Disco- en dansavonden evenementen EXPOSITIES Eén der prinsen op 30 april 1985 te Katknuppelen in Callantsoog. Herinneringen 1957-1971 De vakanties in Callantsoog, heerlijk waren die, daar is ons hele gezin plus alle logé's, het roerend over eens. We kochten een huisje op de Prévinaireweg voor de gezondheid van ons bronchiale dochtertje. Bijna alle schoolvakanties werden daar doorgebracht. De auto volgeladen met dieren en bagage en, zodra de school deuren sloten, de kinderen erbij en op weg. Als we dan na 1 Vi uur rijden om de bocht de duinenrij passeerden werd spontaan en luidkeels het Callants- oger Dorpslied aangeheven. Voorbij "het Zwanenwa- ter" met de twee huizen van vader en zoon van Hon- schooten, de jachtopzieners, kwam je bij het eerste huis van het dorp, bewoond door het echtpaar van de Poll. Mevrouw dikwijls op het terras met grote flap hoed en, later in de zomer kwamen daar de hoogblon de kleinkinderen bij. Met spanning werd verder uitge keken naar alle bekenden waarmee eerder zoveel ple zier werd beleefd. Eenmaal uitgeladen en uitgepakt naar dorp en strand. De trap naar het strand van zand en balken, "de Zee man" tussen de rozenbottels bij de muziektent, het Dorpsplein van gras, nou ja later in het seizoen door het parkeren van auto's, van zand. Daar vonden veel leuke evenementen plaats. Het jaarlijkse brand weerspektakel met als klapstuk het huisje dat in brand vloog en Moeder Hoep met geit die er gillend uitren de De gospelzangers die 's avonds hun optreden op het plein hadden en iedereen in een kring eromheen gezeten Het katknuppelen. Gelukkig zat er geen levende kat meer in de ton. Maar met vereende krach ten werd de ton aan het touw wel in duigen ge knuppeld. De winkels zijn ook veranderd. Vogelzang met de propvolle winkel waar je van alles kopen kon, later overgenomen door Leguit. De Spar als enige zelfbe- dienings-kruidenier, de groentezaak in de garage naast de kerk, Eradus die dadelijk met een volle buta- gasfles kwam aanrijden, zodat de aardappels toch nog op tijd gaar werden. Zwaan met z'n garage en fietsen- werkplaats. Het postkantoortje op de Stuyvezande- weg, waar de talloze briefkaarten gepost werden, de koeien die achter bij de schuur van Blaauwboer op hun einde stonden te wachten. Prompt wilde het gezin dan een dag geen vlees! De Boet waar je fijn kon knutselen en klei-dingen maken. Overal in huis vind je nog beeldjes en schaaltjes met datum uit die tijd. Waar nu de "Kolfweid" staat was eerst het voetbal veld en daar werd op een avond politiehonden training getoond. Indrukwekkend. Maar je kwam voor het strand en ook daar waren allerlei wedstrijden en evenementen, geleid door mevrouw Kloosterboer en haar dochter Mariska. Enig waren al die strandge- beurtenissen. Zaklopen, aardappel-lopen, spijkers in balken slaan, vliegerwedstrijden, ballonwedstrijden, zandfiguren en natuurlijk ook zandhopen maken. Sommige oud-badgasten namen zelfs spades mee. Hoe slim men grachten er vóór, opzij en erachter groef, hoe hoog je de berg ook maakte, de zee won al tijd. Leuke prijzen werden er uitgedeeld en menig kin derboek in de kast is daar nog een souvenir van. Ook 's avonds was er van alles te doen. Speurtocht in het Zwanenwater geleid door de heer J. M. Vos. met moeilijke vragen zoals: "Wat is een Zandblauwtje?". En niet te vergeten de gekostumeerde lampionoptoch ten onder bezielende leiding van Kees van Eek met z'n grote loudspeaker en na afloop "de spekkies". Tijd noch moeite werden gespaard om iedere keer weer mooie costuums van crèpe-papier met draad en naald in elkaar te zetten. Over hèt originele idee daarover werd al tijden van te voren met gezin en vriendjes van "ons plein" van ge dachten gewisseld. Dikwijls deden ze ook iets samen zoals de Beatles uitbeelden of Schotse Hooglanders. De jongste liep een keer mee in haar nieuwe nachtpon met vleugels op haar rug en een B op haar buik. Grote hilariteit, maar de 4-jarige "Bengel" liep trots en on verstoorbaar met haar lampje door. Voor mij was het helpen in de bibliotheek bij Mariska ook een heel leuke ervaring. Eerst in de school, toen in de "Kolfweid" en zo is de bibliotheek nog enkele malen verhuisd en nu weer terug in de school. De kin deren lazen veel Pinkeltjesboeken, gelukkig waren er daar veel van, de mannen lazen Maigret en de vrou wen streekromans. Voor ons allen is het een fijne, vormende tijd in ons leven geweest. Er is veel veranderd; Callantsoog is met z'n tijd meegegaan. Alleen het weer is niet veran derd of toch? wij herinneren ons alleen maar zonnige warme zomers in Callantsoog!! Strandpaviljoen ,,de Stern": Stranddisco vanaf 9 juli t/m 27 augustus, zaterdags 21.00 uur. Camping ,,de Nollen", Westerweg: Disco vanaf 3 juli t/m 28 augustus, zondags 21.00 uur. Vijverhut, Groote Keeten: Discoshow vanaf 5 juli t/m 23 augustus, dinsdags 22.00 uur, iedere avond dansen. Camping Callassande, Voorweg, Groote Keeten: dagelijks in het seizoen evenementen. Sporthotel, Abbestederweg: Klaverjassen vanaf 14 juni t/m 12 september, dinsdags 20.00 uur. Super aerobic, fittness, zwemmen in juli en augustus, ma. en wo. Aanmelden 9.00 uur bij de receptie. Aerobic, fitness, zwemmen in juli en augustus, di. en do. Aanmelden 9.00 uur bij de receptie. Strandpaviljoen ,,de Strandtent": Branding kanocursus vanaf 4 juli dagelijks 10.00 uur. Poezieroute vanaf 25 juni t/m 27 augustus, Gemeente Callantsoog. BEELDENEXPOSITIE Vanaf 1 juni dagelijks bij ,,de Wilde Roos", Stuyvezandeweg 30, Cailantsoog. BIBLIOTHEEK, Schoolstraat Expositie n.a.v. Poezieroute. Grafisch werk P. Klomp vanaf 25 juni t/m 27 augustus, tijdens de openingsuren TENTOONSTELLING SCHILDERES MEVROUW ELGA MORGENSTERN Dorpshuis ,,de Kolfweid", Jewelweg Tekeningen en olieverf Callantsoog en omstreken, van 4 aug. t/m 14 aug. Openingstijden: 14.00-16.00 uur en 20.00-22.00 uur. LELIESHOW van 15 september t/m 18 september. De Multitreffer, Willem 't Hartplein 7, 't Zand JAARMARKT Grote Jaarmarkt in 't Zand op 16 juli van 10.00-17.00 uur met o.a. straatmuzikanten en oude ambachten. De eerste woning "Plan Uyterland" Volledig verrast waren we in het najaar 1972 door het antwoord van de heer Dick Leguit op ons telefoontje of hij misschien een perceeltje bouwgrond te koop wist, dat iets had van de Zwarteweg, waar we op dat moment woonden. De plannen voor "Plan Uyterland" waren juist goed gekeurd en we konden contact opnemen met de Tech nische Dienst om tot een keuze van een perceel te ko men. Zodra de mondelinge toestemming om te bouwen ge geven was, werd het daarna een kwestie van flink aan pakken.: op 28 maart 1973 werd cement gestort, de eerste steen werd gelegd op 30 maart. Geen waterlei ding? Geen nood: water uit de pas gegraven gracht was goed genoeg. Officieel namen we op 9 juli intrek in ons huis, te be reiken d.m.v. ijzeren platen, want de straat was nog niet aangelegd. Elektriciteit konden we betrekken van de nog bestaande bovengrondse leiding, de kabel werd veel later aangelegd. Binnen een maand kregen we "buren", ter hoogte van M. Mooystraat 25, in een caravan. In september ging het snel, toen de eerste huizen aan de Leyen wer den opgeleverd. Toch zijn we nog heel lang wakker geworden met ge luiden van hei-installaties of troffels en leek het weer even op het "Zwarte pad", toen we losgebroken koei en om het huis hadden en we ontdekten dat hier elke aangeplante boom of struik met de "zuigfles" groot gebracht moet worden. Leuk was het om deze en gene aan de deur te krijgen met de vraag: hoe bevalt het wonen hier? en ze later als Callantsoger tegen te komen. Het verzoek om een stukje te schrijven ter ere van het 70-jarig bestaan van de plaatselijke VVV gaf ons een reden iets te vieren: we realiseerden ons dat we hier al weer 15 jaar wonen. Eerste woning plan Uyterland. Ook feest op de campings De bezitters van de verschillende campings kwamen in de zestiger jaren tot de ontdekking dat gasten op de terreinen bezig gehouden wilden worden. De "A.D.A." vereniging voor en door kampeerders werd opgericht om in de grote zaal van "de Garne- kuul" (thans opgeheven) feestavonden te organiseren voor leden en belangstellenden. Op diverse terreinen werden en worden nog steeds attractieve zomerpro- gramma's gerealiseerd, waaraan 'n ieder op eigen ma nier inhoud geeft. Een voorbeeld hiervan is onder staande gedachte. "We kochten het huis van Jochem v. d. Plas aan de Abbestederweg in 1960. De bedoeling was onze zo merhuisjes op het grote erf te plaatsen. Dat ging niet door, er mocht wel op het terrein een camping voor tenten komen. In latere jaren werden de tenten schaarser en kwamen de caravans meer in trek. Al heel gauw hadden we meestal vaste gasten. Het hoog tepunt van het seizoen was de koffietafel in de buiten lucht. Onze gasten werden een dag uitgenodigd om met elkaar aan lange tafels van koffie en broodjes enz. te genieten. Voor de kinderen werd stapels pan nekoeken gebakken. Het geheel werd opgevrolijkt met muziek en voordrachten, 's Middags deden we spelletjes voor groot en klein. In 1961 is met het kam peerterrein "Trekkershonk" gestart en gedurende 22 jaar werd door mij op de camping de scepter ge zwaaid. In 1983 is het bedrijf verkocht aan slager J. Blaauboer.

Badbode voor Callantsoog | 1988 | | pagina 4