't VISSERSPARADIJS HOTEL-RESTAURANT „DE WIJDE BLICK" JAN TWISK Vooruitstrevend Men zou veronderstellen dat in een kleine toeristische badplaats, als de nog steeds zelfstandige gemeente Callantsoog, met nog geen 3000 inwoners, er weinig veranderingen plaatsvinden. Niets is echter minder waar. Gedurende het afgelopen jaar zijn verschillende bedrijven van eigenaar veranderd, bestaande zaken werden gerenoveerd of uitgebreid. Zo kon de familie James-de Hoop de lang gekoesterde wens, uitbreiding met een aantal luxe bungalows in de loop van 1987 realiseren. Aan de camping ,,Joop van Muyen" wor den de nodige voorbereidingen getroffen, zodat in de zomer van 1988 het terrein ingericht zal zijn voor een twintigtal eenheden, waarvan stacaravans de voor naamste plaats innemen. In 't Zand is een terrein, groot Zi ha, beschikbaar voor kampeerders en cara vans. Het „Vissersparadijs" aan de Abbestederweg heeft een gedaanteverwisseling ondergaan. Naast de reeds bestaande verkoop van aas, als zeepieren, maden, wormen en o.a. spiering, en alle mogelijke artikelen op hengelsportgebied, is er een ruime sortering van speelgoed, strandartikelen en souvenirs. Bij de firma Leguit heeft een interne verbouwing er voor gezorgd dat de zeer uitgebreide collectie artike len op diverse gebied beter tot haar recht komt. Aan het Dorpsplein is de snackbar van de familie Tichelaar omgetoverd tot een fraaie ijssalon, annex koffieroom „IJsie Prima". Volgens eigen recept wordt soft- en schepijs op ambachtelijke wijze bereid. De naam „Centra" werd omstreeks mei veranderd in C 1000 Voordeelmarkt. Het uitgebreide assortiment onderging geen verandering. De volgende bedrijven in Callantsoog veranderden van eigenaar. „Wip In" werd overgenomen en op de zelfde voet als snackbar voortgezet. Het Chinees- Indisch Restaurant is opgeheven. In het pand Dorps weg 3 is thans onder de naam „Amore Mio" een piz zeria gevestigd. Diverse pizza's en pasta's van een zeer goede kwaliteit kunnen hier genuttigd worden. De groentezaak van Lucia en Ron aan het Dorpsplein is gedurende enkele maanden gesloten, wegens studie en verbouwing. Nieuw is de breiwinkel „Floche" met o.a. breiadviezen, ruime keuze in wol o.a. mohair. Restaurant „de Skilp" is niet alleen van naam maar ook van eigenaar veranderd. De nieuwe exploitant van „Prima Bella" aan de Duinweg is in het voorjaar een pizzeria, annex pannekoekenhuis begonnen. Herman en Gerrie Zijerveld hebben Callantsoog vaar wel gezegd. Daarvoor in de plaats is „Harry's Twee- wielers" gekomen, welke zaak gespecialiseerd is in de verkoop en reparatie van fietsen en brommers. Voorts neemt het verhuren van fietsen een voorname plaats in. Wie nu zou denken „dat is dat", heeft het mis. Ook in Groote Keeten hebben nogal wat mutaties plaatsge vonden. Het restaurant de „Blompot" aan de Achterweg is niet meer. In het pand is thans „de Jachthut" ge vestigd, een muziekcafé en duinrestaurant onder de bezielende leiding van Diane van Rooijen. Recreatiepark „de Groote Keet" is overgenomen door de familie Rijkers. Het restaurant is gespeciali seerd in grill- en visgerechten en pannekoeken. Voor de jeugd is een bescheiden Kinderboerderij en voor de ouderen een Midgetgolfbaan. De bekende, sinds 1911 gevestigde „smederij van Scheyen" is eveneens verkocht. De heer L. de Wit heeft o.a. ook een afdeling technisch onderhoud van auto's en voorts verkoop van sanitair, flessengas en petroleumproducten, zoals benzinepomp. De heer J. van Scheyen blijft contactpersoon voor de B.V. Stam en Stam Schoorl t.a.v. alle soorten installaties. De festiviteiten Het gezegde: „de eerste klap is een daalder waard" is zeker van toepassing op het openingsevenement van 30 mei jl„ te weten het „Jazz-festival". Het weer, de animo en de sfeer in Callantsoog werkten mee tot een grandioos succes, dat beslist voor herhaling vatbaar is. Een nieuw onderdeel in de activiteiten ten behoeve van de badgasten was de „Kofferbakverkoop" in Groote Keeten. Deze „anders dan anders markt" voor particulieren werd omlijst door muziek, ruiter- festijn, hondenshow etc. Een initiatief waarvan een reprise zeker in de zomer van 1988 van toepassing is. Op het Dorpsplein werd een show verzorgd door de Perthive Youth Brass Band. Zowel de 30 leden tellen de band als de vakantiegangers waren zeer enthou siast. Door een team van „Peter Stuyvesant" werd een de monstratie gegeven in schansspringen en skiën. Het geheel werd opgeluisterd door enkele muzikale optre dens. Begunstigd door goed zomerweer kon ook dit evene ment tot een der uitschieters gerekend worden. Ook het tennistournooi voor de jeugd en het open C.D. 25 dollar tournooi waren wederom zeer succes vol, zodat ook in de zomer van 1988 deze sportieve ge beurtenis op het rooster van de aktiviteiten zal voor komen (zie Badbodebulletin of Badbode). Bij strandpaviljoen „de Stern" werd het aloude „zand hopen maken en schatgraven" voor de jeugd, hoewel het weer niet altijd meewerkte, toch een succes. Verschillende openluchtactiviteiten konden, ondanks de wisselende weersomstandigheden, doorgang vin den. Onder de voortreffelijke leiding van de heer J. Doorn hebben velen genoten van de excursies door het Zwanenwater, evenals (zij het in iets mindere mate t.a.v. de deelnemers) van die door het Kooybos onder leiding van de heren van Staatsbosbeheer. Verzekerd van succes is de wandelpuzzletocht door het Zwanen- water. De avondwandel-tweedaagse en de fietstochten ko men steeds meer in de belangstelling van de badgast te staan. De met diverse verrassingen uitgezette route en de gezellige sfeer zijn debet aan een geslaagde afloop. De nodige belangstelling kregen de viswedstrijden voor 65-plussers en de jeugd, evenals de draaiorgel- draaiwedstrijden,zo ook de optocht met versierde fiet sen en karren, het jaarlijks festijn in het Sandepark. Een trekpleister voor Callantsogers en badgasten wa ren de sport- en spelavonden in het dorpshuis en bij enkele strandpaviljoens en campings. De disco- en livemuziekavonden in diverse lokaliteiten en paviljoens bezorgden de jeugd veel genoegen. Door een toenemend aantal belangstellenden werden de zang- en orgelconcertavonden in de Ned. Herv. Kerk bezocht. Een annonce van „de Vijverhut": „een zee van activi teiten" zegt geen woord te veel. Missverkiezingen, ta lentenjacht, playbackshows en top-entertainment be horen tot de diverse attracties. Gedurende het afgelopen seizoen trok de Braderie in juli en augustus veel belangstelling. Een verkoopdag van het Rode Kruis en Rommel markt (afgelopen zomer een record opbrengst) werd door veel kooplustigen bezocht. De leden van de plaatselijke muziekcorpsen, de Fanfare, Boerenkapel en Accordeonvereniging verzorgden openluchtconcer ten en zorgden voor de muzikale noot bij diverse eve nementen. Tijdens het afgelopen seizoen hebben velen zich inge zet om de zomeractiviteiten succesvol te laten verlo pen. Hiervoor namens de VVV hartelijk dank, ook aan de leden van de politie, die naast alle werkzaam heden acte de présence gaven bij diverse evenementen. Dorpsallerlei Op het terrein aan de Zwarteweg is door de familie Noot een grote binnen-manege gebouwd met aange paste faciliteiten op sanitair gebied voor mindervali- den. Een aanwinst voor beoefenaars van de ruiter sport. In de kern van het dorp Callantsoog werden in de zo mer van 1987 een honderdtal aansluitingen op de ka beltelevisie gerealiseerd. Wanneer de buitengebieden dit genoegen mogen smaken is niet bekend. De strandopgang vanaf het „Boothuis" naar zee is door een wegomlegging aanmerkelijk verbeterd. Door de voltooiing van de strandophoging is links van de opgang Kiefteglop een golvend gebied gecreëerd. De duinen vanaf de strandslag Voordijk tot St. Maar tenszee laten na de strandsuppletie en bewerking op nieuw een natuurlijk verloop zien, mede door de helmbeplanting. In de zomer van 1988 zal het pavil joen „Ja Natuurlijk" weer op het strand tussen paal 14500 en 16800 geplaatst worden. Gedurende de afgelopen zomer werd er hard gewerkt aan een nieuw onderkomen voor de EHBO en C.R.B. Paal 13. In juni werd het officieel in gebruik geno men. Een enorme verbetering voor de dames en heren vrijwilligers van beide verenigingen. Aan de Van Brederodestraat zijn de laatste blokken van zes woningen gereedgekomen, in Groote Keeten is met de bouw van enkele woningen voor particulieren een begin gemaakt. Aan de Zeeweg is in het begin van 1987 het Mortuarium voltooid. Hotel „de Wijde Bliek" zal binnenkort intern ver bouwd worden. De hotelkamers aan de oostzijde wor den vergroot en krijgen een vrij balkon, terwijl de keuken verplaatst wordt. De werkzaamheden zullen geen invloed hebben op de openingstijden van het ho tel met prima restaurant. Een éénrichtingsverkeer-regeling zal gedurende de ko mende zomer op enkele wegen van toepassing zijn, evenals een parkeerverbod. Er is overigens voldoende parkeergelegenheid, de pijlen wijzen de weg. C.R.B. Paal 13 Het lijkt wel of de jubilea allen plaatsvinden in de ja ren '87 en '88. De „Callantsoger Redding Brigade Paal 13" werd 10 mei 1962 opgericht en bestond dit jaar dus 25 jaar. In datzelfde jaar traden er reeds leden in actieve dienst op. De brigade bestond toen uit personen van 16 jaar en ouder. Door het bestuur werd het voorstel gedaan de jeugd vanaf 8 jaar zwemonderricht te geven. De mensen die thans toezicht houden en de boten beman nen, kunnen tot de eerste leerlingen gerekend worden. Het zilveren jubileum werd gevierd met een spectacu laire vlettenrace, waaraan door 15 ploegen deelgeno men werd. De teams kwamen uit verschillende plaat sen in Nederland. Helaas werkte het weer niet erg mee, meters hoge golven en zware branding waren er de oorzaak van dat het parcours ingekort moest wor den. Door ondermeer de medewerking van de helicop- ter van de Kon. marine, een Powerboatteam en vele anderen werd deze vlettenrace in Callantsoog een succes. De vrijwilligers van de C.R.B. Paal 13, aangevoerd door de bezielende organiserende leiding van Peter de Haan kunnen terugblikken op een zeer geslaagd fes tijn, waarbij door wisselende weersomstandigheden veel geïmproviseerd moest worden. Er zijn plannen om de vlettenrace in 1988 weer te or ganiseren, zo mogelijk vanaf het bredere strand in Groote Keeten. ZEEWEG 2 1759 GV CALLANTSOOG TELEFOON 02248-1317 Diverse kamers voorzien van douche en toilet. Nieuwe kamers met balkon. Het nieuwe restaurant is sfeervol ingericht en biedt een gezellig zitje in moderne fauteuils rond de open haard. Diverse gerechten en nagerechten worden aan tafel geflambeerd. Ook is de menukaart in het plate service-restaurant uitgebreid. Beide kerstdagen diner dansant vanaf 18.00 uur. Op aanvraag zenden wij gaarne de kerstmenu's. Wij en onze medewerkers wensen allen prettige feestdagen en een gezond 1988. Het gehele jaar geopend. Vraagt prospectus FAM. J. POSTEM A Wij wensen u allen prettige kerstdagen en een gelukkig nieuwjaar. BEDRIJFSECONOMISCH ADVIESBURO Drs. C. H. W. VAN BEEM Groenland 22 1759 XB Callantsoog Telefoon 02248-2040 Financiële- en loonadministraties Belastingadviezen Adviezen Organisatie Prettige kerstdagen Gelukkig Nieuwjaar Callantsoog Stuijvezandeweg 41 Telefoon 02248-1419 WASSERETTE VERHUUR LINNENGOED WASCHSALON VERMIETUNG LEINENZEUG Voor alle techniek in huis en bedrijf Landelijk erkend installatiebedrijf voor gas, water en electriciteit W. v.d. BERG Abbestederweg 6 Callantsoog - Telefoon 02248 -1239 Verhuur van zomerhuisjes met aardgasverwarming Hengelsportartikelen Souvenirs Strandartikelen Wij wensen gasten, clientèle en vrienden prettige Kerstdagen en een voorspoedig nieuwjaar en heel veel hengelvreugde in 1988.

Badbode voor Callantsoog | 1987 | | pagina 4