St. Nicolaas komt Moderne doe het zelf-zaak Raad Egmond-Binnen 900 sensatie remington f297,50 MET DE EGMONDEN TAXI Geef cachet aan uw correspondentie De Egmond aan Zee Fa. Fred. Sax, N.Z. Voorburgwal 141, A dam. Tel. 247272 Zet een krant voor het raam en de zelfsbedieningswagen komt bij U aan. Schotvanger 't Woud No. 701 - 25 november 1965 VERSCHIJNT WEKELIJKS HUIS AAN HUIS IN EGMOND AAN ZEE, EGMOND AAN DEN HOEF EN EGMOND-BINNEN Uitgave Drukkerij „Egmonden" Egmonderstraatweg 5, Egmond a. d. Hoef. Tel. 201. Giro 368954. Advertentieprijs 12 ct. per milimeter Sint Nicolaas heeft het ook dit jaar erg druk en het heeft aan 'n zijden draadje gehangen, of hij zou niet gekomen zijn. Maar de goed-hcilig- man heeft een zeer groot en goed hart en nadat men hem had gezegd dat er in Egmond aan Zee en na tuurlijk ook in Egmond aan den Hoef en Egmond-Binnen, zo ver schrikkelijk veel brave kinderen worïen, die al dolgelukkig zijn, wanneer zij de Sint in levende lijve kunnen aanschouwen, besloot hij in Egmond aan Zee een officiële in tocht te houden. Bijzonder ingenomen was hij met het bestaan van de zeer actieve to neelvereniging „De Flierefluiters", die zijn ontvangst steeds weer tot een groots feest weet te maken en hij stelde er prijs op, dat deze ver eniging weer de touwtjes in handen zou nemen. Aldus geschiedt. De gehele organisatie is in handen van deze vereniging, terwijl de mid denstandsvereniging „Eendracht" op haar in de vorige week gehou den vergadering in principe heeft besloten, aan het feest mee te wer ken. Hiervoor zullen de nodige fi nanciën beschikbaar worden gesteld terwijl enkele zaken in Egmond KLAVERJASCLUB „HET WITTE HUIS" Uitslag competitie 21 nov. 1965 1 S. Zwart62; 2 Mevr. de Munk 60; 3 Mevr. Verwer 56; 4 Mevr. Groot 56; 5 G. Denneman 54; 6 Mevr. Zwart 50; 7 A. H. Bakker 48; 8 W. Verwer 48; 9 Mevr. v. Winsum 46; 10 Jb. Zwart 46; 11 W. Foeken 46; 12 T. Zentveld46; 13 Mevr. Ekkebus 44; 14 Mevr. Kok 44; 15 J. Dekker sr. 44; 16 A.. Krab 44; 17 Mevr. Krab 44; 18 Mevr. Zentveld 42; 19 Mevr. Foeken 40; 20 J. Dekker jr. 38. TEL. b.g.g. 397 SUCCES Het is geen nieuws meer, dat tij dens het vorige weekend door de rijkspolitie van Egmond aan Zee een goede vangst werd gedaan met aan Zee zich garant stellen voor de goede afloop. Wat gaat er gebeuren Op zaterdag 27 november vindt de grote intocht plaats. Om ongeveer 14.15 uur arriveert de Sint met zijn gevolg bij de gemeentegrens, waar na hij om 14.30 uur door de burge meester voor het gemeentehuis zal worden ontvangen. Om 14.45 uur volgt een grandioze rondgang door het dorp, waarbij het dus mogelijk is, dat alle kinderen van Egmond de Sint van nabij kunnen zien. Wie weet wat voor verrassingen hij nog in petto heeft. Jacqueline Steenbeek uw schoonheidsspecialiste komt na tele fonische afspraak bij u huis. Vol ledige behandeling f8,50.f)tytel Bellevue Boulevard A 7, Egmond aan Zee, telef. 02206-387. de arrestatie van de 42-jarige ver koopleider J. J. K. uij msterdam. Deze man wordt van &rduistering van pl.m. f 100.000,verdacht. Maar de opmerkingsgave van de rijkspolitie te Egmond aan Zee ver dient wel even extra aandacht. On der leiding van opper-wachtmeester de Jong kwam deze arrestatie tot stand. Het was namelijk opgevallen dat deze oplichter verschillende na men opgaf, waarvan er dus meer dere vals konden zijn. Hij had zijn verblijf in een flat aan de Kenne- dy-Boulevard. Zijn vreemd gedrag was voor de politie voldoende aan leiding, hem in te rekenen en het bleek een rake zet. deld worden van een nieuwe on derwijskracht aan de o.l. v. Speyk- school in de vakature C. L. Bar- ten. Voorgedragen worden mej. A. v.d. Toorn en mej. I. J. van Hilten. In punt 8 worden verschillende le den van de woonruimtecommissie voorgesteld tot herbenoeming, t.w. de heren J. Visser, (pl.v.) G. Groen G. Gravemaker, J. Stam, A. Visser, en H. Wijker. Voor de commissie georganiseerd overleg zijn het de heren J. Visser, A. Visser en G. Stam. Punt 9 behandeld het Tennispark „De Duinpan". Zowel de tennisclub „Egmond aan Zee" als de heer M. J. van Schie hebben verzocht het tennispark „De Duinpan" in 1966 te mogen huren. Dat naast de huurder in '65 (de heer van Schie) ook de tennis club „Egmond aan Zee' dit verzoek heeft gedaan, is het gevolg van be paalde moeilijkheden, welke er in 1965 tussen deze twee gegadigden zijn ontstaan. In dit verband wordt verwezen naar de hierover hande lende vertrouwelijke nota, aldus de agenda. Het voorstel is, een commissie uit de raad te benoemen die B. en W. van advies zal dienen. In punt 10 zullen een aantal nieuwe straatnamen aan de orde worden gesteld. Voorgesteld wordt, in plan Zuid-I I de volgende namen RAADSVERGADERING op woensdag 24 november aanvang half acht De agenda voor deze raadsvergade ring vermeldt 15 nogal uitgebreide punten, die de verschillende fa cetten, levend in het dorp, zullen belichten. Enkele punten zullen wij naar vo ren halen. In punt 4 zal de benoeming behan- aan de straten te geven: Deze stra ten moeten nog worden aangelegd) t.w. Churchill-laan, Burgemeester Nielestraat, Rooseveltstraat, Eisen- howerstraat, Marshallstraat, Mont- gomerystraat, Karei Doormanlaan, Trumanplein, Graaf Bernadotte plein en rond de aan te brengen brandvijver het Winkelplantsoen In punt 12 komt de hondenbelas ting aan de orde. In de nieuwe ver ordening op de hondenbelasting, worden de bestaande tarieven van f 7,50 en f 10,verhoogd tot f 17,50 en f 20,—. Volgens de nieuwe vermakelijks- heidsbelasting verordening kan nu ook belasting worden geheven, als het gaat om verhoogde consump tieprijzen, in gevallen waar geen entreeprijs wordt geheven. In punt 13 zal de grond verkoop in plan Zuid-II aan de orde komen. De Egmonse aannemers zijn met REMINGTON is de nieuwe electrische Remington telmachine REMINGTON REMINGTON Portable „Cicero" Nienw 235, Portable „Idool" 198,—, Portable „Elitra" ƒ218,— Telmachine Electr. neg. sald. 595, Stalen bureau Archiefkasten Kaartenkastjes Stoelen i Fiyaar J. SUURBEEK Boulevard Ir. de Vassy 18 Egmond aan Zee Telefoon 569 een groot aantal gegadigden bij de gemeente gekomen. Deze gegadig den worden in de agenda allen met name genoemd. De grondprijzen zijn f 37,50 en f 35,per m2. De prijzen worden met 6% verhoogd van 1 januri 1966 af tot de datum van transport In punt 14 komen twee vrijkomen de stukjes strand aan de orde, die voorgesteld worden te verpachten aan de heren K. Broek en J. Visser In punt 15 zal de stichting van een electriciteitszaak worden behan deld door de heer A. de Graaff (fa. Van Workum), voorlopig in 't pand Dunstraat 2 en 'n definitieve vestiging daarnaast in de toekomst, volgens de richtlijnen van het sane ringsplan. De agenda van deze vergadering geeft voldoende interessante pun ten, om enkele uren met het wel en wee van de gemeente te worden geconfronteerd. WISSELTROFEE De reserve-rijkspolitie van Egmond aan Zee heeft in een schietwedstrijd tegen de boswachters van het P.W.N. de wisseltrofee in de wacht gesleept. De boswachters hadden de trofee reeds twee jaar in hun bezit en hij zou hun eigendom worden, wanneer ze hem drie maal oftewel deze keer ook gewonnen hadden. Sneu is dat De vorige week heropende de Fa. H. A. de Goede Zonen te Eg- i^nd aan Zee haar drastisch uit- t reide en gemoderniseerde „doe het zelf-zaak". Wie de zaak reeds kende van vóór de verbouw wist al lang, dat men daar voor alle moge lijke materialen om het zelf te gaan doen, terecht kan. Wie na de ver bouw een bezoek aan de zaak heeft gebracht, komt tot de ontdekking, dat men door het zelf te doen, tot fantastische resultaten kan komen. De nieuwe ruimte, die nu aan de zaak toegevoegd is, laat dat op zeer overtuigende wijze zien. In de nieuwe ruimte zijn verschil lende bouwpakketten tot prachtige meubelstukken verwerkt, terwijl de gebroeders de Goede met raad en daad iedere klant ter zijde staan, wanneer er zich ondanks duidelijke beschrijving van de diverse werk stukken, nog vragen zullen voor doen. In de zaak zijn de mogelijkheden, door het zelf te doen, uitgebuit, zodat men de indruk krijgt een meubelzaak binnen te stappen. Maar de materialen, die in over tuigd grote hoeveelheden en varia ties aanwezig zijn, om het werken gemakkelijk te maken en uitein delijk tot een goed succes te komen wijzen onmiddellijk in de richting van het eigen initiatief. Men be hoeft niet eens een goed knutselaar te zijn, om het te gaan proberen en zo u geen knutselaar bent, dan wordt u het onvermijdelijk bij het zien van de te kust en te keur te verkrijgen materialen, die het knut selen tot een boeiend en groot ge noegen maken. Op het scheiden van de markt wordt aan de gemeenteraad van Egmond-Binnen nog een raadslid toegevoegd ter vervanging van het raadslid A. H. v.d. Berg. Het is de heer N. Noort uit Egmond-Binnen, die de gelederen komt versterken. Met de benoeming van dit raadslid wordt een traditie voortgezet in de raad, omdat de heer Noort thans de zoveelste (hoeveelste weten wij echt niet) lid van de raad wordt, dat niet rechtstreeks is gekozen, maar tussentijds in het corps van vroede vaderen wordt opgenomen. De heer v.d. Berg, die een paar maanden geleden een functie als raadslid had aangenomen eveneen ter vervanging van een raadslid, dat tussentijds aftrad, heeft nimmer de eer gesmaakt van zijn bevestiging op het verzoek tot de raad toe te treden. Op de dag van beëdiging van de heer v.d. Berg, liet deze we ten dat hij verhinderd was. Inmiddels is hij naar elders ver trokken, zodat nu de heer Noort zijn plaats inneemt. Wij spreken de hoop uit, dat het splinternieuwe raadslid „het gemeen als zijn eigen" zal brengen, zelfs wanneer zijn goede naam op het spel staat. In dat geval zal zijn naam bij wel denkende gemeentenaren juist aan edele klank winnen. De raadsver gadering is dinsdag 30 november

Contact met de Egmonden | 1965 | | pagina 1