De nieuwe Remington Portable Fa. Fred. Sax, N.Z. Voorburgwal 135, A dam. Tel. 247272 Sneeuw of regen met onze laarzen kunt U er tegen Schotvanger 't Woud No. 557 10 januari 1963 VERSCHIJNT WEKELIJKS HUIS AAN HUIS IN EGMOND AAN ZEE, EGMOND AAN DEN HOEF EN EGMOND-BINNEN Uitgave Drukkerij «Egmonden" Egmonderstraatweg 5, Egmond a. d. Hoef. Tel. 201. Giro 368954. Advertenties 12 per mm Gemeente EGMOND-BINNEN Speciale raadsvergadering Op verzoek van een aantal raadsleden zal op woensdag 9 januari (dus vanavond) een spe ciale raadsvergadering worden gehouden. Het enige punt dat wordt be sproken is de sneeuwoverlast en de voorkoming daarvan. Goed nieuws voor Egmond-Binnen Waar al jarenlang gebrek aan was in Egmond-Binnen, een goede schoenenzaak, daar is nu een op lossing voor gekomen. Het jonge en energieke schoen makersbedrijf van de fa. Verhoogt heeft er een schoenenzaak bij geopend, terwijl hier speciaal een kwaliteitsartikel gevoerd zal wor den. Belangrijk is. dat hier naast de nu geopende detailhandel in schoenen ook het schoenma kersbedrijf wordt uitgeoefend, welke samengaan een goed vak manschap garandeert. Het sinds jaren bekende adres waarborgt ook het vertrouwen, dat in deze zaak gesteld kan worden. Men leze voor nadere bijzonderheden ook de advertentie in dit blad. Herwonnen Levenskracht Het Bestuur van Herwonnen Levenskracht maakt bekend, dat de 16e jaarlijkse trekking heeft plaats gehad op 18 december'62. De winnaars van de prijzen zijn reeds bekend. Met deze lo terij heeft U weer een goede steun verleend aan onze zieken, die U allen dankbaar zijn. Het Bestuur, H.L. Egmond a. d. Hoef Weer schaatsen Met het terugkomen van de vorst is bij vele schaatsliefhebbers de hoop weer opgeleefd, dat zij weer kunnen gaan genieten van de schaatssport. Inderdaad is de kans weer aanwezig onvoorzien, plotseling invallende dooi voor behouden. Maar deze regels willen een krachtige waarschuwing inhouden, zonder de liefhebbers te veront rusten. Natuurlijk, geniet zoveel mogelijk van de schaatssport, maar schaats alleen daar, waar het ijs aan een nauwgezette con trole is onderworpen. Nooit ge noeg kan er op gewezen worden dat het ijs momenteel zeer slecht is. Dit is een gevolg van de zware sneeuwval. Op vele plaat sen is het ijs door een laag sneeuw bedekt, die het schaatsen nage noeg onmogelijk maakt. Erger is, dat men door deze sneeuw de gevaarlijke plekken in het ijs niet kan zien. Men dient er ook rekening mee te houden, dat het ijs nu gevaarlijk kan zijn, waar het voor de sneeuwval goed was. Dit is het gevolg van broei, die ontstaat tussen de sneeuwlaag en het ijs. Het verdient dus aanbe veling. dat men zich eerst over tuigt of door deskundigen voor laat lichten. Het beste is, cm van een ijsbaan gebruik te maken, die onder voortdurende controle staat. Gevonden en verloren medegedeeld door de post- commandant. Egm.str.weg Gevonden mohair sjaal en pet. Verloren overschoen; witte muts; portemonai met inhoud. Brand tc Egmond aan Zee De sirene was nog niet uit- geloeid donderdagavond, of de brandweer was al onderweg. Dit optreden was bijzonder snel en getuigt van doortastendheid. Het brandje, waarbij overigens niet behoefde te worden opge treden, was in Huize St. Joseph. Een kaarsje bij de kerststal had enige moeilijkheden veroorzaakt, maar achteraf viel het erg mee. Verschillende inwoners atten deerden ons er op, doch een pluim op de hoed van de brand weer te steken, daar het bijzon der snelle uitrukken op velen indruk maakte. Dat doen wij dus bij deze. De wegen Door de korte dooiperiode en het opnieuw intreden van de vorst zijn de wegen en hiermee bedoelen wij de z.g. achterwegen, waaronder te verstaan, polder wegen, bijwegen en wegen die niet direct voor het grote verkeer zo populair, zijn zeer slecht geworden. Deze wegen verkeren onder normale omstandigheden ook al in een niet te beste begaanbaarheid we mogen wel zeggen van slecht, op een enkele uitzondering na. Door sneeuw, dooi en vorst is dit nog erger geworden en voorzichtigheid is geboden. Zeevogels-nieuws De voetbalactiviteiten op de velden zijn door winterkou tot stilstand gekomen en het laat zich aanzien, dat dit nog wel enige tijd zo zal blijven. Maar om in te slapen past een vereniging niet en daarom is het goed U een en ander onder uw aandacht te brengen. In kort is er een gereorganiseerd jeugdbe- stuur, dat aangevuld is met jonge Rem-Riter zonder tas f 198,Reparatie-afd Remington Cicero Portable zonder tas f 255, Telmachines met aftrek f 375, Telmachines te gebruiken als kassa f 520,— Electrische telmachines v.a. f 590,— Gebruikte schrijf- en telmachines Stalen bureaux Typiste-bureaux Archiefkasten Kaartenkastjes Stoelen Eigenaar J. SUURBEEK, Boulevard Ir. de Vassy 18, Egmond a. Zee. Tel 569 krachten, die grootse activiteiten ontplooien. Zo is dat kranige stel mensen niet alleen een lei dende functie toebedeeld, maar zij kijken verder en weten buiten voetbal ook op glad ijs hun mannetje te staan. Zo is het er dan toe gekomen, dat zij de beschikking hebben over een ijsbaan t.w. de Slot gracht. Dus de jeugd heeft weer een verantwoord ontspannings terrein. onder goede leiding. Door middel van wedstrijden voor de jeugd, dus niet alleen voetbal, is er weer een gezond en verantwoord ontspanningster rein geschapen. Dc fotoclub Egmond aan Zee heeft zijn fotoclub. Enkele maanden gele den werd de oprichting daarvan aangekondigd en sinds dien ver heugt de vereniging zich in een gestadige groei. De leden zijn enthousiast en dat wordt des te meer bewezen door de grote mate van voortvarendheid, waar mee ze een opgegeven onderwerp aanpakken. De meest verrassende vondsten komen voor de dag. De club kan nog steeds nieuwe leden aannemen en elke foto amateur kan zich daartoe wenden op het secretariaat Fr. Jansen, 3e Oosterberg 15, Egmond aan Zee. R. K. Vrouwengilde Egmond a. d. Hoef Maandag 14 januari a.s. jaar vergadering in de zijzaal van het ,,Rode Hert". Aanvang 8 uur. Voor de pauze jaarverslagen en bestuursverkiezing. Er zijn tot nu toe door de slechte wegen? nog geen candidaten ingediend. Mogen we nog eens om uw medewerking in deze vragen, 't Adres voor candidatenlijsten is Julianaweg 44. Na de pauze volgt „Goed eten én slank blijven!" We hopen ook op deze avond weer ver schillende nieuwe leden te mogen verwelkomen. Het Bestuur. S.U.S.-loten De inwoners van Egmond- Binnen worden er op attent ge maakt, dat er nog enkele S.U.S. loten verkrijgbaar zijn bij Zomer dijk, Abdijlaan, Egmond-Binnen. De loten zijn verkrijgbaar fl,~ per stuk.

Contact met de Egmonden | 1963 | | pagina 1