nu 99 nu 89 79 f-80 ct* 240 Essogas heeft voor U Schotvanger *t Woud MET DE EGMONDEN TAXI 900 Geef cachet aan uw correspondentie De sensatie Voetbalpool Uitkering ineens voor oudere seevissers f U KORT NIEUWS I9Q7 KA Fa. Fred. Sax, N.Z. Voorburgwal 141, A dam. Tel. 247272 Bij de boodschappen No. 707 - 6 januari 1966 VERSCHIJNT WEKELIJKS HUIS AAN HUIS IN EGMOND AAN ZEE, EGMOND AAN DEN HOEF EN EGMOND-BINNEN Uitgave Drukkerij „Egmonden" Egmonderstraatweg 5, Egmond a. d. Hoef. Tel. 201. Giro 368954. Advertentieprijs 12 ct. per milimeter ONDERSCHEIDEN De gemeenlebode de heer W. Wagner is vanmiddag in de raadszaal te Egm. a.d. Hoef Koninklijk onderscheiden met de medaille in het brons verbonden aan de orde van Oranje Nassau. Burgemeester A. G. Bakker overhan digde de hoge onderscheiding ter gele genheid van voor de meer dan 25 jaren trouwe dienst van de heer Wagner als gemeentebode van de Egmonden. De burgemeester schetste de plichts betrachting van zijn bode, waarbij hij de nadruk legde op de stiptheid in het werken. Het is nog niet bekend wan neer het officiële afscheid van de heer Wagner volgt, daar deze binnenkort de gemeentedienst wegens zijn hoge leeftijd gaat verlaten. HET „DUO AB GLAS" Velen zal deze naam bekend in de oren klinken, niet alleen als het duo, dat de onvervalste zeemansliederen ten gehore brengt, maar ook als de gezel lige jongens, die voor een grote varië teit aan gezellige stemmings- en dans muziek zorgt voor alle mogelijke gele genheden. Het duo is zelfs bekend van haar optreden voor radio en T.V., ter wijl er reeds een aantal grammafoon- platen op de markt zijn verschenen, waarop hun optreden is ingegrift. Het duo heeft enkele maanden gele den echter een gevoelige klap gehad, door het ongeluk dat de drummer Henk Kluft overkwam. Deze is van 14 meter hoogte gevallen en op een afgezaagde boomstronk, waardoor hij een rugge- graatbreuk kreeg. Dit ernstig ongeval, waarbij wonderlijk genoeg zijn leven gespaard bleef, heeft wel een gedeelte lijk blijvende verlamming veroorzaakt. Momenteel wordt Henk verpleegd in het Burgerziekenhuis te Amsterdam, alwaar hij in het revalidatiecentrum zoveel mo gelijk geoefend wordt. Maar hij keert weer terug in het duo. Daar hij zijn benen waarschijnlijk niet meer zal kunnen gebruiken, worden spe ciale voorzieningen getroffen. Zo b.v. zal het drumstel door middel van elec- tronica toch volledig door hem bespeeld kunnen worden. Bijzonder dankbaar was de heer Glas jegens radio Veronica, die extra veel platen draait van het duo, om de verkoop te stimuleren. De opbrengst komt geheel ten goede aan Henk. Op het ogenblik wordt het duo ge completeerd door de gewaardeerde me dewerking van Dick Smit van het B road way-kwa rtet. Hel bedrijfspensioenfonds voor de Zeevisserij overweegt de mogelijkheid aan oudere zeevissers een uitkering in eens te doen. Het bestuur van dit fonds heeft besloten voor een dergelijke uit kering in aanmerking te doen komen zeevissers die reeds vóór 1 januari 1965 de 65-jarige leeftijd hebben bereikt en geen deelnemers waren in de stichting "Fonds tot Voorbereiding van Pensioen voorzieningen in de Zeevisserij". Deze gewezen zeevissers kunnen immers geen aanspraken op pensioen doen gelden. Tevens besloot het bestuur als voor waarde te stellen, dat alleen zij voor die uitkering in aanmerking komen, die tenminste 52 weken als zeevisser werk zaam zijn geweest in de twee jaren on middellijk voorafgaande aan hun 65ste verjaardag. Het bedrag van de uitkering kan pas worden vastgesteld als bekend is hoe veel oudere zeevissers voldoen aan deze voorwaarden. Daarom wordt een en quête gehouden. Een oproep tot aanmel ding is afgedrukt in een advertentie in dit blad. Aangeraden wordt zo spoedig moge lijk te vlodoen aan deze oproep aange zien een termijn is gesteld waarbinnen men zich melden moet. De grootte van de uitkering ineens is afhankelijk van het aantal zeevissers dat hiervoor in aanmerking komt. Met aanmeldingen ontvangen na de sluitings datum van de termijn, d.i. 22 januari 1966, kan geen rekening worden gehou den. EGMONDIA-NIEUWS Programma zondag 9 januari 1966 Egmondia 1 - Flevo 1 2.30 uur Egmondia 2 - Alkm. Boys 2 10 uur B-terrein Junioren Egmondia 1 - RKAFC 2 Egmondia 2 - Alkmaria V. C.S.V. 3 - Egmondia 3 op zaterdag Adspiranten Egmondia a - Koping Boys a Foreslers c - Egmondia b Bergen b - Egmondia c Alkm. Victrix d - Egmondia d 12 uur A-terrein 2.30 uur B-terrein 2.30 uur SViri 12 uur B-terrein 11.15 uur' 10 uur ZEEVOGELS-NIEUWS Programma zondag 9 januari 1966 RKAFC 4 - Zeevogels 2 12 uur Alkm. Victnx 4 - Zeevogels 3 12 uur Junioren Limmen 1 - Zeevogels 1 2.30 uur Adspiranten Zeevogels a - Flamingo's a 12 uur H.S.V. d - Zeevogels b 2.30 uur op zaterdag 8 januari TEL b.g.g. 397 NIEUWE AUTORIJSCHOOL In de Egmonden is, zoals u in de j reeds geplaatste advertenties hebt kun- J nen lezen, een nieuwe autorijschool ge- j vesligd, genaamd ,,De Egmonden". Het initiatief van de beide onderne-1 mers, de heren A. v.d. Steen en J. Ko ning is in zoverre niet nieuw, daar deze rijschool reeds met een flinke dosis er varing begint. De heer v.d. Steen is geen onbekende op dit gebied. Wij stel len ons voor dat ook deze rijschool het wel zal doen. Volley-ballvereniging „Rapide" Programma voor 5 januari a.s. Dames E.M.M. 2 - Rapide 2 20.00 u. Dames: Rapide 1 - V.L.N. 1 21.00 u. Beide wedstrijden worden gespeeld in de Veilinghal te Alkmaar. Programma 8 januari a.s. (zaterdag) Heren: S.M.H. 1 - Rapide 1 21.15 u. Heren 1 speelt uit in Amsterdam-West, Sporthal, v. Hoogendorpstraat. Jacqueline Steenbeek uw schoonheidsspecialiste komt na tele fonische afspraak bij u aan huis. Vol ledige behandeling f 8,50. Zeeweg 62, Egmond aan Zee. Telefoon 945. Wij vernemen dat de gemeente Egmond aan Zee en de gemeente Egmond-Binnen een toe wijzing krijgt uil een totaal van 475 huizen. Het is voorshand onbekend hoe groot de aantallen zijn, die elke gemeente ontvangt, maar de voor de gemeente Egmond-Binnen ziet het er een beetje schraal uit. Zij moet een kwantum van slechts twintig woning en delen met verschillende omliggen de gemeenten. Voor bedoelde gemeen- - te -ziet- .er naaif uit, dat slechts- een klein deel aan de woningwetwoningen kan worden toegvoegd. Egmond a. Zee komt er iets beter af. Het ontvangt meer woningen dan Egmond-Binnen, maar het aantal blijft tamelijk beperkt dat drie brandweren op de drempel van het nieuwe jaar moesten uitrukken om een felle brand te bestrijden, die was uitgebroken in het romantische landhuis Schuylenburg op 't Woud. Naar bekend, woonden in dit huis de heer en mevrouw Van Vleuten en vóór hen verschillende kunstenaars, onder wie enkele kunstschilders. Ook zou een der voorvaderen van de beroemde filmregisseur iHitchkock eens in het uil 1629 daterende land huis hebben gewoond. De in kracht toenemende sneeuwstorm bleek voor de spuitgasten van de drie Egmond- se brandweerbrigades een overkome lijke handicap, want binnen zeer re delijke tijd, wist men het vuur terug te dringen. De eigenaars van Schuy lenburg, vonden onderdak bij de fa milie Schotvanger 't Woud. De uit gebrande villa, die een kapitaal aan antikiteiten bevatte, is naar men aan neemt onherstelbaar verwoest. Bur gemeester Bakker stelde zich per soonlijk van de brand op de hoogte; dat de oudejaarsviering in de drie Eg monden tamelijk rustig is verlopen. Er werd een groot aantal rotjes af geschoten, maar ditmaal geen spoor van brandende autobanden en kerst bomen zoals vorig jaar. Egmond aan Zee spande traditiegetrouw de kroon, door het afschieten van vele kleurige vuurpijlen; dat de reizigers van de Naco klagen REMINGTON REMINGTON REMINGTON REMINGTON Portable „Cicero" Nieuw 235, Portable „Idool" 198,— Portable „Elltra" 218,— Telmachine Electr. neg. said. 595, .is de nieuwe electrische Remington telmachine I Jmt w v Stalen bureaux Archiefkasten Kaartenkastjes Stoelen Eigenaar J. SUURBEEK Boulevard Ir. de Vassy 18 Egmond aan Zee Telefoon 569 over de tochtige abri aan de He renweg te Egmond-Binnen. In dit abri bij het nieuwe postkantoor, zijn geen ruitjes. Beschutting is derhalve bij sterke wind en kille regen niet te verwachten; dat de laatste dagen maar al te zeer is gebleken, dat de opmerkingen in de raad niet loos zijn wat betreft de slechte toestand van de Herenweg. Vooral het rijwielpad laat veel te wensen over. Levensgevaarlijk wordt de situatie zelfs reeds bij lichte regen val als het rijwielpad een sloot ge lijkt en de gebruikers ervan hun heil op de verkeersweg zoeken. Het is on verantwoordelijk het fietspad in de ze toestand te laten. INGEZONDEN (buiten verantwoording v.d. redactie) In antwoord op het verzoek van het raadslid de heer Mannes aan het col lege van B en W in de vergadering d.d. 12-12-'65, zou ik van de heer Mannes gaarne willen vernemen welke woningen hij bedoeld, waar hij spreekt over het verwerken van ondeugdelijk materiaal. Wat betreft de slechte koop valt het nog wel mee, want de koper kan te allen tijde de woning teruggeven waarbij alle redelijke onkosten zullen worden vergoed met zelfs nog wel een paar duizend gulden winst. Dit is aan de kopers bekend, maar ze weten ook dat ze voor een gelijkwaardige woning niet voor 25.000,klaar komen. Ook is het vreemd, dat er enkele be woners vragen of er voor een goede vriend of kennis geen woning over is van de nc* 13 stuks te bouwen woning en. Ik weet niet of de heer Mannes wel eens een krant leest of T.V. of radio beluistert, dan zou hij zeker wel weten dat met alleen Egmond-Binnen met het euvel zit, maar praktisch alle omlig gende gepeenten, ja zelfs in het gehele land (dit' I de voorzitter hem meteen wel kunïkci antwoorden want die wist dit wel). Gaarne zou ik de heer Mannes een advies willen geven, zich als raadslid niet alleen in te willen spannen voor een enkele vriend, maar voor de gehele gemeenschap, in het bijzonder voor de Bejaardenzorg, de jeugd, bijvoorbeeld voetbal, waarbij pl.m. 700 jongeren zijn betrokken (Zeevogels), riolering enz. enz. Deze inspanning zou de heer Man nes misschien zeer ten goede komen voor de eerst volgende verkiezingen en misschien volgt hierop de zo graag ver wachte promotie. C. APELDOORN Egmond-Binnen BRIDGECLUB „DE EGMONDEN" Uitslag clubdrive 4 januari 1966 A 1 v.d. Molen - J. Huiberts 60 2 de Goede - Dekker 60 3 Kareis - Horio 58 4 Hopman - Heddes 57 5 Goedel - Verbrugge 56 6 Liefting - Tromp 54Va 7 Gebr. Beers 50 8 Mevr. Twisk - B. Wittebrood 50 9 P. Wittebrood - C. Baltus 49 10 Dames Wittebrood - Huiberts 45V2 B wordt nader bekendgemaakt bij kap per Bosman. UITSLAG van de door de jeugdcommis sie van Egmondia gehouden loterij Groen no 92 taart; groen no 65 kaas; groen no 694 fruitmand; groen no 140 IV2 p. karbonade; groen no 209 blik fruit; oranje no 979 taart; oranje no 521 kaas; oranje no 539 fruitmand; oranje no 307 IV2 p. karbonade; oranje no 951 blik fruit; geel no 174 taart; geel no 886 kaas; geel no 387 fruitmand; geel no 888 IV2 p. karbonade; geel no 672 blik fruit; wit 893 taart; wit no 873 kaas; wit no 300 fruitmand; wit no 359 IV2P. karbonade; wit no 656 blik fruit. De prijzen kunnen worden afgehaald bij: C. G. Zwart, Gravenstraat 1. 2 grote Pub van 126 2 Ajax schuurpoeder van 118 2 bl. echte Sardines nu 79 Bij aankoop van 1 Edet rolhouder a 1,95 1 keukenrol van 70 ct. GRATIS 1 Saladesaus van 100 nu 1 pr. fourré van 98 nu 89 1 Kennedy van 110 nu 98 4 st. speculaas v. 98 nu 89 1 Bastogne nu 89 10 cocosringen nu 109 10 speculaaspopjes nu 89 doos Oud-Holl. waf. 169 1 pak Enkh. spec. nu 79 Unox weense worstjes 109 Gold jam aardb. nu 122 Huishoudjam rozebottels nu 105 1 tulband van 98 nu voor zolang de voorraad strekt. 2 middel Sunil nu 1,60 2 grote Sunil nu 2,90 3 grote Omo L85 met gratis wasmand 1 grote Persil wit .1,95 met gratis 1 persil van 47 2 grote Castella parels 195 m. gratis Europa kalender 3 tuben prodent tandpasta en 2 Ronix toiletzeep van 3,18 nu voor Aantal wedstrijden van de voetbaltoto Aantal goals Naam Adres: Per gezin lx raden. Vorige pool gewonnen door: R. Melker, Julianaweg. Verhoogt, Egm.str.weg, beide waardebon van 2,50.

Contact met de Egmonden | 1966 | | pagina 1