Zomer 1989 Veel Callantsogers en badgasten die vanaf mei in onze omgeving vertoefden, hebben genoten van het prach tige weer aan de kust. Na een zeer rustig begin (om streeks half juni was slechts zestig procent van de be schikbare ruimte verhuurd, het toeristische verkeer leek niet op gang te komen) kwamen de topmaanden met in het algemeen stralend zomerweer. Toch is het niet meer zo als in de zeventiger en begin tachtiger ja ren, toen slechts één keer per jaar vakantie gehouden werd en de vakantieganger voor drie a vier weken aan een zijn intrek nam in een zomerverblijf of hotel pension. Verheugend is en was de mededeling dat het zeewater in dit kustgebied tot het zuiverste in de Kop van Noord-Holland behoort. Zoals gewoonlijk werd het badseizoen geopend op Koninginnedag met een optocht van gekostumeerde kinderen en praalwagens. Het afgelopen jaar waren ook enkele gekostumeerde groepen van ouderen pre sent, dit alles begeleid door de plaatselijke muziek korpsen. Het sinds enkele jaren in zwang zijnde "Jazzfestival" in diverse lokaliteiten vormde het begin van een serie zomerfestiviteiten. De verschillende activiteiten hadden enerzijds veel be langstelling, anderzijds was er sprake van een zekere terugval. De voorheen zo in trek zijnde sport- en spel- avonden in het Dorpshuis worden minder bezocht. Een van de oorzaken is waarschijnlijk gelegen in het feit dat enkele campinghouders, met name "De Nol len", "Tempelhof" en "Callassande" een eigen pro gramma voor hun gasten organiseren, aangepast aan de weersomstandigheden. De markt raakt enigszins verzadigd ten aanzien van de sportevenementen. Een gunstige uitzondering vormt het strandvolleybal bij paviljoen "De Strandtent" en de verschillende attrac ties bij paviljoen "De Stern". Een overweldigend aantal toeschouwers was bij de Vlettenrace in Groote Keeten aanwezig. Het is bijzon der jammer dat men besloten heeft dit evenement het volgend jaar niet te herhalen. Succesvol waren ook de kanobranding- en catamaran wedstrijden. Voor deelname in het volgend seizoen verwijzen we naar het Badbodebulletin dat omstreeks half mei op het VVV-kantoor verkrijgbaar is. De jeugd en de ouderen hebben veel plezier beleefd aan het waterlopen, kussengevecht en polsstok- verspringen, terwijl bij het mastklimmen, dit keer ook meer deelnemers waren. Onder de voortreffelijke leiding van de heer J. Doorn vormen de excursies door het Zwanenwater een niet weg te denken onderdeel van de aktiviteiten, terwijl de excursies door het Kooybos, onder leiding van een medewerker van Staatsbosbeheer steeds meer in de belangstelling komen te staan. De viswedstrijden voor de jeugd en de 65-plussers zijn altijd bijzonder gezel lig, hoewel de deelname gering is. De avondwandeltweedaagse, puzzlewandeltocht door het Zwanenwater, de fietstochten, prestatieloop, paardendressuur blijven aantrekkelijk, evenals de draaiorgelwedstrijden en het optreden van de Fanfa re, Boerenkapel en Accordeonvereniging. De jaarlijkse optocht met versierde karren en fietsen door het Sandepark in Groote Keeten werd ook het afgelopen jaar weer georganiseerd. Het Open C.D.- en jeugdtennistournooi voorziet ab soluut in een behoefte en zal zeker in 1990 weer op het programma staan. De Braderie, die dit jaar voor de tiende keer plaats vond, trok toch weer veel toeschouwers, evenals de Kofferbakmarkt in Groote Keeten. De jaarlijkse Rommelmarkt op het Plein in Callantsoog, is en blijft een trekpleister en helpt de Fanfare aan wat kasgeld voor instrumenten etc. In de verschillende etablissementen en in de strand paviljoens werden de muziek-, dans- en disco-avon den goed bezocht, met name de "Vijverhut" in Groote Keeten heeft weer veel goodwill verkregen met de shows, zang- en dansavonden, de topper daar blijft de "Missverkiezing". Hoewel de orgelconcerten etc. in de Ned. Herv. Kerk nog steeds niet het beoogde succes hebben, was het laatste zomeravondconcert om de kerk toch een bij zonder muzikaal gebeuren. De dames van de "Rode Kruis Verkoopdag", die dit met veel optimisme opgezet hebben, zouden wel wat meer interesse willen hebben van kijkers en kopers. De directie en het bestuur van de VVV Bad Callants oog danken allen, die aan de voorbereidingen en de verwezenlijking van de festiviteiten hun medewerking gegeven hebben. Benoeming Per 1 november heeft de medewerkster van het VVV- kantoor, mevrouw Jenny Hoek-v. d. Berg ontslag ge vraagd, wegens gezinsuitbreiding. In haar plaats zal per 1 januari Astrid Lemmers be noemd worden. Jubilea Het jaar 1989 kan in Callantsoog wel beschouwd wor den als een jubileumjaar. De Braderie op het Dorpsplein, gehouden in de maan den juli en augustus, heeft het tweede lustrum bereikt. Er werden door de commissie gedurende die tien jaar diverse attracties aangetrokken, hetgeen een talrijk publiek zeer waardeerde. Het is jammer dat de heren marktmeesters J. Boeder en J. Strikwerda na zoveel succes hun (con amore) baan neerleggen. De exploitant van de jaarlijkse kermis, de heer C. Braak, kwam voor de vijfentwintigste keer naar Cal lantsoog. Een feestelijke huldiging op het Gemeente huis in Callantsoog en het verstrekken aan kinderen van honderden ballonnen met het opschrift "25 jaar Kermis", behoorden tot enkele facetten van dit feit. Een saillante bijzonderheid is dat tijdens een elanden- jacht in Zweden een gebundeld aantal van die ballon nen gevonden werden in Nas, door de heer Sven Wanggreen uit Bengtfors. Vervolgens herdacht de Ned. Caravan Club "De Klomp" in Callantsoog het 25-jarig bestaan van het kamp, gelegen in het Nollengebied aan de Zuid Schin- keldijk. De officiële opening werd in mei 1964 ver richt door de toenmalige burgemeester van Callants oog de heer W. L. Correljé. Enkele bestuursleden van de VVV Bad Callantsoog waren eveneens aanwezig. Het is 35 jaar geleden dat de Accordeon Vereniging werd opgericht. De dirigent was de heer Th. Pruim, een lid van het eerste uur is mevrouw T. in 't Veld- Toornstra. De tegenwoordige leiding berust bij de heer C. Dito. Afhankelijk van de weersomstandighe den presenteert men zich o.a. met openluchtconcerten in de zomermaanden. 50 Jaar geleden ging de vrijwillige brandweer in Cal lantsoog van start. Tot voor kort gaven de brandweer lieden acte de présence aan de zomerfeesten o.a. met brandweerspuiten voor jong en oud. En wie van de oudere Callantsogers en gasten herinnert zich niet het zoeken naar de "brandweerstaP' en het grote brandweerfeest op de buurt? In die tijd was succes al tijd verzekerd. N.B. Het script voor dat feest is nog steeds in ons bezit. Last but not least: de Fanfare. Dit muziekkorps vier de het 70-jarig bestaan met een zeer druk bezochte re ceptie in hotel "Wijde Bliek", waarbij de zeegod "Neptunus" niet ontbrak om de felicitaties namens de VVV Bad Callantsoog over te brengen. Door zelf werkzaamheid, het ophalen van oud papier en niet te vergeten de jaarlijkse rommelmarkt kan de vereniging een voorbeeld voor velen genoemd worden. De VVV Bad Callantsoog dankt alle jubilerende ver enigingen voor hun medewerking tijdens de evene menten ten behoeve van vakantiegangers en hoopt op een nog jarenlange samenwerking in de toekomst. Exposities Meerdere exposities werden in de afgelopen zomer door Callantsogers in de Bibliotheek en Hotel Cal lantsoog gehouden. De heer A. Windig verzorgde een fotoreportage in de Bibliotheek (Oude School) en de Callantsoger Kunst kring exposeerde met enkele leden in Hotel Callants oog. De wisselende collectie schilderijen, aquarellen en pentekeningen evenals beeldfiguren van mevrouw Joke Tesselaar-Karsten vielen zeer in de smaak bij de bezoekers van dit hotel. Hotel Garni "De Horn" bracht eveneens een beelden expositie aangevuld met zeefdrukken en keramische landschappen van Fokje Schilstra en Nic. Jonk, het geheel als onderdeel van de "poëzieroute", die als on derwerp: "Van kust tot kust" had. In samenwerking met de Culturele Raad Noord Holland, enkele instan ties en particulieren kon wederom een boekje met ge dichten en richtlijnen uitgegeven worden, zodat het eenvoudig was de route en de daaraan verbonden ex positie te volgen. Doktersdiensten Tijdens de komende feestdagen wordt bij spoedgeval len medische hulp verleend door de heren doktoren: S. A. de Boer, Ir. de Vassystraat 9, Petten, tel. 02268- 1460, vanaf vrijdag 15 december 17.00 uur tot maan dag 18 december 08.00 uur. J. Kos, Rijksweg 113, 't Zand, tel. 02249-1741, vanaf vrijdag 22 december 17.00 uur tot zondag 24 decem ber 17.00 uur. D. J. Martin, Schoolstraat 4, Schagerbrug, tel. 02247- 1751, vanaf zondag 24 december 17.00 uur tot dins dag 27 december 08.00 uur. K. Schoen Grote Sloot 207, St. Maartensbrug, tel. 02246-1230, vanaf vrijdag 29 december 17.00 uur tot dinsdag 2 januari 08.00 uur. E. J. v. Brederode, Groenland 15, Callantsoog, tel. 02248-1790, vanaf vrijdag 5 januari 17.00 uur tot maandag 8 januari 08.00 uur. Kerkdiensten Ned. Herv. Gemeente, Callantsoog p/a tel. 02230-41229 ZO. 17 dec. 10.00 uur Ds. J. G. Bouwman WO. 20 dec. 19.30 uur Volkskerstzangdienst, m.m.v. orgel: E. J. van Brederode en J. Visser; zang: Ebel Jan van Bre derode, koor: Calla Canta zo. 24 dec. 10.00 uur Ds. J. Moens (Breezand) le Kerstdag 10.00 uur Ds. L. C. D. Sinke, vloot- predikant (Den Helder) m.m.v. Calla Canta Koor zo. 31 dec. 10.00 uur Ds. J. G. Bouwman, oude- jaarsherdenkingsdienst zo. 7 jan. 10.00 uur Ds. D. Huurman, vloot- predikant (Den Helder) Kath. Kerk, Callantsoog (in de Ned. Herv. Kerk) p/a tel. 02249-1226 za. 16 dec. 17.30 uur Eucharistieviering, Pastor v. d. Stok zo. 24 dec. 17.30 uur Familie Kerstviering 21.30 uur Kerstnachtdienst, m.m.v. Dameskoor, Pastor Krouwels za. 30 dec. 17.30 uur Oudejaarsdienst Stichting "Het Levende Water", Callantsoog Dorpsplein 2, tel. 02248-2056 zo. 17 dec. 10.30 uur Kerkdienst zo. 24 dec. 10.30 uur Kerkdienst 19.30 uur Kerstwijding le Kerstdag 10.30 uur Kerstdienst 19.30 uur Kerstdienst 2e Kerstdag 10.30 uur Kerstdienst 19.30 uur Kerstdienst zo. 31 dec. 10.30 uur Kerkdienst Kath. Kerk, 't Zand p/a tel. 02249-1226 za. 16 dec. zo. 17 dec. za. 23 dec. zo. 24 dec. le Kerstdag 2e Kerstdag za. 30 dec. zo. 31 dec. 19.00 uur 10.00 uur 19.00 uur 19.00 uur 22.00 uur 10.00 uur 10.00 uur 19.00 uur 19.00 uur ma. 1 jan. 10.00 uur Adventsliturgie, Pastor v. d. Stok Liturgie 4e Advent, m.m.v. Ritmisch Koor, Pastor Stein Bisschop Adventsviering Familieviering, m.m.v. Kinderkoor Kerstnachtmis, m.m.v. Gemengd Koor, Pastor Krouwels Kerstviering, m.m.v. Dameskoor Feestelijke Kerstliturgie, m.m.v. Ritmisch Koor Adventsdienst Dankdienst, m.m.v. alle koren Nieuwjaarsviering met samenzang Geref. Kerk, Schagen Beethovenlaan, p/a tel. 02240-12381 zo. 17 dec. 9.30 uur Ds. H. Leydekkers, Gezamenlijke dienst in de Ned. Herv. Kerk zo. 24 dec. 9.30 uur Mevrouw Ds. T. Plattje 22.30 uur Kerstnachtdienst, Ds. J. E. Post Hospes, m.m.v. Jan Bruin, zang en Helene Kolkmeyer, panfluit le Kerstdag 10.00 uur Gezamenlijke Dienst m.m.v. Fanfare "Soli Deo Gloria" Anna Paulowna. Mevrouw Ds. T. Plattje 16.30 uur Kinderkerstfeest zo. 31 dec. 9.30 uur Mevrouw Ds. T. Plattje 19.30 uur Ds. J. E. Post Hospes (Oudejaarsdienst) ma. 1 jan. 10.30 uur Ds. H. Leydekkers Ds. J. E. Post Hospes Gezamenlijke Dienst Evangelisch Lutherse Gemeente, Den Helder Wezenstraat 68, p/a tel. 02230-16854/ b.g.g. 020-862098 zo. 17 dec. 10.30 uur Dienst door Kerkeraadsleden zo. 24 dec. 11.00 uur Mevrouw Ds. C. Verwaal- Hiibner le Kerstdag 21.00 uur Mevrouw Ds. C. Verwaal- Hübner zo. 31 dec. 15.00 uur Dienst door Kerkeraadsleden in Bejaardencentrum "Huis ter Duin", Bremstraat, zo. 7 jan. 10.30 uur Mevrouw Ds. C. Verwaal- Hübner Spreekuur do. 13.00-14.00 uur na tel. afspraak.

Badbode voor Callantsoog | 1989 | | pagina 2