MET DE EGMONDEN De nieuwe Remington Portable 3 maal 40-jarig jubileum S 12.000,- voor de nieuwe kerk Fa. Fred. Sax, N.Z. Voorburgwal 135, A'dam. Tel. 247272 koffiemelk in papier inh. 1/2 liter 93 ct. Koopjes Weekend- reklame 99 49 35 49 59 Kolen duur, Essogas 7 cent per uur Schot vanger 't Woud No. 593 26 september 1963 VERSCHIJNT WEKELIJKS HUIS AAN HUIS IN EGMOND AAN ZEE, EGMOND AAN DEN HOEF EN EGMOND-BINNEN Uitgave DruKker'j «Egmonden,, Egmonderstraatweg 5, Egmond a. d. Hoef. Tel. 201. C:ro 368954. Advertenties 12 ct. per mm Levende historie Het zal niet lang meer duren of de poorten van het thans in aanbouw zijnde museum aan de Slotweg ontsluiten de roemruchte historie van de Egmonden. De eerste spanten staan reeds op de oude gevels van kleine Oudhol landse stenen, terwijl het interieur reeds onder handen wordt geno men. In de geschiedenisvolle om geving van de slotkapel en de (zeer vervallen) ruïne herleeft over enige tijd Egmonds geschiedenis. Het is de bedoeling dat het voormalige woonhuis ingericht wordt als permanent museum. De organisatrice, de culturele stichting Egmonds Slotkapel heeft echter duidelijk te kennen gege ven, dat de tentoongestelde oud heidkundige vondsten een leven dig beeld blijven vormen voor de bezoekers. Verandering van spijs, in dit geval van waardevolle geschied kundige vondsten, verandert van tijd tot tijd het interieur. Het wordt geenszins een museum, waarin een sfeer hangt van muffe doodsheid, maar de verschillende inbreng van historische artikelen zal blijvend zorgen voor een levendige confrontatie met het woelige geschiedleven van ver gangen eeuwen. Bijzonder verrast was schilder H. A. de Goede bij het onver wachte bezoek van pastoor J. J. van Woudenberg, het kerkbestuur en mensen van de krant. Op de vooravond van het drievoudige jubileum, het 40-jarig huwelijk, het 40-jarig bestaan van de schil derszaak in de Schoolstraat en het jubileum van 40 jaar koor zanger, werd de jubilaris de pauselijke onderscheiding „Pro Ecclesia etpontifice"overhandigd. Bij deze feestelijke ouverture van het jubileum op zondag schetste pastoor van Woudenberg de bijzondere verdiensten van de heer de Goede. ,,U bracht 40 jaar lang kleur aan het leven, terwijl u vanaf 1923 vol ijver hebt medegewerkt op de best mogelijke wijze Gods lof te ver kondigen". T.g.v. het feest werd een druk bezochte receptie ge houden in café ,,De Klok". Verschillende vertegenwoordi gers uit de kring ..steun wettig gezag" en schietverenigingen feliciteerden de heer de Goede, die met zijn echtgenote, mevr. B. G. de Goede - v. d. Idsert, de kinderen en kleinkinderen het feest van zijn leven heeft gevierd. Het afgelopen weekend hebben de inwoners van Egmond-Binnen zich van hun beste zijde laten zien. Op de gehouden kerkevei- ling voor de nieuwe parochiekerk werd zoveel geboden, dat veiling meester Jan Wokke ruim f 400,- meer uit de beurzen sloeg, dan vorig jaar. Toen de eindstand bekend werd, was het formidabele bedrag van f 11*893,bijeen- geboden. Dit hoge bedrag is nooit op enige veiling in de Eg- monden gehaald. De sfeer in café ,,'t Haasje" tijdens de veiling was uitstekend. De organisatie zorgde dat de spanning er in bleef, terwijl de bieders er garant voor stonden, dat het geld niet in de porte monnees bleef. De prachtigste prijzen gingen onder de hamer door voor eveneens prachtige bedragen. Een van de grote verrassingen van de veiling was ae schenking aan een zieke van een Lourdes- reis, die juist in een ratelende woordenvloed van de veiling meester van de band was gedaan. Pastoor van Theijlingen was bijzonder gelukkig toen hij het eindbedrag vernam. ,,In mijn stoutste dromen had ik dit niet durven denken" Jaarvergadering „Lamoraal van Egmont" Fanfare „Lamoraal van Eg- mont" heeft tijdens een feestelijk getinte jaarvergadering in hotel Brouwers een hoopvol boekje opengedaan over de verschillen de activiteiten. De fanfare staat er niet slecht voor. In kas is ruim f 400, Dit is wel f 400.- minder dan vorig jaar, maar de vele activiteiten eisen meer geld. Een bijzonder punt vormde de aanschaf van nieuwe uniformen. In een onderhoud zegde de bur- meester het bestuur alle mede werking toe inzake de aanschaf van de kostbare kostuums. Ook worden er ernstige plan nen gemaakt een uitwisseling te organiseren met een symfonie orkest uit de Duitse plaats Mühlheim. Aan het begin van de vergadering schetste voorzit ter S. Wittebrood de grote moeilijkheden van de vereniging onder meer bij het zoeken naar een nieuw repetitielokaal en de keuze van een nieuwe voorzitter. Om over meer geld te beschik ken, stelde erelid Jac. Burger voor renteloze aandelen uit te schrijven. In zijn jaarverslag releveerde 2e secretaris J. Peetoom de suc cesvolle concoursen in Limmen en Assendelft. De heer Witte brood was in zijn dankwoord verheugd over de grote en jonge activiteiten, die vooral tijdens de rondvraag enthousiast werden gestimuleerd. Rem-Riter zonder tas f 198,Reparatie-afd. Remington Cicero Portable zonder tas f 255, Telmachines met aftrek f 375,— Gebruikte Telmachines te gebruiken als kassa f 520,— schrijf- en Electrische telmachines v.a. f 590,telmachines Stalen bureaux Typiste-bureaux Archiefkasten Kaartenkastjes Stoelen Eigenaar J. SUURBEEK, Boulevard Ir. de Vassy 18, Egmond a. Zee. Tel 569 ZEI**" Nu ook dus geen statiegeld meer geldig tot 10 oktober 200 gr. Bonbons 89 500 gr. Enkh. speculaas 89 Grote rol Prince Fourre 89 Fijne sprits of Suikerwafels 250 gr. 49 1 blik inhoud l'/a kg. 249 6 knotsen 25 3 rol Frujetta 55 2 Mars voor 45 4 gevulde repen 89 1 Roombotercake 95 6 kano's 69 10 fijne Eierkoeken 89 8 Cocos macrone 75 150 gr. Magere Ham 150 gr, Pork 150 gr. Bloedworst 100 gr. Snijworst 150 gr. metworst

Contact met de Egmonden | 1963 | | pagina 1