foto: John Oud 1 januari 1965 - 1 januari 1990 Het is 1 januari a.s. 25 jaar geleden dat de heer Siem Schaap, afkomstig uit Medemblik, zijn intrede als correspondent maakte in het VVV-kantoor. Vreemd was Callantsoog niet voor hem, zijn moeder is een geboren Callantsoogse en zijn grootmoeder woonde hier, zodat er geen probleem was voor huis vesting. In die tijd herstelde Callantsoog zich enigs zins van de fatale oorlogsjaren, het toerisme nam een grote vlucht. Het VVV-kantoor was toen gevestigd in een gedeelte van de Rabobank op het Dorpsplein (de buurt). De gemeente groeide en ook de werkzaamheden op het VVV-kantoor namen toe. Door die groei bleek na en kele jaren dat de Rabobank voor twee instanties te klein werd. In samenwerking met het gemeente bestuur verhuisde het VVV-kantoor naar de Jewel- weg. In het begin van de zestiger jaren kreeg de vereniging ook leden-verhuurders uit andere delen van het land en uit het buitenland. Het ledental groeide in die tijd. De VVV Bad Callantsoog is volwassen geworden me de door de grote inzet van de directeur Siem Schaap en zijn opeenvolgende medewerksters Tine, Mara, Edith, Margreet en Jenny. De boekhouding werd eerst door de heer S. Vogelzang bijgehouden, later en nu nog door de fam. J. Korte- land. Siem, ieder, die je in deze 25 jaar heeft leren kennen, weet dat je staat voor je werk, nooit op een uur of dag kijkt. Heel veel werk doe je voor de VVV, de gemeen te en verenigingen, samen met je vrouw en dochters. We wensen Siem en zijn familie een heel prettige dag toe en hopen dat velen gebruik zullen maken hem te complimenteren tijdens de receptie die het VVV-be- stuur aanbiedt. Namens het bestuur, A. A. van Scheijen, voorzitter Personalia De heer K. Baken is gedurende 60 jaar een trouw lid van de muziekvereniging ,,De Fanfare". In verband met dit unieke feit werd hij in februari j.1. op het jaar lijkse condert gehuldigd. Hij ontving de gouden A.N.U.M.-speld met de baarden. Tijdens de receptie ter gelegenheid van het 70-jarig bestaan van het mu ziekkorps werden de heren K. Bakken, J. Bakker, S. Schagen en P. Wey tot erelid van de vereniging be noemd. In het afgelopen jaar kwam ook de heer D. Tichelaar in de belangstelling te staan. De eigenaar van 'TJsie Prima" behoorde tot de tien uitverkorenen die in Maastricht deelnamen aan de competitie als beste ijs- bereider van Nederland. Met z'n creatie ,,Het Zwa- nenwater" eindigde hij in de voorste gelederen. Het sigarenmagazijn Vos presenteerde zich in vroeger jaren met de slogan: "een goede sigaar is geen kruide nierswaar, maar koop je beslist bij de sigarenspecia- list". In de loop der jaren werd ook een afdeling boekverkoop door mevrouw J. Vos-Wortel geopend. Het bedrijf bestond onlangs 40 jaar. De heer en mevrouw Halma-Stroosma vierden hun 50-jarig huwelijksfeest. Omdat de familie reeds vanaf 1947 zonder onderbreking de zomer in Callantsoog doorbrengt, werd namens de VVV Bad Callantsoog een Callantsoger vlag aangeboden. In restaurant "Dorpszicht" werd het echtpaar verrast door een se renade van de Fanfare. Algemene uitnodiging Zaterdag 6 januari 1990 wordt van 15.00-17.00 uur in hotel "Wijde Bliek" door het VVV-bestuur de heer S. Schaap en familie een receptie aangeboden. Leden van de Gemeenteraad, bestuursleden van commissies, verenigingen en particulieren die het woord wensen te voeren, worden verzocht zich vóór 5 januari a.s. tele fonisch in verbinding te stellen met de voorzitter van de VVV, de heer A. A. van Scheijen, tel. (02248) 1229, b.g.g. met de redactrice van de Badbode, me vrouw C. H. Kloosterboer-Isaksson, tel. (02248) 1323. Hoe te reserveren? De VVV Bad Callantsoog beschikt over meerdere adressen van particulieren (leden-verhuurders van zo- meronderkomens, kamers, hotels, pensions en kam peerterreinen). Verschillende zomerverblijven zijn voorzien van centrale verwarming, andere hebben gas- of olieverwarming. Voor de komende feestdagen zijn nog bungalows en appartementen beschikbaar, evenals hotel- en pensionkamers. De nieuwe informatiegids 1990 is op aanvraag ver krijgbaar in de Hollandse of Duitse taal bij het adres: VVV Bad Callantsoog, Postbus 10, 1759 ZG Callants oog of telefonisch onder nummer 02248-1541, vanuit Duitsland en andere landen is het nummer 0031- 22481541. De huurders van vakantieonderkomens, ook stand plaatsen op de kampeerterreinen etc. raden we aan hun wensen zo spoedig mogelijk bekend te maken, zo wel voor de a.s. zomervakantie als voor de z.g. cro- cusvakantie en de paasvakantie. De in de informatiegids 1990 genoemde prijzen gelden voor het hoogseizoen, in het vóór- en naseizoen liggen de prijzen aanmerkelijk lager. Ieder jaargetijde heeft iets aantrekkelijks. Zo biedt de kersttijd de zee- en sportvisser de mogelijkheid om niet alleen de hengel uit te werpen, maar ook rijkelijk vis te vangen. De voorjaarszon doet wonderen aan kinderen die gauw vatbaar zijn, een verblijf aan de kust van enkele weken in het voorjaar is de beste re medie. Ook volwassenen hebben de meeste baat bij een voorjaarskuur aan het Callantsoger strand. Vanaf half april tot omstreeks half mei kleuren de bloembollenvelden, ook in Callantsoog en omgeving. De zomer heeft andere geneugten, veel aktiviteiten voor jong en oud, terwijl de herfst soms stralend na- zomerweer kan geven, maar ook stormdagen, waarbij de zomers zo kalme zee tot meters hoge golven opge zweept wordt. Er zijn legio mogelijkheden om een of meerdere weken in onze badplaats door te brengen. De VVV Bad Callantsoog en de particuliere leden verhuurders starten begin januari met de verhuur voor het jaar 1990. Vraag inlichtingen bij het VVV-kantoor, Jewelweg 8, tel. 02248-1541. Reünie Gedurende de periode 1952 tot het einde van het schooljaar 1958-1959 was de heer W. Lastdrager hoofd van de Openbare Lagere School in Callants oog. Voor alle leerlingen die in die jaren de lagere school bezochten wordt op 21 april 1990 een reünie georganiseerd. Lezers van dit blad, die nog geen uit nodiging ontvangen hebben, kunnen zich, als zij wil len deelnemen aan deze schoolbijeenkomst, in verbin ding stellen met mevrouw Jos (Jopie) de Vries-Kruit, Stuyvezandeweg 10, Callantsoog, telefoon 02248- 1405. Schoolvakantie Het wordt langzamerhand gebruikelijk om meerdere keren per jaar enkele dagen of weken vakantie op te nemen. Zowel de middenstand als de leden verhuur ders, de horeca en kampeerbedrijven stellen het op prijs om niet alleen van de zomervakantie op de hoog te te zijn, maar ook te weten in welke perioden de kerst-, voorjaars-, paas- en herfstvakanties in Hol land en Duitsland gehouden worden. De kerstvakantie is vanaf 22 december gedurende twee weken in Holland en Duitsland gepland. In Hol land worden de scholen tijdens de crocusvakantie gesloten van 24 tot 28 februari. Pasen wordt gvierd op 15 en 16 april. In Duitsland zijn de paasvakanties in het algemeen vastgesteld ge durende de eerste twee of drie weken in april. Deze va kanties zijn in Holland regionaal geregeld of in plaat selijk overleg vastgesteld. Pinksteren valt op 3 en 4 juni. Verder vermeldens waard zijn de extra vrije dagen in Duitsland: 13 april, 1 mei, 14 en 17 juni en 21 november 1990. Voor de komende zomer is er ons inziens een goede vakantiespreiding. Het enige knelpunt is de periode van 14 juli tot 18 augustus tijdens de Hollandse bouw vakvakantie: per regio gedurende drie weken. Een overzicht van de schoolvakanties in Holland ziet er als volgt uit: Regio NOORD: Groningen, Friesland, Drente, 30.6 - 11.8 basisonderwijs Overijssel, Noord-Holland, 30.6 - 11.8 voortgezet onderwijs Zuidelijke IJsselmeerpolders Regio ZUID: Zeeland, Noordbrabant, Limburg, Rijnmondgebied ZH-eilanden Regio MIDDEN: Gelderland, Utrecht Zuid-Holland 7.7 - 18.8 basisonderwijs 7.7 - 25.8 voortgezet onderwijs 21.7 - 1.9 basisonderwijs 14.7- 1.9 voortgezet onderwijs In de Bondrepubliek West-Duitsland zijn de volgende data vastgesteld: Nordrhein-Westfalen 16.6 - 28.7 Bremen 14.7 - 25.8 Niedersachsen 14.7 - 25.8 Berlin 14.7 - 25.8 Hamburg 7.7 - 18.8 Baden-Württemberg 21.7 - 1.9 Schleswig-Holstein 7.7 - 18.8 Rheinland Pfalz 30.6 - 8.8 Saarland 26.6 - 11.8 Hessen 7.7 - 18.8 Bayern 28.7 - 10.9 Tijdens de herfstvakantie in Holland zijn de scholen gesloten van 13 tot 20 oktober. In Duitsland wordt in het algemeen twee weken uitgetrokken voor de herfst vakantie variërend per deelstaat vanaf 6 oktober. De leden verhuurders en hotel-pensionhouders, even als degenen, die kamers met logies met ontbijt verhu ren en de campinghouders wijzen we er nogmaals op dat het bijzonder belangrijk is tijdig bekend te maken, welke periode men wil verhuren en welke dagen, we ken volgeboekt zijn. Zowel voor de medewerkers op het VVV-kantoor als voor de adspiranthuurder is het teleurstellend als een lijst met nog "vrije" adressen wordt afgegeven en achteraf blijkt dat die adressen reeds volgeboekt zijn. Voor u verhuurders enz. is het toch een kleine moeite om de nog openstaande weken door te geven aan de de directeur van de VVV. In uw belang en dat van de badgast is het noodzake lijk over een goede informatie te beschikken. Dank voor de medewerking. "Costa d'Uyterlande" Van de zomerevenementen is in de wijk Uyterland weinig of niets te bespeuren. Een gunstige uitzonde ring vormt het polsstokverspringen, kussengevecht en waterlopen aan de Vogelarij. Echter, de belangstelling van de zijde van de toeschouwers laat wel iets te wen sen over. Om een grotere betrokkenheid bij de inwoners van die Callantsoger wijk te animeren, hebben enkele perso nen gedacht aan een groots opgezette feestdag om streeks eind juni. Het plan is om, indien er voldoende belangstelling bestaat, een "garage-verkoopmarkt" te houden met allerlei nader in te vullen festiviteiten. De markt zou gehouden kunnen worden op een zaterdag van 11.00 tot 17.00 uur, met muzikale omlijsting en aktiviteiten voor de jeugd. Adhesiebetuigingen, liefst zo spoedig mogelijk, aan het adres van mevrouw C. H. Kloosterboer-Isaksson, Postbus 19, Callantsoog. Zodra blijkt dat het idee aanslaat, zal een commissie gevormd worden voor na dere uitwerking en vaststellen van een datum. U, inwoner van Uyterland, doet toch ook mee? Felicitatie De directeur, het bestuur en de redactrice van de Bad bode VVV Bad Callantsoog wensen Jenny en Ruud Hoek-v. d. Berg van harte geluk met de geboorte van hun dochter Thessa.

Badbode voor Callantsoog | 1989 | | pagina 3