f/\ Rabobank Q Callantsoog W. ZEEMAN K.N.R.M. Deze letters staan voor Koninklijke Nederlandse Red ding Maatschappij, een fusie van de K.N.Z.H.R.M. en K.Z.H.M.R.S., kortweg de Noord en de Zuid genaamd. In 1824 was een vreselijke scheepsramp bij Huisdui nen aanleiding tot het oprichten van een georgani seerd reddingwezen. Deze ramp bleef nl. niet onge merkt in de toenmalige Hollanden. Enkele notabelen in Amsterdam besloten hulp te bieden aan de na bestaanden van de redders en een betere voorziening te treffen van de boten en de bemanning. De Noord en Zuid Hollandsche Redding Maatschappij werd 11 november van dat rampjaar een feit. Negen dagen later volgde in Rotterdam de oprichting van de Zuid Hollandsche Maatschappij tot Redding van Schip breukelingen. In de statuten van beide Maatschap pijen werd één voorwaarde gesteld, nl. de vrijwillig heid van de bemanning van de boten. Sinds de oprich ting zijn de maatschappijen in stand gehouden door vrijwillige bijdragen, erfenissen en legaten, er wordt geen subsidie van welke instantie dan ook gegeven. Momenteel zijn er 36 stations aan de Noord en zuide lijke Hollandse kust. De redders hebben vertrouwen in de deskundigheid van het bestuur en weten zich gesteund door de „Red ders aan de wal". Nauwlettend wordt door de Redding Maatschappij toegezien op de bruikbaarheid van de boten en sloe pen, waarbij de wendbaarheid en het drijfvermogen een grote rol spelen. De supersnelle boten voor het redden van waterspor ters komen steeds meer in gebruik. Ook in Callantsoog hoopt men begin 1992 een nieuwe vlet te bemannen t.w. een rubber boot met vaste bo dem en alle noodzakelijke apparatuur. Men kan nog steeds „Redder aan de wal" worden. Hoe te reserveren? Gezien de vele veranderingen, die de VVV Bad Cal lantsoog momenteel ondergaat, lijkt het ons raad zaam er op te wijzen dat de reservering voor vakantie onderkomens in de ruimste zin des woords op de ge bruikelijke wijze plaatsvindt. Met andere woorden er wordt verwacht dat personen die in de afgelopen zo mer hun vakantie in onze omgeving doorbrachten, vóór 1 januari 1992 kenbaar maken of zij ook in 1992 van een zomerverblijf gebruik willen maken. Indien er niet tijdig gereageerd wordt, moet aangenomen wor den dat er geen belangstelling is. Omstreeks half janu ari hoopt men op het VVV-kantoor in Callantsoog een overzicht te hebben welke onderkomens van parti culieren en bemiddelingsbungalows nog vrij zijn. De adressering luidt voortaan: VVV „Noordzeestrand Zijpe", p/a Postbus 10, 1759 ZG Callantsoog, tel. 02248-1541, Fax 02248- 1540. Allen die voor 1992 een vakantiehuis etc. zoeken, ook zij die reeds jarenlang op hetzelfde adres vertoeven, dienen beslist hun wensen spoedig kenbaar te maken. Buiten het hoogseizoen is er voldoende gelegenheid een appartement, bungalow etc. te huren. Als men niet afhankelijk is van de schoolvakanties is het de moeite waard in de maanden mei en juni of september meerdere weken aan zee te vertoeven. Bedenk wel dat voor kleinere kinderen een vakantie aan zee een bron van gezondheid betekent. Men wordt verzocht schriftelijke aanvragen te voor zien van naam en adres, het aantal volwassen perso nen en kinderen en de periode waarin men denkt te komen. Op aanvraag is een accommodatiegids verkrijgbaar in de Duitse en Hollandse taal. Adressen van particulie ren, bemiddeling bungalows, hotels, campings zijn door de ANWB in klassen verdeeld en variëren van eenvoudig tot riant. Voor ieder budget is er wel een' plaats te vinden. Denk ook eens aan de fiets. Laat de auto thuis en vraag een adres voor logies met ontbijt. Vanuit Cal lantsoog zijn vele fietstochten mogelijk en in de logies gelegenheid is „het bedje bij thuiskomst gespreid". Tot slot wensen we allen een gezonde, zonnige, rustige of creatieve vakantie bij de leden van de VVV. Aktiviteiten Voor jong en oud is er in onze omgeving voldoende gelegenheid om zich in de zomermaanden te amuse ren. De meeste jongeren liggen niet de hele dag aan het strand, maar willen aktief bezig zijn of naar de disco. In diverse lokaliteiten en op de campings wor den die muziekavonden dan ook druk bezocht. De meer sportieven komen aan hun trekken bij strandvolleybal, om een voorbeeld te noemen. Dit evenement op dinsdagavond trekt nog steeds veel (soms iets te veel) deelnemers. Voor de kleintjes wordt iedere woensdag schatgraven of zandhopen maken georganiseerd. De watersporters kunnen op zondag deelnemen aan kanobrandingvaren of aan catamaranwedstrijden. De mogelijkheid bestaat om les te nemen in het kano-en. Inlichtingen zijn verkrijgbaar bij het botenhuis op het strand in Callantsoog. Groote Keeten en Callantsoog beschikken over diver se tennisbanen, er is één manege, waar onder toezicht en vrij gereden kan worden. De mogelijkheid tot zo- merstalling voor paard of pony is aanwezig. Bij minder gunstig weer, zoals in heel West-Europa de maanden mei en juni te zien gaf, zijn er in hotel „Cal lantsoog" talloze mogelijkheden op sportief gebied. Mevrouw J. Tesselaar-Karsten, „de Wilde Roos", Stuyvezandeweg 30, geeft op verzoek aan kleine groepjes les in beeldhouwen. Er is in de afgelopen zo mer met veel animo gewerkt aan het hakken, vijlen etc. in steen. De tennistournooien in juli en augustus zullen onge twijfeld weer plaatsvinden op de banen aan de Abbe- stederweg in Callantsoog. Onder auspiciën van de VVV wordt op dinsdagavond een excursie door het Zwanenwater en op woensdag ochtend een rondleiding door het Kooybos gehouden. Begin augustus vindt de avondwandel-tweedaagse plaats. Er zijn georganiseerde fietstochten in juli en augustus. Drie keer per seizoen kan men op het Dorpsplein zelf orgeldraaien. Verder zijn er veel evenementen. Door ruimtegebrek kan hierover niet worden uitgewijd. Wel willen we nog mededelen dat het niet uitgesloten geacht wordt, dat er in het komende seizoen weer een „Vlettenrace" gehouden wordt. Tot zover enkele sportieve mogelijkheden. Door de vele facetten van de fusie en de totstandko ming van de VVV „Noorzeestrand Zijpe" is het niet mogelijk uitgebreid stil te staan bij de evenementen van de afgelopen zomer. Allen, die op enigerlei wijze in lokaliteiten, campings enz. hun medewerking gege ven hebben tot het welslagen van de festiviteiten, zeg gen we namens de vakantiegangers hartelijk dank. Kerstmarkt In het dorpshuis „Kolfweid" aan de Jewelweg wordt op zaterdag 14 en zondag 15 december een kerstmarkt gehouden. De toegang is gratis, komt allen. JSS^ihMIjL ANWB Bondshotel wenst alle gasten, familie, vrienden en kennissen prettige feestdagen en een gelukkig nieuwjaar FAMILIE H. B. GRIT Duinroosweg 36 - 1759 HJ Callantsoog Wij wensen u prettige feestdagen en een voorspoedig 1992. De bank is alle werkdagen geopend 9.00-12.00 en 13.00-16.00 uur. Avondzitting: vrijdag 18.00-19.00 uur. Dinsdag 31 december na 12.00 uur gesloten. kantoor CALLANTSOOG Mutaties Het strandpaviljoen 'de Roos', in Groote Keeten moest om gezondheidsredenen verkocht worden. Zo wel voor Tiny en Rens Roos als voor de vele strandbe- zoekers is dit ,na ruim dertig jaar, een enorme veran dering. De familie Frans van Klaveren heeft het pavil joen overgenomen en zet het bedrijf voort onder de naam ,,'t Klaverje Vier,". De start was bepaald niet florissant. Door het slechte weer in de maanden mei en juni waren er weinig strandbezoekers. Tijdens het hoogseizoen was er volop gelegenheid de toeristen van dienst te zijn, tot volle tevredenheid van de gasten en van de familie van Klaveren. Het assortiment in 't Coraaltje' aan de Achterweg in Groote Keeten is uitgebreid met een collectie van meer dan honderd verschillende soorten vliegers in diverse prijsklassen. Het kampeerterrein 'Camping Trekkershonk' is per 1 januari j.1. in andere handen overgegaan. Hugo en Jeanette Hovenkamp zijn de tegenwoordige campinghouders. Met veel genoegen hebben zij gedurende de afgelopen zomer de camping beheerd en zij zijn voornemens om een gezellige familieband te scheppen onder de gasten op 'Trekkershonk'. De 'Dixie-bar' aan de Dorpsweg is van eigenaar ver anderd. Men kan er o.a. snookeren. In het pand Dorpsplein 10 is het Chinees-Kantonees- Indisch specialiteiten restaurant 'Mie Kang' ge vestigd. Van een uitgebreide rijsttafel tot een eenvou dige lunch kan men aan het gezellige plein rustig ge nieten van de culinaire chinese gerechten. Door het vertrek van kadowinkel 'Bon Aparte' naar 'Plein 22' (zie elders), zal de vrij te komen ruimte aan Dorpsplein 30 bij 'De-Zja-Vu' getrokken worden. De kleding van „toen en nu" kan hierdoor een groter as sortiment voeren. De "Oude Boerderij" eveneens van het Dorpsplein is van eigenaar veranderd. De familie Roedema uit Den Helder heeft het bedrijf overgedaan aan de heer en mevrouw Krist uit Heerhugowaard. De verkoop van bad-, strand- en sportkleding, laarzen en regenkleding alsmede bijouterieën wordt op dezelfde voet voortge zet. Verder willen we nog wijzen op de bijouterie-afdeling van bijzondere kwaliteit, ook o.a. horloges, bij de fir ma Hoko aan het Dorpsplein en op de zeer fraaie col lectie sierkunstkaarsen, die verkrijgbaar zijn bij ,,'t Vissersparadijs" aan de Abbestederweg. Een leuke suggestie voor de komende feestdagen? Waterstanden Onder de sportvissers neemt de zeehengelsport een voorname plaats in. Zowel op de dammen en het strand als in de vlet wordt menig vrij uurtje aan deze sport besteed. Tijdens de wintermaanden is de vangst bij rustig weer redelijk tot vrij goed. Voor de vakan tiegangers en Callantsogers die hun „hengelgeluk" willen beproeven, geven we hieronder de laagwater- standen gedurende de tweede helft van december. do. 12 dec. 03.49-15.26 zo. 22 dec. 01.13-13.16 vr. 13 dec. 04.19-16.06 ma. 23 dec. 02.14-14.27 za. 14 dec. 05.02-17.02 di. 24 dec. 03.05-15.14 zo. 15 dec. 05.56-17.57 WO. 25 dec. 03.48-15.57 ma. 16 dec. 07.02-19.17 do. 26 dec. 04.38-16.38 di. 17 dec. 08.07-20.28 vr. 27 dec. 05.21-17.23 WO. 18 dec. 09.27-21.42 za. 28 dec. 06.08-18.08 do. 19 dec. 10.28-22.58 zo. 29 dec. 06.48-18.36 vr. 20 dec. 11.16-23.07 ma. 30 dec. 07.38-19.36 za. 21 dec. 12.27- di 31 dec. 08.26-21.08 Circa vier tot zes uur na laagwater kan de hoogwa terstand verwacht worden, afhankelijk van wind kracht en windrichting. 'T VISSERSPARADIJS wenst u veel visvreugde in uw vakantie. Wij zijn ruim gesorteerd in hengelsportartikelen en verkoop van aas: zoals zeepieren, regenwormen, maden en spiering. Speelgoed Strandartikelen Souvenirs W v d BERG Sierkunstkaarsen Abbestederweg 6 - Callantsoog - Telefoon 1239 Wij wensen gasten, cliëntèle en vrienden prettige feestdagen, een voorspoedig nieuwjaar en veel hengelvreugde in 1992. camping „Tempelhof" WESTERWEG 2 1759 JD CALLANTSOOG Telefoon (02248) 1522 Prettige kerstdagen en een gelukkig nieuwjaar. Nog enkele jaar- en seizoenplaatsen beschikbaar. 1- BUNGALOWVERHUUR VERHUUR VAN: - APPARTEMENTEN - ZOMERHUISJES - BUNGALOWS Wij wensen dorpsgenoten, gasten en kennissen prettige feestdagen en een voorspoedig 1992. Frohe Weinachten, Glückliches Neujahr. ty Dorpsweg 18 - 1759 GH Callantsoog - Tel. 02248-1294

Badbode voor Callantsoog | 1991 | | pagina 4