VVV In tegenstelling tot hetgeen vermeld staat in de Ge meente Gids, delen we mede dat het VVV-kantoor van maandag tot en met zaterdag geopend is van 9.00 tot 12.00 uur en van 13.30 tot 17.00 uur, m.a.w. iede re dag, zes dagen per week. In de zomermaanden te vens op zondag van 11.00 tot 15.00 uur. In de ,,bloembollentijd" wordt ook 's avonds gewerkt om de gasten, die per bus arriveren, naar hun logeeradres te brengen. Wie dus zou denken, dat het beheren van en het assisteren op een VVV-kantoor weinig te bete kenen heeft, komt bedrogen uit. Gedurende het najaar worden de gegevens voor de woning-informatie gids verzameld. Alleen de uitgave van een dergelijk, 36 pagina's omvattend blad, zowel in het Hollands als in het Duits, vergt veel tijd om de gegevens over vakantie-onderkomens en algemene in lichtingen naar beste weten te verstrekken. Per 1 december j.1. is de informatiegids 1987 gereed gekomen. In de loop der jaren is het duidelijk geworden, dat de Kerstbadbode door veel vakantiegangers zeer gewaar deerd wordt. Dit is dan ook één van de redenen om dit blad uit te geven, hoewel de kosten (drukken en porti) steeds hoger worden. Het bestuur en directeur van de VVV Bad Callantsoog hebben ondanks de on kosten verbonden aan de uitgave van dit blad, ge meend deze Kersttraditie te moeten voortzetten. De Badbode wordt in Callantsoog huis aan huis ver spreid (ook bij niet leden van de VVV) en per post toe gezonden aan de badgasten, waarvan de adressen be kend zijn op het VVV kantoor. De leden van de VVV kunnen zelf de adressen van hun binnen- en buiten landse gasten schrijven en betalen slechts 0,50 per strook. De VVV zorgt voor de verzending. Omstreeks mei wordt een "Badbode bulletin" uit ge geven, dat (voor zo bekend) alle gegevens omvat van de aktiviteiten die in het hoogseizoen georganiseerd worden voor gasten, Callantsogers en andere belang stellenden. Daarnaast wordt via de "Info" (gratis be schikbaar) informatie verstrekt inzake adressen van openbare instellingen, gezondheidsdienst en op crea tief en cultureel gebied etc. alsmede de adressen van alle bij de VVV aangesloten middenstanders. Het zal duidelijk zijn dat behalve deze schriftelijke in formatie, waarbij dan ook nog wandel-, fietsroute's, waterstanden, bus- en treindienstregelingen etc. ver strekt worden, de verhuur en de bemiddeling van va kantieonderkomens de voornaamste plaats inneemt. De leden verhuurders worden per rondschrijven op de hoogte gesteld van de aanvragen, waarna zij zelf hun aanbiedingen kunnen geven bij schriftelijke aanvra gen. Voor persoonlijke aanvragen is het bestand van vrije of bemiddelingsbungalows van het grootste belang. Hoe meer adressen bekend zijn, hoe groter de keuze wordt voor de aspirant huurder. Voor personen, die zomeronderkomens bezitten en niet woonachtig zijn in Callantsoog, is het mogelijk zomerverblijven bij de VVV in bemiddeling te geven. Trouwens voor Callantsogers is het ook de moeite en kosten waard aan dit soort bemiddelingsverhuur te denken. Men behoeft zich geen zorgen te maken over de verhuurproblemen, zoals schoonmaken, huurcon tract, innen van de financiën en bijvoorbeeld kleine reparaties welke altijd in overleg met de eigenaar ver zorgd worden. Het is uitermate belangrijk dat een kustgemeente een bloeiende Vereniging voor Vreemdelingen Verkeer heeft. Immers een kleine gemeenschap als bijvoor beeld Callantsoog (nog geen 3000 zielen tellend) zou zonder toerisme min of meer verstoken zijn van mid- denstandsbedrijven, die kunnen wedijveren met die uit de grote steden. Iedereen heeft bij de jaarwisseling goede voornemens. Wordt donateur of lid van de VVV Bad Callantsoog! Kerstviering De vereniging van Plattelands Vrouwen houdt de jaarlijkse kerstavond in het dorpshuis "de Kolfweid" op dinsdag 16 december. Volkskerstzang vindt plaats in de Ned. Herv. Kerk op maandag 22 december. Medewerking verlenen de he ren dokter Van Brederode en de heer P. Vermeulen, orgel. De zang wordt verzorgd door het R.K. Dames koor en Ebel Jan van Brederode, terwijl de Fanfare met een klarinetkwartet acte de présence geeft. De eenzamen, zieken en bejaarden zullen een kerst groet van de Ned. Herv. Gemeente ontvangen. De adreskaarten hiertoe zijn getekend door leden en oud leden van de Teken-Schilderclub en door enkele colle ga's van de heer P. Vermeulen. Voorts wijzen we er op dat in de R.K. Kerk in 't Zand gedurende beide kerstdagen in de kerk en in de paro chiezaal een kerststal staat opgesteld. Nieuw boothuis K.N.Z.H.R.M. Via de benamingen loods en later bergplaats beschikt de Redding Maatschappij thans over een boothuis in Callantsoog. Op 22 november j.1. werd met het hijsen van de maat- schappijvlag door de voorzitter van de plaatselijke commissie, burgemeester P. van Gosliga, in samen werking met de voorzitter van de K.N.Z.H.R.M., de heer J. F. Dudok van Heel, het nieuwe onderkomen in gebruik gesteld. Het ontwerp van de heer J. Timmerman, secreta ris/penningmeester van de maatschappij voldoet der mate aan de eisen, dat in Petten reeds begonnen is met een zelfde soort boothuis, terwijl op de Zeeuwse eilan den plannen uitgewerkt worden om dit prototype te realiseren. Het boothuis biedt plaats aan de truck, lijnwerp-wip- pertoestel, de trailer en rubberboot, de bovenverdie ping heeft een les-vergaderruimte. De verwezenlijking kwam ondermeer tot stand door de zelfwerkzaamheid van de mannen van de commissie in Callantsoog, on der de inspirerende aanmoediging van de secretaris. Voor zijn inzet en nog in meerdere mate voor het ont werp, prototype voor andere maatschappijen, werd de heer J. Timmerman geëerd met de zilveren penning van de K.N.Z.H.R.M. "Vrienden in Nood". Na de oprichting van de Redding Maatschappij in 1824, behoorde Callantsoog tot een der eerste stations aan de kust. Reeds in 1825 werd een gebouw met nieu we strandreddingboot in gebruik genomen. In 1868 kwam een nieuw stenen gebouw, terwijl het station reeds in 1864 uitgerust was met een vuurpijltoestel. In de 20e eeuw vonden allerlei veranderingen plaats door oorlogsomstandigheden, achteruitgang van de duinen etc. In 1976 moest het stenen gebouw afgebroken worden, waarna tijdelijk in 1978 de oude brandweer garage onderdak verleende voor het materiaal van de K.N.Z.H.R.M. Oorspronkelijk werd gedacht aan een renovatie om te komen tot een functioneel onderko men. Door een beschadiging aan de voorgevel van die oude garage, werd de bouw van het nieuwe boothuis bespoedigd. Een dezer dagen zal met toestemming van Rijkswa terstaat begonnen worden met een wegomlegging van het strandpad, zodat het voor de bemanning van de rubberboot gemakkelijk wordt snel (in geval van nood) in zee te komen. Deze strandafgang zal even eens voor doktoren, ambulance en brandweer be schikbaar zijn. Redders aan de wal Velen zullen uit het artikel K.N.Z.H.R.M. misschien opmaken dat het de Redding Maatschappij financieel goed gaat, niets is echter minder waar. De uitgaven voor de bemanning in vaste dienst, pensioenen, het aankopen en onderhoud van de boten wordt uitslui tend bestreden uit vrijwillige bijdragen. Het aantal diensten ten behoeve van pleziervaartuigen, sportvis sen, plankzeilers brengt de meeste hulp en de grootste kosten met zich mee. Het zou een kleine moeite zijn als ouders van surfende kinderen, jongeren en volwas senen voor de verleende of nog te verlenen hulp "redder aan de wal" werden. Als alle duizenden en duizenden watersporters eens beseften wat de kosten zijn om in geval van nood één boot te laten uitvaren, dan zouden er stromen giften binnenkomen bij de K.N.Z.H.R.M. Kleinere cadeaux, zoals diverse soorten drinkglazen, sleutelhangers, aanstekers, dassen, mutsen en vele an dere artikelen zijn ter bestrijding van de kosten ook verkrijgbaar bij de Redding Maatschappij. Voor Cal lantsogers en gasten is het adres van de Reddingwin kel voorlopig Zeeweg 33, telefoon (02248) 1585. Kerkdiensten Ned. Herv. Gemeente, Callantsoog p/a telefoon 02230-41229 zo. 21 dec. 10.00 uur Ds. W. Woltjer (Den Helder) ma. 22 dec. 19.30 uur Volkskerstzangdienst, m.m.v. Dr. E. J. van Brederode; Heer P. Vermeulen, orgel; Ebel Jan van Brederode, zang; R.K. Dameskoor en Klarinetkwartet Fanfare. Ie Kerstdag 10.00 uur Ds. J. G. Bouwman zo. 28 dec. 10.00 uur Ds. W. Hoogsteen (Kolhorn) wo. 31 dec. 19.30 uur Ds. J. G. Bouwman (Oudejaarsherdenking) Kath. Kerk, Callantsoog (in de Ned. Herv. Kerk) p/a telefoon 02249-1226 za. 20 dec. 17.30 uur Eucharistieviering, Pastor Kroeders wo. 24 dec. 17.30 uur Eucharistieviering, Gezins- dienst. Pastor Kramer 21.30 uur Kerstnachtdienst, m.m.v. Dameskoor, Pastor Van Santé za. 27 dec. 17.30 uur Eucharistieviering, Pastor Kramer za. 3 jan. 17.30 uur Eucharistieviering, Pastor v.d. Steen Stichting "Het Levende Water", Callantsoog Dorpsplein 2, telefoon 02248-2056 wo. 24 dec. 21.00 uur Kerstviering met solisten le Kerstdag 10.30 uur Kerstdienst 20.30 uur Kerstdienst 2e Kerstdag 10.30 uur Kerstdienst 20.00 uur Viering van het Heilig Avondmaal zo. 28 dec. 10.30 uur Kerkdienst Kath. Kerk, 't Zand p/a telefoon 02249-1226 za. 20 dec. zo. 21 dec. di. 23 dec. wo. 24 dec. 19.00 uur 10.00 uur 19.00 uur 19.00 uur 22.00 uur le Kerstdag 10.00 uur 2e Kerstdag za. 27 dec. zo. 28 dec. 10.00 uur 19.00 uur 10.00 uur wo. 31 dec. 19.00 uur do. 1 jan. 10.00 uur Eucharistieviering Pastor Kroeders Liturgie 4e Advent m.m.v. Dameskoor, Pastor van Santé Volkszang Gezinsdienst, m.m.v. Kin derkoor, Pastor van Santé Eucharistieviering, (Kerst nacht) m.m.v. Ritmisch Koor, Pastor Kramer Hoogmis m.m.v. Gemengd Koor, Pastoren Kramer en van Santé Liturgie m.m.v. Dames koor, Pastor van Santé Eucharistieviering, Pastor Kramer Feestelijke Liturgie, m.m.v. Ritmisch Koor, Pastor van Santé Dankdienst, m.m.v. Groot Koor en Ritmisch Koor, Pastor van Santé Nieuwjaarsviering, Volks zang, Pastor van Santé Geref. Kerk, Schagen (Beethovenlaan p/a telefoon 02240-12381) zo. 21 dec. wo. 24 dec. le Kerstdag zo. 28 dec. wo. 31 dec. do. 1 jan. 9.30 uur Mevrouw H.M. Rijksen (Alkmaar) 19.00 uur Leesdienst 22.30 uur Kerstnachtdienst, m.m.v. Singing Surrenders, Me vrouw Ds. T. Plattje 10.00 uur Ds. J.E. Post-Hospers, m.m.v Vespergroep van heer Lambooy 17.00 uur Kinderkerstfeest 9.30 uur Ds. J.E. Post-Hospers 19.00 uur Ds. R. van Dijk (Noord- Scharwoude) 19.30 uur Ds. J.E. Post-Hospers 10.30 uur Mevrouw Ds. T. Plattje Evangelisch Lutherse Gemeente, Den Helder (Wezenstraat 68, p/a telefoon 02230-16854) zo. 21 dec. 11.00 uur Ds. de Vries wo. 24 dec. 22.00 uur Kerstnachtdienst, Ds. D.B.J. Schelhaas le Kerstdag 10.30 uur Heren J.K. Schendelaar en P. Blind

Badbode voor Callantsoog | 1986 | | pagina 2