MET DE EGMONDEN De nieuwe Remington Portable Kort nieuws Fa. Fred. Sax, N.Z. Voorburgwal 135, A dam. Tel. 247272 Koedekken en veegeneesmiddelen heeft Schotvanger 't Woud No. 592 19 september 1963 VERSCHIJNT WEKELIJKS HUIS AAN HUIS IN EGMOND AAN ZEE. EGMOND AAN DEN HOEF EN EGMOND-BINNEN Uitgave DruKkerj «Egmonden„ Egmonderstraatweg 5, Egmond a. d. Hoef. Tei. 201. Giro 368954. Advertenties 12 ct. per mm Kerkeveiting De korte rustperiode in de actie rond de bouw van de katholieke kerk te Egmond-Bin- nen is voorbij. De „zomer"- maanden zijn nauwelijks verstre ken of de kerkekas eist de aan dacht van de inwoners alweer op. Zaterdagavond 21 september gaat de eerste van een serie populaire veilingen van start in café 't Haasje. De kracht van de veiling zit volledig in de mensen zelf. Zij maken de avond. En dat de in woners van Egmond-Binnen weten wat een veiling is, gezien de bijzonder amusante avonden in het verleden, wordt gerekend op een groter opkomst dan ooit. Alle voorbereidingen wijzen erop, dat er een veiling komt, die alle voorgaande slaat. Er is reeds een serie aantrekkelijke artikelen op de markt gebracht, die na tuurlijk voor een parochiële ap pel en een ei (een bijzondere maatstaf) onder de hamer door gaan. De rijke stroom van goederen wordt zaterdagavond aan de man gebracht. Wie nog koopjes heeft wordt verzocht deze liefst zo spoedig mogelijk naar de pastorie of de bekende depot houders te brengen. De inbreng is goed, de koop wordt beter, terwijl het voor de kas best wordt. botenhuis van de K.N.Z.H.R.M. Belangstellend luisterden de da mmes naar de toelichting van de heer de Jong en de heer v. Pel. Bij Brouwers" werd koffie gedronken, waarna de dames naar de Slotkapel togen. Hier hield ds. Veenhuyzen een inlei ding over de geschiedenis van de Egmonden, in het bijzonder over die van de Slotkapel. 's Avonds vertelde de heer van Pel in een bijzonder interes sante causerie over diverse red dingen. De lezing betekende tevens het sluitstuk van de goed geslaagde uitwisseling. Op woensdag 9 oktober wordt in ,,Het Wapen van Heemskerk" de najaarsvergadering gehouden, waar alle leden naar toe kunnen gaan. De vergadering begint om 10 uur. Dames die handwerken willen inzenden kunnen zich opgeven bij mevr. Mooy. tel. 882. Aid. de Egmonden Ned. Bond van Plattelandsvrouwen De dames van de afdeling Heerhugowaard van de N.B.V.P. hebben een tegenbezoek gebracht. Een rondrit door Egmond aan Zee met explicatrice, mevrouw Roodhart werd besloten met een bezoek aan de vuurtoren en het Over een opmerking. De vacanties lopen ten einde. In de beginperiode was het droevig gesteld met het weer. Verscheidene zomergasten dwaal den teleurgesteld rond, ook in Egmond a/d Hoef, waar ze aan gemoedigd door reklamebiljetten, naar bezienswaardigheden zoch ten. Schamper, en nog aangedikt door een glimlach, hoorden we een gast zeggen tegen z'n met gezel: ..veengrond", toen hij wees op een afgekeurde woning, die nog afkeurenswaardiger werd door een gebroken kamer- ruit. waarvoor een stuk karton prijkte en vuile vitrage. Veengrond", misschien kwam de opmerker uit het noordoos ten, waar voorheen turf werd gestoken en waarvan bekend is, dat dit een zuinige opbrengst leverde, en in dit verband was het juist opgemerkt dat deze afgekeurde woning ook een zui nige populariteit oplevert over onze bezienswaardigheden en bovendien een onduldbare tegen stelling vormt met het daarnaast gelegen nieuwe raadhuis. Des te schriller nog daar de gemeente dit ..fraais" moet dulden, terwille van een niet-bewoner, die mis schien tracht een hoge prijs te bedingen alvorens hij van plan is het recreatie-schandaal op te heffen. Het Raadhuis staat er naast, waar toch raad geschaft kan worden om aan die toestand een einde te maken, door een veror dening b.v., die bepaalt dat dergelijke onooglijkheden niet langer dan een halfjaar mogen bestendigd blijven. Wij vernemen dat het parkeerverbod in de Voorstraat weer is opgeheven. De blauwe borden zijn weer verdwenen, zodat men zonder de kans op een bekeuring het voertuig kan parkeren; dat de grote badgastenstroom naar en van de verschillende Egmonden is opgehouden te vloeien. De meeste huiseigena ren bezitten hun eigen domei nen weer, nadat deze over wegend door Duitse gasten waren bezet; dat het verenigingsleven in de Egmonden langzaam op gang komt. "Nut en Genoegen" stend eind augustus reeds op de planken. Thans openen K.A.B. en K.V.G. gezamenlijk het winterseizoen. Ook enige toneelgezelschappenhebbenhun eerste besprekingen reeds ge voerd. Na de zomerse en vermoeiende drukte komt de Rem-Riter zonder tas f 198, Reparatie-afd. Remington Cicero Portable zonder tas f 255,— Telmachines met aftrek f 375,Gebruikte Telmachines te gebruiken als kassa f 520,schrijf- en Electrische telmachines v.a. f 590,— telmachines Stalen bureaux Typiste-bureaux Archiefkasten Kaartenkastjes Stoelen Eigenaar SUURBEEK, Boulevard Ir. de Vaasy 18, Egmond a. Zee. Tel 569 winterse, maar verkwikkende levendigheid der vergaderingen; dat voor een tweede periode de beste zomerse dagen over het bad van Egmond zijn neer gedaald. De augustus-maand was zonder meer bedroevend, terwijl juni en juli op een korte uitzondering na koude dagen telden. Nu het seizoen nagenoeg ten einde is schijnt de zon verkwikkend als een helend medicijn op de open wonde van slecht weer. dat ieder personeelslid bij Maxis gratis een naai- en knipcursus te Alkmaar kan volgen. De cursus wordt gegeven m.mv. de stichting de Zonnebloem. Inlichtingen worden verstrekt door atelier Maxis. Herenweg 193. Tel. 677. „Pro Juventute" De kalender-actie „Projuven- tute,, heeft zich weer ingezet met een heel bijzondere oranjekalen der 1964. Uitstekend verzorgd met prachtige kleurendrukken, onze koninklijke familie heeft wel het grootste aandeel in het welslagen van deze fraaie kalen der-uitgave, want het betreft het behoeftige kind, en hiervoor heeft het hele koninklijke huis spontaan meegewerkt door foto materiaal, dat nog niet eerder werd gepubliceerd, vrij te geven. Daardoor is deze uitgave uniek en waard in iedere buis kamer te zijn, wat tevens aan duidt, dat het behoeftige kind in uw hart een plaats heeft vero verd. In navolging van ons konink lijk gezin zal er zeker een druk gebruik worden gemaakt om de kalender te populariseren en onder het gehele Nederlandse volk te brengen. Het bestel-adres is Aan kalender-actie ,,Pro Ju- ventute", postbus 7101. Michel- angelostraat 105. Amsterdam Z2 tel. (020) 790949. Indien ge op dit adres f 3,20 stort, krijgt ge de kalender franco thuis. Opening winterseizoen Het Vrouwengilde en de K A.B. zijn er in geslaagd om gezamenlijk het winterprogramma te openen. Op 25 september zal de grote voordrachtskunstenaar Pater Piron naar Egmond a d. Hoef komen om u te laten genieten van zijn voordracht „De blindgeborene". Komt allen want dit programma komt niet spoedig terug.

Contact met de Egmonden | 1963 | | pagina 1