CONTACT MET DE EGMONDEN De nieuwe Remington Portable ST. NICOLAAS IN AANTOCHT Weekprijzen: Hoofdprijzen: Een speciaal woordje aan de kinderen! Fa. Fred. Sax, N.Z. Voorburgwal 135, A dam. Tel. 247272 MARKTDEKKEN EN KOEDEKKEN heeft Schotvanger 't Woud No. 548 31 oktober 1962 UitgaveDrukkerij „Egmonden" Egmond aan de Hoef Egmond aan Zee Tel. 201 en 789 Advertenties 12 ct. per m.m. Verschijnt wekelijks in Egmond aan Zee, Egmond-Binnen, Egmond a/d Hoef Op zaterdag 3 november a.s. start de grote St. Nicolaasactie te Egmond aan Zee. De actie is ten bate van de Egmondzeeër Reddingsbrigade. In alle zaken van Egmond aan Zee ontvangt men bij iedere gulden aankoop 1 zegel. Voor 20 zegels ontvangt U een lot van de E.R.B. Deze zegels kunnen ingewisseld worden (in enveloppe) elke donderdagavond van 6-7.30 uur op de vol gende adressen A. Zwart, Dr. W. Dreesweg 15 A. Zwart. Julianastraat 7 H. Stam, Wilhelminastraat 82 G. Gravemaker, Zuiderstraat 37. Iedere zaterdag worden 3 prijzen bekend gemaakt. De trekking geschiedt door de burgemeester, 4 Edammer kazen 4 x f 15,— boodschappen 4 x een taart I koelkast, 2 draagbare radio, 3 droogkap 4 Philips handmixer, 5 prachtige klok, 6 autoped, 7 kinderfiets, 8 u/erphengel, 9 horloge. 10 electr. w/ekker, II fruitmand St. Nicolaas komt, dat is zeker. Dit jaar komt hij op de hem geëigende wijze, per boot. Dat heeft hij ons al laten weten en df wij het aan alle kinderen al vast maar vertellen wilden. Dat doen wij graag. Jongens en meisjes, braaf zijn hoor. Jullie ouders vertellen dan aan St. Nicolaas in Egmond aan Zee, hoe braaf jullie waren en dan krijgen jullie veel. En het mooiste is, dat St. Nicolaas ook veel geeft aan die goede mensen, die de mensen redden uit de zee, want dat heeft hij ook gezegd, jullie ouders weten daar alles van. Vraag het ze maar. 10 jaar muziekschool "De Egmonden" In april a.s. herdenkt deze muziek school haar tweede lustrum. Van zelfsprekend zullende uitvoeringen ditmaal een feestelijk tintje krijgen. De laatste avond zelfs met bal na. Er verschijnt een feestkrant, die in de Egmonden verspreid zal worden. Voor advertentie's kan men zich wenden tot de heer en mevrouw van der Net, Voorstraat 9 te Egmond aan Zee, die tevens de redactie van deze krant zullen verzorgen. Het programma zal vele noviteiten bevatten met vele verrassingen, waarvan men ver steld zal staan. Het geheel zal worden uitgevoerd in de geheel gerestaureerde feestzaal van bet verenigingsgebouw aan de Juliana straat. De directeur componeerde voor deze gelegenheid een "Jubi leummars", welke spontaan zal worden uitgevoerd. De agenda is: dinsdag 16 april (dag na Pasen) ouden van dagenavond, woensdag 17 april, gala-avond en zaterdag 20 april, feestavond met bal na. Tentoonstelling van herfsttooi Dezer dagen nog zagen wij in de verbeelding van duizelingwekken de hoogte alles verwoestende raketten op de aarde neerkomen en nu in de Van Speijckschool bewonderen we de zwammen, die verscholen tussen houtgewas zo laag op.de grond hun aanwezig heid tonen, niet zoals raketten verderf zaaiende, maar wier fa milie (de schimmels) bijdragen leveren voor de geneeskunde om de mensen te behouden. Menige Egmonder zal niet weten dat deze zwammen - familie in grote verscheidenheid in dë om trek is te vinden. Die indruk kregen wij op deze expositie. Uiteraard is deze ten toonstelling van korte duur, het Rem-Riter zonder tas f 198, Remington Cicero Portable zonder tas f 255,— Telmachines met aftrek f 375, Telmachines te gebruiken als kassa f 520,— Electrische telmachines v.a. f 590, Reparatie-afd. Gebruikte schrijf- en telmachines Stalen bureaux Typiste-bureaux Archiefkasten Kaartenkastjes Stoelen Eigenaar J. SUURBEEK, Boulevard Ir. de Vassy 18, Egmond a. Zee. Tel 569 leven van de paddestoelen is zeer vergankelijk, maar daarom niet minder interessant. Het hoofd der school, de heer Stobbe, komt de eer toe zijn leer lingen op die interesse te wijzen en dat die leerlingen het op prijs stellen bewijst de enorme hoeveel heid gezochte zwammen en de kunstzinnige rangschikking, waar mee de planten zich aan ons ver toonden. Onze bewondering deel den wij mee aan een deskundige, die echter z'n voorhoofd fronste, omdat hij meende dat de ijver van de kinderen 'zo groot was, dat het een gevaar opleverde voor de zwammenfamilie en som mige soorten daardoor zouden uitsterven en ook omdat dergelijke tentoonstellingen ,,als paddestoe len uit de grond rijzen". Hierover vellen wij geen oordeel. Wij constateren het feit, dat het onderwijzend personeel, zijn roe ping waardig, de kinderen bij brengt een open oog voor de schoonheid van de natuur te hebben, die in onze omtrek zo in overvloed is te vinden. Hulde voor dit initiatief. Oproep voor alle Egmonders Zoals reeds eerder bekend zal medio december, 15 en 16, dë grote Huisvlijttentoonstelling in Egmond aan de Hoef in de zaal den Houdijker plaats vinden. De beide avonden zullen dan ook door diverse atracties worden opgeluisterd, terwijl men verder in de vroege avond de expositie rustig zal kunnen bekijken. Ook op zondagmiddag zal de expositie worden opengesteld en wel spe ciaal voor de jeugd, (waaraan tevens attracties zijn verbonden). Iedere Egmonder zal er zijn werk zaamheden in vrijetijdsbesteding vervaardigd, kunnen exposeren, terwijl een zeer deskundige jury voor een eerlijk verdiende prijs verdeling zal zorg dragen. Wij willen II thans reeds aansporen om te gaan werken voor deze gezellige expositie, waarin ieder zijn werkstukken, hoe eenvoudig ook, kan inzenden, Wees niet te bescheiden, alles is welkom. U moet niet uit het oog verliezen dat het allemaal voor een goed doel is. Te koop nieuwe Philips piclc-up met diamant G. STAM, Julianastraat 53 Egmond aan Zee

Contact met de Egmonden | 1962 | | pagina 1