De eerste steen MET DE EGMONDEN De nieuwe Remington Portable kleurcarboleum heeft schotvanger t woud E-E '63 Egmondse kunstenaars exposeren Fa. Fred. Sax, N.Z. Voorburgwal 135, A dam. Tel. 247272 No. 582 - 4 juli 11963 VERSCHIJNT WEKELIJKS HUIS AAN HUIS IN EGMOND AAN ZEE, EGMOND AAN DEN HOEF EN EGMOND-BINNEN Uitgave Drukker'! «Egmonden,, Egmonderstraatweg 5, Egmond a. d. Hoef. Tel. 201. Giro 368954. Advertenties 12 ct. per mm Tientallen jaren van hard werken en organiseren worden op 10 juli officieel bekroond met de eerste zegening van de eerste steen voor de nieuwe kerk te Egtnond-Binnen. Volgende week woensdag, 's morgens om half elf zegent deken J, Th. M. Kraak man van Alkmaar de eerste symbolische steen. In Egmond- Binnen zal de nieuwe kerk ver rijzen als een uitvloeisel van het zegenrijk werk, dat St. Adelber- tus in de streken van Egmond is begonnen. Degenen, die de plechtige eerste steenlegging bij wonen kunnen hun steentje bij dragen door zelf de troffel ter hand te nemen en een steen te metselen op de eerste. Eindelijk is het dan zover, dat het dorp met de gemeentenaam een kerk krijgt. Bouwpastoor Van Teijlingen is trots op het nieuwe gebouw maar in niet mindere mate op zijn parochianen die hem naar beste kunnen en weten hebben bijgestaan in het moeilijke werk van geld verza melen. Er werden allerlei acties ontplooid, waarvan de grootste ongetwijfeld was de veiling, die vorig jaar ten bate van het godshuis werd gehouden en die het formidabele bedrag van ruim elfduizend gulden in het kerke- laatje bracht. Maar ook de verjaardagsacties, de verschillende verlotingen en niet te vergeten de gezellige klaverjasdrives voor de kerk, natuurlijk om mooie prijzen. Niet alleen de parochianen, maar ook niet-parochianen en zelfs niet- kerkelijken betuigden hun sym- pathie met het streven naar het' nieuwe huis van God. Het wordt gebouwd tussen de woningwet woningen. Alleen is het groter en tamelijk uitnodigend er eens een bezoek aan te maken, gezien de immense ruimte, waarin de Heer des huizes verblijf houdt. De tijd gaat bijzonder snel. De nog volgende maanden na de officiële plechtigheid zullen ook ongemerkt voorbijgaan. In die tussentijd verrijst de kerk gestadig uit de grond. Het werk van de fa. C. Tervoort gaat door, ondanks de winterse stag natie, die een deel van de werk zaamheden vernielde. De Kinheim - Suite De componist Melchert Schuur man heeft dit grote muzikale werk thans voltooid, Een groot nederlands dichter schreef ont roerende gedichten rondom de historie der Kennemerlanden en in het bijzonder van de Egmon den vanaf de grijze oudheid tot op heden. Een prachtig boek werkje - in luxe uitvoering - is thans van de pers gekomen. Het gehele Declamatorium en de muzikale thema's met beschrij ving door de componist zijn hierin opgenomen. De prijs is zeer laag gesteld, n.1, f 1,50. Na storting op Giro 464976 t.n.v. J. W. B. v. Coolen, Burg. Lom- menstraat 28 te Caitricum (ver melden Kinheim) ontvangt U per omgaande post dit historisch werkje. De muzikale uitvoeringen, die in het kader van de Klank en Lichtspelen zullen plaats vinden zijn in voorbereiding. Het gehele öwerk is geschreven ter nage- Jdachtenis aan Lamoraal van Eg mond, die in 1586 te Brussel werd onthoofd. Voor nadere gegevens en opvoeringsrechten wendde men zich tot de compo nist Melchert Schuurman, Roe mer Visscherstraat 24 te Alkmaar. Aehillesnieuws De turndemonstratie te Eg mond-Binnen die door slechte weersomstandigheden vorige week was afgelast, is nu a.s. zaterdagavond op het schoolplein. Aanvang 8 uur. De demonstratie in Egmond aan Zee is dinsdag 9 juli op het Pompplein. Aanvangeveneens 8"* uur. Hei is niet gelukt St. Adelbert heeft zaterdag avond alle hoop verloren zien gaan om de promotie naar de le klas te verwezenlijken. De 2 gelijke spelen waren niet vol doende, daar de resterende clubs WBSV en Beemster het laatste woord hadden en dit hebben ze zaterdagavond uitgesproken in de Rijp- Met 3-2 werd Beemster le klasser. Het is jammer Toch mag St. Adelbert op een paar zeer goede seizoenen terugzien, Het is lang geen peuleschilletje om twee jaar achter elkaar kampioen te wor den. De verwachting is vrij algemeen dat St. Adelbert zich in de naaste toekomst niet onbetuigd zal laten op het ter rein van voetbal. Het is wel treffend dat de Egmondse club voor de tweede maal het hoofd heeft moeten buigen in promotiewedstrijden, doch laten we de wens koesteren dat dergelijke wedstrijden in de toekomst tot het verleden gaan behoren, zodat door het behalen van het kampioenschap een auto matische overgang naar een hogere klas de kroon op het werk mag zijn. Gevonden en Verloren Egmond a. d. Hoef GEVONDEN wollen sjaal. VERLOREN witte plastic damesportemonnaie, grijze suéde schoen. Op de Egmondse Expo '63 die van 27 juli t/m 22 aug, in de van Speijkschool te Egmond aan Zee plaats vindt, exposeert ook een aantal Egmondse be roepskunstenaars. Er worden schilderijen, tekeningen, aquarel len, beeldhouwwerk en grafisch werk geëxposeerd o a. van Louk en Geert Jan van Meurs. Cor Wijker, Bob Denneboom en Wim Bijmoer. Jeugdige amateurschilders laten zich niet onbetuigd. Dit komt Rem-Riter zonder tas f 198,Reparatie-afd. Remington Cicero Portable zonder tas f 255,— Telmachines met aftrek f 375,— Telmachines te gebruiken als kassa f 520,— Electrische telmachines v.a. f 590,— Gebruikte schrijf- en telmachines Stalen bureaux Typiste-bureaux Archiefkasten Kaartenkastjes Stoelen Eigenaar J. SUURBEEK, Boulevard Ir. de Vassy 18, Egmond a. Zee. Tel 569 o.a. tot uiting in een enorm groot duin en zeedecor door leerlingen van de van Speijkschool geschilderd o.l.v. hun leraar, de heer Prangert. Het dient als achtergrond voor het grote duin diorama dat door het P.W.N. worde opgebouwd. Alle bemanningsleden van de Egmondse Reddingsboot ,,Ubbo" zijn bij toerbeurt aanwezig op de E,E. 63 om de bezoekers uitleg te geven bij het geëxpo seerde materiaal van de Kon. Ned. Nrd. en Zd, Holl. Redd. Mij. De Egmondse Redd. Brigade werkt zelf ook mee, o.m. door het exposeren van een fotorepor tage van een redding in zee. Deze reportage wordt door één van hun leden opgenomen. Luister op 10 juli 's Avonds 10 juli zendt de N.C.R.V. een zéér interessant klankbeeld uit over de historie over het Slot op den Hoef dat door de heer Wolbert werd beschreven en bewerkt. Het spel staat onder regie van Ab van Eijk, die de opnamen leidde.

Contact met de Egmonden | 1963 | | pagina 1