ESSOGAS HEEFT SCHOTVANGER 't W^ud TAXI "l 900 Geef cachet aan uw correspondentie MET DE EGMONDEN De sensatie REMINGTON Portable „Idool" 198,-- De eerste steen KORT NIEUWS Handbal Egmondia Vervolg Kort Nieuws I9Q7 Kn Fa. Fred. Sax, N.Z. Voorburgwal 141, A dam. Tel. 247272 Achter vrij Voor vrij Rijden maar No. 744 - 21 september 1966 VERSCHIJNT WEKELIJKS HUIS AAN HUIS IN EGMOND AAN ZEE, EGMOND AAN DEN HOEF EN EGMOND-BINNEN Uitgave Drukkerij „Egmonden" Egmoaderrtraatweg 5, Egmond a. d. Heef. TH. 201. Giro 368954. Advertentieprijs 12 ct. per iniiimeter Nieuws van de Stichting „Bejaardencentrum Egmond aan Zee" Op donderdag 29 september a.s. des voormiddags te 11 uur, zal de E.A,. Heer A. G. Bakker, bur gemeester van deze gemeente,, de eerste steen leggen voor het Be jaardencentrum aan de Burge meester Nielestraat alhier. Dit centrum zal ongeveer eind '67 gereed zijn. Gegadigden voor het centrum kunnen inschijvingsfor- mulieren verkrijgen bij de navol gende adressen 1 Het Gemeentehuis alhier 2 Mevr. J. H. Klaasen-Stokvis. Pr. Hendrikstaat 62; 3 De heer E. van Pel, P. Schotsmanstraat 25; 4 De heer H. de Vries, Past. van Kleef straat 9; 5 De heer P. Biersteker, Boulevard 30; 6 De heer G. Schimmel, Voorstraat 24. Wij vernemen dat, terwijl de een nog op vakan tie is en de ander reeds weer aan de slag is, de activiteiten in de Egmonden doorgaan. Wan neer men na terugkeer in het oude vertrouwde Egmond zo eens de ronde doet, dan wordt men verschillende dingen ge waar, die, hoewel al in voorbe reiding, ondertussen werkelijk heid gaan worden; dat de muzikale Egmondcr Ab Glas, u kent hem van het be kende duo, weer een plaat heeft uitgebracht, waarop zijn stem en die van zijn collega enthou siast de zee bezingen. Door onze vakantie was het nog niet eerder mogelijk, iets naders daar over te vernemen, maar dat komt nog; dat de heer P. Groot te Egmond a.d. Hoef, brandweerman van het plaatselijke corps, dezer da gen 50 jr. moet zijn geworden. Ieder kon dat waarnemen, door het feit dat een levensgrote brandweerman compleet met spuit, een tuinslang weliswaar, voor zijn huisdeur prijkte. Abra ham is reeds op vele manieren uitgebeeld /en er zal wel niet één manier geweest zijn, die op de aartsvaderlijke figuur leek. ook deze niet, temeer, daar hij nog een wagentje bij zich had, waarop een installatie met accu. die in vroegere dagen nog wel niet bestond. Maar het blijft 'n mooie pop, en daar ging het om, en ook om de waardering van de collega's voor de 50-jarige spuitgast. Onze felicitaties; dat aan de Slotweg te Egmond a. d. Hoef enkele bomen het veld gaan ruimen. Jammer voor de historische omgeving, want daar doen die oude bomen het bij zonder goed. Maar ze zullen ziek zijn en dan moeten ze weg, daar er anders gevaar bestaat voor de andere bomen. Of dit gevaar groot is, betwijfelen we, daar er practisch geen boom meer over blijft om 'nog te besmetten. Om het dorpsschoon zou men ze dus eigenlijk best kunnen laten staan, maar dit zal wel ver schrikkelijk dom geredeneerd zijn. Wanneer deze bomen ge rooid worden met het oog op de plaatselijke verbreding van de bocht, dan kunnen we er vre de mee hebben. Een beetje meer overzicht mag daar wel; dat het uitbreidingsplan van de dorpskom Egmond-Binnen zich snel voortzet. Het dorp groeit snel, vooral naar het noorden én het westen en wie dat tot nu toe niet eens is gaan bekijken, raden wij aan, dit zeker te gaan doen. Men kijkt op van de voortvarendheid, waarmee ecg^ en ander aangepakt wordt. komt een dorp bij en dat is voor de economische groei ze ker niet ten nadele, integendeel; dat men, over voortvarendheid ge- Secr. A. H. Bakker. Voorstraat 18 Uitslagen zondag 18 sept. Egmondia 1 sen. - Kolping 2 2-0 Foresters a jun. - Egm. a jun. 3-1 SVW b jun. - Egmondia bju'n. 9-2 AVA 2 adsp. - Egm. 2 adsp. 4-2 Programma zondag 25 sept. Foresters sen. - Egm. sen. 10 uur P. Nolten Egm. a jun. - CSV a jun. 10 uur Mej. G. Huyzer Egm. 1 adsp. - GSV adsp. 10 uur Mej. O. de Witte Egm. 2 adsp. - Kolping 2 adsp. 12 uur sproken, ook eens moet kijk^tffc naar bouwplan zuid te EgmonP aan Zee. Wat hier gepresteerd wordt, kan men het beste zien, wanneer men een weekje va kantie uitsteeds geweest is. Hier worden een aantal huizenblok ken opgetrokken volgens het beproefde prefabricated systeem, waarna de muren er omheen ge metseld worden, waardoor men van dit bouwsysteem niets meer ziet en een aantal normale hui zen zijn verrezen. De kappen zitten er hier én daar al op, ter- wijl de zomerhuizen, die volgens het oude vertrouwde bouwsy steem worden gebouwd, ook al onder de kap zijn; dat ook in dat bouwplan een ben- zine-servicestation is verrezen, dat nog wel niet in bedrijf is, maar ook dat zal wel niet lang op zich meer laten wachten; dat aan de Schoolstraat te Egmond a.d. Hoef het oude pand 'nr. 5 met de grond is gelijkgemaakt. Het vrije doorzicht geeft daar uit zicht op de bouw van 'n grote garage voor de stalling van de touringcars van „De Graaff Tours" (Kareis). Op het stuk grond, dat aan de Schoolstraat is vrij gekomen, zal een nieuw huis gaan verrijzen; dat door de vakanties van de za ken in de Egmonden er meer dan normale rust heerst, die na een druk seizoen wat onwezen lijk aandoet. Onder rust dan wel te verstaan het minder drukke straatbeeld, dat door de altijd weer sterke terugloop van het aantal gasten in september een steeds weer jaarlijks terugke rend verschijnsel is. Men moet er weer aan wennen. En toch is het weer in deze maand dik wijls beter dan tijdens vele mid- zomerdagen. Het ware wense lijk dat de maand september in de vakantiespreiding zou worden opgenomen. Menigeen zal er ge bruik van maken, dat aan de Herenweg te Egmond aan de Hoef de grond geëffend is voor de bouw van de nieuwe vestiging van de Coop. Raiffei- senbank ter plaatse. De funda- damenten zijn ook reeds gestort zodat de vorm van het gebouw, dat voorlopig maar één bouw laag hoog wordt, reeds is te on derscheiden. Het pand wordt gebouwd door de Gebr. Schuit terwijl het metselwerk door de vaardige handen van aanne mersbedrijf Gebr. de Graaff wordt uitgevoerd. Nu wij het toch over de Raiffeisenbank hebben, terwijl u dit leest wordt waarschijnlijk het feit herdacht dat een Egmondse inlegger van spaargelden met zijn inbreng 't spaarbcdrag bij deze plaatselijke bank de 7 miljoen gulden heeft REMINGTON Portable „Cicero" Nieow 235,— is de nieuwe electrische REMINGTON Portable „EHtra" 218, Remington telmachine REMINGTON Tehnachme Electr. neg. sald. ƒ595,- I v I Vy Stalen bureaus Archiefkasten Kaarteakaatje» Stoelen Figfaar J. SUURBEEK Boulevard Ir. de Vassy 18 Egmond aan Zee Telefoon 569 doen overschrijden. Dit resul taat wordt met een korte' plech tigheid herdacht, waarbij het wezen der bank en de geschie- nis even zal worden belicht. Niet alleen uit die geschiedenis maar zeker om het feit, waarom deze herdenking plaats vindt, blijkt des te meer, dat de econo mische groei van de Egmonden en het welzijn van vele aange slotenen op niet te onderschat ten wijze wordt gediend; dat op donderdag 29 september a.s. de eerste steen van het be jaardencentrum te Egmond aan Zee zal worden gelegd door burgemeester A. G. Bakker. De plechtigheid vindt plaats 's mor géns om 11 uur. Het lijkt ons goed nogmaals te wijzen op de opgave-mogelijkheid voor huis vesting in dit centrum. Hierover staat elders in dit blad meer ge schreven, waarbij o.a. ook de opgaveadressen worden vermeld; dat het verenigingsleven in de Eg monden langzaam weer op gang komt. Hoewel het nog wat stroef gaat, omdat de vakanties nog niet afgelopen zijn, zijn de diver se besturen met hun activiteiten al reeds begonnen. Wij verwijzen in dit verband naar de publica ties in dit blad; dat het aan ^^Voorstraat naast de electrozaaSr van H. J. Konijn gelegen oude pand wordt afge broken. Het vrij komende terrein zal voor uitbreiding van het be staande bedrijf worden besteed, terwijl jj«rboven een woning komt. Meinet bestaande pand zal het één geheel worde'n; dat de Hervormde Vrouwenver enigingen van Egmond-Binnen en Egmond a.d. Hoef weer de jaarlijkse tentoonstelling zullen houden. Er is ook verkoop van goederen. De advertentie in dit blad verstrekt alle gegevens, een bezoek is van harte aan te bevelen; In het kader van de kernthema actie „Achter vrij Voor vrij Dan pas inhalen gaat de Rijks- en Gemeente Politie van maandag 19 t.e.m. 30 september repressief optreden. Hierbij zal in het bijzonder worden gelet op het juiste weggedrag bij afstand houden inhalen uitwijken Het Ispreekt voor zich, dat niet alleen in bovengenoemde periode op deze fouten wordt gelet. Het is zowel een wettelijke als een mo rele plicht, zich steeds zó in het verkeer te gedragen, dat anderen niet in gevaar worden gebracht. De regels, die daarbij in acht die nen worden genomen zijn er voor ons eigen welzijn. Hieronder volgen een aantal pun ten, waarop scherp zal worden ge let in de periode van 19 t.e.m. 30 september, terwijl u er rekening mee moet houden, dat uw eigen waakzaamheid na die 30e natuur lijk even scherp blijft. Wat doet U achtereenvolgens wanneer U gaat inhalen Rijden met een afstand tot de voorligger die voldoende is voor het invoegen van inhalen de auto's. Dan is er ook vol- dolende ruimte om plotseling te kunnen stoppen. De veilige snelheid in meters is gelijk aan de helft van de snelheid. Bij 80 km. dus 40 meter vrij houden. Overtuigen of er voldoende snelheids verschil is - minstens 20 km. per uur - om de auto die voor U rijdt te kunnen in halen. In binnen- en buitenspiegel kij ken of er achteropkomend ver keer is. Letten op de dode hoek door over de linker schouder te kijken. Naar beide kanten kijken pf deze naar links uitwijkt, links af slaat of zijn snelheid ver hoogt. Voor en achter U blijven kij ken in binhen- en buitenspie gel en naar voren. Pas wanneer de weg .achter, naast en voor vrij is (binnen kort ook verplicht richting ge ven) in vloeiende lijn naar links gaan. Met een half oog naar het lin ker voorwiel van de ingehaal de kijken, (richtingaanwijzer terug zetten). I'n de binnenspiegel kijken of de voorzijde van de ingehaal de auto te zien is en dan in vloeiende lijn naar rechts gaan. Wat doet U wanneer U wordt ingehaald Naar rechts uitwijken. Snelheid niet vergroten of be ter snelheid verminderen. Dit is een vorm van defensief rijden. Zorgen voor een goed „sa menspel" met de inhaler. GEMEENTE EGMOND-BINNEN GEBOREN: Anna B.M., dochter van J.M. Imming en J.J. Aukes, Slotweg 8; Eduarda M., dochter v. A.M. Zentveld en M.C. Liefting, Kerkplein 3; Corhelis J., zoon van J. Sprenkeling en P.B. Ligthart, Pr. Marijkelaan 17; Hendrikus A. M., zoon van H. Lu te en M. Ter- voort, Herenweg 34; Adrianus T.J., zoon van P.C. Ligthart en W.Ph.I. Commandeur, Rinnegommerlaan; Wlihelmus J.M., zoon van WJ. Apeldoorn en M.J. Onderwater, Herenweg 47; Marcus A.J., zoon van J. Valkering en M.M.J.E. Ser- brock, St. Albertsweg 24; Maria C., dochter van J. Sprenkeling en M.C. Glorie, Slotweg 7; Wilhelmus Th., zoon van C.G. Swart en A.A.C.M. Polle, Pr. Margrietlaan 3; Miranda E., dochter van N.A.V. Bisschop en M.W. Stam, Gr. Dirkplein 22. INGEKOMEN: Kooi, Fokke, v. Duitsland naar Hoeverweg 11van der Molen, Helena H., van Nieuw- Zeeland naar Peperstraat 26b; Ran- zijn, Petrus L.C., van 's Gravenha- ge naar Egmonderstraatweg 7; de Goede, Cornelis G.M., met echtge note en 2 kinderen, van Uithoorn naar Zeeweg 1; van Dijk, Johan R., van Woerden naar Pr. Irenestraat 20; Kraakman, Johannes C., van Beverwijk naar Egmondermeer 16; Bras, Cornelis N.J., van Voorhout naar Zandweg 4; Kaandorp, Maria H., (e.v. P. J. Schilder), van Aker- van Lier, Hendrika H.C., v. Hoorn sloot naar Dom Huybenlaan 10; naar St. Albertsweg 9; Zoon, Jo hannes M., van Nijmegen naar Ju- lianaweg 45; Tambach, Albertus, van Voorhout naar Herenweg 58.

Contact met de Egmonden | 1966 | | pagina 1