MET DE EGMONDEN De nieuwe Remington Portable Fa. Fred. Sax, N.Z. Voorburgwal 135, A dam. Tel. 247272 riet weer is weer best voor pinda's en de rest Schotvanger 't Woud No. 538 16 aug. 1962 WEEKBLAD VOOR EGMOND AANZEE. EGMOND AAN DEN HOEF EN EGMOND-BINNEN Uitgave Drukkerij „Egmonden" Egmonderstr.weg 5, Egmond a. d Hoef. Telefoon 201. Giro 368954 Burg. Eymaplein 2a, Egmond aan Zee Abonnement f 1,25 per kwartaal Advertenties 12 ct. per m.m. Reductie bij geregelde plaatsing Reactie op „Opgeruimd staat netjes" Er zijn verschillende reacties binnen gekomen op de publi caties van Opgeruimd staat netjes". De heer P. Hettema, Schoolstraat 2, schrijft o.a. dat hij het prijzenswaardig vindt, dat het comité doorgaat, ondanks onnodige tegenwerking. Hij be treurt het, dat het Hoogheem raadschap langs de Voorstraat een aantal zeer jonge bomen heeft moeten opruimen, daar deze door baldadigheid waren ver nield, terwijl hij zich afvraagt, of de nog resterende boompjes het overleven. ,,Dit was geen op geruimd staat netjes" schrijft hij. Hij doet tevens de suggestie, om iets zwaardere bomen te planten, die niet zo maar te breken zijn. Waarschijnlijk kunnen de betreffende instanties beoor delen, of dit mogelijk is. De heer J. Visser, Wilhel- minastraat 78 schrijft, dat vooral door de jeugd, op h®t strand ge vonden flessen stuk geslagen worden. De scherven hebben aan verschillende vacantiegangers groot ongerief veroorzaakt, ter wijl hun vacantie door de opge lopen verwondingen lelijk be dorven werd. Dit euvel getuigt niet alleen van vernielzucht maar zeker van verregaande on achtzaamheid, die bij de betref fende personen misschien te ge nezen is, wanneer zij zelf eens flink in de scherven trappen. Hopelijk helpt deze waarschuwing en de slagzin van de heer Visser: .Veroorzaak op het strand geen ongeluk, En gooi daar nooit geen flessen stuk". Zondagsdiensten Oud-Kath. Kerk, Egm. aan Zee 8 uur en 10 uur. 19 uur vespers. R.K. Kerk. Egm. aan Zee 7 uur, 8,15, 9,30 en 10.45 en 12 uur Avondmis 19.30 uur Ned. Herv. Kerk, Egm. aan Zee 10 uur. Ds. F. E. v. d. Zee. Ger.Kerk. Egm. aan Zee, 8.30, 10 uur, 5 uur. Egmond-Binnen Ned. Herv. Kerk 's morgens 9,30 uur. Ds. L. v. d. Marei, Alkmaar, Doopsbediening R.K. Kerk Rinnegom/Egmond- Binnen 7 uur, 8.45 en 10,45 uur Adelbertus-Abdij, Egm -Binnen, 7 uur, 9.30 uur. 16.30 vespers R.K. Kerk. Egm. a d. Hoef 7 uur, 8.15 en 10 uur. Egmonds Luchtpost. Wedvluchtuitslag zondag 12 augustus vanaf Breda, afstand 115 km., los 7 uur, eerste duif 8-31-43, laatste 8-41-41. W. M. Groot 1-3-5-14; D. A. Spit 2-9-13; R. W. Spit 4-6-7- 8-11-12-16-S. P. Hopman 10- 17-19; H. C. Schipper 15; N. W. Groot 18. Wedvluchtuitslag vanaf St. Ghislain Hornu, afstand 249 km., los 7 uur, eerste duif 10-07-28, laatste 10-20-07. D. A. Spit 1; S. P. Hopman 2-7-10; R. Groot 3-9; N. W. Groot 4-5-11; H. C. Schipper 6; P. Ranzijn 8. Geneeskundige diensi zondagsdienst. J. C. E. Helle. Voorstraat, Eg mond aan Zee. Telefoon 252. 'n B E G R I P Expositie Bob Denneboom Tot 18 augustus kunt U nog de werken van Bob Denneboom bekijken, die momenteel iedere avond van 8-10 uur zijn zomer- exposiie in het kunstzaaltje van de Ned. Herv. Kerk te Egmond aan Zee houdt, o.a. tekeningen en aquarellen van het eiland Hvar Dalmatië, portretten en figuur studies. VVV Egmond a. d. Hoef De gecostumeerde lampionoptocht wordt gehouden op vrijdag 17 augustus, aanvang 8 uur. Start bij Jac Belleman. Evenals de vorige keer weer mooie prijzen voor de mooiste gecostumeerde deelnemers(sters). Lampions gratis verkrijgbaar. Route Schoolstraat, Pr. Marijkelaan, Herenweg, Gr. Dirkplein, Egmonderstraatweg, Julianeweg. Mevr. Broek, Pedicure, Trom- penb.str. Tel. 868 Egmond a. Zee Restauratie Slotkapel Lezing van Dr. Sehellart Vrijdagavond 17 augustus zal Dr. A.I.J.M, Sehellart in het ka der van de lezingencyclus ten bate van de restauratie Slotkapel te Egmond a.d. Hoef een lezing houden over Nederlandse kaste len uit de middeleeuwen. De Heer Sehellart, lid van de Raad van Beheer van de Neder landse kastelenstichting, publiceer de in boek en tijdschrift reeds Rem-Riter zonder tas f 198, - Remington Cicero Portable zonder tas f 255,- Telmachines met aftrek f 375,- Telmachines te gebruiken als kassa f 520,- Electrische telmachines v.a. f 590,- Reparatie-afd. Gebruikte schrijf- en telmachines Stalen bureaux Typiste-bureau* Archiefkasten Kaartenkastjes Stoelen Eigenaar J. SUURBEEK, Boulevard Ir. de Vassy 18, Egmond a. Zee. Tel 569 zeer vele artikelen op het gebied van kastelen." (Op zoek naar burchten en kastelen" "Stenen getuigen van onze historie" uitg. Servire te Den Haag.) Hij zal aan de hand van een groot aantal dia's een populair gesproken woord houden over de diverse aspecten van ons Nederlands kastelenbezit. Hij zal verder spre ken over de bouw en bouwge schiedenis, over bewoning en beleg, over vergane en herwonnen glorie van deze historische monu menten. Ook zal hij resultaten tonen van kastelenonderzoek en van recente opgravingen enz. De lezing die weer in het zaaltje van de oude pastory aan de Slotweg te Egmond a.d. Hoef plaats vindt, vangt om 8 uur aan. Toegang f 1,incl. na afloop bezoek tentoonstelling "Egmonds verleden". Voorbespreken bij het secretariaat J. IJkel. KORT NIEUWS Wij vernemen dat de VVV van Egmond aan Zee voor de komende week weer diverse evenementen op het programma heeft staan. Vrijdag 17 augustus zomer avondconcert om 8 uur in de O.K. Kerk door H. Kortweg, om half tien weer groot vuur werk op het strand. Zaterdag 18 augustus zeeviswedstrijd om 6 uur 's avonds. Om 8 uur op het Pompplein concert door Harmonie ..Assendelft". Op dezelfde datum wordt de finale van het ,,Van9peyckvuurtoren- tornooi" gespeeld op het Eg- mondiaterrein. Dinsdag 21 en woensdag 22 zijn er strand feesten. Vrijdag 24 augustus is er weer een wandelpuzzle- tocht. Volgende week vervolg, dat de VVV van Egmond- Binnen voor de komende week de volgende punten op haar programma heeft geplaatst. Zaterdagavond concert door fanfarecorps Eengezindheid". Woensdag 22 augustus om 8 uur 's avonds in café Apel doorn, Abdijlaan, klaverjas- drive. Zaterdag 25 augustus wordt in de Abdijlaan (voor lopig) 's avonds om 7 uur een grote bromfietsbehendigheids- wedstrijd gehouden. Dit is een uniek punt waarvoor zeer zeker veel animo zal zijn. dat met het bouwplan ten zuiden van Egmond pan -£ee een aanvang wordt gemeakt. De eerste tien -jiuizegy^vorden reeds uitgeze. V ;aten- en rioleringsplan io reeds geheel klaar.

Contact met de Egmonden | 1962 | | pagina 1