De nieuwe Remington Portable gekoelde dranken Joop Volkering Fa. Fred. Sax, N.Z. Voorburgwal 135, A dam. Tel. 247272 Sierkan ijstaarten Frisse zomerdranken heeft vanzelfsprekend Schotvanger 't Woud No. 579 - 13 juni 1963 VERSCHIJNT WEKELIJKS HUIS AAN HUIS IN EGMOND AAN ZEE, EGMOND AAN DEN HOEF EN EGMOND-BINNEN Uitgave Drukkerij «Egmonden.. Egmonderstraatweg 5. Egmond a. d. Hoef. Tel. 201. Giro 368954. Advertenties 12 ct. per m Toenemend toerisme De zomerse dagen hebben het aanschijn van de Egmonden een allure van een grootstad gegeven. Meer dan overstelpend was het verkeer, dat door kleine aanrij dingen vaak in de knoop zat, maar door de deskundige hand van de verkeerspolitie weer in goede banen werd geleid. Tegen de duinenrij onder Egmond-Bin- nen stonden enige tientallen auto's de gehele dag te branden in de felle zon, om tegen een uur of vijf in lange ononderbro ken files huiswaarts te keren. Uit de concentratie onder de natuurrijke duinenstreek onder Egmond-Binnen blijkt de onwil lekeurige trek naar het 'strand dwars door het provinciaal duin gebied. Het is (in dit stadium) nog gemakkelijk de auto te par keren op het door de natuur aangelegde parkeerterrein. Uit nodigender kan het dus al niet. Een kleine moeite is het de reeds aanwezige weg door het duin te wandelen, genietend van het natuurschoon. Het strand onder Egmond- Binnen is breed en zuiver en daardoor uitnodigend. Eens te meer wordt tijdens de zomerse dagen sterk de aandacht gevraagd voor het westelijk gebied van het dorp, dat slechts enige hui zen telt in de rustieke omgeving van de St. Adelbertusakker. Zou het in de toekomst zover komen dat een verkeersweg in de rich ting naar het duin wordt gelegd en een toegang door het duin gebied wordt verkregen, dan verdwijnt de rust in het gebied waar eens de geloofsverkondiger heeft gebeden, dat het aanschijn van de aarde zou mogen ver nieuwen. Het is de vraag of St. Adel- bertus destijds deze woorden ook in meer materiële zin heeft bedoeld. Dit doet er trouwens minder toe. Zijn woorden zijn eeuwig en mits goed gebruikt, zullen zij zowel geestelijke als materiële vrucht voortbrengen. Fanfare Eensgezindheid Het comité van fanfare „Eens gezindheid" doet de laatste twee weken van juni een hoopvol be roep op de muziekliefhebbers. Voor de laatste maal zullen zij dit seizoen bij de inwoners aan kloppen, voor de nieuwekostuums voor de fanfare. Aller medewer king en goedgeefsheid wordt gevraagd. De muziek staat reeds op de hoogste sport, de kostuums moeten echter nog enige trappen behoger. Achilles nieuws Zaterdag a.s. geeft de vereni ging een openluchtgymnastiek- middag op het sportpark, aan vang 2.00 uur. Aan deze middag werken mee dames, heren en adspiranten, behalve op de kleuteruren. Tevens zal een drumband uit Alkmaar een mars door het dorp houden en tijdens de gymnastieknummers daar een optreden verzorgen, dit in samenwerking met de V.V.V. De deelnemers(sters) worden ver zocht om 1.30 uur bij het gym nastieklokaal aanwezig te zijn. Jeugduitwisseling De jeugduitwisseling met kin deren van de Egmondse scholen en die van het Duitse Arnsberg is uitstekend geslaagd. Enthou siast werd veertig kinderen een week geleden de ontvangst be reid, nog opgetogener trokken zij weer huiswaarts. Niet dat het hun in de kuststreek slecht was bevallen. Integendeel. De goede verzorging en hartelijkheid die de verschillende gezinnen hen had toegedragen was het vuur voor hun kinderlijke blij heid. Een aubade voor het huis van de burgemeester was onder meer een der programmapunten na een feestavond in restaurant „De Speeltuin". De organisatoren van het vakantieuitstapje weten zich verzekerd van de sympathie der kinderen, die zelf enthousiast reeds aankondigden volgend jaar weer te zullen komen. Deze heerlijke kinderlijke on bezonnenheid moet de leiders wel tot organisatie aanzetten, hoe veel werk er ook verzet moet worden. Onderscheiding Vandaag is aan mevrouw Zomerdijk in de Abdijlaan het certificaat uitgereikt van het Nederlandse Roode Kruis als onderscheiding voor het onver moeibaar ijveren voor de zieken. De secretaresse van het Roode Kruis, mevr. C. Fenega reikte namens de ondertekenaar van het certificaat Dr. van Embden de onderscheiding uit. Zij sprak haar dank en waar dering uit voor de niet aflatende werkzaamheiden, die mevrouw Zomerdijk reeds jaren verricht voor de Egmondse zieken. Voor plantjes en potaarde Herenweg 14 Egmond-Binnen Rem-Riter zonder tas f 198, Reparatie-afd. Remington Cicero Portable zonder tas f 255, Telmachines met aftrek f 375, Telmachines te gebruiken als kassa f 520,— Electrische telmachines v.a. f 590,— Gebruikte schrijf- en telmachines Stalen bureaux Typiste-bureaux Archiefkasten Kaartenkastjes Stoelen Eigenaar J. SUURBEEK# Boulevard Ir. de Vassy 18# Egmond a. Zee. Tel 569 Koude winter dus hete zomer 1 Vraag onze Heinekes-, Amstel- en Dortmunderbieren. Stoutbier 40 Gold bier 47 3 fles Exota. Loots of-| AA Riedel Gazeuse voor vv Hero sinas, cassis, cerise. perl enz. 2 grote flessen Fanta 1 glas gratis Mandfles Chianti 2 ltr. 665 roomijs 280 en 350 Consumptie Ijstaart 160 Diepvrieskip 800 gr. 315 900 gr. 335 1200 gr. 450 Kippenpoulet per 100 gr. 50 Frio-vis 400 gr. Schelvis 175 400 gr. Kabeljauw 155 Visgriletten (gepaneerd) dus alleen even bakken 115 nu95 Grote sortering buitenlandse Honing per pot 195 Sierpotjes Gember of honing v.a. 185 Koopjes van de week donderd., vrijd., zoterd. 3 rol Mentos 69 3 rol Frujetta 55 3 rol drop 25 6 knotsen 25 200 gr. Bonbons 98 Pak Nobo sprits 39 3 pak Radion met theedoek voor 37 Castella wasmand 15 bij 2 grote of 6 kleine pakken Actief Blauw Pipo papieren luiers 135 en 155 Z Elf*

Contact met de Egmonden | 1963 | | pagina 1