't VISSERSPARADIJS HOTEL-RESTAURANT „DE WIJDE BLICK" JAN TWISK Bouwbedrijvigheid Onlangs werd op het terrein voor "Handel en Nijver heid" nabij de Jeweldijk de werkplaats annex opslag ruimte voor de "Klussebus" voltooid. Ook het com plex ten behoeve van het Agrarisch Aannemers Loon bedrijf Hans van Muyen werd officieel in gebruik ge nomen. Op het terrein is geen bouwvolume meer be schikbaar. In de zomermaanden zijn twee blokken van zes wo ningen gereedgekomen. Zoals de plannen er thans uit zien zal, na gemeentelijke goedkeuring, nogmaals met de bouw van twee blokken, bestemd voor ouderen, twee-persoons gezinnen en alleenstaanden een begin gemaakt kunnen worden. De appartementen ten westen van het Sporthotel zijn voltooid, terwijl een gedeelte van de door Jarino te bouwen zomerbungalows voor de verkoop gereed is. Deze maatschappij overweegt tot een andere bouw vorm te komen voor het restant te bouwen zomeron- derkomens. Inmiddels is ook een begin gemaakt met de bouw van 12 zomerbungalows op het terrein nabij "Hotel Garni de Seinpost". Volgens planning zullen deze in het komende seizoen verhuurd kunnen wor den. Een gedeelte van de wegen in de gemeente Callants- oog is opnieuw geasfalteerd. Bij het dorpshuis "de Kolfweid" is tegenover het VVV-kantoor een aantal parkeerplaatsen aangelegd. Langs de Abbestederweg is aan de zijde van het fietspad een goede straatver lichting gekomen. Bij het nieuwe boothuis van de K.N.Z.H.R.M. zal een wegomlegging naar het strand komen, zodat de rub berboot in geval van nood snel in zee gebracht kan worden. Met het bebossen van een strook grond, groot 8 ha, gelegen tussen plan Uyterlandt en het Kooybos, ten behoeve van de dagrecreatie, is door Staatsbosbeheer een begin gemaakt. Voor zo ver thans kan worden na gegaan, lijken de bomen en struiken goed aan te slaan. Mogelijk ook een gevolg van het groeizame "bomenjaar". Als de groei zo doorgaat zal in een zo natuurlijk mogelijk bos met wandelpaden een kleur rijk geheel ontstaan, met witte en gele tinten in het voorjaar, rood, bruin en goudgeel in de herfst. Gedurende de zomermaanden is een éénrichtingsver- keer-regeling op enkele wegen in ons dorp van toepas sing. Op de wegen waar een verkeersverbod geldt, zal de wegsleepregeling van toepassing zijn. In de gehele gemeente Callantsoog is voldoende parkeergelegen heid, op de parkeerterreinen en langs de wegen c.q. pleinen waarnaar verkeerspijlen verwijzen. Na eindeloze gesprekken en onderhandelingen is be gonnen met de bouw van een Mortuarium aan de Zee weg, in de voormalige garages achter het Dorpsplein. Het is wel niet zo'n prettig onderwerp, maar we ko men er allen vroeg of laat voor te staan. De heer J. Doorn en de overige bestuursleden van de enige Callantsoger Begrafenis Vereniging verwachten dat het gebouw spoedig gereed zal zijn en aan een behoef te zal voldoen. Korte mededeling Vuilnis - Met ingang van 1 januari 1987 zal het vuil op WOENSDAG opgehaald worden. De plastic zakken moeten 's morgens vanaf 7.30 uur aan de weg gezet zijn. De container bij het Boothuis is uitsluitend be stemd voor huisvuil van de panden aan de Lepelaars- weg en de Op 't Landtweg, die van de Previnaireweg mogen alleen benut worden door personen woonach tig aan die weg. Grofvuil, dat iedere week ook op woensdag opgehaald wordt, mag NIET bij de contai ners gedeponeerd worden. Veranderingen Enkele middenstandsbedrijven zullen helaas verdwij nen, t.w. de schoenhandel Van Geylswijk, de groente zaak Stekelenburg en de Supermarkt in het Sporthotel aan de Abbestederweg. De "Vis- en Snacktaria" op het Dorpsplein is door de familie Hoek overgenomen en wordt voortgezet onder de naam "Hoek's Vis en Snacks". Het pand is zowel uitwendig als inwendig veranderd, de kwaliteit van de snacks en vele soorten vis is uitzonderlijk goed. De familie Tichelaar, eveneens aan het Dorpsplein, zal de Snacktaria afstoten. Naast de verkoop van schep- en softijs wordt in een gezellige salon en op het terras koffie met diverse soorten gebak geserveerd, evenals verschillende sorbets en milkshakes naar eigen recept. Enige tijd geleden werd aan het Dorpsplein de "Bloemboetiek Heidi" geopend. Vaste planten en bloemen, maar ook een keur aan witte sierpotten en kleine cadeaux behoren tot de voornaamste verkoop artikelen, terwijl tuin- en bloemzaden ook leverbaar zijn. Slijterij "de Blauwe Deur" heeft twee nieuwe dran ken geïntroduceerd, n.1. "Callantsoger Duinwater", een jonge jenever naar oud recept bereid en "Redders Bitter" waaraan volgens overlevering de bereiding te danken is aan een Zweedse drenkeling. Voor een toeristische gemeente als de plaats Callants oog is het bijzonder plezierig als uit de bevolking ini tiatieven genomen worden ter verbetering van de ac commodatie voor vakantiegangers. Een der mooiste aanwinsten op kampeergebied is in Groote Keeten de camping "Callassande". Na eindeloos overleg werd begin januari van dit jaar door de gebroeders Aat en Tom de Graaf gestart met de realisatie van een groots opgezet plan, een camping op een ruim 8 ha groot ter rein. In juni was het voor gebruik gereed. De camping aan de Voorweg in Groote Keeten is uitgerust met mo derne sanitaire voorzieningen (ook voor invaliden en baby's) een zwembad en peuterbad, tennisbanen en o.a. een gezellige cantine met snackbar. Op het terrein is een gedeelte gereserveerd voor stacaravans, voor toercaravans, tenten en een afdeling voor jeugdige kampeerders. Plannen tot het inrichten van een kleine camping aan de Westerweg 4, ingediend door Vera en Joop van Muyen, zijn in een vergevorderd stadium. Het terrein zal bestemd worden voor stacaravans. Men hoopt de camping begin juni in gebruik te kunnen nemen. Bij het ter perse gaan van dit nummer van de Badbode ziet het er naar uit, dat "Hotel Garni de Seinpost" in het komende zomerseizoen nog niet beschikbaar zal zijn voor vakantiegangers. Strandpaviljoen "Ja natuurlijk" Tijdens het seizoen 1986 hebben wij de strandsupple- tie gevolgd, door de ramen van ons strandpaviljoen "Ja natuurlijk" als een "ver van me bed show". Nu met het seizoen 1987 voor de deur zijn we ons er van bewust: "de show is over". Menigeen hebben wij ook al medegedeeld dat het voor ons onmogelijk wordt de strandtent nog ergens op te bouwen, wij mogen nu eenmaal niet van de klant ver langen dat deze met een kano of kameel ons een be zoek komt brengen. Wel willen wij een ieder bedanken voor de steun en de klandizie, in al de jaren dat ons strand nog zand was en de schelpen nog in in haar eigen schulpengat lagen. Graag hopen wij u in 1988 weer van dienst te zijn. Groeten uit het strandpaviljoen "Ja Natuurlijk", Tanja van der Veen en Piet Drieënhuizen Strandophoging Het is niet de eerste keer in de geschiedenis van Cal lantsoog dat de kustlijn en de smalle duinstrook voor het dorp ter sprake komen. Reeds tijdens de Franse bezetting verkeerde het duingebied in een deplorabele staat. Duinen voor en nabij Callantsoog werden met helm beplant, voorts werd een z.g. strandhoofd aan gelegd. Het landverlies aan de zeezijde was zo groot dat veel inwoners naar elders vertrokken. Omstreeks 1860 werd opnieuw een sterk achteruit gaande toestand gesignaleerd. Rond de eeuwwisseling is een begin gemaakt met de aanleg van strandhoof- den (dammen) en door het verplaatsen van zand vanaf een der "Seinposten" werd de duinenrij aanmerkelijk verbreed. Een spoorlijn achter en in de duinen zorgde voor het vervoer van stenen etc. voor aanleg en verste viging van de dammen en de helmbeplanting. Voor en in de jaren '40 vormde deze lijn met diverse bunga lows, in een op de duinen, de westzijde van het dorp Callantsoog. Tijdens en direct na de oorlog werden de bungalows afgebroken en in de eind vijftiger jaren moest de smalle duinreep voor het dorp aanmerkelijk verhoogd worden. Tot ongeveer 1963 bleek die verho ging afdoende te zijn. Nadien is de kustlijn opnieuw verder achteruit gelopen, zodat in de zeventiger jaren wederom een duinverhoging plaatsvond. De laatste bungalow van de erven Jonkheer v.d. Poll tegen het duin staande, moest toen worden afgebroken. Door de invloed van de Deltawerken en de daarmee in verband staande veranderde zeestromingen werd de duinafslag tijdens stormen steeds groter. Daarom werd in het begin van dit jaar door Rijkswaterstaat het drastische besluit genomen om het strand vanaf strandslag Voordijk tot voorbij strandslag Kiefteglop te verhogen tot 6 meter boven NAP met een kruin breedte van de duinen van 20 tot 40 meter. Het gigan tische opspuitwerk (zandsuppletie vanuit zee) is in ok tober jl. voltooid, waarna met de helmbeplanting en het zo natuurlijk mogelijk verloop van de duinen een begin gemaakt is. De komende zomer wordt de kuststrook voor het Zwanenwater, vanaf Callantsoog zuid tot St. Maar tenszee eveneens door zandsuppletie verhoogd. In verband met die strandophoging zal het paviljoen "Ja Natuurlijk" tussen paal 14.500 en paal 16.800 het ko mende seizoen niet geplaatst worden. Reddersbitter Jaren geleden voeren de Callantsoger Redders uit naar een in nood verkerend Zweeds schip, dat volgens overlevering afkomstig was uit de Zweedse plaats Kallandsö. Een der hier wonende redders was te laat en bleef ach ter op het strand. Hij ontdekte nabij Paal 13 een uit geputte drenkeling van het inmiddels vergane Zweed se schip. De redder nam de man mee naar het boot huis van de Maatschappij en lapte hem daar op. Uit dankbaarheid gaf de Zweed het recept van de bor rel, die hij in een zakflacon bij zich had. De redder liet de drank bij de toenmalige herbergier samenstellen en de „mix" kreeg de naam Reddersbitter. Het recept is na jarenlange vergetelheid ter hand ge steld aan de heer Kees van Dalsem, thans eigenaar van de slijterij „De Blauwe Deur". "Frank en Vrij Show" - Donderdag 11 december werd de quiz "de Frank en Vrij Show" o.l.v. Frank Mastmeyer uitgezonden. Onze plaatsgenote, Anja Schagen, heeft de eer van Callantsoog samen met een aan haar gekoppelde heer hoog gehouden. Zij won in "De Lievekamp" te Oss de eerste prijs. Gefeliciteerd. ZEEWEG 2 1759 GV CALLANTSOOG TELEFOON 02248-1317 Diverse kamers voorzien van douche en toilet. Nieuwe kamers met balkon. Het nieuwe restaurant is sfeervol ingericht en biedt een gezellig zitje in moderne fauteuils rond de open haard. Diverse gerechten en nagerechten worden aan tafel geflambeerd. Ook is de menukaart in het plate service-restaurant uitgebreid. Beide kerstdagen diner dansant vanaf 18.00 uur. Op aanvraag zenden wij gaarne de kerstmenu's. Wij en onze medewerkers wensen allen prettige feestdagen en een gezond 1987. Het gehele jaar geopend. Vraagt prospectus FAM. J, POSTEMA Wij wensen u allen prettige kerstdagen en een gelukkig nieuwjaar. BEDRIJFSECONOMISCH ADVIESBURO Drs. C. H. W. VAN BEEM Groenland 22 1759 XB Callantsoog Telefoon 02248-2040 Financiële- en loonadministraties Belastingadviezen Adviezen Organisatie Prettige kerstdagen Gelukkig Nieuwjaar Callantsoog Stuijvezandeweg 41 Telefoon 02248-1419 WASSERETTE VERHUUR LINNENGOED WASCHSALON VERMIETUNG LEINENZEUG Voor alle techniek in huis en bedrijf Landelijk erkend installatiebedrijf voor gas, water en electriciteit W. v.d. BERG Abbestederweg 6 Callantsoog - Telefoon 02248 -1239 o Verhuur van zomerhuisjes met aardgasverwarming o Hengelsportartikelen o Souvernirs Wij wensen gasten, clientèle en vrienden prettige Kerstdagen en een voorspoedig nieuwjaar en heel veel hengelvreugde in 1987.

Badbode voor Callantsoog | 1986 | | pagina 4