Veranderingen gedurende 1988 Door minder prettige omstandigheden moest het "Sporthotel" aan de Abbestederweg verkocht wor den. De tegenwoordige eigenaar is zo verstandig ge weest om de heer Olde Bijvanck als manager te hand haven. Voor de toekomst kunnen we dan ook het be drijf, dat voortaan "Hotel Callantsoog" heet en alle sportfaciliteiten onder één dak heeft, alle goeds toe wensen. Een ander bedrijf "Keurslagerij Veenendaal" is van naam veranderd. Gert Jan meende er goed aan te doen het geluk elders en wel in Nijkerk te beproeven. Vanaf deze plaats wensen we hem en familie alle goeds. De slagerij wordt voortgezet onder de naam "Keur slagerij Bood". We hopen dat na een korte inwerkpe- riode de familie Bood het vertrouwen van Callants- ogers en gasten zal ontvangen. Aan de kwaliteit zal het niet liggen. De diverse vleeswaren, bak- en braad- artikelen, de eenmansmaaltijden als nasi en bami zijn bijzonder goed. Door ziekte moest Janny Vriesman haar Kunstnijver- heidwinkel de afgelopen zomer sluiten. Door gezins uitbreiding was de Kado Bloemboetiek "Heidi" ook gesloten. Vooralsnog is het niet zeker of en wanneer beide winkels weer heropend zullen worden. Garagebedrijf Deen heeft ook een naamsverandering ondergaan, nl. Automobielbedrijf J. de Wit. Voor zo ver wij geïnformeerd zijn, is de familie De Wit al be hoorlijk ingeburgerd bij de autorijdende Callants- ogers. Aan de Zeeweg, hoek Dorpsplein, is een schoonheids salon gevestigd. Dames (misschien ook heren) die voor Kerstmis nog een fraaie huid willen hebben, kun nen zich in verbinding stellen met mevrouw Anneke Rinn, dagelijks aanwezig in voornoemd pand. Bij "Prima Bella", voorheen de Skilp, waar pizza's, pasta's en salades genuttigd kunnen worden, is voor de jeugd een gezellige speeltuin ingericht. In Groote Keeten werd (na 25 jaar) het kampeercen- trum ,,'t Botgat" aan de Helmweg opgeheven. In de boerderij zijn thans appartementen beschikbaar voor vakantiegangers. Het strandpaviljoen "Ja Natuurlijk" is van eigenaar veranderd. De heren Louwe en Van Assen hebben niet bepaald een gelukkige start gehad, het weer liet nogal wat te wensen over voor naturisten. Tenslotte het kampeercentrum "Tempelhof". In het voorjaar werd in de landelijke pers het Gemeentelijk Kampeerterrein "Tempelhof" te koop aangeboden. Hoewel bij insiders reeds in juni bekend was, dat Hans en Marjo van Muyen het terrein zouden kopen, werd ons, in afwikkeling van diverse formaliteiten, van gemeentezijde verzocht in de Jubileum Badbode geen nadere mededelingen te doen. Vanaf 1 januari a.s. wordt de camping onder dezelfde naam voortgezet. We hopen voor Hans en Marjo van Muyen dat de verwachtingen met de ingebruikname van dit unieke kampeerterrein in vervulling zullen gaan. Voor de Callantsoger bevolking en voor de recreanten in de gehele gemeente is het van belang dat bij ziekte of ongevallen direct vervoer naar een medisch cen trum mogelijk is. Het is dan ook verheugend te kun nen mededelen, dat in het voorjaar een nieuwe ambu lance in gebruik genomen werd, welke over moderne medische apparatuur beschikt. Omdat de strandwagen van de Callantsoger Red dingsbrigade zo verouderd was, werd vernieuwing noodzakelijk. Door bemiddeling van de heer A. de Vries stelden de firma Bakker-ten Boekei uit Schager- brug een terreinwagen ter beschikking. Ook vanaf de ze plaats hartelijk dank voor dit fantastische gebaar. Bij het ter perse gaan van dit blad zijn enkele plannen bekendgemaakt voor de oprichting van z.g. dagwin kels en de bouw van een hotel en een pension, t.z.t. hopen we hierop terug te komen. Jubileum Badbode Ter gelegenheid van het 70-jarig bestaan van de VVV Bad Callantsoog werd op 9 juli van dit jaar een Jubi leum Badbode uitgegeven. De reacties op die uitgave waren enorm. Het initiatief om Callantsogers en bad gasten aan het woord te laten met herinneringen over het vroegere Callantsoog i.v.m. het vreemdelingen verkeer en over de vakanties sloeg bijzonder aan. In dit Kerstnummer vinden we opnieuw twee artikelen van Callantsogers, n.1. "Een ontmoeting", etc. van de heer K. Baken en "Vriendschap" etc. van de heer S. Schagen. Er zijn momenteel nog wat exemplaren van de uitgave van 9 juli jl. voorradig. Zij die dat nummer gemist hebben, of alsnog aan een hun bekende relatie willen verzenden, kunnen een gratis exemplaar afhalen op het VVV-kantoor tijdens de kantooruren. K.N.Z.H.R.M. Het is niet verwonderlijk dat de plaatselijke commis sie van de Reddingmaatschappij steeds in het oog springt. De dynamische werkwijze en instelling van de Callantsoger ploeg, inclusief het bestuur is ook opge vallen bij het bestuur van de K.N.Z.H.R.M. Zo viel het station Callantsoog enkele jaren geleden de eer te beurt als eerste station aan de vaste wal (op een der eilanden had men reeds de primeur gehad) de rubberboot in gebruik te nemen. Deze boot is door de wendbaarheid noodzakelijk om aan watersporters snel en effectief hulp te kunnen bieden. Hoewel de boot een goede vaarligging heeft, blijkt na enkele ja ren in gebruik te zijn, dat de onderhoudsgevoeligheid groter is, als verwacht werd. Omdat ook bij de Red dingmaatschappij het gezegde geldt: "regeren is voor uitzien", wordt momenteel een type boot geconstru eerd, die de parate hulpverlening behoudt en vanaf het strand goed te lanceren is. Het ontwerp wordt een combinatie van rubberen zijkanten en een aluminium bodem. De kwetsbaarheid t.o.v. eventuele koppen van palen onder de waterlijn en basaltblokken wordt door een dergelijke bodem tot nul gereduceerd. Het station Callantsoog heeft de primeur om in het komende jaar enkele weken met dit nieuwe type proef te varen en de bevindingen te inventariseren. Vriendschap tussen verhuurders en huurders De familie Prins was zo graag bij ons. Ze woonden in Amsterdam en brachten hun vakantie altijd in Cal lantsoog door. Acht jaren achtereen kwamen ze zo mers naar Abbestederweg 4. Vader en moeder Prins, voor ons Ger en Li met hun drie dochters Margreet, Anneke, Ellen en hun zoon Jan. Dat waren leuke jaren. Anneke kreeg verkering met een Amerikaanse ser geant die gelegerd was op Soesterberg. Ze vertrok met haar Tom naar Los Angeles en successievelijk ver trokken ook de andere familieleden naar Amerika. Per brief hielden we contact en ieder jaar stuurden we met de kerst de Badbode op. Die ging daar dan van hand tot hand. In 1985 waren vader en moeder Prins 50 jaar ge trouwd. De kinderen wilden hun ouders verrassen door ons uit te nodigen naar Californië te komen en met elkaar het feest te vieren. We hebben de uitnodiging aanvaard en zijn met ons vieren, mijn dochter Corry en haar man Henk gingen ook mee, naar dat verre land gevlogen. Toen we op het vliegveld aankwamen, werden we opgewacht door alle kinderen en kleinkinderen. We hebben drie prachtige weken gehad. De familie Prins liet ons de mooiste streken van Californië zien. In augustus 1988 ging Jan Prins trouwen. Weer kwam er een uitnodiging. Of we een maand wilden komen! Helaas konden we niet op de trouwdatum komen. Maar op 6 september stonden mijn vrouw en ik weer op het vliegveld van Californië. De hele familie, nu 16 stuks, haalde ons daar af. We logeerden bij Carl en Margreet. Dat we een flinke hoeveelheid kaas en drop uit Holland hadden meegenomen, vonden ze geweldig. Hun gastvrijheid was groots. Ze wisten niet wat ze doen moesten om het ons naar de zin te maken. We zijn onder anderen langs de kust naar San Fran- cisco gereden. Dat was een tocht van vier dagen. Te rug zijn we over Sacramento Reno en Lake Tao ge reisd. Het was een tocht om nooit te vergeten. Wat heeft de familie Prins ons geweldige dingen laten beleven en wat was hun goedheid ontroerend. Met de belofte dat we zouden proberen over twee jaar weer naar Californië te reizen en dat zij ook nog eens naar Callantsoog zouden komen, namen we afscheid. Hier was sprake geweest van oprechte vriendschap tussen verhuurders, familie Schagen, en hun bad gasten. De voorbije zomer Aanvankelijk leek het er op dat we een zomer met stralend weer tegemoet gingen. In de maand mei wa ren heel wat zomeronderkomens verhuurd. Nader hand werd het nogal grillig, zonnige perioden afgewis seld met regenbuien. Sommige badgasten hadden ge luk, anderen zochten hun heil in uitstapjes naar mu sea en andere bezienswaardigheden. In het hoogsei zoen waren de bungalows en zomerwoningen tamelijk goed verhuurd. De hotels en pensions hadden een ma tige tot redelijke bezetting, wat de kamers voor logies met ontbijt betreft, kan ronduit van zeer slechte ver huur gesproken worden. Sinds de laatste vijf jaar be horen de zomers van 1987 en 1988 tot de slechtste, hetgeen een dieptepunt in de verhuur tot gevolg had. Op de kampeerterreinen waren de caravans meer in trek dan het tentverblijf. Mede door de inspanningen van de directeur en de medewerkster op het VVV-kantoor werd toch nog re delijk verhuurd. De periode dat de vakantieganger drie a vier weken aaneen in zomeronderkomen of hotel-pension verblijft lijkt voorgoed voorbij te zijn. Tijdens de zomermaanden hebben velen zich ingezet om het badgasten en andere belangstellenden zo ple zierig mogelijk te maken. Het evenementenprogram ma omvatte een zee van aktiviteiten, om Dick Dort- mund van de Vijverhut" na te spreken. De opening van het badseizoen valt in Callantsoog ge lijktijdig met de viering van Koninginnedag op 30 april. De serie evenementen start sinds vorig jaar met het Jazzfestival in diverse lokaliteiten. Een bijzonder goed idee! De excursies door het Zwanenwater en het Kooybos onder bekwame leiding van respectievelijk de heer J. Doorn en een medewerker van Staatsbosbeheer staan nog steeds in de belangstelling van Callantsogers en recreanten. De avondwandeltweedaagse langs het strand, duin en polderwegen wordt door de sportieve badgast en Cal lantsoger zeer gewaardeerd, zo ook de fietstochten langs rustieke plekjes in de wijde omgeving. Een uitgebreid programma van de Botenvereniging, in samenwerking met C.R.B.Paal 13, als kano-slalom- brandingvaren en catamaranwedstrijden trok veel toeschouwers. Hoogtepunt in Groote Keeten was de ,,vlettenrace", een spektakel dat beslist voor herha ling vatbaar is. De kofferbakmarkten brachten gezellige drukte op het parkeerterrein Achterweg-Duinweg. Een demonstratie met het lijnwerp-wippertoestel ver zorgd door leden van de K.N.Z.H.R.M. had de aan dacht van voornamelijk jongens en mannen. Ook werd in Groote Keeten de optocht met versierde fietsen en karren gehouden. Door de weersomstandig heden moesten enkele muzikanten verstek laten gaan, dit i.v.m. hun te bespelen instrumenten. Jammer dat het vliegerfeest met als hoogtepunt de de monstratie van Tako Kichi-formatie door gebrek aan wind (zelfs dat kwam de afgelopen zomer voor) niet het succes werd, dat men er van verwachtte. Volgend jaar beter zullen we hopen. De diverse sport- en spelaktiviteiten zorgden voor de nodige ontspanning, met in het afgelopen seizoen de uitschieter strand volley bal. Voor de viswedstrijd blijft het groepje 65-plussers klein, de gezelligheid is er niet minder om. De muziek-, dans-, show- en disco-avonden in de eta blissementen en op het strand werden goed bezocht. Vooral in de „Vijverhut" konden weer veel toeschou wers begroet worden bij de verkiezingen. De bridge- en klaverjasdrives en de bingo's zorgen voor de nodige afwisseling. Hoewel het aantal kramen op de Braderie afneemt, blijft het gebeuren toch veel publiek trekken. De di verse attracties zijn daar debet aan. De openluchtconcerten van de Accordeonvereniging, de Boerenkapel en de Fanfare, evenals de draaiorgel- draai wedstrijden geven veel vertier op o.a. het Dorps plein. De rommelmarkt van de plaatselijke nuziek- vereniging blijft een trekpleister voor kooplu. igen. Het laatste kerkconcert, gehouden op 17 augustus, werd mede door het orgelspel van dokter Van Brede- rode een imponerend gebeuren. Al met al kan terug gezien worden op een goed sei zoen. Tevreden gasten, die min of meer gebruind (de zonnebank??) naar huis terugkeerden. De directie en het bestuur van de VVV Bad Callants oog brengen hulde aan allen die op enigerlei wijze bij gedragen hebben aan de voorbereiding en de verzor ging van festiviteiten waarbij ook de dames van het Rode Kruis worden betrokken, die gedurende het ge hele jaar spulletjes voor de jaarlijkse verkoopdag maken. Felicitatie De medewerkster op het VVV-kantoor, Jenny van der Berg, is op 13 december j.1. in het huwelijk getreden met Ruud Hoek. De directeur, het bestuur en de re dactrice van de Badbode VVV Bad Callantsoog wen sen het jonge paar veel geluk.

Badbode voor Callantsoog | 1988 | | pagina 3