belangstellenden zijn van harte welkom), za. 31 dec. 19.30 uur Ds. J. P. Keuning zo. 1 jan. 10.00 uur Ds. J. G. Bouwman (koffie na de dienst) Kath. Kerk, Callantsoog (in de Ned. Herv. Kerk) p/a tel. 02230-43522 za. 17 dec. za. 24 dec. za. 31 dec. za. 7 jan. 18.00 uur 17.00 uur 24.00 uur 18.00 uur 18.00 uur H. Mis Gezinsdienst Nachtmis H. Mis H. Mis Kath. Kerk, 't Zand p/a tel. 02249-1226 za. 17 dec. 19.00 uur H. Mis zo. 18 dec. 9.00 uur H. Mis 10.30 uur H. Mis za. 24 dec. 19.00 uur Gezinsmis m.m.v. kinderkoor 22.00 uur Nachtmis m.m.v. gemengd koor le Kerstdag 10.00 uur Hoogmis m.m.v. rithmisch koor 2e Kerstdag 10.00 uur Hoogmis m.m.v. dameskoor za. 31 dec. 19.00 uur Oudejaarsavonddienst H. Mis m.m.v. alle koren zo. 1 jan. 10.00 uur H. Mis met samenzang Herv. Kerk, Schagerbrug (Schagerweg) za. 24 dec. 22.00 uur Kerstnachtdienst Ds. L. M. Verseput, Den Helder m.m.v. gemengd koor „Canto" Geref. Kerk, Schagen (Beethovenlaan, p/a tel. 02240-12381) zo. 18 dec. 9.30 uur Ds. C. W. de Ruiter, Zaandam 19.00 uur Vesper za. 24 dec. 22.00 uur Kerstnachtdienst, Ds. J. S. R. Lanser m.m.v. Vespergroep le Kerstdag 10.00 uur Ds. J. S. R. Lanser 16.30 uur Kinderkerstdienst za. 31 dec. 19.30 uur Oudejaarsdienst Ds. J. S. R. Lanser zo. 1 jan. 10.00 uur Nieuwjaarsdienst Ds. J. S. R. Lanser Evangelisch Lutherse Gemeente, Den Helder (Wezenstraat 68, p/a tel. 02230-25965) zo. 18 dec. 10.30 uur Ds. M. L. N. Vlaring za. 24 dec. 23.00 uur Kerstnachtdienst Ds. M. L. N. Vlaring zo. 25 dec. 10.30 uur Kerstviering met de kinderen zo. 1 jan. 11.00 uur Ds. M. L. N. Vlaring Van de redactrice Het lag in de bedoeling dat deze uitgave van de Bad- bode de laatste onder mijn redactie zou zijn. Men moet ook eens een punt achter werkzaamheden kunnen zet ten. Uit een gesprek met de directie en enkele be stuursleden bleek dat een opvolger moeilijk te vinden is. Met andere woorden, u, geachte lezer, zult het nog enige jaren met mij moeten doen.

Badbode voor Callantsoog | 1983 | | pagina 2