Geef cachet aan uw correspondentie Fa. Fred. Sax, N.Z. Voorburgwal 141, A'dam. Tel. 247272 Nieuwe oogst No. 645 22 oktober 1964 VERSCHIJNT WEKELIJKS HUIS AAN HUIS IN EGMOND AAN ZEE, EGMOND AAN DEN HOEF EN EGMOND-BINNEN Uitgave Drukkerij „Egmonden" Egmonderstraatweg 5, Egmond a. d. Hoef. Tel. 201. Giro 368954. Advertentieprijs 12 ct. per milimeter Vuurtoren niet gewaardeerd Het zijn werkelijk niet zo veel kustplaatsen, die trots kunnen zijn op het bezit van een vuurtoren. Egmond aan Zee is met zijn J. C. J. van Speijck een van de weinigen en mag er op bogen, dat het ook nog een van de mooiste torens is. Het nut van een vuurtoren is duidelijk. De zeevarenden zetten hun koers uit op de toren, die ook 's avonds herkenbaar is aan de wijze waarop hij zijn licht uit straalt over de donkere golven. Speciaal ook de Egmondse zee varenden hebben veel te danken aan dit baken, dat voor hen ook nog de thuishaven betekent (hoe wel langs een omweg te bereiken). In deze tijd heeft de toren een belangrijke nevenfunctie gekre gen. Hij is een grote trekpleister geworden voor de toeristen. Dui zenden brengen jaarlijks een be zoek aan de toren, terwijl een deskundige voorlichting de waarde van een bezoek aan deze toren nog verhoogt. De vuurtorenwachter, de heel de Jong, is de man, onder wiens leiding dit alles gebeurt en hij draagt op die manier een be langrijk deel tot de toeristische attracties bij. Het is jammer, dat de waarde van deze toren en het karakteris tieke bezit voor de badplaats voor al de laatste tijd, door de jeugd niet wordt gewaardeerd. Telkens weer ontdekt de heer de Jong vernielingen, o.a. aan sloten, partrijspoorten, gedenkplaten, ter wijl de deuren bekrast worden, vuil op het terrein wordt gegooid en de beplanting vertrapt wordt. Speciaal de ouders en het on derwijzend personeel wil hij vra gen, de kinderen ernstig te ver manen, daar er anders gevaar dreigt, dat de toren voor elk volgend bezoek hermetisch geslo ten blijft, terwijl het ook niet denkbeeldig is, dat een verhoogde afrastering moet worden aange bracht, die zeer ontsierend zal werken. Graag willen wij via ons blad dit ernstig vermaan onder de aan dacht brengen. Wij vragen de daadwerkelijke medewerking van ouders en onderwijzend personeel, zodat de Egmondse jeugd gevoel krijgt voor de waarde van het karakteristieke element in de bad plaats, waar de vuurtoren J. C. J. van Speijck een belangrijk deel van uitmaakt. Egmond aan Zee kan er trots op zijn, deze toren te bezitten, laat zij het ook waar dig zijn. Afscheid Mr. J. J. Spit Op feestelijke wijze heeft Mr. J. J. Spit afscheid genomen van de Egmonden als secretaris. Sinds 1925 was de heer Spit aan de gemeente Egmond aan Zee verbonden, aanvankelijk onder burgemeester Eyma. Later breid de zijn secretarisschap ook uit over de gemeente Egmond-Binnen Burgemeester A. G. Bakker schet ste in een felicitatierede namens de niet voltallig aanwezige ge meenteraden de grote verdienste van de heer Spit. Hij vergeleek hem met de zee, waarvan de golven terugrollen, maar weer opkomen, taai en volhardend. Administratiekantoor JANSSEN Boekhoudingen - Belastingzaken Verzekeringen Incasso's Julianaweg 62 b Tel 808 Eginond a. d. Hoef Plattelandsvrouwen Maandag 12 oktober hield de afdeling Egmonden haar bijeen komst in Hotel Brouwers. Deze avond werd het woord gevoerd door Mej. Hoekendijk. Medegedeeld werd nog dat de pensionhoudsterscursus maandag 19 oktober begint in Hotel van de fa. Brouwers. De leden werden voorts gevraagd de volle Persil- kaarten in te leveren. Naar de voorjaarsvergadering gaan als af gevaardigden de dames Beyer en Koopman. Voor de excursie naar Amsterdam uitgaande van de vorxningscommissie gaven zich 11 dames op. Mej. Hoekendijk vertelde daarna over haar reis naar Portugal en speciaal haar contacten met de mensen, die ze daar ontmoet had. Op haar gezellige wijze vertelde zij over haar belevenissen,. Er wordt Q.m. veel gevist met veel soorten netten. Mej. Hoekendijk zag daarin de symboliek, dat God zich van vele netten kan bedienen om mensen te vangen. C-CLXi TEL. Egmondse fotoclub De Egmondse fotoclub organi seert op zondag 8 november een attractieve tocht met speciale opdrachten. Deze tocht is niet alleen voor leden maar iedereen kan hier aan meedoen. Er zijn in de Egmonden veel foto-amateurs en men behoeft werkelijk geen vakman te zijn, het gaat juist om de liefhebberij. De tocht voert langs mooie plekjes in deze streek en de op drachten zijn tot op het moment van vertrek geheim. Iedereen is in staat met eenvoudige middelen een leuke foto te maken. Het bestuur van de fotoclub verwacht een grote belangstelling. Men kan zich opgeven bij de heer F. Jan sen, 3e Oosterberg te Egmond aan Zee. Het wordt een zeer gezellige rit. RIKAFONDS Het behoeft geen uitgebreide uitleg om mede te delen wat, hoe en waarom het Rikafonds werkt. Wij weten allen dat dit fonds werkt voor onze medemen sen in uw eigen dorp. Maar ook deze werkzaamheden gaan met kosten gepaard. Daarom wordt binnenkort weer de jaar lijkse collecte gehouden om de werkzaamheden naar aller wens uit te voeren. ZEEV OGELSNIEIJWS Zaterdag 24 oktober Zeev.-adsp. a - Flamingo's a 2.15 Zondag 25 oktober Zeev. jun. - S.V.W. 12 uur R.K. Vrouwengilde Na de mooie avond van j.1. maandag vragen we nu even uw aandacht voor het feest van a.s. zondag, Christus Koning. Na alle H. Missen worden u speldjes aan geboden. 45% van de opbrengst is voor onze eigen zieken bestemd. Bij voorbaat uw medewerking. Het bestuur PENSION „EGMONDIA" Moderne verlovingsringen FIRMA HERMAN PLAS Voorstraat 145 55- Op de plaats, waar vroeger de autogarage stond van wijlen de heer J. v. d. Plas, de oud-schip- per van de reddingsboot, verrijst nu een modern pension. Het wordt gebouwd door en is eigendom I van de heer C. Blok. Het pen- sion zal de naam „Egmondia" krijgen, welke naam niet alleen typisch Egmonds klinkt, maar bovendien de clubliefde voor de plaatselijke voetbalvereniging symboliseert, waarvan de heer Blok al zo'n 25 jaar bestuurslid is. De heer Blok, zelf aannemer, bouwt het pension helemaal zelf. Er zijn natuurlijk enkele speciaal- bedrijven, die hun werk verrich ten, maar overigens is het een „doe-het-zelf"-werkstuk. Architec ten zijn de heren M. Bart, welke als opzichter gewerkt heeft aan de Van Speyckschool in de dertiger jaren, en N. L. Steernberg. De heer Bart vertelde nog, dat toen de Van Speyckschool gebouwd zou worden, daartoe alleen toe stemming verkregen zou worden, wanneer de school geheel zou worden opgetrokken met Egmond- J se werkkrachten en aldus is ge schied. Het pension heeft zijn hoogste j top bereikt, terwijl de in de top staande vlag het feestelijk gebeu ren drievoudig onderstreepte. Er is plaats voor ruim 30 per sonen, terwijl het pension centraal j wordt verwarmd. Op de kamers I zal koud en warm water zijn. Een modern bedrijf dus, dat het in Egmond aan Zee zeker zal doen. REMINGTON Purlable „Cicero"' Nieuw 235,- REMINGTON Portable „Idool" 198,- REMINGTON Portable „Elitra" 218,- REMINGTON Telmachine Elcctr. neg. sald. 595,- Stalen bureaux Archiefkasten Kaartenkastjes Stoelen Eigenaar J. SUCRBEEK Boulevard Ir. de Vassy 18 Egniond aan Zee Telefoon 569 Gratis speldjes bij 2 pak J.L.G. Lucifers 2 pak Venz Hagelslag 2 pak Ruiter Hagelslag Ontbijtkoek 69 1 Feestkoek 99 1 Duyves Macaronie saus 2 pak Fruitjes (Wilco) 2 fles Wilson Limonade gazeuse Eerstdaags verkrijgbaar op uw volle Tipzegel-boekjes nuttige St. Nicolaas ca deaus o.a. Borduurset, vee- verhuis- of transport auto, figuurzaagset, pop pen, electrodoos, school bord, wigwam enz. Alles met 25 consumenten korting. Koopjes van de week 3 rol drop 25 2 jampotten appelmoes 1 blik MF Doperwten 89 3 rol Mentos 69 1 blik Appelmoes 59 2 potjes vijgen 49 200 gram IJsbonbons 59 200 gram Bonbons 99 200 gram Cocosschijfj. 69 Peulvruchten, alle variaties Deze week 500 gr. bruine bonen 69 maar 2,5 kg. slechts 299 Pak Aho Speculaas 105 20 punten Fles John YVilliam 365 100 punten Fles Zoete Spaanse 365 50 punten Ha, heerlijk, er is weer Zure haring van Nielsen Grote pot 135 kleine pot 79

Contact met de Egmonden | 1964 | | pagina 1