MET DE EGMONDEN De nieuwe Remington Portable Is verwijdering ook vakantiespreiding? Fa. Fred. Sax, N.Z. Voorburgwal 135, A'dam. Tel. 247272 Schotvanger 't Woud No. 573 2 mei 1963 VERSCHIJNT WEKELIJKS HUIS AAN HUIS IN EGMOND AAN ZEE, EGMOND AAN DEN HOEF EN EGMOND-BINNEN Uitgave Drukkerij «Egmonden,, Egmonderstraatweg 5, Egmond a. d. Hoef. Tel. 201. Giro 368954. Advertenties 12 ct. per mm De kwestie van de legesgelden m.b.t. caravancamp „De Egmon den" is dit weekend zeer hachelijk geworden voor eigenaar K. Blok en de gemeente Egmond-Binnen. Om te voorkomen, dat zijn cam- pinggasten telkens door de dienst doende ambtenaar voor leges- gelden werden gestoord, trachtte de heer Blok aanvankelijk met een som van f 2000,het ge loop om die gelden af te kopen. Deze som lag reeds hoger dan het aantal geïnde penningen door de gemeenteambtenaar. Telkenjare werd dit bedrag verhoogd en de laatste betaling aan de gemeente bedroeg liefst meer dan f 10.000, Deze sommen gelds konden de gemeente kennelijk niet bevredi gen, want allerlei verordeningen, o.a. over de verblijfsduur van een caravan, thans op 14 dagen gesteld, maakten het de heer Blok, maar vooral de bezitter van de caravan bijzonder lastig. In verband met het uitblijven van vereiste staanvergunningen, alle dagen aan het loket ter se cretarie van 3 - 4 te verkrijgen, zouden afgelopen zondag alle, plm. 70 caravans „desnoods met een tractor van het terrein wor den gesleurd", aldus de niet al te tactische mededeling van een politiefunctionaris, zo zei de heer Blok. Burgemeester Bakker had de heer Blok echter reeds te ver staan gegeven, dat de nodige „soepelheid" betracht zou worden. De toegezegde soepelheid ver anderde evenwel in een starre weigering en de dreigende hou ding nam zeer scherpe vormen aan, aldus de lezing der eigenaar. Er is zondag echter niets anders gebeurd, dan het schrijven van 70 processen-verbaal. Inmiddels hebben de A.N.V.V., de ANWB. de VVV Egmond aan Zee en G S. zich met de kwestie bezig gehouden. Van verschillende zijde is een duidelijk protest tegen het gemeentebeleid gerezen. De maatregelen zijn funest voor het vreemdelingen verkeer, terwijl het zakenleven in de Egmonden er niet wel bij vaart in het seizoen, zo deelde men mede. Op 9 mei doet de rechter in de zaak van de leges- gelden uitspraak. De heer Blok gaf als zijn com mentaar dat het hem onmogelijk was reeds afgesloten contracten bijtijds te annuleren. Commentaar van Burgemeester Bakker: De heer Blok heeft met het college nimmer overleg ge pleegd. Onze maatregelen be ogen het scheppen van kansen aan minder bevoorrechten, die geen kam krijgen een geheel seizoen op het kamp te vertoeven. Achilles nieuws Op 76-jarige leeftijd is over leden ons erelid en oud directeur de heer S. Buddigh. Vanaf de oprichting in 1925 tot in 1936 heeft de heer Buddingh zijn beste krachten aan onze vereniging gegeven. Velen van de ouderen die onder zijn leiding hebben ge staan, zullen zich de sympathieke en enthousiaste liefhebber van de turnsport ongetwijfeld herin neren. Dat hij ruste in vrede. Op Hemelvaartsdag 23 mei organiseert de vereniging evenals vorig jaar de Bondswandeldag over afstanden van 10 - 15 en 25 km. Zie circulaire. De Egmondse fotoamateur Woensdagavond j.1. vond de bespreking van de ingezonden foto's voor de 4e competitiewed strijd plaats. Het was weer een heerlijke avond. De uitslag was dit keer een totale verrassing. Als winnaars kwamen uit de bus groepsprijzen 1 Mw. S. Zwart, 2 N. Apeldoorn, 3 A Duys. De mooiste foto werd ingezonden door Mw S. Zwart. Van de volgende inzenders worden de foto's geëxposeerd bij de heer A. Kuin. Mw. S. Zwart, D. Wijker, K. Lampe, Marg. Nagelhout, N. Apeldoorn, A. Duys. Besloten is foto's in te zenden naar de tentoonstelling „Egmonds Expo 1963" De secretaris DODENHERDENKING te Egmond aan Zee 4 mei 1963 Het programma van de doden herdenking te Egmond aan Zee is als volgt 's avonds 7.15 uur bijeenkomst ter herdenking der gevallenen in de Nederlands Hervormde kerk, uitgaande van de vier kerk en gezamenlijk, 7.45 aansluitend aan deze bij eenkomst stille tocht naar het monument bij de algemene be graafplaats. 8 uur na hoornsignaal twee minuten stilte, waarvan het einde wederom door een hoornsignaal wordt aangekondigd. Daarna worden van het volkslied het le en 6e couplet gezongen, begeleid door koperblazers van „Eensge zindheid" uit Egmond-Binnen. Hierna is er gelegenheid tot het leggen van bloemen bij het monument en eventueel bij de graven. Er zijn op deze avond geen openbare vermakelijkheden. Meisje gevraagd als hulp in de huishouding voor hele of halve dagen MEVR. KOCKX. Emmastr. 59. Egmond aan Zee. Tel. 273 b Rem-Riter zonder tas f 198,Reparatie-afd. Remington Cicero Portable zonder tas f 255,— Telmachines met aftrek f 375,Gebruikte Telmachines te gebruiken als kassa f 520,— schrijf- en Electrische telmachines v.a. f 590,— telmachines Stalen bureaux Typiste-bureaux Archiefkasten Kaartenkastjes Stoelen Eigenaar J. SUURBEEK, Boulevard Ir. de Vassy 18, Egmond a. Zee. Tel 569 Oud-Katholiek Ondersteuningsfonds afd. de Egmonden Op donderdag 9 mei a.s. biedt de afdeling De Egmonden van het Oud-Katholiek Ondersteu ningsfonds zijn leden en de leden van de zusterverenigingen een filmavond aan, welke wordt verzorgd door de Koninklijke Noord- en Zuid Hollandse Red dingmaatschappij. De avond begint om 8 uur en vindt plaats in het Oud-Katho lieke Verenigingsgebouw. Onder anderen zal worden vertoond de onlangs gereedgekomen film „Van strandrover tot redder", waarin ook opnamen voorkomen van Egmond aan Zee. Te koop gevraagd in Egm. a. Zee woonhuis Contanten aanwezig. Br. nr. 5a. bureau van dit blad Huish. hulp gevraagd voor het seizoen. Pension van Ditmars, Voorstraat 2, Egmond aan Zee. Telefoon 02206 - 247 4 mei Dodenherdenking Zaterdag 4 mei zal wederom de dodenherdenking plaats vinden voor de gevallenen in de Tweede Wereldoorlog. Namens het Oranje Comité wordt de Edel Achtbare Heer Burgemeester, geestelijkheid en verdere autoriteiten alsmede de familie van de oorlogslachtoffers en ingezetenen van de gemeente Egmond Binnen uitgenodigd za terdag 4 mei n.m. aanwezig te zijn om 19.30 uur op het kerkplein R. K. Rerk te Egmond a/d Hoef. Na de rondgang zal in de R. K. Kerk om plm. 8 uur een H. Mis van Requiem worden opgedragen voor de gevallenen. Het Oranje Comité Egmond a/d Hoef TE KOOP wegens kleinere be huizing overtollige stoelen, spiegel Chinees tapijt (bamboedessin), Miele wringer, kroon- en lees- lampen enz. Tel. 31589, Heiloo Klaverfasclub Klaver 4" organiseert op vrijdag 3 mei een grote klaverjasdrive (de laatste van het seizoen) in „Het Rode Hert", 7,30 uur te Egmond a. d. Hoef PRACHTIGE PRIJZEN Gas-zomer abonnementen heeft

Contact met de Egmonden | 1963 | | pagina 1