Reserveren In het algemeen kan gesteld worden, dat er voldoende mogelijkheden zijn om bij de leden van de VVV Bad Callantsoog een vakantie-onderkomen te huren in het komende seizoen. Toch is het raadzaam spoedig te re serveren om verzekerd te zijn van een bungalow etc. naar keuze. De gasten, die in de afgelopen zomer hun vakantie doorbrachten in een z.g. VVV-bemiddelingsbunga- low, hebben reeds het verzoek ontvangen zo spoedig mogelijk de wensen kenbaar te maken. Indien voor januari niet gereageerd is, wordt aangenomen dat er voor de komende zomer geen belangstelling bestaat. Omstreeks half januari is bekend welke onderkomens vrij zijn. Particuliere verhuuradressen handhaven in het algemeen bovenstaande regeling. Indien er door omstandigheden een ander onderkomen gezocht wordt, is het raadzaam zich voor nadere informatie met het VVV-kantoor in verbinding te stellen; VVV Bad Callantsoog, Postbus 10, 1759 ZG Callantsoog, telefonisch te bereiken op nummer 02248-1541, vanuit het buitenland is het telefoonnummer 031-22481541. De schriftelijke aanvragen dienen voorzien te zijn van naam en adres, aantal personen, soort onderkomen en het aantal weken, die men denkt in onze omgeving door te brengen. Voorbeeld: J. Pieterse Adriaanstraat 55 9073 GJ Noorderbroek Zomerhuis voor 2 volwassenen, 4 kinderen en hond drie weken in de periode van 1 juli tot 15 augustus, b-klasse Helaas is het nog niet mogelijk (zie artikel "Promotie- gids") een keuze te maken uit het grote aanbod van onderkomens. De gids verschijnt medio januari 1991. Misschien zijn er enkele moeilijkheden in de periode van half juli tot half augustus bij het vinden van een gunstig gelegen zomerverblijf. Het aantal campingplaatsen zowel voor tent, caravan als stacaravan is ruim voldoende, evenals kamers met of zonder ontbijt. Buiten het hoogseizoen (maanden juli en augustus) zijn er talloze mogelijkheden voor personen, die niet aan de schoolvakantie gebonden zijn. We denken aan de maanden april en mei als de bollenvelden in onze omgeving, evenals in de wijde omtrek, volop in bloei staan. September geeft meestal veel zon, de temperatuur van het zeewater kan zeer aangenaam zijn. Zowel het vóór- als het najaarseizoen kenmerken zich door rust, hetgeen in deze jachtige tijd de badgast ten goede komt. In de wintermaanden zijn de wintersportgebieden en de warmere streken de grote trekpleisters. Toch lijkt het ons nuttig te wijzen op de goed te verwarmen va kantieverblijven, die ook in de kerst- of crocusvakan- tie te verhuren zijn. Bij de VVV Bad Callantsoog kun nen inlichtingen verkregen worden over appartemen ten, bungalows etc. in Groote Keeten en Callantsoog. De toekomstige badgast wensen we vanaf deze plaats een rustige, zonnige, creatieve vakantie in één van de vele objecten van de leden van de VVV Bad Callants oog. Gemeente Zijpe Vanaf 1 januari 1990 is de zelfstandige gemeente Cal lantsoog opgeheven en samengevoegd met de gemeen te Zijpe. De secretarie, gevestigd Schagerweg 97, Schagerbrug is volgens de gemeentegids geopend van maandag t.m. vrijdag van 9.00-12.00 uur. De eerste en de derde donderdag van de maand is de afdeling bevolking bovendien geopend van 18.00-19.00 uur. De burgemeester, de heer J. Gutker en de wethouders zijn uitsluitend na telefonische afspraak te spreken. Het telefoonnummer van de gemeentesecretarie is tel. 02247-1941. In het voorjaar van 1990 werden bij alle woningen (ook zomerhuizen) containers geplaatst. Deze worden iedere vrijdag geledigd vanaf 7.30 uur en dienen op de daarvoor bestemde plaats (rood vierkant) gedepo neerd te worden. Voor bezitters van tweede woningen in onze gemeenschap gelden bovengenoemde regels eveneens. Glascontainers blijven in Groote Keeten aan de Helm- weg en in Callantsoog op het Dorpsplein gestatio neerd. Met uitzondering van de voor onze dorpen moeilijke bereikbaarheid, in het bijzonder voor personen, die niet in het bezit zijn van een auto, is er weinig veran derd door de samenvoeging van Zijpe en Callantsoog. Promotiegids De bij vakantiegangers bekende gids "Informatie Callantsoog" zal niet meer verschijnen. Hiervoor in de plaats wordt medio januari een nieuwe gids uitge geven, de z.g. "Promotiegids". Dit informatieblad omvat 56 pagina's met o.a. 25 pagina's advertenties en verschijnt in een oplage van 50000 exemplaren in vier kleurendruk. Alle VVV's in Noord Holland Noord hebben mede werking verleend, onder het thema: "Noord Holland Noord van kust tot kust, het schoonste stukje Ne derland. De realisering van deze gids werd mogelijk gemaakt door de medewerking van de adverteerders-onderne mers, die boven de prijs van de advertentie 100% toeslag betalen voor promotie. Het extra bedrag is bestemd voor een fonds en bedraagt ongeveer 100.000,—. De nieuwe gids is gericht op de verblijfsaccommodatie in onze omgeving. Bovendien wordt in het voorjaar een "Info, wie-wat-waar" uitgegeven, eveneens in het nieuwe samenwerkingsverband. Het streven is om drie a vier keer per jaar een evene mentenkrant uit te geven. Voor de vakantiebeurs in Utrecht medio januari zal de gids verschijnen, evenals de uit het promotiefonds gedrukte flyers. Deze zijn van een A3-formaat, hebben aan de achterkant een coupon, waarmede de "Promotiegids" besteld kan worden. De verspreiding van deze in vijf talen ge drukte flyer geschiedt op beurzen in binnen- en bui tenland. De promotiegroep hoopt dat met deze kostbare gids en flyer het aantal gasten in Noord Holland Noord zal toenemen. Seizoen 1990 Het Europese jaar van het toerisme spoedt ten einde. In streken waar men afhankelijk is van de recreatie, zegt men "het weer is de koopman". Dat bleek het af gelopen jaar ook het geval te zijn. Het stralende zo merweer bracht een topdrukte in onze omgeving. De hotels en pensions, de kamers vallende onder de sec tor logies met ontbijt, de campings en de zomerhuizen hadden een goede bezetting. De "opening badseizoen" op Koninginnedag is een begrip in Callantsoog. Deze feestdag begint met een optocht van gecostumeerde kinderen en praalwagens, begeleidt door de plaatselijke muziekcorpsen. Bij het gemeentehuis wordt Neptunus ontvangen door de burgemeester, in dit geval de heer J. Gutker, van onze nieuwe gemeente Zijpe, vervolgens zijn er allerlei akti- viteiten voor kinderen en volwassenen. Door de medewerking van velen vindt gedurende het gehele seizoen een serie evenementen plaats. Met het Jazzfestival, de laatste zaterdag in mei, in di verse lokaliteiten en op het Dorpsplein start de serie aktiviteiten. Op sportief gebied kunnen we constateren dat "strandvolleybal" bij strandpaviljoen "de Strand tent" nog steeds zeer populair is. De kanobranding en catamaranoefeningen en -wedstrijden zijn de trek pleisters voor de watersporters. Het bestuur van de tennisvereniging blijkt een goede vondst gedaan te hebben met de open tennistournooi- en voor de volwassenen en de jeugd. In het afgelopen jaar was zelfs een jeugd tennisschool (uit Maarsen?) van de partij bij de wedstrijden van ,,'t Ogh Appeltje", maar onze Callantsoger Boris Wilberink was in zijn leeftijdsgroep allen te snel af. Bravo! Het bezoek aan het Dorpshuis "Kolfweid" is sterk te ruggelopen. Het mooie weer zal hier waarschijnlijk debet aan geweest zijn. Daar tegenover staat dat het polsstok-verspringen, waterlopen, kussengevecht en het mastklimmen meer deelnemers en belangstellenden trekt. De excursie door het Zwanenwater en het Kooybos was als van ouds een succes. De demonstratie paardedressuur, de wandelpuzzle- tocht door het Zwanenwater, de fietstochten, de avondwandel-tweedaagse, de prestatieloop, evenals de draaiorgel-draaiwedstrijden worden zowel door toeschouwers als deelnemers zeer gewaardeerd. De viswedstrijd voor 65-plussers gaf de afgelopen zo mer meer deelname te zien, doordat de leeftijd van 65 naar 55 jaar verschoven was. De Braderie en de Rommelmarkt in Callantsoog en de Kofferbakmarkt in Groote Keeten zijn nog steeds pu- bliektrekkers. Sport- en spel evenementen bij paviljoen "de Stern" en niet te vergeten de kinderspelen evenals de aktivi teiten bij verschillende camping voorzien in een be hoefte. Succesvol was de "Tropische markt" ook "Pasar Malam" geheten in het Dorpshuis alsmede de mode show van Rebecca Rotgans. De disco-, muziek- en zangavonden in verschillende etablissementen en strandpaviljoen werden goed be zocht. Ter gelegenheid van het eerste lustrum van de Histori sche Vereniging Callantsoog werd in de Ned. Herv. Kerk een concert gegeven door "Het geselscap goed ende fyn", ook vonden in de kerk enkele zomercon- certen en zangavonden plaats. Voor een algehele va kantiesfeer werd gezorgd door de "Boerenkapel", Accordeonvereniging met enkele openluchtconcerten en o.a. "Het Trompetter Korps der Artillerie" terwijl op de Braderie tijdens de markt medewerking ver leend werd door formaties variërend van Jazz tot een T amboer-T rompettercorps In de "Vijverhut" werd weer veel goodwill gekweekt voor Groote Keeten. De shows, zang- en dansavonden en niet te vergeten de "Miss-verkiezing" waren op nieuw een groot succes. Het is trouwens vermeldingswaard dat bijv. Gerard Joling en Marco Borsato min of meer ontdekt werden in deze lokaliteit. En wat te denken van ex Miss World, Angela de Visser, die bij de "Vijverhut" aan de "Miss-verkiezing" meedeed? Al met al kan men terugzien op een zeer geslaagd sei zoen wat het weer en wat de deelname aan de evene menten betreft. Aan de voorbereiding en de verwezenlijking van de festiviteiten gaven velen hun medewerking. Ook in Oudesluis, waar een gondelvaart gehouden werd met zelfgemaakte gondels van melkkartons. Een geweldig idee. Namens de directie en het bestuur van de VVV Bad Callantsoog worden allen (ook de niet met name ge noemden) hartelijk bedankt voor het vele werk dat verricht werd om de aktiviteiten tot een succes te ma ken.

Badbode voor Callantsoog | 1990 | | pagina 3