HOTEL-RESTAURANT "WIJDE BLICK" rekreatiecentrum De Nollen Bedrijfsleven Met een wervelende modeshow opende Ineke Blom begin mei haar nieuwe boetiek "Dé-Zja-Vu". De zaak, gevestigd hoek Dorpsplein-Zeeweg, is gespecia liseerd in elegante en sportieve kleding o.a. schoe nen. Dochter Malva was een der mannequins, terwijl dochter Lotte een gedeelte van het muzikaal optreden voor haar rekening nam. Naast de z.g. dagwinkel werd door Ingrid de Vries de "Kadoshop Bon Aparte" in gebruik genomen. Een goed initiatief, gezien de talrijke leuke en aparte arti kelen (o.a. bijzonder fraaie kaarten) dat veler aan dacht trekken. In het voormalige pand van "Dé-Zja-Vu", Dorps plein 29a, opende José Hopman het bloemenhuis "De Korenbloem". Behalve planten en bloemen (ook droogbloemen) verkoopt zij handgemaakt aardewerk en originele "kado" artikelen. In de herfst van dit jaar vestigde zich de slagerij "J. en J. Kater" aan het Dorpsplein. Afgezien van de normale vleesprodukten, overigens van uitzonderlijke kwaliteit, is in de slagerij ook een afdeling van de trai teur met "kant en klaar" maaltijden. Bovendien is er een ruime keuze in hoofd- en bij-artikelen voor de rijst- of bami-tafel. Op het gebied van de horeca is er in Callantsoog ook een uitbreiding te vermelden. Nieuw in Callantsoog is nl. het "Hotel Garni De Horn" aan de Prévinaire- weg, ingang Zuid Schinkeldijk tegenover strandop gang "De Kiefteglop", via het Gemeentelijk parkeer terrein. In het pand zijn 30 tweepersoonskamers, uit gerust met alle moderne comfort als telefoon, kleu rentelevisie, badkamer met douche of bad. Voor na dere informatie richte men zich tot de familie H. Horn die over kleurrijke folders beschikt van dit drie sterren Hotel Garni. Het familiepension aan de Duinroosweg is overgeno men door de heer en mevrouw Grit. Niet alleen van eigenaar maar ook van naam veranderde dit pension, t.w. 't Zwaantje". Door een gezellige sfeer en een goede service hoopt men het vertrouwen van de gasten te verwerven. In Groote Keeten, Achterweg 1, veranderde het mu ziekcafé annex duinrestaurant van naam en directie. De scepter zwaait mevrouw A. v. d. Berg in het her doopte restaurant "De Blompot". Een hapje voor of na een strandwandeling, een goede maaltijd of een ex clusief diner behoren tot de mogelijkheden. Vorig jaar werd reeds vermeld dat een appartemen tenhotel (hoek Dorpsweg-Abbestederweg) in voorbe reiding is. Door allerlei omstandigheden is de verwe zenlijking nog niet gerealiseerd. Een andere projekt- ontwikkelaar "Inproject" in Callantsoog, telefoon 02248-2324 heeft thans een ruimer plan (wat betreft de appartementen) opgezet. Vanaf deze plaats wensen we de middenstanders, ho reca en campinghouders goede zaken, de nieuwe be- drijfslieden een vervulling van hun wensen. Veel zon, goede zaken en een stijgende omzet voor 1990. Strandonderkomen In Groote Keeten werd op 7 juli van dit jaar een nieu we strandpost ten behoeve van de C.R.B. Paal 13 en de E.H.B.O. in gebruik gesteld. Wethouder A. de Vries verrichtte de officiële opening en memoreerde de verschillende facetten van het be schikbaar zijn van de vrijwilligers van beide verenigin gen ten behoeve van de strandbezoekers. Voor het strandleven in Groote Keeten is dit nieuwe onderko men een grote aanwinst. Herindeling! We kunnen er niet omheen, Callantsoog en Zijpe wor den één gemeente. Af te leiden uit de allervroegste historie zou het beter geweest zijn als Zijpe bij Callantsoog gekomen was. In een oud document, een z.g. giftbrief werden enkele goederen aan de Abdijkerk te Egmond geschonken. In dit document van omstreeks 920 was een van de goederen: "een gift van graaf Dirk I en zijn gemalin Geva, in villa Callinghe medietatum totius possesionis". Dit betekent zoveel als de helft van het gehele bezit in Callinghe. Men neemt aan dat de Waddenzee en Zijpe rond 1200 ontstaan zullen zijn, toen een stormvloed het vaste land van Noord Holland Noord in stukken verdeelde en de eilanden Huisduinen en 't Oghe zich vormden. In de Franse tijd werd aan het hoofd van iedere ge meente een "maire" aangesteld, bijgestaan door twee "adjunct maires". In Callantsoog vond de eerste be noeming plaats in juli 1811. Reeds op 1 januari 1812 werd dit ongedaan gemaakt, de gemeenten Callants oog en Petten werden bij Zijpe ingelijfd. Na de Franse bezetting werd bij Kon. Besluit bekend gemaakt dat Petten en Callantsoog weer zelfstandig zouden func tioneren, met de Schout aan het hoofd van de ge meente. Deze titel werd in 1825 vervangen door die van burgemeester. De eerste in Callantsoog benoemde burgemeester was Pieter van Marken, tevens school meester. De gevens van een en ander zijn ontleend aan "een Hap en een Snap" en "Sprokkelingen uit de historie van het Zeedorp Callantsoog". Met de eenwording van de gemeenten Callantsoog en Zijpe zijn, voor zo ver te overzien, geen consequenties verbonden ten aanzien van de informatie, bemidde ling en verhuur van zomerverblijven, enz. De aktivi- teiten op het VVV-kantoor "Bad Callantsoog" zullen op normale wijze doorgang vinden, ook na 1 januari 1990. Waterstanden De liefhebbers van de zee-hengelsport vanaf de strek dammen weten dat er ook in de wintermaanden be hoorlijk vis gevangen wordt. Voor de badgasten die in de kerstvakantie in onze omgeving vertoeven en voor de Callantsogers geven we een overzicht van de wa terstanden. do. 14 dec. 01.53-14.08 za. 23 dec. 08.38-20.36 vr. 15 dec. 02.43-14.59 zo. 24 dec. 09.37-22.08 za. 16 dec. 03.28-15.09 ma. 25 dec. 10.27-23.00 zo. 17 dec. 04.08-15.42 di. 26 dec. 11.22-23.08 ma. 18 dec. 04.47-16.16 wo. 27 dec. 12.18- di. 19 dec. 05.29-17.08 do. 28 dec. 00.47-12.37 wo. 20 dec. 05.57-17.47 vr. 29 dec. 01.32-13.07 do. 21 dec. 06.36-18.38 za. 30 dec. 02.28-13.37 vr. 22 dec. 07.27-19.06 zo. 31 dec. 03.07-14.17 Afhankelijk van de windkracht is het vier a zes uur na laagwater, hoogwater. Accommodatie Callantsoog Door de waarnemend burgemeester van de gemeente Callantsoog, de heer Mr. W. C. Vierhout werd op 8 juli j.1. op het strand in Callantsoog een gebouw overgedragen aan de Botenvereniging. In zijn speech benadrukte de burgemeester het belang van de post. Hij hoopte dat dit onderkomen ertoe zou bijdragen de veiligheid van baders-zwemmers enerzijds en van de opvarenden van boten etc. en de surfers anderzijds te bevorderen. K.N.Z.H.R.M. In september van dit jaar werd tijdens een buitenge wone bijeenkomst in hotel "Wijde Bliek" afscheid genomen van de directeur van de K.N.Z.H.R.M., de heer Ch. v. d. Zweep en van onze plaatsgenoot, de heer A. Vriesman, respectievelijk eenendertig en zevenenvijftig jaar in dienst van de Reddingmaat schappij. De heer Vriesman werd onderscheiden met de zilveren legpenning. Tot opvolger van de heer v. d. Zweep is de heer S. E. Wiebenga benoemd. Door de jaren heen heeft de plaatselijke commissie niet alleen in onze omgeving maar ook in het buiten land bekendheid gekregen. De heer Brian Miles, directeur van de Engelse zuster organisatie RLNI heeft een bezoek aan Callantsoog gebracht om een indruk te krijgen van de rubberboot en de Unimog-truck. Ook de Schotse instructeur I. Smith van de Interna tionale School in Stonehaven bezocht tijdens zijn be zoek aan Holland Callantsoog, eveneens vanwege de interesse in de rubberboot. Roeiers van de Catlants- oger ploeg hebben bij hem hun opleiding voltooid. Het laatste certificaat werd aan Arjan Molenaar uit gereikt, terwijl Patrick de Vries en Renee Bakker bin nenkort, bij gebleken geschiktheid in Schotland een training gaan volgen. Het ligt in de bedoeling dat het alarmsysteem in Cal lantsoog uitgebreid wordt met een aansluiting naar Den Helder, zodat bij strandingen, zoekacties en der gelijke nog adequater hulp geboden kan worden. Hebt u, lezer, er al eens aan gedacht om "redder aan de wal" te worden. Voor een minimaal bedrag van 10,— steunt u het werk van de K.N.Z.H.R.M. Badbodebulletin - Toer-in Krant De gegevens voor beide informatiebladen dienen uiterlijk 1 maart a.s. ingeleverd te zijn bij het VVV- kantoor, Jewelweg 8. In de Toer-in krant, een blad dat onder het motto "Noord Holland van kust tot kust", worden festiviteiten vermeld, die in het zomer seizoen georganiseerd worden. Disco-, dans- en muziekavonden, filmvoorstellingen en kaart- en bordspelen vallen buiten beschouwing. Het Badbodebulletin vermeldt alle evenementen die in de Gemeente Callantsoog plaats vinden. Onderne mers, verenigingen en instanties worden verzocht voor de benodigde vergunningen te zorgen. Opnieuw wijzen we erop, dat indien de toestemming aan het ge meentebestuur (nu in Zijpe) niet aangevraagd is, er geen vermelding op het Badbodebulletin zal plaats vinden. De evenementencommissie vertrouwt erop dat de be sturen van verenigingen, de eigenaren van strandpa viljoens, horeca en kampeerbedrijven hun medewer king zullen geven. Mutaties In het afgelopen jaar was de heer W. Kloosterboer af treden bestuurslid en niet herkiesbaar. Tijdens de voorjaarsvergadering van de VVV op 21 maart j.I. werd de heer T. de Graaf Jr. als zijn opvol ger benoemd. Mevrouw Elly van Muyen-Slijkerman had te kennen gegeven geen bestuurslid meer te kun nen zijn. In haar plaats werd mevrouw Marjo van Muyen-Duiveman als bestuurslid voorgesteld. Me vrouw E. van Muyen en de heer W. Kloosterboer ont vingen van het bestuur van de VVV Bad Callantsoog een attentie voor het vele werk dat zij in het belang van de vereniging verricht hebben. ZEEWEG 2- 1759 GV CALLANTSOOG TELEFOON 02248-1317 Ook met Kerstmis heerlijk dineren in ons specialiteiten-restaurant! U hebt een ruime keus uit de diverse: VLEESGERECHTEN: b v. Tournedos Stroganoff of Chateaux Briand VISGERECHTEN: zeetong, paling, tarbot, schol- of kabeljauwfilet PLATE-SERVICE: 15 verschillende mogelijkheden TOERISTEN- OF GASTENMENU De diverse gerechten worden aan tafel geflambeerd. Of gewoon even gezellig zitten met een aperitiefje rond onze open haard. Wij en onze medewerkers wensen u prettige feestdagen en een gezond 1990. Het gehele jaar geopend. Vraag prospectus. FAM. J. POSTEMA 'T VISSERSPARADIJS wenst u veel visvreugde in uw vakantie. Wij zijn ruim gesorteerd in hengelsportartikelen en verkoop aas: zoals zeepieren, regenwormen, maden en spiering. Speelgoed Strandartikelen Souvenirs W. v. d. BERG Abbestederweg 6 - Callantsoog - Telefoon 1239 Wij wensen gasten, cliëntèle en vrienden prettige feestdagen, een voorspoedig nieuwjaar en veel hengelvreugde in 1990. Wij wensen u allen prettige kerstdagen en een gelukkig nieuwjaar. BEDRIJFSECONOMISCH ADVIESBURO Drs. C. H. W. VAN BEEM Groenland 22 1759 XB Callantsoog Telefoon 02248-2040 Financiële- en loonadministraties Belastingadviezen Adviezen Organisatie Westerweg 8, 1759 JD Callantsoog (N-H) Telefoon 02248-1281 Telefax 02248-2098 Dank voor uw belangstelling en vertrouwen, graag tot ziens in een zonnig 1990, PRETTIGE FEESTDAGEN! Vielen Dank für Ihr Interesse und Vertrauen. Hoffentlich auf Wieder- sehen in einem sonnigen 1990, FROHE WEIHNACHTEN! Fam. P. Ros, "DE NOLLEN" Onno, Marga, Jeroen en Chantal Blaauw, Bar-eetcafé ,,'t KNIJPIE"

Badbode voor Callantsoog | 1989 | | pagina 4