MET DE EGMONDEN De nieuwe Remington Portable KORT NIEUWS Fa. Fred. Sax, N.Z. Voorburgwal 135, A dam. Tel. 247272 *ELF* Zevendaags melkdiëet Gasten service Gratis stuivers Steedsverse kwark Sierkan's ijs Zomervertier Verkwikkende zomerdranken van klasse Schotvanger 't Woud No. 529 14 juni 1962 WEEKBLAD VOOR EGMOND AANZEE. EGMOND AAN DEN HOEF EN EGMOND-BINNEN Uitgavi Drukkerij ..F.gmonden" Egmonderstr.weg 5. Egmond a. d Hoef. Telefoon 201. Giro 36895'! Aoonneinent f 1.25 per kwartaal Advertenties 12 ct. per m.m. Reductie bij geregelde plaatsing Burg. Eymaplein 2a. Egmond aan Zee TRIOMF voor „Eensgezindheid" U bebt het zeker wel gehoord De fanfare „Eensgezindheid" te Egmond-Binnen heeft weer op concours geweest te Rotterdam en een eerste prijs behaald met 107 punten en ook het vaandel gewonnen, dat aan die wedstrijd was verbonden. Het muziek-con- cours heette dan ook „Vaandel wedstrijd." Allereerst onze hartelijke ge lukwensen met het behaalde succes en onze bewondering ook voor de bejaarde directeur, die zijn leerlingen zo goed in de toonkunst weet op te voeden. Maar wij zouden de leden van het korps tekort doen als we ook hen geen hulde brachten voor hun taaie volharding in de be oefening van de muzieknummers. „Oefening baart kunst", dat is door hun succes weer eens dui delijk geworden. Toch is het wel eens goed even dieper hierop in te gaan. Met onze mond open van be wondering voor de Egmonder musici komen we er niet. De leden van de fanfare zijn stuk voor stuk werkmensen, ook in hun muzikale prestaties. Wanneer ze thuiskomen om te „middagen" en de pap is nog niet opgediend, kan je soms vanuit een schuur tussen manden en zakken een langgerekt „toeoeoet" horen of elders een „hieiiehie". Kom je even later weer langs en hoor dat nog, onwillekeurig denk je dan „wat 'n gezanik" of minder mooi„gekkenwerk." Misschien komt er zelfs een verontwaardigde roepstem uit de keuken van moeder „Waar blijf je nou zo zit vader of zoon vast in z'n moeilijke muziekpassage die hij vanavond op de repetitie moet laten horen. Dat getoeter is dus niet zo gek als oppervlakkig wordt gezegd. In dat vervelende „toeoeoet" ontluikt toch kunst. Toch groeit na uren, dagen, week na week en repetities het succes. „Door oefening wordt de kunst verkregen", dit is zo op elk levensterrein en veel beschou wingen zouden hier nog aan te geven zijn. Egmond-Binnen toont ons hoe aanzien is te bereiken. Kermis. Wederom wordt er dit jaar een kermis gehouden te Egmond aan Zee. Een belangrijk deel van de verdiensten wordt afge dragen aan het Bejaarden-Comité, voor het jaarlijks uitstapje. Dit uitstapje wordt gehouden op donderdag 14 juni. Daar wij met de intekenlijst nooit de jongeren kunnen be reiken, zijn ze nu in de gelegen heid het Comité te steunen door het bezoeken van de vermakelijk heden gedurende de kermisdagen. Plattelandsvrouwen „De Egmonden." Donderdag 7 juni maakte bo vengenoemde vereniging een ex cursie naar d^jinoleumfabriek te Krommenie. Om 1 uur was het vertrek. Aan het station Krommenie stond een bus, welke ons naar het fabriekscentrum bracht. Eerst een gezellig, algemeen praatje met een kopje koffie. Daarna vertelde de heer Kaik over de geschiedenis van de Zaan en het ontstaan der linoleum- fabriek en waar de grondstoffen vandaan komen. Door verschil lende monsterstukken kregen we een indruk van die grondstoffen. De colovinyltegels stonden ook in het teken van de belangstelling. De rondgang door de fabriek maakte de middag interessant. Om vijf uur stapten we vol daan in de trein met ons mee nemend de nieuwe, opgedane indrukken. Wij vernemen dat de drukke Pinksterdagen niet zonder ongelukken zijn ver lopen. Aanrijdingen op het fietspad naar Egmond waren oorzaak dat behalve kleine verwondingen, er ook zelfs bij waren, waarvoor geneeskundige hulp noodzakelijk was dat het koude weer wel grote invloed heeft gehad op het strand, dat in tegenstelling met de café's matig was bezet dat het aantal auto's en andere motoren, zonder te overdrijven, onafzienbaar was. zowel op de weg naar Egmond, Castricum en Bergen, en als daarbij nog het aantal rijwielen wordt geteld, is het nog te verwonderen, dat het aantal ongelukken^^ be perkt is, waartoe zeWr de goede verkeerszorgen hebben bijgedragen dat in onze tijd van materialisme en egoisme gelukkig nog mee levende mensen zijn, ^fcvees een ons onbekend heen die om een bezem kwam vragen, want hij had glasscherven op zijn pad ontmoet en wilde die wegvegen, omdat andere pas- seerenden een lekke fietsband bespaard zouden blijven. Wij stellen de ons onbekende heer tot voorbeeld. Dit doet goed. Egmond's luchtpost. Wedvluchtuitslag zaterdag |9 juni vanaf Orleans 560 km. In concours 56 duiven. Los 7,15 uur. Eerste duif 16-10-31. Laatse 17-12-52. 1. D. A. Spit. 2. H. C. Schipper, 3. N. W. Groot, 4. R. Groot, 5. W. M. Groot, 6. S. P. Hopman, 7. R. W. Spit. Rem-Riter zonder tas f 198,— Remington Cicero Portable zonder tas f 255, Telmachines met aftrek f 375,— Telmachines te gebruiken als kassa f 520, Electrische telmachines v.a. f 590, Reparatie-afd. Gebruikte schrijf- en telmachines Stalen bureaux Typiste-bureaux Archiefkasten Kaartenkastjes Stoelen Eigenaar J. SUURBEEK, Boulevard Ir. de Vassy 18, Egmond a. Zee. Tel 569 samengesteld door Engelse voedingsdeskundigen) gratis verkrijgbaar in de winkel of aan de bezorgwagen. Servetten 30 Groot pak 120 Rol boterhampapier 18 6 sterke plastic boterham- zakken met clips voor 25 Kleine potjes jam35 Nutricia aardappelpuree te verdienen bij Riedel limonadesiroop 99 1 stuiver Fles Riedel 57 - 1 st. 500 gr. kaas 1 st. 150 gr. A'dams leverw. 48 1 st. Pak Bastogne 125-1 st. 6 cano's 75 - 1 st. Pak Rondello's 65 - st. Zak echte Zeeuwse Suikerwafels 80-1 st. Zak roomboter stroopwafels 70 - 1 st. Pot Hero rozenbotteljam98 - 1 st. Diepvries kip 345 - 2 st. 500 gr. poulet 170-1 st. 1/1 liter Sierkan ijs 250 1/2125 Ijstaart 4 personen 160 Room-ijstaart 6-8 pers. 280 Grote plastic voetbal 198 Gummi voetballen 105-175 Papieren vliegers 55 Linnen vliegers 350 - 495 Vliegertouw32 - 50

Contact met de Egmonden | 1962 | | pagina 1