Bouwaktiviteiten Van de voorzitter Als voorzitter van de VVV Bad Callantsoog wil ik een persoonlijk woord richten tot mijn mede-bestuursle den. Jan Wit, een persoon met twee gezichten als organisa tor van de spelen in Oudesluis zeer creatief en iemand die weet te luisteren en daarna een goed oordeel of ad vies kan geven. Jan Wit kwam in 1978 eerst als toe hoorder, later als bestuurslid bij de VVV. Bedankt voor de verstandige bijdrage. Ria de Wit nam in 1975 op zich om als contactpersoon voor de VVV Callantsoog in 't Zand te fungeren. In 1986 werd zij bestuurslid van de VVV, zeer tot genoe gen van de vereniging en van de leden en gasten in 't Zand. Sinds enkele jaren is Marjo van Muyen, namens de campinghouders, lid van het bestuur. Zij heeft erva ring in het VVV-wezen opgedaan als kantoorhoudster in St. Maartenszee. Als bestuurslid heeft zij zich ver dienstelijk gemaakt voor de Streek VVV. Marjo be dankt, mogelijk zien we je nog eens terug in een func tie bij de VVV „Noordzeestrand Zijpe". Namens de strandexploitanten werd André v.d. Ploeg voorgesteld als nieuw bestuurslid. Hij heeft er toe bij gedragen dat de strandexploitatie van Den Helder tot Petten op één beleidslijn kwam. André ook voor jou geldt de wens dat er in de toe komst nog eens sprake zal zijn van een bestuurlijke functie. In 1984 stelden de leden Henk Horn candidaat. Later werd Henk secretaris en kon als zodanig de vergade ringen van het dagelijks bestuur bijwonen. Vervol gens werd hij afgevaardigde bij de Streek VVV, en la ter voorzitter. Ook is hij een van de stuwende krachten van de Stich ting „Promotie Noordholland van Kust tot Kust". Henk, we hopen dat je nog jaren je kracht aan de stichting zult geven. Dick Leguit werd in 1985 penningmeester van de VVV. Hoewel Dick nogal wat „baantjes" heeft en te vens een druk bezet zakenman is, wilde hij toch de VVV Callantsoog van dienst zijn. Dick is iemand met een heldere kijk en een uitstekend financieel inzicht, een voorstander van een zo groot mogelijke promotie- pot. Hij heeft een groot aandeel in de totstandkoming van de Stichting „Promotie". Er is dan ook veel be wondering voor zijn inzet en „uitschuifbare" agenda. Als afgevaardigde van de Ondernemers vereniging Groote Keeten werd in 1988 Peter Smits bestuurslid van de VVV. Hij is degene, die uit Engeland het feno meen „Kofferbakmarkt" meenam. In veel plaatsen nagebootst, maar nergens met zo'n groot succes als in Groote Keeten, dank zij het organisatietalent van Pe ter. Door zijn beroep is hij zeer contactrijk, gezellig maar ook iemand die voor zijn mening uitkomt. Het jongste bestuurslid van de VVV in Callantsoog is Tom de Graaf, mede-eigenaar van één der mooiste campings aan de Noordzeekust. Hij is een prima or ganisator, volledig op de hoogte van de moderne com municatiemiddelen. Een zeer gewaardeerd bestuurs lid. Ik ben blij dat ik met allen heb mogen samenwerken onder prettige verhoudingen. Ook ben ik ervan over tuigd dat met de heren Smits, Leguit en De Graaf drie uitstekende candidaten voorgedragen zijn voor het nieuwe bestuur van de VVV „Noordzeestrand Zijpe". Snippers uit het verleden DE BETEKENIS VAN EEN VVV IN EEN KLEIN DORP De oprichting van de VVV Callantsoog vond plaats op 27 maart 1918 door de heren: P. Vos, voorzitter en de bestuursleden R. Braam, Jn. Brouwer, A. Dekker en Joh. Langhorst. In Groote Keeten kwam er een afdeling op 24 septem ber 1919. Vos was niet alleen voorzitter van de VVV, maar had ook zitting in verschillende besturen van verenigin gen. Zo werd door toedoen van Vos tot in de vijftiger jaren tweemaal per jaar een toneeluitvoering gegeven in de twee zaaltjes die Callantsoog rijk was. Door de heer Guus Zeeman werd het idee geopperd om te komen tot een betere strandbeveiliging. Het 'Strandfonds' werd opgericht. Voor dit fonds werd een bedrag van 1.500 gulden beschikbaar gesteld door de gemeente Callantsoog en 1.500 gulden door de VVV. Pas na het invoeren van de recreatiebelasting werd de subsidie door de VVV stopgezet. In de recreatiecommissie, de eerste commissie in de gemeente Callantsoog, die openbaar was, hadden naast leden van de gemeenteraad, ook drie leden van de VVV zitting. Het grootste plan dat besproken werd, was de aan koop van 100 ha. grond aan de Abbestederweg. Er was toen een twee partijen stelsel in de politiek van Callantsoog. t.w. B.K.V. en P.v.d.A. De P.v.d.A was absoluut tegen het plan. Na vele dis cussies georganiseerd door de VVV werd besloten te komen tot 50 ha. aan de Oostzijde van de Abbeste derweg. De Boerenleenbank in Schagerbrug wilde een kantoor vestigen aan het Dorpsplein. Voorwaarde was dat een gedeelte door de VVV gehuurd werd. Het kantoortje van de VVV was n.1. geplaatst op de plek waar de bank wilde bouwen. Na eindeloos vergaderen werd een overeenkomst gesloten. Vervolgens kwam de reconstructie van het Dorps plein. De ondernemers en de VVV, toen nog kantoor houdend op het Dorpsplein, stonden op één lijn en hadden een grote inbreng. Het gemeentebestuur Cal lantsoog nam het besluit tot reconstructie. Door de benoeming van, een overijverige politieman, tot secretaris van de Reddingsbrigade 'Paal 13' werd prompt alle radio-apparatuur afgekeurd, omdat een P.T.T. keuring ontbrak. De gemeente had geen geld, de VVV Bad Callantsoog gaf een renteloos voorschot. De VVV heeft een belangrijke rol gespeeld bij het tot stand komen van het bungalowpark 'de Garnekuul' en bij het dorpshuis 'Kolfweid'. Dat een en ander door de leden van de VVV en door Callantsogers gewaardeerd is, bleek twee jaar geleden toen de VVV zelf financiële problemen had. De twee ondernemersverenigingen, de leden en de donateurs van de WV brachten een bedrag van 26.000 gulden extra bijeen. Dames en heren, het VVV kantoor blijft in Callants oog. Siem Schaap en Astrid Lemmers blijven. Ik hoop dat uw steun aan de VVV „Noordzeestrand Zij pe" ook blijft, zoals U de VVV Bad Callantsoog al tijd gesteund heeft. Bedenk 'eendracht maakt macht'. Bedankt. De voorzitter van de VVV Bad Callantsoog De wat oudere inwoners van Groote Keeten en Cal lantsoog zullen zich ongetwijfeld nog herinneren dat aan de strandweg, in de z.g. Achterkeet, het huisje van tante Sonja stond. Men kon er limonade, koffie en thee drinken, de vloer was bedekt met zand. In het begin van de zestiger jaren werd het pand door J. Meenhorst gekocht en na een verbouwing als café restaurant 'de Blompot' in gebruik genomen. Maar ook dit restaurant behoort tot het verleden. Weinig vermoeden zal tante Sonja ervan gehad heb ben, dat jaren later op de plaats van haar genoeglijke huisje een hotel gebouwd zou worden. De tijden ver anderen, het toenemend vakantieverkeer vergt aan passing aan de wensen van de badgast. Het momen teel in aanbouw zijnde appartementenhotel 'Callants- duyne' zal zeker aan de toeristische eisen voldoen. Het hotel zal uit vier verdiepingen bestaan. Gelijk vloers komt een brasserie. Er zijn 14 appartementen ingericht voor twee en vier personen, deze hebben een schitterend uitzicht over polder, duin en zee. Er is een lift beschikbaar. Door een enorme brand in februari van dit jaar werd de pizzeria-pannekoeken eetgelegenheid 'Prima Bella' aan de Duinweg totaal verwoest. Met man en macht is er aan gewerkt om vóór het seizoen over een nieuw pand te beschikken. In het begin van de zomer werd dat pand geopend, voorzien van alle moderne com fort met o.a. voor kinderen een gezellige speeltuin, voor de ouderen een overdekt verwarmd terras. Er is voldoende parkeergelegenheid ook voor autobussen. Hotel 'Callantsoog' heeft een uitbreiding en een reno vatie ondergaan. Het pand is verrijkt met een etage voor logeergelegenheid, inwendig zijn de vergaderza len en de bar uitgebreid. De congresruimte is landelijk bekend. Een symposi um voor secretaressen heeft er onlangs met veel ge noegen vergaderd en een veelvuldig gebruik gemaakt van de 'alles onder één dak' sportmogelijkheden als zwemmen, tennissen en bezoek aan de sauna. Hotel-pension ,'t Zwaantje,' aan de Duinroosweg heeft een ander aanzien gekregen. De eerste verdieping is gedeeltelijk gerenoveerd en ge deeltelijk uitgebreid. De moderne tweepersoonska mers (in totaal 14) in dit gezellige hotel zijn zeer in trek bij de hotelgasten. Bij Hotelde Horn' wordt momenteel het terras over dekt, waardoor de recreatiezaal een behoorlijke uit breiding krijgt. De ijssalon 'IJssie Prima' van de familie Tichelaar en Baars,bekend van de 'coupe Zwanenwater' wordt ver bouwd. Hetzelfde geldt voor 'Hoek's Vis en Snacks' van de familie Hoek. Beide bedrijven zullen zoals het zich nu laat aanzien in april weer geopend zijn. Bij camping 'Tempelhof' zijn de toiletgebouwen ge heel vernieuwd. Een moderne verwarmde bad- en doucheruimte is het resultaat. 'Huys ten Oghe' het eerste en tevens laatste bejaar dentehuis in Callantsoog werd in de herfst gesloopt. Op de plaats van dit 34 kamers tellende tehuis worden thans 16 zorg woningen voor ouderen gebouwd. De woningen zijn uitsluitend bestemd voor personen, die nog wel zelfstandig kunnen wonen, maar af en toe verzorging nodig hebben. Er is een gemeenschaps ruimte. Het geheel wordt beschouwd als een wijk- steunpunt. Men verwacht dat de bewoners die thans in en buiten Callantsoog zijn ondergebracht, per be gin mei de woningen kunnen betrekken. Door bouw- en aannemersbedrijf P. de Vries B.V. is het voormalige Gemeentehuis aan het Dorpsplein ge kocht. Het ligt in de bedoeling om er een kleinschalig winkelcentrum te vestigen, onder de naam 'Plein 22'. Er worden de volgende winkels gepland: Ingrid de Vries - kadowinkel 'Bon Aparte'; Nancy Jansma -'Haarmode Nancy'; José Hopman - bloemen etc. 'de Korenbloem'; Thomas v.d. Ploeg en André v.d. Ploeg - brasserie „de Lickebaerdt"; Jan Timmerman - diverse artikelen; Fam. Breidenbach - C.D. winkel; Fam. de Wit - Woninginrichting, kleding, badmode; Fam. Starink - notenshop. Boven 'Plein 22' worden enkele appartementen ge vestigd. De opening zal voor de paasdagen plaats vinden. Tot slot vermelden we nog de in gebruikname van het nieuwe oefenlokaal van de 'muziekvereniging Zijpe'. Met vereende kracht is dit onderkomen tot stand gekomen. Van ae redactrice Tot besluit willen we drukkerij Plukker hartelijk dan ken voor de jarenlange prettige samenwerking en ver zorging van de Badbode.

Badbode voor Callantsoog | 1991 | | pagina 3