De witte kaarten MET DE EGMONDEN Geef cachet aan uw correspondentie VRIJDAG OPENING JANSSEN Fa. Fred. Sax, N.Z. Voorburgwal 141, A dam. Tel. 247272 Mollendood heeft Schotvanger 't Woud No. 661 - 11 februari 1965 VERSCHIJNT WEKELIJKS HUIS AAN HUIS IN EGMOND AAN ZEE, EGMOND AAN DEN HOEF EN EGMOND-BINNEN Uitgave Drukkerij „Egmonden" Egmonderstraatweg 5, Egmond a. d. Hoef. Tel. 201. Giro 368954. Advertentieprijs 12 ct. per milimeter 1e luótrum ,,-Qcjmoncló bloemenókow cjrootó van opzet ff Met verheugenis mag worden ge constateerd dat de Egmonden in de komende bloemententoonstelling een vaste attractie rijker zijn gewor den. Een attractie, welke zijn tot stand koming vindt in de prach tige combinatie van particulier ini tiatief en schoonheid van de natuur. Reeds het bereiken van dit eerste lustrum is voor de organisatie een pluim op de hoed en de Egmondse gemeenschap mag zich gelukkig prijzen, dat de mannen van het eer ste uur zich wéér hebben gegeven om deze hoeveelheid van shows in geur en kleur eenieder aan te bie den. Al mag men dan nu reeds putten uit 4 jaar ervaring, de werkzaam heden zijn er niet minder om en ook dit jaar stond men voor de gro te vraag, hoe de tentoonstelling dat cachet te geven dat nodig is om het geheel een blijvend aantrekkelijk iets te geven. Met waardering mag ook hier weer gewag worden gemaakt van het royale aanbod van de fa. J. de Waard en Zonen, haar- bedrijfsge bouwen beschikbaar te stellen voor de tentoonstelling, gesteund door deze medewerking heeft de heer Th. Ruiter uit Driehuis zijn plannen opgesteld, om eveneens voor de 5e maal zijn stempel op "Egmonds Bloemenshow" te drukken. Het is de organisatoren alle jaren nog gelukt enige attracties aan de tentoonstelling te verbinden. Zo werden reeds een modeshow gehou den en twee wedstrijden in het sho wen van historische en fokloris- tische kledij, al deze evenementen mochten zich verheugen in ruime belangstelling. Het lag voor de hand dat zeker bij het bereil^n van dit eerste lustrum de tentoorM^ling een uitblinker zou moeten zijn en dienovereenkomstig een bijzonder karakter moest hebben. Het is ze ker dit laatste wat te vinden zal zijn in "Sprookjesstad", die dej^zoe- kers wordt aahgeboden. Dil^phet bijtrekken van een nieuwe hal, kon hier een sprookjeswereld worden gecreëerd. Een bijzonder aspect hiervan is wel dat een zeer groot aandeel van deze sprookjesstad door kinderen is verricht. Kleuters van de school te Egmond a.d. Hoef o.l.v. mej. Dirkson hebben zich hier reeds geruime tijd mee bezig ge houden. Het stemt tot vreugde dat mede door deze tentoonstelling de naam Egmond wijder wordt uitge dragen. Ook in dit licht gezien heeft burgemeester A. G. Bakker in zijn 'nieuwjaarsrede, de tentoonstelling als een bijzonder toeristisch aspect uit ons gebied genoemd. Op het vele wat inmiddels al maandenlang is verricht en wat zijn bekroning zal vinden in de 5e 'Egmondse Bloemenshow" past slechts één antwoord Gaat en geniet van de schoonheid die men u biedt, een oproep die wij bij deze gaarne aan eenieder willen overdragen. Administratiekantoor Boekhoudingen - Belastingzaken Verzekeringen Incasso's Julianaweg 62 b Tel 808 Egmond a. d. Hoef PARKEERHAVEN Tegenover het VW-bureau te Egmond aan Zee wordt een par keerhaven aangelegd. Dit is nood zakelijk geworden, daar er steeds verkeersopstoppingen ontstonden door de geparkeerde wagens van de bezoekers aan het bureau. DANKBETUIGING Langs deze weg willen wij allen hartelijk danken die ons 40-jarig huwelijksfeest tot een onvergetelijke dag hebben gemaakt. A. Riksma N. Riksma-Wijker Egmond aan Zee, februari 1965 |Pr. Hendrikstraat 39 H. A. DE GOEDE 45 JAAR OVERHEIDSDIENST Het is de gewoonte, dat de reser ve-rijkspol itie op regelmatige tijden een bindingsavond houdt. Deze werd vorige week gehouden in Restaurant Foeke te Egmond aan Zee. De heer H. A. de Goede uit de Schoolstraat maakt ook deel uit van dit corps, maar werd deze avond op aangename wijze verrast door de mededeling, dat hij zo'n 45 jaar in overheidsdienst was, o.a. eerst Marine, daarna B.V.L., dat over ging in S.W.G., tijdens de oorlog in de B.S., toen reserve-rijkspolitie. De heer de Goede en zijn echt genote werd een onverwachte hul diging bereid. Vele sprekers voer den het woord, o.a. de kapitein van de districts-adjudant, de heer Daur, adjudant Verduin van de groep Bergen, reserve-adjudant Water drinker, de heer J. Ottenbros en de burgemeester der Egmonden, A. G. Bakker, die na een raadsverga dering ook op 't feest verscheen. Het echtpaar De Goede mocht ver schillende leuke cadeaus ïn ont vangst nemen. Jacqueline Steenbeek OW schoonheids-specialiste komt na tele fonische afspraak bü u aan huis. Vol ledige behandeling f 8,50. Hotel Bellevue, Boulevard A7, Egmond aan Zee, telef. 2206-387. ZEEVOGELS-NIEUWS Programma zondag 14 februari Zeevogels 1 - Beemster 1 2 uur terrein Egmondia Zeevogels 2 - U.S.V.U. 3 2.30 Zeevogels 3 - Vitesse 4 12 uur Succes jun. 1 - Zeevogels 1 12 u RKAFC adsp. - Zeevogels 1.15 u. Ned. Christen Vrouwen Bond afdeling De Egmonden In de afgelopen maanden hebben we verschillende sprekers gehad SeptemberDs. Oskamp met als o'nderwerp „Kerkmuziek" Oktober Ds. v. Loenen uit Alk maar, verantwoorde gezinsvorming; NovemberEen avond van het Ned. Bijbelgenootschap December Kerstavond met mede werking van de heer Cor Wijker, beeldhouwer, die ons dia's liet zien van zijn werk Januaride heer de Vries uit Meer en Bosch over bestrijding van de zogenaamde vallende ziekte. Een serie lezingen va'n uiteen lopende aard, maar daarom juist zo boeiend. En nu 23 februari hebben we onze jaarvergadering in koloniehuis Prinses Beatrix, aanvang 8 uur. Dan geen spreker, maar een avond door de leden zelf verzorgd. Dus dames, doet uw best. Laten we een gezellige avond hebben, net als ver leden jaar en neem zo mogelijk een kleine tractatie mee, zodat het wat feestelijk wordt. Nieuwe leden of gasten hartelijk welkom. Tot 23 februari. Het bestuur REMINGTON Portable „Cicero" Nieuw 235, REMINGTON Portable „Idool" 198,— REMINGTON Portable „Elitra" 218,— REMINGTON Telmachine Electr. neg. sald.595, Stalen bureanx Archiefkasten Kaartenkastjes Stoelen Eigenaar J. SUURBEEK Boulevard Ir. de Vassy 18 Egmond aan Zee Telefoon 569 Vorige week schreven wij onder de kop „begrijpt u het toch", iets over het werk van de V.V.V. Het heeft succes gehad. Het ging over het opaéren van de verhuurde peri oden al^de V.V.V., zodat het bu reau op de juiste wijze de meest volledige inlichtingen kan geven aa'n de adspirant-huurder. De lijst van verhuurde adressen is behoor lijk uit|^-eid, waaruit ook een vol- lediger^Feld wordt verkregen van de stancf op het ogenblik. Het is hoopgevend. Het is zeer druk op het bureau, er wordt veel werk ver zet en dagelijks worden er vele aan vragen beantwoord, waarop voor vele in de gids vermelde adressen succes volgt. Alleen is het helaas nog geen volledig aanbod wat de V.V.V. aan de aanvragers kan ge ven. Egmond aan Zee heeft nog meer accomodatie aan te bieden, zeer goede adressen, maar deze zijn helaas niet in de gids vermeld. Voor deze betreffende adressen is het ook zeer nadelig, dat zij niet dagelijks horen bij het aanbod, dat naar de aanvragers in binnen- en buitenland wordt verstuurd. Velen blijven ook in de minder drukke maanden onverhuurd open staan, terwijl de V.V.V. soms in die perioden niet kan voldoen aan de aanvragen, vooral soms waar het logies-ontbijt betreft, omdat er geen plaats meer is, althans niet bij de leden. Het gevolg is, dat de V.V.V. deze gasten naar een naburige ge meente moet sturen. Dit moet eigenlijk niet nodig zijn. Het zou voor de V.V.V. veel gemakkelijker EGMONDIA-NIEUWS Programma zondag 14 februari H.S.V. 1 - Egmondia 1 2.30 u. Vertrek per bus 13.45 uur Egmondia 2 - Alkm. Victrix 2 2.30 Foresters 3 - Egmondia 3 10 uur Egmondia 4 - C.S.V. 10 uur B-terrein Egmondia jun. 2 - Flamingo's 12u. B-terrein Egmondia 3 - J. Holland 3 4 uur op zaterdag 13 februari B-terrein H.S.V. adsp. - Egmondia a 12u. Foresters c - Egmondia b 3 uur op zaterdag 13 februari Egmondia c - Foresters d 3 uur op zaterdag 13 februari B-terrein werken, wanneer zij aan alle vragen kan voldoen. Het kweekt niet al leen tevreden klanten, maar ook meer tevreden Egmonders. Wij zou den alle niet-V.V.V.-leden willen aanraden, gebruik te maken van de diensten van de plaatselijke V.V.V. Het is een ze,er rationele en doel treffende instelling, die door de le den, die al jaren van haar diensten profiteren, op handen wordt gedra gen. Er zijn door de V.V.V. fouten gemaakt, worden nog gemaakt en er zullen in de toekomst fouten ge maakt worden. Dat komt, omdat de V.V.V. steeds weer nieuwe midde len probeert, om Egmond aan Zee nog meer in de belangstelling te trekken. Deze middelen falen wel eens, maar zij hebben ook dikwijls succes. En daar moet iedere Eg- monder van kunnen profiteren, ook zij, die nu hog de "witte kaart", dus niet de V.V.V.-kaart voor het raam hebben staan. Als u wist, hoeveel reclame door de V.V.V. wordt gemaakt, om Egmond aan Zee aan te prijzen, dan zou u er niet over denken, nog langer op ei gen houtje uw huis trachten te ver huren. Hiervan profiteert iedere Egmon- der, zonder uitzondering. Wist u, dat onze badplaats als vierde in de ranglijst wordt vermeld in geheel Nederland Dat Egmond aan Zee de grootste badplaats is in Noord- Holland boven het Noordzeeka naal Vele Egmonders betalen hun lidmaatschap van de V.V.V. met plezier, omdat het er dik uit komt. Zij betalen in het belang, niet al leen van zichzelf, maar in dat van de gehele badplaats. Het zou het bestuur minder hoofdbrekens kos ten, wanneer iedere verhuurder toe trad tot de V.V.V. Het is aan te nemen, dat vele niet-leden niet be kend zijn met het V.V.V.-werk. Wij raden U aan, loop eens bij het bu reau aan de Voorstraat langs. U wordt daar hartelijk ontvangen en u vraagt maar. Want op het bureau werken enthousiaste mensen, die er wat van maken en die er nog veel meer van kunnen maken, als u ook uw belangstelling toont. Mag Eg mond aan Zee op u rekenen Nog maals, de V.V.V. blijft fouten ma ken, omdat het mensenwerk is, zij kan niet alles gara'nderen maar wel zeer veel

Contact met de Egmonden | 1965 | | pagina 1