MET DE EGMONDEN De „Statendam" in Egmond aan Zee De nieuwe Remington Portable vleesreclame Doggij Kattij 52 48 Fa. Fred Sax, N.Z. Voorburgwal 135, A'dam, Tel. 247272 zie öe in öe winkel Greenspot Ingrediënten Een grote vruchtencake voor 98 ct. heeft Schotvanger t Woud No. 479 15 juni 1961 WEEKBLAD VOOR EGMOND AAN ZEE. EGMOND AAN DEN HOEF EN EGMOND-BINNEN Uitgave Drukkerij „Egmonden" Egmonderstr.weg 5, Egmond a. d. Hoef. Telefoon 201. Giro 368954 Burg. Eymaplein 2a. Egmond aan Zee Abonnement f 1,25 per kwartaal Advertenties 12 ct. per m.m. Reductie bij geregelde plaatsing Wij verzoeken U vriendelijk, dit blad door te geven Losse exemplaren zijn verkrijgbaar bij boekhandel Dekker Pompplein, Egmond aan 2,ee DE „ROTTERDAM" IN BERLIJN Van de twee machtige schepen van de Holland-Amerika-lijn „Statendam" en „Rotterdam" be staan 2 getrouwe en machtige modellen, die Europa rondreizen, om in grote steden en andere be langrijke plaatsen een tijdelijke standplaats te krijgen. Deze reuzen van modellen, zij hebben een lengte van 9,75 m. en een breedte van 1,25 m., en hebben een gewicht van llh ton, staan in het middelpunt van de belangstelling. Grote steden vechten erom, en de „Statendam" zou in Scheveningen zijn stand plaats krijgen, ware het niet dat de heer L. de Jongh van hotel pension „Sunny Home" toevallig een vinger in de pap heeft bij de Kon. Ned. Redersvereniging. De „Statendam" moest naar Egmond aan Zee en het is hem gelukt. Het prachtige model krijgt zijn standplaats op het Vuurtoren- plein. waar het te bezichtigen is vanaf 15 juni tot eind juli. De bezichtiging is volkomen gratis en 's avonds van 8 tot 1 uur is het prachtige schip geïllu mineerd. Dat het een geweldige belangstelling zal trekken behoeft geen betoog. Het Transport. Het vervoer langs de weg vormt een apart hoofdstuk. De boot wordt met een grote truck, waarop een container van 18 m., vertransporteerd. Het transport mag niet door de tunnel, zodat dit via Amsterdam gebeurd. Woensdagmiddag komt het schip aan en donderdagmorgen neemt het grote karwei, het op stellen van de stellages, waarop het model, een aanvang. Het schip is een tot in alle finesses nauwkeurig nagebouwd model van de „Statendam" op schaal I 20. Maar hieraan is een aardigheid verbonden. Een deskundige maakt 'n kleine ver andering aan het exterieur. Hier aan heeft de Holland-Amerikalijn een wedstrijd verbonden. Degene, die het verschil met de echte „Statendam" weet te vinden, kan zijn bevinding schriftelijk in een der bussen deponeren, die staan opgesteld in „Hotel Zeezicht", Café „Het Wapen van Egmond", het V.V.V.-bureau en bij groenten- handel J. de Boer aan de Voorstr. De prijswinnaars maken een prachtige kans op een reis R'dam- Southampton v.v. De V.V.V. stelt ook 5 prijzen beschikbaar, o a. gratis tochten naar R'dam met lunch en diner, bezoeken aan Euromast en Inst. voor Scheep vaart en Luchtvaart. Gedurende de tentoonstellings- tijd zullen tevens prachtige bouw platen van de „Statendam" en „Rotterdam" worden verkocht. Deze platen zijn bij uitstek ge schikt voor de jeugd, om tijdens regenachtige dagen heerlijk te knutselen. Allerlei instructie materiaal over de koopvaardij, folders e.d. worden gratis be schikbaar gesteld. Wanneer er toch een bijdrage zal worden ge vraagd. dan zal dat geld bestemd worden voor de Kon. Noord en Zuid-Hollandse Reddingmij. In het museum van Egmond aan Zee zal tevens een tentoon stelling worden ingericht van de groei der koopvaardij, van de vormen van vroeger tot de mo derne van nu. De heer de Jongh deelde ons nog mee, dat aan ver schillende grensplaatsen folders uitgereikt worden met verwijzing naar de tentoonstelling der „Sta tendam". Aan de jeugd Dit schip is voor een zeer hoog bedrag verzekerd, omdat het ontzettend veel waard is. Duizenden mensen hebben be langstelling voor dit prachtige bouwwerk. Elke Europese stad was er trots op, deze „Staten dam" binnen zijn muren te hebben. Weest er ook trots op, dat deze enieke gebeurtenis Egmond ten deel is gevallen. Beschadig het dus niet, en hebt respect voor dit unieke staaltje van bouwkunst. In tegenstelling tot de reeds circulerende berichten hebben wij zo juist bericht ontvangen, dat de prijsvraag en daarmede ook de verandering aan de boot om technische redenen tegen het eind van de maand zal plaats vinden. Rem-Riter zonder tas f 198,met tas f 218, Remington Cicero Portable zonder tas f 255,met tas f 275, Telmachines met aftrek f 375,— Telmachines te gebruiken als kassa f 520, Electrische telmachines v.a. f 590, Eigenaar J. SUURBEEK, Boulevard Ir. de Vassy 18, Egmond a. Zee. Tel. 569 ShOWkAARt 250 gr. toffees 200 gr. boterhamkorrels 49 geen prik Gezinsfles Kleine fles voor de zelfbakkende huisvrouw Boterkoek - Zandtaart Citroencakemeel Geschaafde amandelen Musket, Koekkruiden enz. Strandemmers vanaf 39 Plastic bekers 49 Badminton-rackets Shutles 175 30 Bezemstelen 59 Voor bollenpellersjsterf 2 rooidoppen 5 maten 25 een specialiteit voor fiond of poes Uitslag voetbalpool 51 goals Niet geraden doelpunten Naam Adres Onthoudt uw getal. Noteer het Waardebon f 10,voor zondag 18 juni

Contact met de Egmonden | 1961 | | pagina 1