MET DE EGMONDEN De nieuwe Remington Portable RIOLERING De bus is vol 25-jaar priester- missionaris Fa. Fred. Sax, N.Z. Voorburgwal 135, A dam. Tel. 247272 Frisse zomerdranken van bekende merken Schotvanger 't Woud No. 588 15 augustus 1963 \x; Vv. VERSCHIJNT WEKELIJKS HUIS AAN HUIS IN EGMOND AAN ZEE. EGMOND AAN DEN HOEF EN EGMOND-BINNEN Uitgave Druicker'i «Egmonden„ Egmonderstraatweg 5, Egmond a. d. Hoef. Tei. 201. Giro 368954. Advertenties 12 ct. per mm Succesrijk pleidooi Eerder dan werd verwacht zal het rioleringsplan in de gemeen te Egmond-Binnen zijn beslag vinden. Het pleidooi in de ge meenteraad, gevoerd over het inmiddels nijpende plan van de afvoer, heeft succes afgeworpen voor de gemeente en in het bij zonder voor het raadslid J. Mannes. Het besluit is thans de rioleringafvoer door middel van perspompen aan te sluiten op de zuiveringsinstallatie van Alkmaar. Het ziet er naar uit, dat bin nen afzienbare tijd het afvoer- probleem in de twee dorpe^ van de gemeente tot het verleden behoort. Op het stet van Eg- mond-Binnen blijft de toestand voorshands ongewijzigd, maar de aangebrachte verbeteiingen kun nen mettertijd eenvoudig ten dienste worden gemaakt voor het blijvende rioleringsplan. Er zullen persleidingen worden aan gelegd vanuit beide dorpen naar Alkmaar. Ook Egmond aan Zee wordt in het plan betrokken, hoewel diepgaand overleg met deze ge meente nog moet geschieden. Het zuiveringsstation langs de Hoevervaart in Egmond aan de Hoef verliest thans voor het grootste gedeelte zijn functie. i De extra kosten voor het nieuwe plan mogen echter geen scrupules wekken bij de raad. ondanks enige ontstane wrevel over de hoge kosten van de huidige zuiveringsinstallatie. Jeugd V.V.V. Met groot enthousiasme orga niseren reeds enige weken lang een aantal jeugdige knapen uit Egmond-Binnen zeepkistenraces. Op de z.g. hoge kluft in de provincieduinen wordt de jonge lui oogluikend toegestaan span nende en niet minder vermake lijke races te organiseren. Ver leden week waren er liefst 500 bezoekers, een duidelijk teken hoe vooral de badgasten dit jeugdevenement op prijs stellen, De jongens, die de snelheids races organiseren zijn onafhanke lijk. Ze zijn in geen geval ge bonden of verbonden aan de V.V.V.die dit inmiddels popu laire evenement van de onder nemende jongens ongetwijfeld toejuicht. De organisatie van de races stond aanvankelijk op losse schroeven, maar thans is er een bestuur gevormd, die zorgt voor organisatie, deelname enprijzen. Er zijn echte prijzen aan de wedstrijden verbonden en een speciale arbitragecommissie lost vliegensvlug eventuele geschillen op. De races slaan in Dit is dinsdagavond weer eens bewezen. In de prachtige natuur van het duinlandschap is het kennelijk heerlijk rijden, want de snelheids maniakken in hun eigen gebouw de karossen hebben in de regel de grootste pret. Hulpvaardige technici schieten toe. als kar en coureur in het zand bijten. Valhelm is niet verplicht, maar wel wenselijk. Het inschrijfgeld is laag en het startgeld aantrek kelijk. Spanning en vermaak ontstaan tijdens de races. Kortom alle factoren werken mee de wekelijkse races tot een graag gewild evenement te maken. De bouw van het nieuwe postkantoor te Egmond-Binnen gaat naar het oordeel van veel briefschrijvers veel te langzaam. Dit kwam deze week weer aan het licht, toen een inwoonster van het dorp een aantal circu laires wilde posten, maar de enige brievenbus bij het postkan toor overvol vond. Slechts enkele poststukken kon zij met moeite dr or de gleuf wringen de rest van de zending post moest de volgende dag ter verzending. Een tip voor de bureauhouder of de inwoners een rekest in te dienen bij het hoofdkantoor der posterijen te Alkmaar voor plaatsing van een tweede PTT- brievenbus is ongetwijfeld op zijn plaats De ervaring heeft geleerd, dat het Alkmaarse kan toor medewerking niet onthoudt. Egmond-Binnen in feesisiemming De inwoners van Egmond- Binnen vieren feest. Zij hebben een jubilaris in hun midden, die zijn 25-jarig priesterschap mag herdenken in zijn geboorteplaats. Pater N. van der Molen, die deze eer te beurt valt is een jaar na zijn priesterwijding in 1938 naar het Indonesische eiland Flores vertrokken en heeft daar zegenrijke arbeid verricht. Samen met zijn vriend pater N. Apeldoorn werkt hij op Flores en heeft o m. verschillende gods dienstboeken in de Maleise taal geschreven. Ook heeft de priester-missio naris een nieuwe liturgie ont worpen, aangepast aan de zeden en gewoonten van de inlanders. Er is nog een jubilaris, pater N. Apeldoorn, die eerst op Bali maar thans eveneens op Flores werkzaam is als regionaal. Zijn zorgelijk werk is veel omvattend en zwaar. Zijn voordracht tot bisschop onlangs heeft hij van de hand gewezen. Rem-Riter zonder tas f 198,Reparatie-afd. Remington Cicero Portable zonder tas f 255,— Telmachines met aftrek f 375,Gebruikte Telmachines te gebruiken als kassa f 520,— schrijf- en Electrische telmachines v.a. f 590,— telmachines Stalen bureau* TyDiste-bureaux Archiefkasten Kaartenkastjes Stoelen Eigenaar J. SlIURBEEK, Boulevard Ir. de Vaasy 18, Egmond a. Zee. Tel 569 Puxzie- en oriënteringsrit VVV Egmond-Binnen Zaterdagmiddag a.s. De uitgestelde rit van afgelo pen zaterdag zal nu plaats hebben op as. zaterdag 17 augustus. De start is vanaf 14.30 uur, Es doornlaan 20. Inschrijfgeld auto's f 2.50, motoren (scooters) f 1,50, bromfietsen f 1, Verdere in lichtingen bij het VVV-kantoor, Herenweg 71. Wilt U ook uw gasten op deze rit attent maken? Voor de Duitssprekenden is een routebe schrijving in de Duitse taal aan wezig. ËT^63 Twee zeer belangrijke lezingen Vrijdagavond om half acht houdt Dr. G. D. Swanenburg de Veije in de Van Speijkschool zijn causerie „Kleurenfotografie in het plantenrijk". Deze causerie betekent een première, daar dr. Swanenburg voor de pauze in her kort praktische raadgevingen i.v.m. de „Kleurenfotografie" behandelt. Dr Swanenburg de Veije licht zijn onderwerp toe aan de hand van dia's. „De paddestoelen, die in bos en duin voorkomen" is het on derwerp, dat na de pauze wordt behandeld. Verhelderende dia's omlijsten de causerie. Deze dia's o.m. bezorgden dr. Swanenburg de onderscheiding van de zilveren anjer, die hem onlangs door Pr. Bernhard werd uitgereikt. Met het oog op het vuurwerk begint deze causerie precies om half acht. Tot slot van de lezingcyclus vertelt de Egmondse schelpen verzamelaar Piet van Pel bekend door zijn]exotische schelpenver zameling, maandag 19 augustus 8 uur zijn boeiend relaas over de „Kleurenpracht onder de zee spiegel" geïllustreerd met won derschone dia's. De kleurendia's werden door Piet van Pel zelf onder water opgenomen. Voor beide lezingen kan men aan de kassa plaats bespreken. Woensdag 21 aug. 21.30 uur sluit de E-E '63 onherroepelijk zijn deuren. Thans kan men nog een bezoek brengen aan deze unieke tentoonstelling, die voor de Egmonders en de vele gasten onvergetelijk is. Vanavond wordt de laatste rondleiding gehouden langs de fotogalerijen met toelichting van Piet Bosman en Kees Kelder.

Contact met de Egmonden | 1963 | | pagina 1