De nieuwe Remington Portable Bloemententoonstelling wordt groots gebeuren Meerdere activiteiten op de tentoonstelling Fa. Fred. Sax, N.Z. Voorburgwal 135, A'dam. Tel. 247272 Ook in kleur en vorm zijn onze klompen enorm. Schotvanger 't Woud No. 563 21 februari 1963 VERSCHIJNT WEKELIJKS HUIS AAN HUIS IN EGMOND AAN ZEE, EGMOND AAN DEN HOEF EN EGMOND-BINNEN Uitgave Drukkerij «Egmonden.. Egmonderstraatweg 5, Egmond a. d. Hoef. Tel. 201. Giro 368954. Advertenties 12 per mm Met grote dankbaarheid en voldoening, maakt Egmond, en in het bijzonder het comité „Egmond bloemenshow", zich op om voor de derde maal in successie, de schoonheid van de Egmondse bloem te tonen. Ontsproten aan het kleine, maar vurige verlangen van slechts enkele kweker-liefhebbers kon in 1961 voor de eerste maal een bloemententoonstelling worden gehouden. Er waren in vele plaatsen evenzovele exposities van getrok ken bloemen, waaronder men met ere kan noemen de West-Friese Flora, welke laatste langzamer hand een miljoenenbedrijf gaat worden. Het initiatief om in Egmond ook een dergelijke ten toonstelling te houden had zeker niet de bedoeling andere soort gelijke evenementen naar de kroon te steken. Het was eerder de opzet om meerdere belangstellenden te la ten meegenieten van de schoon heid van de bloem, een opzet die men met de eerste tentoon stelling zeker heeft weten te be reiken, hetgeen voor de werkers van het eerste uur een stimulans was om door te gaan. De basis was gelegd en direct werden ook al weer plannen be raamd om deze expositie een vervolg te kunnen geven. En het bleek al spoedig dat deze een vooruitgang zou krijgen, zowel in kwaliteit als kwantiteit. Meer dere kwekers stuurden hun pro- dukten in en ook van particulieren kwamen inzendingen. Door een ruimere opzet en het bijtrekken van de zijzaal van café .,Het Rode Hert" gaf de tweede tentoonstelling een duidelijke vooruitgang, waarbij de jury ons toen te kennen gaf dat vooral de kwaliteit van de inzendingen op hoog peil stonden, een pluim dus voor de inzenders. Nu staande aan de vooravond van de derde tentoonstelling, mag al blijken dat het prachtige initia tief reeds is uitgegroeid tot een gebeurtenis van de eerste orde in Egmond. Dit komt wel tot uiting in het feit dat men gezien de deelname uit heeft moeten zien naar een grotere expositieruimte, en men kan niet anders dan lof hebben voor het sympathieke aanbod van de fa. J. de W^aard, om haar bedrijfsgebouwen voor dit doel beschikbaar te stellen. Een aan bod, dat door het comité met beide handen is aangenomen. In de enorme ruimte zal ook deze keer weer de heer Th. Ruiter uit Driehuis zijn capaciteiten to nen wat betreft het arrangeren van vele variëteiten van bloemen die de inzenders hebben weten klaar te stomen. En het mag op deze plaats wel even worden ge memoreerd, dat dit jaar toch wel met kunst en vliegwerk heeft moeten gaan. omdat ook de he vige winter hier parten heeft gespeeld. Dat ondanks de grote zorgen en de onvoorziene moei lijkheden deze tentoonstelling zal kunnen worden gehouden, is een verheugend feit, dat waard is dat zeker vele ingezetene van hun belangstelling zullen blijk geven. Deze belangstelling zal dan het enige maar ook het meest dankbare loon zijn wat het comité wenst te ontvangen. Zie vervolgens pagina van deze uitgave TEN GELEIDE Als vrijdag 22 februari om 3 uur, de derde Egmonds Bloemen tentoonstelling zijn poorten zal gaan openen, zullen wij weer getuige kunnen zijn van een uniek gebeuren, dat alleen door grote liefde voor het produkt, gepaard gaande aan voortreffelijk vakmanschap kan worden verkregen. Hulde aan het bestuur van „Egmonds Bloemenshow", dat met zijn staf dit weer tot stand wist te brengen in Egmond. Egmond, een begrip voor hen die recreatie zoeken, een blijde klank van herkenning in de bollenwereld, roept U allen een hartelijk woord van welkom toe. Komt en ervaart de schoonheid, die voor U ten toon wordt gespreid als voorbode van een naderende lente en weet, hiervan genietend, dat de barre winter 1963, weer door de natuur zal worden overwonnen. De Burgemeester, A. G. Bakker Hoewel de tentoonstelling het grote accent legt op de bloemen, de aandacht van de bezoekers zal ook gevraagd worden voor andere aantrekkelijke punten, waaronder met ere genoemd kan worden enige stands van plaat selijke middenstanders. Buiten deze stands hebben de organisatoren gestreefd naar een attractiepunt zoals die tijdens vo rige tentoonstellingen werd ge houden in de vorm van een modeshow. De ervaring heeft geleerd dat deze shows vooral een geliefd, en vooral bij de bloemen passend onderdeel van de expositie was. De organisatoren willen dan ook deze keer de aandacht van de vrouwelijke bezoekers vragen voor een wedstrijd die uniek en mag Rera-Riter zonder tas f 198, Remington Cicero Portable zonder tas f 255, Telmachines met aftrek f 375,— Telmachines te gebruiken als kassa f 520,— Electrische telmachines v.a. f 590, Reparatie-afd. Gebruikte schrijf- en telmachines Stalen bureaux Typiste-bureaux Archiefkasten Kaartenkastjes Stoelen Eigenaar J. SUURBEEK, Boulevard Ir. de Vassy 18, Egmond a. Zee. Tel 569 zeker bijzonder genoemd worden. Het ligt dan in de bedoeling een wedstrijd te houden in het voordragen van oude, historische of folkloristische kledij. De deel neemsters aan deze aparte show zijn geheel vrij in de keuze van hun japonnen, mantels, hoeden en aanverwante artikelen b.v. tassen en parapluies. Men zal moeten trachten deze kleding stukken die zeker hier en daar nog wel op zolders of kasten opgeborgen zijn op te zoeken en deze zo volmaakt mogelijk te completeren. Gedacht wordt o.a. aan de oude Egmondse dracht met het bekende hulletje. Mocht men in het bezit zijn van een Volendams kostuum, dan is men van harte welkom. De show zal worden gehouden op de sluitingsavond van de tentoonstelling maandagavond aanvang 8 uur. Vrouwen en meisjes die aan deze show willen meedoen kun nen zich opgeven aan onderstaan de adressen, maar voor zondag middag 3 uur. In Egmond-Binnen bij N. Lie- berse tel. 02205-274 (Bakkum); J. Valkering Krijt 4; H. Zomer dijk Duinweg 12. In Egmond a. d. Hoef bij B. G. Hilbers Egmonderstr. 44; N. de Waard Herenweg. Op het Woud bij J. Hopman.

Contact met de Egmonden | 1963 | | pagina 1