De raad beslist MET DE EGMONDEN De nieuwe Remington Portable Kort nieuws Fa. Fred. Sax, N.Z. Voorburgwal 135, A dam. Tel. 247272 DROGISTERIJARTIKELEN heeft Schotvanger 't Woud No. 580 20 juni 1963 VERSCHIJNT WEKELIJKS HUIS AAN HUIS IN EGMOND AAN ZEE, EGMOND AAN DEN HOEF EN EGMOND-BINNEN Uitgave Drukkerij «Egmonden,, Egmonderstraatweg 5, Egmond a. d. Hoef. Tel. 201. Giro 368954. Advertenties 12 ct. per mm Maandag 24 juni beslist de raad over verschillende grond- transacties. Het college stelt voor de percelen grond E 635 en 406 te ruilen voor de percelen A 900 en 903, groot 1.49,55 ha met belanghebbende de heer S. Ge net. Bij deze ruil wil B en W f 21.400,- bijbetalen. De gronden van de gemeente zijn geschat op f 10.000,.Deze grondtransac- ties hebben vermoedelijk de huuropzegging tot gevolg aan de heer C. Meijne, die tot wederopzegging een stukje grond van 340 m2 voor bedrijfsuit oefening gebruikte. De landpachten kunnen per 1 november van dit jaar herzien worden. In overeenstemming met de pachters en de grondkamer wordt voorgesteld de pacht te verhogen. Op enkele percelen grond leidt dit tot tamelijke verhogingen van de oude pacht prijs. Wanneer de raadsleden gun stig beslissen ontvangt het Wit- Gele Kruis een subsidie van f 2867,16 ter dekking van het nadelig saldo op de exploitatie rekening van het wijkgebouw. B en W stelt de raad tevens voor de Katholieke school te Egmond aan de Hoef medewer king te verlenen bij de aanschaf fing van leermiddelen tot een bedrag vaz f 337,29. Dit in verband met de uitbreiding van de derde klas. Wij vernemen dat binnenkort de bekende pater M. v.d. Molen weer met va kantie naar Egmond-Binnen komt. Pater v.d. Molen heeft praktisch zijn gehele priester- G.S. heeft voorgesteld de jaar wedde der wethouders opf 1620,- te stellen. De gemeente Alkmaar vraagt een garantie van een lening inzake de verbouw van het centraal ziekenhuis in ver houding tot de verpleegdagen. Tot slot wijdt de raad éen nadere bespreking aan de exploi tatiebijdrage van de fa. Apel doorn. Hoewel er met genoemde firma praktisch overeenstemming is bereikt, wijkt de bijdrage af van een eerder vastgesteld raads besluit. loopbaan in de missie door gebracht. Hij hoopt tijdens zijn vacantie zijn zilveren priester feest te vieren; dat een jonge inwoner van een koloniehuis te Egmond aan Zee de vrijheid verkoos en aan de wandel ging. Nadat de politie was ingeschakeld werd vele uren later medegedeeld dat de wandellustige in Pur- merend onder de hoede van de politie was. Dit leverde voor enkele Egmonders een nachtelijke reis op om het kind te halen. Gevonden en Verloren Egmond a. d. Hoef GEVONDEN Engelse sleu tel, set schroevendraaiers, rood bruine portemonnaie. VERLOREN Hondepenning no. 423322, blauw-grijsgestreepte sportbroek, popeline kinderjasje, vulpen (osmea), linnen boodschap pentas inhoud groen-grijs enve- loppetasje kerkboek portemonnaie met plm. f 20,Gouden ket tinkje met medaillon. Uniek voor Egmond aan Zee is de vestiging van een weinstube - bierbar. De in Beierse stijl in gerichte bar is bijzonder stemmig en nodigt u uit tot een bezoek. De naam de van bar is „De Zeedistel". Het enige verschil met vroeger is de verandering van het kunstzinnige. In het vroegere pand van Mr. Over- bosch aan de Smidstraat onder het licht van de vuurtoren, zijn de markante kurkenflessedoppen verdwenen om plaats te maken voor de meer zakelijke, maar daarom niet minder aantrekke lijke bierdoppen, waaronder sprankelend vocht is verborgen. Muziek en stijl verhogen het harmonisch geheel, waardoor de sfeer aanzienlijk wordt verhoogd. Niet vergeten E.E. '63 Dinsdagavond 25 juni a.s. 8 uur korte bespreking hoe U kunt helpen en mede werken aan de a.s. Zomer- tentoonstelling, die vanaf 27 juli t.e.m. 22 aug. in Egmond aan Zee zal plaats vinden. Adres Oude Pastorij, Slotweg 9. Egmond a. d. Hoef. (Ook jongelui zijn hartelijk welkom.) Kermis in Egmond aan Zee Het komende weekend wordt te Egmond aan Zee weer de inmiddels bekende kermis ten bate van de ouden van dagen gehouden op het terrein van de K.N.Z.H.R.M. aan de Tromp straat. Er zullen weer diverse attracties staan opgesteld, wat Rem-Riter zonder tas f 198,Reparatie-afd. Remington Cicero Portable zonder tas f 255,— Telmachines met aftrek f 375,Gebruikte Telmachines te gebruiken als kassa f 520,schrijf- en Electrische telmachines v.a. f 590,telmachines Stalen bureaux Typiste-bureaux Archiefkasten Kaartenkastjes Stoelen Eigenaar J. SUURBEEK, Boulevard Ir. de Vassy 18, Egmond a. Zee. Tel 569 ongetwijfeld aanleiding zal zijn voor druk bezoek. Zoals boven vermeld komen de baten weer ten goede aan de organisatie ten behoeve van de ouden van da gen. Gezien de vele gasten die momenteel in Egmond zijn, zal zeker een bezoek aan dit evene ment weer de nodige vermake lijkheden opleveren. Met de „Henry Dunarst" op reis Een prachtige dag noemde mevr. Gouda aan de Egmonderstr. weg het uitstapje, dat zij heeft gemaakt met het hospitaalschip „Henry Dunant". Behulpzame handen, een lichtdeinende witte boot, het prachtige rustig voor bijglijdende landschap, zonnige mensen op een zonnige dag. Dit alles noemde de passagier van het grote jacht onvergetelijk. Mevr. Gouda zou misschien nooit de binnenvaartboottocht hebben gemaakt, wanneer zij het onverwachte advies van haar huisarts niet had opgevolgd. De organisatie van het Roode Kruis zorgde voor de rest. Hoewel mevr. Gouda niet zo goed meer ter been is, stapte zij welgemoed naar het drijvende hospitaal, dat- tallozen reeds jaren lang onuit wisbare indrukken bezorgt. Een feestavond kan een der gelijk uitstapje niet verbeteren. Dat is ook onmogelijk. Juist de hulpvaardigheid en genegenheid aan boord van het schip zijn onvergelijkbaar. Eenieder zal deze hartelijke menselijkheid op eigen wijze ervaren en beleven. Mevrouw Gouda vond het prach tig. In dit ene woord ligt geheel haar dank verankerd. Liesbeth - ijs De winkelrijke Voorstraat heeft er weer een zaak bijge- kregen. In schrille tegenstelling tot ^de naam van de nieuwe zaak, die „Liesbeth" heet worden er koude produkten verkocht. Het warme zomerweer, als het nog komt zeggen de pessi misten met de meestal brandende dorst kan de kop geboden wor den door „Liesbeth". Het interi eur van de zaak is bijzonder aantrekkelijk en gezien de talloze toeristen door de Voorstraat zullen velen ongetwijfeld een be zoek aan ijssalon „Liesbeth"doen.

Contact met de Egmonden | 1963 | | pagina 1