Reserveer tijdig De mogelijkheden om een vakantie-onderkomen bij de leden van de VVV Bad Callantsoog te huren, zijn legio. De VVV beschikt over adressen van gemeubileerde woningen, zomerhuizen, bungalows, kamers met of zonder ontbijt en caravans. De hotel- en pensionac commodatie is prima, van eenvoudig tot luxueus. De campings, gelocaliseerd op diverse punten in de ge meente Callantsoog en 't Zand beslaan ongeveer 40 ha, m.a.w. er is plaats genoeg voor kampeerders en caravan-bewoners. Om verzekerd te zijn van een eenvoudig, normaal of luxe onderkomen is vroegtijdi ge bespreking aan te raden. Dit kan geschieden door zelf een keuze te maken via de uitvoerige informatie gids (Hollandse of Duitse tekst) welke verkrijgbaar is bij het VVV-kantoor. Ook kunnen inlichtingen recht streeks bij het VVV-kantoor voor de z.g. „bemidde lingsonderkomens" verkregen worden. Schriftelijke verzoeken om toezending van de gids of aanvragen voor een vakantieverblijf richten aan: VVV Bad Callantsoog, Postbus 10, 1795 ZG Callants oog of telefonisch 02248-1541, vanuit Duitsland tel. 0031-22481541. Over het algemeen geldt dat het vakantieonderkomen (in de ruimste zin des woords) tot half januari 1988 beschikbaar blijft voor badgasten die in voorgaande jaren ook van het pand c.q. terrein gebruik gemaakt hebben. Indien voor dat tijdstip niet gereageerd is, wordt aangenomen dat er voor het komende seizoen geen belangstelling is om een vakantie in Callantsoog of omstreken door te brengen. Anderzijds kan het ook zo zijn dat door veranderende familieomstandigheden van bijv. een kampeervakan- tie met tent overgegaan wordt naar of de voorkeur bestaat voor een caravan of vast onderkomen. Ook voor die badgasten, gezinnen, families geldt dat een tijdige bespreking noodzakelijk is, althans wat betreft het huren bij de leden van de VVV Bad Callantsoog. Ter bespoediging van een snelle afwikkeling van een nieuwe aanvraag wordt aangeraden duidelijk de wen sen kenbaar te maken, bijv.: J. Pietersen, Vacantiestraat 33, 25451 ZG Dorper oord, vraagt Zomerhuis etc., Caravan etc., Hotel- Logies etc. voor de periode van circa 4 weken, tijdvak 1 mei-1 oktober, 2, 4 of 6 personen. Zoals elders uit „verhuurmogelijkheden" te conclu deren valt, is de periode vanaf begin juli tol eind au gustus de tijd dat de schoolvakanties in Holland en in een groot gedeelte van de Bonds Republiek Duitsland samenvallen. Voor de maand juli en na augustus zal het in het algemeen wat rustiger zijn en bovendien goedkoper. De perioden buiten de schoolvakanties zijn m.a.w. een gunstige tijd voor vroeg gepensioneer den, vutters en voor jonge gezinnen met niet-leer- plichtige kinderen. Reserveer echter tijdig, ook voor een vakantie in het voorseizoen of gedurende de a.s. kerst- en paasvakan tie. Overigens delen we mede, dat o.a. op de Previ- naireweg nog slechts een enkele bungalow vrij is in de periode vanaf 20 december tot 4 januari. Kerstmarkt De Middenstands-Vereniging in Callantsoog heeft weer iets nieuws bedacht, t.w. een Kerstmarkt. Na het succes van de Braderie in de zomer denken de zaken lieden dat een markt in de winter ook moet slagen. Men is voornemens de Kerstmarkt te houden op zater dag 19 en zondag 20 december a.s. op het parkeerter rein naast bar-restaurant „Dorpszicht". Er zijn onge veer 20 ondernemers, die hun waren in een grote tent van 375 m: zullen aanbieden. Voor kinderen tot en met 12 jaar wordt een prijsvraag uitgeschreven. De hoofdprijs is een fiets, voorts zullen alle kinderen een leuke attractie ontvangen. De opening van dit kerstinitiatief zal geschieden op zaterdag 19 december 15.30 uur door burgemeester Mr. W. C. Vierhout. De openingstijden zijn zaterdag van 15.30 tot 23.00 uur en zondag van 14.00 tol 22.00 uur. Een bijzonder Callantsoogs gebeuren dat met belang stelling tegemoet gezien wordt. Doktersdiensten Tijdens de komende weekends en feestdagen wordt bij spoedgevallen medische hulp verleend door de he ren doktoren: 1). J. Martin, Grote sloot 375, Schagerbrug, tel. 02247-1751, vanaf vrijdag 18 december 17.00 uur tot maandag 21 december 08.00 uur. J. Kos, Rijksweg 113, 't Zand, tel. 02249-1741, vanaf donderdag 24 december 17.00 uur tot maandag 28 de cember 08.00 uur. E. J. van Brederode, Groenland 15, Callantsoog, tel. 02248-1790, vanaf donderdag.31 december 17.00 uur tot maandag 4 januari 08.00 uur. K.N.Z.H.R.M. Langzamerhand begint een artikel over de Redding maatschappij een vaste rubriek te worden in dit blad. Door het vertrek van burgemeester P. van Gosliga werd een nieuwe voorzitter in de plaatselijke commis sie benoemd n.1. de heer Mr. W. C. Vierhout. De le den van de commissie zijn steeds paraat om werk zaamheden ten uitvoer te brengen. Aanvankelijk wer den schipper en redders uitsluitend ingeschakeld bij strandingen van schepen, hetgeen ook de afgelopen maanden diverse keren het geval was. Enkele viskot- ters werden door of met behulp van de afdeling Cal lantsoog uit benarde posities gered. Door de toenemende watersport moet de rubberboot ook herhaaldelijk uitvaren om in nood verkerende ca tamarans, surfplanken, plezierjachten en visvletten te hulp te komen. De truck (uit het jaar 1945) voor het vervoer van de boot naar het strand, voldoet niet aan snelle hulpverlening. Vooral wat betreft de onderkoe ling van surfers en catamaran-zeilers is het wenselijk zo snel mogelijk stand-bij te zijn. Sinds kort is ter ver vanging van de oude truck een Unimog voertuig (kleur eveneens geel) als proef in gebruik. Dit is het eerste voertuig aan de vaste wal en zal waarschijnlijk ook op andere stations geplaatst worden. In september werd een oefening gehouden in samen werking met een Marinehelicopter van vliegveld De Kooy. Van zowel de zijde van de reddingmaatschap pij als van Marine-zijde werd deze oefening zeer zin vol bestempeld. Waarschijnlijk zullen andere kust- plaatsen ook van de Marineheli gebruik gaan maken. Het nieuwe boothuis aan de Lepelaarsweg heeft ge diend als prototype voor het station Petten, terwijl op het eiland Ameland door de K.N.Z.H.R.M. weldra tot de bouw van dit soort boothuis zal worden overge gaan. Niet iedereen kan als redder uitvaren, wel kan iedereen lid worden of een gift storten bij de K.N.Z.H.R.M. Doe-vakantie Tegenwoordig komen vakanties waarbij men actief bezig is, steeds meer in zwang. Het urenlang liggen „bruinen" wordt vooral door de opgroeiende jeugd niet meer als het summum gezien. De sport- en spel- avonden worden druk bezocht. Van beschrijvingen van fiets- en wandelroutes wordt een dankbaar ge bruik gemaakt. In de gemeente Callantsoog zijn meerdere tennisba nen, een overdekt zwembad, er kan vanuit enkele plaatsen deelgenomen worden aan kanotochten, bijv. de Noordhollandse Kanozesdaagse. Ook zijn er twee maneges in de gemeente n.I. Paar- desportcentrum Callantsoog, waar ook appartemen ten gehuurd kunnen worden en Manege Noot, waar in de herfstvakantie een grote binnenmanege in gebruik genomen is. Onder alle omstandigheden is het dus mogelijk paard- of ponyrijles te nemen. Ook kan deelgenomen worden aan strandritten. Helaas ontbreekt thans een handvaardigheidscen trum, dat vroeger veel gasten meerdere plezierige uren bezorgde. Een idee voor creatieve personen om per ochtend, middag of enkele dagen per week les te ge ven? Koninginnedag - Opening Badseizoen In verband met de 25e viering van deze feestelijke dag werd de jaarlijkse traditie enigszins gewijzigd. De op tocht met versierde wagens, z.g. praalwagens en ge kostumeerde kinderen had op 30 april jl. niet het ge meentehuis als eindpunt maar het strand. Daar wer den felicitatiekaarten uit een vliegtuig gedropt, Nep- tunus per boot van de K.N.Z.H.R.M. uit zee „ge red", ook vond hier de aubade plaats o.a. onder toezicht van de toekomstige burgemeester en familie. In het dorpshuis, waar de bestuursleden en enkele ge nodigden tijdens het bejaardenuurtje aanwezig wa ren, werden mevrouw In 't Veld-Toornstra en de heer J. Boeder gehuldigd. Beiden zijn gedurende 25 jaar lid van het dagelijks bestuur. De jubilarissen werd na mens de eemeente en de VVV een aardewerk-bord aangeboden, dat speciaal voor deze bijzondere gele genheid gemaakt is. Ook vanaf deze plaats namens de burgerij en vele va kantiegangers hartelijk geluk gewenst. Verhuurmogelijkheden Gedurende de maanden juli en augustus zal het niet moeilijk zijn om een zomerverblijf te verhuren. Aan de schooljeugd in Holland en West-Duitsland wordt geen onderricht gegeven in de periode vanaf 2 juli tot 3 september, afhankelijk van de regio. Uitzondering aan deze regel vormt het rayon van Bremen, van Nie- dersacksen en van Berlijn, waar vanaf 18 juni of 25 juni de scholen gesloten zijn. De bouwvakvakantie wordt in Holland eveneens per regio geregeld en wel vanaf 16 juli tot 20 augustus ge durende drie weken per rayon. Om een goed overzicht te verkrijgen, geven we allereerst de data van de va kanties. Deze zijn in de Hollandse provincies als volgt vastgesteld: Regio ZUID: Zeeland, Noord-Brabant, Limburg, Rijnmondgebied en ZH-eilanden Regio MIDDEN: Gelderland, Utrecht, Zuid-Holland 2.7 - 14.8 basisonderwijs 2.7 - 21.8 voortgezet onderwijs 9.7 - 21.8 basisonderwijs 9.7 - 28.8 voortgezet onderwijs Regio NOORD: Groningen, Friesland, Drente, 23.7 - 3.9 basisonderwijs Overijssel, Noord-Holland, 16.7 - 3.9 voortgezet onderwijs Zuidelijke IJsselmeerpolders en voor de Bonds Republiek West-Duitsland geldt: Nordrhein-Westfalen Bremen Niedersachsen Berlin Hamburg Baden-Wiit ttemberg Schlesw ig-Holstein Rheinland Pfalz Saarland Hessen Bayern 9.7 - 20.8 18.6 - 30.7 18.6 - 30.7 25.6 - 6.8 2.7 - 13.8 2.7 - 13.8 2.7 - 13.8 16.7 - 20.8 16.7 - 20.8 23.7 - 3.9 23.7 - 3.9 Ook de paasvakantie in Holland vanaf 31 maart tot 11 april valt vrijwel samen met die in Duitsland, met dien verstande dat de meeste scholen in de Bonds Re publiek één week eerder gesloten worden. De herfst vakantie in het najaar van 1988 wordt in de maand oktober gegeven, gedurende ongeveer 1 week, afhan kelijk van de streek, regio of rayon waar men in Hol land of Duitsland woont. De leden-verhuurders raden we aan de niet aan schoolvakanties gebonden personen attent te maken op het voorseizoen (vele uren zon en prachtige bloem- bollenvelden) en het najaar (temperatuur zeewater en lelie- en irisvelden). Ook in de maanden april, mei en juni, september en oktober is het goed toeven in een prima te verwarmen vakantiebungalow. Voor een vlotte afwerking t.a.v. de verhuur is het raadzaam bij de VVV, Jewelweg, Callantsoog op te geven welke periode (week, dag) nog vrij is, zodat de adspirant huurder, die persoonlijk een onderkomen wil reserveren, van goede informatie voorzien kan worden. Historische Vereniging Bijzonder actief is het bestuur van de nog jonge His torische Vereniging. Het aantal leden neemt steeds toe. Zo waren er in december '86 ongeveer 80 perso nen die interesse toonden, nu een jaar later is het aan tal gestegen tot 225 leden. Het blad „de Clock van Callens-Ooghe" wordt 4 keer per jaar uitgegeven. Hierin verschijnen artikelen over historische gegevens van de gemeente Callantsoog, het Reddingswezen en o.a. Maritieme Historie. Ook worden informatieve bijeenkomsten georganiseerd en er wordt naar gestreefd voor leden een cursus stam boomonderzoek en paleografie van start te laten gaan. Paleografie omvat de kennis van het oude schrift en oude handschriften als oorkonden e.d. Grondlegger is de Benedictijner monnik, J. Mabillon, die leefde van 1632-1707. De latere studieboeken (blz. 32, le jaargang nr. 2 en 3) zijn min of meer geïnspi reerd op het werk van die monnik. Onlangs verscheen een boekje „Handleiding voor Stamboomonderzoek" geschreven door Roelof Ven- nik. De aspirant onderzoeker raden we aan eens ken nis te nemen van deze uitgave. Van de eerste jaargang is een versie in het Duits ver schenen. Misschien een suggestie voor een kerstge schenk? Leden zijn nog steeds van harte welkom. Voor een lidmaatschap wende men zich tot mevrouw E. van Houten, Abbestederweg 3c, te Callantsoog, te lefoon 02248-1660.

Badbode voor Callantsoog | 1987 | | pagina 3