MET DE EGMONDEN TAXI m 900 Geef cachet aan uw correspondentie De sensatie f297,50 KORT NIEUWS Cafetaria Estrelia Egmondia Zeevogels Plattelands vrouwen Demonstratie ZEVEN MILJOEN Fa. Fred. Sax, N.Z. Voorburgwal 141, A dam. Tel. 247272 Klompen van hout heeft natuurlijk voor U Schotvanger 9t Woud No. 745 - 28 SEPTEMBER 1966 VERSCHIJNT WEKELIJKS HUIS AAN HUIS IN EGMOND AAN ZEE, EGMOND AAN DEN HOEF EN EGMOND-BINNEN Uitgave Drukkerij „Egmonden" Eenionderstraaiweg 5, Eemend a. d. Hoef. Tel. 201. Giro 368954. Advertentieprijs 12 ct. per milmieter dat aan de Vrije Universiteit te Amsterdam slaagde voor het candidaatsexamen politicologie de heer N. Stiemer te Egmond aan Zee. Onze felicitaties; dat de heren Gerard en Cor Groot te Egmond a.d. Hoef tijdens een afgelegd examen te Amsterdam slaagden voor het diploma groentehandel; dat de „Egmondse fotoamateur" op vrijdag 30 september a.s. 'n avond belegt voor dia werkers en diawerksters. Hier zullen lief hebbers bedoeld worden van het maken van dia's. 3 weken terug heeft er een advertentie in ons blad gestaan, waarin deze avond werd aangekondigd., Maar het is goed, om het hier nog eens te herhalen, daar deze aankon- dinging al wat lang geleden is. De bedoeling is, om naast de groep zwart-wit-werkers een kleurendiagroep op te richten. Het programma voor een com petitie ligt al gereed. Ook be langstellende zwart-wit-werkers zijn van harte welkom. Deze avond vindt plaats in Pension „Golfzang", Ir. de Vassy-boule- vard 19, Egmond aan Zee en begint om 8 uur; dat de 17 jarige P. Ranzijn, stude rend voor Mulo-b, ondertussen zijn onmiskenbare voetbalkwali teiten verder ontwikkeld in de bekende semi-profclub Telstar' te IJmuiden; dat Egmond-Binnen tijdens het ko mende weekend in kermissfeer verkeert. Wanneer het weer een beetje mee wil werken, zal dit jaarlijks terugkerende evenement wel weer de nodige belangstel ling trekken; dat de zeebrapaden te Egmond a. d. Hoef een verbetering onder gaan. De bestaande paden wor den allen met witte en zwarte stenen opnieuw aangebracht, zodat het euvel van de aan slij tage onderhevige verf met alle onduidelijkheid van dien is op geheven; dat de U/2 jarige Janette Prins te Egmond aan Zee tijdens een on bewaakt ogenblik op een bij de buren achter het huis staande regenput is geklommen. De put was afgesloten maar het deksel kantelde met het noodlottige ge volg, dat het kind in de put viel. Toen zij werd gevonden waren de levensgeesten reeds geweken; dat de coöperatieve Raiffeisen- dens del ijk bank te Egmond aan Zee begin oktober tijdelijk naar het o.k. verenigingsgebouw aan de Ju- lianastraat zal worden overge bracht, daar het kantoor aan de Voorstraat gemoderniseerd zal worden; dat de Julianastraat te Egmond aan Zee dinsdagmorgen met 'n pak veren was bedekt. Het licht opdwarrellende spul waaide alle kanten uit. Een paar jongens hadden bij gereed gezette vuil nis de avond daarvoor, 'n bed ontdekt. De bedoeling was, om het in de verlaagde Eymabank te verbranden maar dat werd verhinderd. Toen besloten ze maar het mes er in te zetten en de inhoud over de weg te ver spreiden en zo geschiedde. Een klein zuchtje wind was voldoen de om voor verspreiding over een grote oppervlakte te zorgen, 's Morgens werden twee man met materiaal van de gemeente ingezet, om de veertjes te ver wijderen, maar dat was een ont moedigend karwei. Gelukkig lag de grootste hoeveelheid om en nabij de viskiosk van de fa. G. Dekker Zonen, van waaruit de twee als hartige troost van gebakken vis werden voorzien en dat scheelde. De rest waait wel weg; dat in Egmond aan Zee een biljart club in het leven is geroepen, waaraan de betekenisvolle naam „Tikkie toe" is gegeven; dat de bazar van de hervormde da mesvereniging Egmond-Binnen Egmond a.d. Hoef een grandioos succes is geworden. Hij vond plaats in de Oude Pastorie en er was veel belangstelling, waardoor er prima werd verkocht. Ook de verloting bracht goede baten op; dat de nieuwe fotozaak van de heer Kuin aan de Smidstraat te Eg mond a. Zee goede vorderingen maakt. Zoals bekend, is de dro gisterij onlangs overgenomen door de heer G. S. Tang; dat deze rubriek „Wij veriÉfcen" steeds de grootste belang^^iing geniet. Wij vragen daarom uw medewerking, deze rubriek zo actueel mogelijk te maken .Elke tip, hoe gering ook, ka«p-ote waarde hebben. Wanneer ti dus graag iets vermeld wilt hebben, geeft het ons dan door. Door middel van ons blad hopen wij aan de levendigheid in de Eg- monden het onze te kunnen bij dragen, en u kunt er zelf veel aan doen; dat het in café-restaurant Centraal' te Egmond aan Zee niet hele maal rustig zat. Een nachtelijke overval van de politie bracht op heldering in een aantal inbraken, waarvan de goederen, o.a. siga retten in 't café werden verkocht. De zaak is nu gesloten en de aanwezigen moesten die nacht de zaak snel verlaten, getuige de nu nog half geledigde bierglazen en enkele andere attributen op de tafeltjes; dat de braakliggende grond aan de Boulevard te Egmond aan Zee van de groep Zwolsman overge gaan is naar de cultuur-maat schappij „Serbadjadi". Wij zagen onlangs nog een foto van het vroegere Kurhaus, dat op dit terrein gestaan heeft. Hoewel Egmond aan Zee in die dagen als badplaats paktisch nog geen bekendheid genoot, waren er toch al dergelijke exploitaties, financieel mogelijk of niet. Het EGMOND AAN ZEE IS WEGENS VAKANTIE VAN 3 t.e.m. 18 OKTOBER GESLOTEN. getuigde in ieder geval wel van ondernemerslust. Wanneer men die oude foto's bekijkt en men ziet o.a. een hotel Trompenberg, Zeezicht, Welgelegen, Belvedere enz., dan moet Egmond aan Zee toch zeker een vooruitstrevende plaats geweest zijn, vroeger al, terwijl zon, zee, strand, zuivere lucht e.d. nog lang niet zo in waren als nu. Katholiek Vrouwengilde Egmond a.d. Hoef Op de zeer geslaagde openingsbij eenkomst van maandag 19 jj.1. deed de presidente enige medede lingen, die we graag 'nog even na der onder uw aandacht willen brengen. 1 De cursus „huwelijk en gezin". Geeft u vooral tijdig op bij Mevr. Huiberts, Julianaweg 44. Deelname staat open voor iedereen. Kosten voor 5 lessen f 2,00 per pers. per les of f 16,.00 per echtpaar voor de gehele cursus. 2 Drie of zes lessen in „cadeautjes maken". Eveneens opgeven bij Mevr. Huibers. 3 Toneelclub. Hiervoor ku'nt U zich opgeven bij Mevr. Breed, Gr. Dirkplein 15, tel. 806. Programma 2 oktober Watervogels - Egmondia 2.30 uur Egmondia 2 - Alkmaar 3 10 uur A-terrein Egmondia 3 - Alkm. B. 6 12 uur A-terrein Egmondia 5 - Limmen 4 2.30 A-terrein Foresters 4 - Egmondia 6 lOuur Jun. Alkm. B. 4 - Egm. 2 10 uur Adsp. Egm. a - Bergen a 12 uur B-terrein Egm. b - Vitesse c 2.30 B-terrein Egm. c - Meerv. b 4.15 - 1-10 B-terrein Flamingo's c - Egm. d 4.15 - 1-10 Programma 2 oktober Zeevogels - Kolp. B. 2.30 Duinranders 2 - Zeev. 2 2.30 Terrein Schoorl Go Ahead 3 - Zeev. 3 12 uur Go Ahead 5 - Zeevogels 4 2.30 Zeev. jun. - Vitesse 3 12 uur RKAFC-d adsp. - Zeev. a 1.15 Zeev. b - RKAFC f 4.15 zaterd. BRIDGECLUB de EGMONDEN Wij maken de leden er op attent dat volgende week dinsdag, de 4e oktober, de competitie begint. Als men verhinderd is wordt men be leefd verzocht voor 6 u. bericht te geven. Nieuwe leden zijn van harte welkom. Tot dinsdag. Op 19 sept. j.1. hielden de platte landsvrouwen hun eerste bijeen komst in het 'nieuwe seizoen in de oude pastorie te Egmond a.d. Hoef Na de opening door de voorzitster Mevr. Rosing, las Mevr. Warde naar de notulen van het 10-jarig bestaan e'n de reis naar de Star- meer. Daarna besprak het bestuur het nieuwe winterprogamma dat er zeer aantrekkelijk uitziet. Na een fantastische verloting en 'n heerlijk kopje koffie werd er na de pauze met veel enthousiasme ge kiend. Een heel gezellige avond en een goed begin va'n het seizoen. De dames die zich nog niet heb ben opgegeven voor de excursie naar „Duin en Bosch" te Bakkum op 6 oktober kunnen zich nog melden bij de secretaresse Mevr. Wardenaar, Parallelweg 5, Egmond aan Zee. Tel. 884. De Nederlandse Christen Vrouwen bond afd. „de Egmonden" hield 20 september haar eerste bijeen komst in dit seizoen in de Prinses Julianakolo'nie. De opkoms was boven verwach ting groot, en dat maakte het di rect al gezellig. Zuster ^^fijroos was deze avond voor heWaatst presidente daar zij door haar aanstaand huwelijk Eg mond gaat verlaten. Haar goede, en plezierige leiding zal door de verenigh^ gemist worden. In haai^>laats werd Mevr. Bier- steker-Strijbers gekozen als eerste presidente en als tweede presi dente Mevr. S. de Rooy-Colijn, die Mevr. v. Nes opvolgt. Deze avo'nd was er een demon stratie van Philips. De firma H. Konijn stelde de apparatuur be schikbaar. I11 de pauze werd ge- tracteerd door Philips en de firma Konijn. Bij de luistertest die daar na werd gehouden won Mevr. jHarmsen een stroomstrijkijzer en Mevr. Palsma ee'n electrische mes- seslijper. Zr. Meijroos kreeg als afscheid 'n kookboek, niet omdat ze niet zou kunnen koken, maar om de over gang makkelijker te maken van 'n kolonie met pl.m. 100 mensen naar 'n gezinnetje van 2 personen. Wij wénsen haar zeer veel geluk. De bibliotheek in de oude school aan de Slotweg te Egmond a. d. Hoef is weer geopend vanaf 2 ok tober a.s. van 11.30-12.30 u. en bok voortaan woensdagavond 7-8u. R.K. OUDERKOMITEE Egmond a.d. Hoef Oproep aan de ouders, Op woensdag 5 oktober is er om 20.00 uur een bijeenkomst in Het Roode Hert te Egmond a.d. Hoef, voor alle ouders van de school gaande jeugd. Ook de ouders van de grotere kin- derne zijn van harte welkom. Rector E. J. v. Poecke, godsdienst leraar aan het R.K. Lyceum te Alkmaar, zal die avond komen spreken over het onderwerp De ouders e'n hun opgroeiende kinde ren in deze tijd. Wij verwachten dat veel ouders de belangrijkheid van het onderwerp inzien daar enig inzicht in de pro blematiek van deze tijd voor ieder een is aan te bevelen. HANDBAL EGMONDIA A. H. Bakker, secr. Voorstr. 18 Uitslagen 25 sepember 1966 Foresters 1 sen. - Egm. 1 1-0 Egm. 1 jun. - Egm. 2 jun. 0-14 CSV 2 jun. - Egmondia 2 jun. 7-5 Egm. 1 adsp. - GSV - adsp. 3-3 Egm. 2 adsp. -Kolp. 2 adsp. 8-3 Programma 2 oktober Sen. Egm. 1 - Alkmaar 1 10 uur T. Schaper Jun. A.O.G. 1 - Egm. 1 13.00 u. J. Glastra Egmondia 2 - A.V.A. 2 11 uur Adsp. Egm. 1 -A.V.A. 1 10 uur Op de 18e augustus ging de heer C, Schoen uit Egmond aan Zee naar de plaatselijke Raiffeisenbank. om aldaar met een eerste inleg een spaarrekening te openen. Niets bij zonders en zeker niet om in de krant te zetten. Maar hij besefte niet, dat hij met zijn inleg voor de bank wel een bijzondere daad stel de, want niets vermoedend deed hij met zijn inleg het totaal bedrag aan spaargelden bij de bank de 7 mil joen gulden overschrijden. Dit feit was voor het bestuur van de bank aanleiding, er bijzondere aandacht tan te besteden. Dit gebeurde op woensdagavond j.1. in het gebouw van de bank te Egmond-Binnen, alwaar het voltal lig bestuur bijeen was, terwijl daar bij uitgenodigd waren de heer C. Schoen, die wegens verhindering werd vertegenwoordigd door mej. I. Smid, twee bestuursleden van de Egmondzeeër Reddingsbrigade, mevr. Wijker en de heer J. Zwart, daar deze brigade de voorlaatste inlegger was en de heer C. Duin- meijer uit Egmond-Binnen, daar de ze de eerste inlegger was in het nieuwe miljoen. REMINGTON REMINGTON REMINGTON REMINGTON Portable „Cicero" Nieuw 235, Portable „Idool" 198,— Portable „EUfra" 218, Telmachine Electr. neg. sa ld.S95, is de nieuwe electrische Remington telmachine Eigenaar J. SUURBEEK Boulevard Ir. de Vassy 18 Egmond aan Zee Telefoon 569 Stalen bureaus Archiefkasten Stoelen

Contact met de Egmonden | 1966 | | pagina 1