/A W. ZEEMAN - Callantsoog en een K.N.Z.H.R.M. Zaterdag 29 september werden enkele kustplaatsen tussen IJmuiden en Callantsoog bezocht door het hoofdbestuur van de K.N.Z.H.R.M. samen met de past-director de heer v.d. Zweep. In Petten werd door ploegen uit Callantsoog en Pet ten een demonstratie gegeven met het nieuwe lijnred- dingmateriaal tot volle tevredenheid van zowel de schutters als het hoofdbestuur. Na een voortreffelijke lunch in hotel "Wijde Bliek" in Callantsoog vertrok het gezelschap huiswaarts. Eind oktober werd tijdens een gezellige bijeenkomst in het boothuis van de afdeling Callantsoog afscheid genomen van de heer W. C. Vierhout en werden de heren G. Zeeman en C. Vriesman gehuldigd. Als waarnemend burgemeester was de heer Vierhout ge durende de korte ambtsperiode voorzitter van de plaatselijke commissie. Het bestuur werd door het aanstaand vertrek van de burgemeester nogal gewij zigd. De heer J. Gutker, burgemeester van de gemeen te Zijpe werd benoemd tot commissielid, de heer G. Zeeman (voorheen commandant) kreeg de voorzit tershamer toebedeeld en de heer C. Vriesman (reserve commandant) werd commandant. In veel kustgemeenten is het gebruikelijk dat de bur gemeester automatisch voorzitter wordt. Het is echter geen voorwaarde. Het is n.1. belangrijk dat de voor zitter in de vestigingsplaats van het station woonach tig is. Na de bestuursmutaties werd aandacht besteed aan het 25-jarig jubileum van de heren G. Zeeman en C. Vriesman, die het "vak" van de "grond" af ge leerd hebben. Zij zijn in 1965 beiden als helper begon nen. Het K.N.Z.H.R.M. station Callantsoog wordt prak tisch niet meer om hulp gevraagd voor grotere ge strande schepen. Vissersvletten en o.a. catamarans hebben meer dan eens hulp nodig. Watersportbeoefenaars, denk er eens over na of 10,(of meer) per jaar te veel gevraagd is om uw leven te redden tijdens calamiteiten op zee. Wordt redder aan de wal. Bouwnijverheid Bij restaurant "Dorpszicht" in Callantsoog zijn afge lopen zomer enkele nieuw gebouwde appartementen in gebruik genomen. Op het terrein naast "Hotel Cal lantsoog" aan de Abbestederweg worden zomer- onderkomens gebouwd. Diverse woningen aan de Duinroosweg werden gerenoveerd, de seniorenwonin gen op Goeree werden voorzien van een schuurtje en slaapkamer. De leden van de "Fanfare Callantsoog" hebben een dezer dagen de noodlokalen bij de Fran- kendaalschool verplaatst naar de Duinroosweg. Met man en macht wordt er aan gewerkt om de lokalen als oefenruimte in gebruik te kunnen nemen. "Hotel Callantsoog" heeft vergevorderde bouwplan nen. Het hotel wordt uitgebreid met 29 kamers. Bij realisatie van de verbouwing zullen er 63 kamers be schikbaar zijn voor hotelgasten. Alle kamers zijn voorzien van bad of douche, kabeltelevisie, telefoon en minibar. De streefdatum voor de in gebruikname van de nieuwe kamers is 15 april. De verbouwing strekt zich ook uit over een renovatie van de vergader zalen (vier in totaal) en van de bar. Geridderd De heren K. Baken en P. Wey werden op 30 april ver rast met een lintje. Beiden hebben zich en bij de K.N.Z.H.R.M. en bij de plaatselijke "Fanfare" zeer verdienstelijk gemaakt. Ook van deze zijde onze ge lukwensen. Aktiviteiten Zodra de Kerstbadbode verschijnt, worden plannen gemaakt voor de komende vakantietijd. Ouders van opgroeiende kinderen vragen zich vaak af of er voor tieners behalve de disco ook mogelijkheden zijn voor andere aktiviteiten. Veel evenementen worden door de VVV Bad Callantsoog en door verschillende cam pinghouders georganiseerd. Voor sportieve mensen zijn er bovendien oefeningen en wedstrijden in kano-branding-varen en catamaran zeilen. Door veel gasten wordt het strandvolleybal druk bezocht. Inlichtingen over deelnemen worden op het strand gedurende het seizoen verstrekt bij het bo tenhuis of strandpaviljoen "de Strandtent". De tennisbanen in Groote Keeten en Callantsoog kun nen in veel gevallen ook door gasten bespeeld worden, zowel in als buiten het hoogseizoen. Er zijn ook tallo ze mogelijkheden in hotel "Callantsoog" voor spor tieve mensen. Ruiters komen aan hun trekken bij Manege Noot, een begrip in Noord-Holland-Noord. Lessen in pony- en paardrijden zijn mogelijk, evenals strandritten onder begeleiding. Een nieuwe sportieve bezigheid voor badgasten in Callantsoog is golf. De Helderse Golfclub aan de Cal- lantsogervaart, stelt niet-leden in gelegenheid mee te spelen. Het golfveld is telefonisch te bereiken onder nummer 02230-46363. Belangstellenden (beginners en gevorderden) delen we nog mede dat het een 9 holes terrein is (par 70 - s.s.s.69). Het lijkt ons een goede tip voor de golfliefhebbers om de benodigde attributen mee te nemen naar uw badplaats Callantsoog. Voor kleinere kinderen worden in het hoogseizoen bij strandpaviljoen "de Stern" iedere woensdag strand- spelen georganiseerd. Het enige wat in de badplaats ontbreekt is een creatief centrum om met jongeren en ouderen handvaardig heid te beoefenen. Waterstanden Ook tijdens de wintermaanden blijkt het vissen vanaf de strekdammen bekoring te hebben. De vangst wordt meestal zeer redelijk genoemd. Voor de liefhebber van de zeehengelsport, die in de kerstvakantie een vis je aan de haak willen slaan, geven we een overzicht van de laagwaterstanden. Afhankelijk van de wind kracht en windrichting wordt het circa vier tot zes uur na laagwater hoogwater. vr. 14 dec. 10.27-23.00 zo. 23 dec. 04.02-15.46 za. 15 dec. 16.40-23.07 ma. 24 dec. 04.39-16.37 zo. 16 dec. 11.58- di. 25 dec. 05.32-17.26 ma. 17 dec. 00.27-12.26 WO. 26 dec. 06.17-18.37 di. 18 dec. 01.07-12.56 do. 27 dec. 07.26-19.47 wo. 19 dec. 01.46-13.26 vr. 28 dec. 08.57-20.56 do. 20 dec. 02.33-13.56 za. 29 dec. 10.07-22.22 vr. 21 dec. 03.07-14.32 ZO. 30 dec. 11.02-23.00 za. 22 dec. 03.23-15.07 ma. 31 dec. 12.27-23.13 Expositie Door de gehele gemeenschap Callantsoog en Groote Keeten werd opnieuw een Poëzie-route uitgezet. Dit keer naar het thema: "Wind en water". Ook zijn van enkele kinderen een viertal gedichtjes geplaatst. Het volgende: "Wind, neem eens een zeemeermin mee uit het water kom van de golven weg bij de dolfijn kom, van de bodem van de zee. gemaakt door Martin Kater, werd uitgekozen voor een wedstrijd in België. Het gehele jaar zijn in Callantsoog exposities in de Bi bliotheek en hotel Callantsoog. In de zomermaanden was o.a. een collectie portretten getekend door Olga van Rossum het bewonderen waard. In beide lokali teiten worden de aquarellen, schilderijen etc. maande lijks verwisseld. Een overzichtstentoonstelling van werken van de zee schilder Jan Mooy (eind 18e-begin 19e eeuw) en aqua rellen en schilderijen van enkele leden van de Ned. Ver. van Zeeschilders werden in de maanden juni, juli en augustus geëxposeerd in Hotel Garni "de Horn". Op de vijver waren "wind en water"-objecten te be wonderen, gemaakt door de schooljeugd. Een show in 't Zand toonde de pracht en de kleur van diverse leliesoorten. Jammer dat in het afgelopen seizoen de beeldentuin "de Wilde Roos" niet voor het publiek opengesteld was. Mevrouw Joke Tesselaar-Karsten had een uitno diging ontvangen om te exposeren in "Gouden Han den" in 's Heerenberg en in Düsseldorf. Voorwaar een hele eer. Wist u... dat de VVV Bad Callantsoog jaarlijks de "Kerst badbode" in Callantsoog en Groote Keeten huis aan huis verspreidt; dat alle leden van de VVV buiten de gemeenschap Callantsoog het blad toegezonden krijgen; dat alle gasten, waarvan de namen bij de VVV be kend zijn een "Kerstbadbode" per post ontvan gen; dat de eerste "Badbode" in 1938 verscheen; dat het VVV-kantoor, Jewelweg 8, dagelijks ge opend is van 09.00 tot 12.00 uur en van 13.30 tot 17.00 uur en in het hoogseizoen ook op zondag van 11.00 tot 15.00 uur; dat door de VVV en haar leden veel evenementen in het seizoen georganiseerd worden; dat u uw vakantiebungalow door de VVV kunt la ten verhuren; dat tegen een geringe vergoeding alle problemen, kleine reparaties, schoonmaak enz. door de VVV geregeld kunnen worden; dat wandel- en fietsroutes bij de VVV verkrijgbaar zijn, evenals de waterstanden, bus- en treindienst» regelingen; dat de VVV inlichtingen verstrekt over markten en folkloristische evenementen in Noord Holland Noord; dat u ondersteunend lid of lid-verhuurder kunt worden van de VVV Bad Callantsoog; dat de directeur, de heer S. Schaap, u daar gaarne over informeert; dat er in Callantsoog en Groote Keeten diverse mo gelijkheden zijn om van een sportieve vakantie te genieten? CAMPING Tempelhof" WESTERWEG 2 1759 JD CALLANTSOOG Telefoon (02248) 1522 Prettige kerstdagen - gelukkig nieuwjaar. lid Voldoende jaar- en seizoenplaatsen nog beschikbaar. BUNGALOWVERHUUR VERHUUR VAN: APPARTEMENTEN ZOMERHUISJES BUNGALOWS Dorpsweg 18 - 1759 GH Callantsoog - Tel. 02248-1294 Wij wensen dorpsgenoten, gasten en kennissen prettige feestdagen en een voorspoedig 1991. Frohe Weihnachten, Glückliches Neujahr. I

Badbode voor Callantsoog | 1990 | | pagina 4