De nieuwe Remington Portable Reisbureau Bak vertrok naar Alkmaar Fa. Fred. Sax, N.Z. Voorburgwal 135, Adam. Tel. 247272 Roomkaas 60 pCt. vet 59 68 35 123 Na de winter schoonmaak Carnaval in het land Essogas komt steeds van pas Schotvanger 't Woud No. 514 1 maart 1962 WEEKBLAD VOOR EGMOND AAN ZEE. EGMOND AAN DEN HOEF EN EGMOND-BINNEN Uitgave Drukkerij „Egmonden" Egmonderstr.weg 5, Egmond a. d Hoef. Telefoon 201. Abonnement f 1.25 per kwartaal Advertenties 12 ct. per m.m. Giro 368954 Burg. Eymaplein 2a. Egmond aan Zee Reductie bij geregelde plaatsing EGMOND BOOD GEEN UITZICHT Een ultra-modern reisbureau met alle mogelijke faciliteiten werd vorige week geopend door het bekende reisbureau Bak, dat niet alleen in de Egmonden, maar in wijde omgeving, tot in de uithoeken van ons land en tot ver over de grenzen, bekend heid heeft verworven. Hoe het mogelijk is. dat de onderneming van de Heer Bak zo'n grote vlucht heeft genomen, is ge makkelijk te verklagen. De eerste klas verzorging van en de ver strekkende service tijdens de reizen zijn hier de onmiskenbare factoren. De gemeente Alkmaar ver leende alle mogelijke medewer king. toen de heer Bak zich tot die instantie wendde. De heer Bak had graag in de Egmonden gebleven, daar zijn reisbureau bij velen bekend was. Het was zijn plan bier een modern bedrijf in te richten, maar waarom zijn plannen hier geen medewerking konden vinden, is voor velen Attentie. Nu de tijd weer is aangebroken, dat het stro e.d. van de velden zal worden gehaald en op een deel van het land wordt opge tast. willen Burgemeester en Wet houders van Egmond-Binnen alle bloembollenkwekers er op attent maken, dat het op grond van artikel 94 der Algemene Politie verordening verboden is binnen een afstand van 5 meter van de openbare weg hooi en stro of andere licht brandbare voor werpen of stoffen te verzamelen, te plaatsen ofgeplaats te hebben. Tevens willen zij er een ieder op wijzen, dat op de naleving ervan streng zal worden gelet. een raadsel. Een modern bedrijf betekent voor een gemeenschap een grote vooruitgang. Wanneer dit streven aanwezig is, dient dit op alle mogelijke manieren gesti muleerd en gesteund te worden. Alleen hierdoor zal een plaats vooruit geholpen worden. De veelzijdigheid van bedrijven is in de Egmonden nog steeds gering. In de toekomst is de economie alleen gediend met een veelzijdige ontwikkeling van het bedrijfsleven die met het oog op de omgeVing een zekere aanpassing vereist. Een bedrijf als reisbureau Bak was er een, die ineen toeristische omgeving als de onze volop had moeten ontwikkelen. Helaas ont brak de nodige medewerking. Waarom Alkmaar is verrijkt met een energiek bedrijf en het is met open armen ontvangen. Wij wensen de Heer Bak, dat hij in zijn nieuwe omgeving een grote toekomst tegemoet mag gaan. Misschien zal hem nog de mede werking verleend worden, in Eg mond-Binnen een garagebedrijf te ontwikkelen, waarvoor hij grote plannen heeft. Of zal de nood zaak voor dit dorp hier ook niet van ingezien worden ituitens huis door Joop Heddes Een reis naar Friesland. Met z'n zessen werd de tocht ondernomen. De bedoeling was om de wilde ganzen in hun pleister plaatsen te bezoeken, bij Beetser- zwaag. Maar wat er al niet meer te zien is aan watervogels. Het begon al bij het Amstel- meer, waar we ogen tekort hadden voor die schone winterse fauna, Wij zagen prachtige dodaars op het water en de mysterieuze roer domp, een echte rietvogel (reiger achtige) in paalhouding. een fan tastische schutskleur tussen het riet. Verder zagen we op het woeste waterdobberend de bergeenden, de schitterende futen en wilde eenden. Toen ging onze reis via de haven van den Oever op de afsluitdijk aan. Wij hadden vooraf het genot van binnenkomende vissersvaartuigen en met elkaar pratende visser mannen, het was gezellig. Bij de sluizen zagen we de wilde zwanen, elegant, schitterend wit afstekend tegen het grauwe water. Ze waren in drie soorten aanwezig de knobbelzwaan met z'n kromme hals, de wilde zwaan en de kleine zwaan met rechte hals en mooi geel gekleurde snavel. Wij telden langs de hele dijk ongeveer 250 stuks. Daar tussen zagen we de heel mooie zaag- bekken (eendensoort) en wit-zwart getekende nonnetjes-eenden. Uit het oosten kwam een stel rot ganzen aanvliegen in een feilloze formatie. Dit alles geeft een in druk om nooit te vergeten. Intussen was de dag al aardig opgeschoten en moesten weverder. Via Bolsward, Sneek. langs de Friese meren kwamen we bij de drassige weilanden. Al heel gauw hadden we de ganzen in onze kijker, een schitterend schouwspel, duizenden tegelijk. In drie soorten waren ze aanwezig, allen grazend op de weilanden. Tussen de ganzen door zagen we eenden soorten nietig afstekend bij hun gevleugelde ganzen-zusters. Dit alles gaf een aanblik om niet te vergeten. Wij waren er zo van onder de indruk, dat het al donker werd toen we terug gingen. Geneeskundige diensi Zondagsdienst Dr. Helle, Egmond aan Zee Rem-Riter zonder tas f 198,- Remington Cicero Portable zonder tas f 255,- Telmachines met aftrek f 375,- Telmachines te gebruiken als kassa f 520,- Electrische telmachines v.a, f 590,- Reparatie-afd. Gebruikte schrijf- en telmachines Stalen bureaux Typiste-bureaux Archiefkasten Kaartenkastjes Stoelen Eigenaar J. SUURBEEK, Boulevard Ir. de Vassy 18, Egmond a. Zee. Tel 569 O z Z Elf* bevat geen 4SpCt. maar dus uitermate zacht en vol van smaak 100 gram 35 ct. 1/4 Edamm. pl.m. 400gr. 99 100 gr. jonge volvet 29 Zoutloze kaas ca. SOOgr. 3,20 Zoutloze smeerkaas 100 gr. 0,40 150 gr. ham 150 gr. pork Hrima rooku/orst 79 39 99 500 gr. biscuits van 69 nu 2 Unox soepballen van 78 nu 2 blikjes torn.puree van 42 nu Pak van NelJe koffie van 148 nu komt de lente en dus CJrote bus Burg u/rijfu/as met vlisodof tegen houtw/orm 78 ct. met afu/asborstel 49 ct. samen f 1,27 NU V/OOR Plasticemmers, kast papier, kastranden enz. Spie en Span p.p. 1,40 Fles Andi| vloeibaar 1.35 Grote maskers 95 Kindermaskers 40 Schminkpoeder p.p. 25 Neuzen 25 met snor of bril 30

Contact met de Egmonden | 1962 | | pagina 1