Zie de speciale advertentie van Schotvanger 't Woud MET DE EGMONDEN TAX! tel. 900 De eerste steen Koopjes van de week Neem 'n fles mee Extra punten Op vol zegel boekje De V.V.V. vraagt even uw aandacht Zeevogels Egmondia EgmoWia zondag naar Texel KORT NIEUWS Waslijn. Regen. Neem toch een droogtrommel. Belleman-Electro Egm. boksclub NO. 746 - 5 OKTOBER 1966 VERSCHIJNT WEKELIJKS HUIS AAN HUIS IN EGMOND AAN ZEE, EGMOND AAN DEN HOEF EN EGMOND-BINNEN Uitgave Drukkerij „Egmonden" Egmondemtraatwe® 5, Egmond a. d. Hoef. Tel. 201. Giro 368954. Advertentieprijs 12 et. per milimeter De wisseling van het milde najaars weer in de maand september naar de regenbuien van de laatste dagen heeft voor velen gewerkt als een merkbare afsluiting van het zomerseizoen. Nog slechts enkele gasten genieten op hun beurt van een verblijf in de badplaats ,al zal dit genieten voornamelijk gelegen zijn in de rust en frisse lucht en de mo gelijkheden tot het maken van een fik se wandeling langs ons onvolprezen Eg- mondse strand. De meningen over de resultaten van het afgelopen seizoen lopen nogal sterk uiteen. Het is bekend dat in de hotel sector stemmen opgaan van gematigd optimisme tot zeer tevreden. De leden in de groep „Gemeubileerd" hebt en dit jaar bijzonder veel moeite moeten doen om de maand juni bezet te krijgen en zeker is, dat verschillende adressen voor deze maand open bleven staan. Ook de cijfers van de politie, opgemaakt aan de hand van de ingeleverde kaarten, breng en aan het licht dat er een sterke terug gang in deze maand was te constateren ten opzichte van 1965. Het blijft een kwalijke zaak dat nog zoveel verhuurders zich niet houden aan de verplichting, om de politie in te lich ten over de aanwezigheid van gasten. Hoeveel te meer zou er een zuiver beeld kunnen worden verkregen over de stand van zaken en in hoeveel talloze gevallen van opsporing, welke zich ook dit jaar weer voordeden, zou direct een afdoende antwoord hebben kunnen worden gege ven, indien iedereen die onderdak aan gasten verleent, ofwel zijn of haar huis verhuurt dit aan de politie opgeeft. De kaarten hiervoor zijn het gehele jaar zo wel bij de VW als de politie verkrijg baar. Fiscale gevolgen zijn beslist niet te duchten i.v.m. de plicht tot geheim houding ingevolge de wet op de statis tiek. Bij de particuliere adressen voor Lo gies -+- Ontbijt was het dit jaar zeker niet best. De oorzaak kan onder meer worden gezocht in de verschuiving van de Duitse vakanties naar de maand au gustus. Voor het komende jaar zullen deze vakanties weer op dezelfde periode vallen of iets later. Een minder prettige gedachte is echter wel dat overdreven prijsopdrijving absoluut parten gaat spe len. In verschillende officiële publicaties De aandacht wordt nog eens ernstig ge vestigd op de kwestie van de winterver- huur. De VW wil in haar drukwerken tot uiting laten komen dat ook buiten het seizoen een mogelijkheid bestaat om vakantie in Egmond aan Zee door te brengen. Hiervoor zullen in de gids voor 1967 enige nieuwe rubrieken worden op genomen. Men moet echter wel op de hoogte zijn van de gemeentelijke bepalingen op dit gebied. In ons begeleidend schrijven bij het formulier werd n.b. aandacht ge vraagd voor het verlengen van het sei zoen, d.w.z. gedurende de periode van l oktober - 1 mei. Er is echter van ge meentewege op geattendeerd dat verhuur van zomerwoningen en gemeubileerde geheel vrije woningen ingevolge gemeen telijke verordeningen niet geoorloofd is. Deze bepalingen zullen het eenieder duidelijk maken dat bemiddeling door de VW hierin niet zal worden verleend. Het is vanzelfsprekend dat boven staande niet van toepassing is op hotel, pension, logies -f ontbijt e.d. Ook ge meubileerd verhuur, indien de bewoner/ eigenaar het pand mede bewoont valt niet onder deze gemeentelijke bepaling. Tot slot mag nog een beroep worden gedaan op die leden die verzuimd heb ben hun opgave voor de gids in te zen den. Tot het einde van deze week be staat daar de gelegenheid nog voor. Met inzet van alle krachten zal er heel hard aan gewerkt moeten worden om van een succesvol nieuw toeristenseizoen verze kerd te zijn. WV EGMOND AAN ZEE HANDBALVER. EGMONDIA Uitslagen zondag 2 oktober j.l. Sen. Egmondia 1 - Alkmaar 1 25 Jun. A.O.G. - Egmondia 1 51 Jun. Egmondia 2 - A.V.A. 2 49 Adsp. Egmondia 1 - A.V.A. 1 28 Pogramma zondag 9 oktober 1966 Sen. Egmondia 1 - Dubaco 2 10 uur Jun. Egmondia 1 - A.V.A. 1 10 uur Jun. K.S.V. 2 - Egmondia 2 12 uur Adsp. Egmondia 1 - C.S.V. 1 10.50 u. Programma zondag 9 oktober Zeevogels 1 - Watervogels 1 2.30 uur Berdos 2 - Zeevogels 2 2.30 uur Zeevogels 4 - Foresters 5 12 uur Junioren: Egmondia 2 -Zeev. 1 2.30u. Adspiranten: Foresters b - Zeev. a 12u Egmondia c - Zeevogels b 3 uur op zaterdag Programma zondag 9 oktober Texel 1 - Egmondia 1 2.30 uur Vertrek per bus om 12 uur Alw. Forward 2 - Egmondia 2 2.30 u. Vertrek per bus om 12.30 uur Egmondia 3 - Kolping Boys 2.30 uur A-terrein Egmondia 4 - C.S.V. 3 10 uur A-terrein Alkm. Victrix 6 - Egmondia 5 10 u. Egmondia 6 - H.S.V. 5 12 uur A-terrein Junioren: Vitesse 2 - Egmondia 2 2.30 Egmondia 2 - Zeevogels 1 2.30 uur B-terrein Adspiranten: Berdos a - Egm. a 11 u. Schoorl a - Egmondia b 12 uur Egmondia c - Zeevogels b 3 uur op zaterdag Egmondia d - K.S.V. b 4 .15 uur op zaterdag Daar de bus naar Texel is volgeboekt, zal bij voldoende deelname een 2e bus worden ing(^r!i. Deze bus rijdt alleen lieen en terug naar Den Helder. Aan melden voor vrijdagavond 6 uur bij on derstaande adressen: J. Mooy, Wilhelminastraat 132, H. Veldhuizen, Voorstraat 4; A. Visser, Troelstraweg 13. Busprijs tot Den Helder 2,50 p.p., bij aanmelding te voldoen, verdere kosten zijn voor eigen rekening. Deze 2e bus vertrekt om 12.30 uur. Wij vernemen: dat er nu reeds voorbereidingen worden gemaakt voor de bloemententoonstel ling die elk jaar plaats vindt te Eg- mond a.d. Hoef maar deze keer Egmond-Binnen. In verband met be- drijfstechnische omstandigheden is het echter niet mogelijk, de tentoonstel ling in de bedrijfsgebouwen van de fa. J. de Waard Zonen te houden. Het wordt deze keer café 't Haasje te Egmond-Binnen; dat enige Egmondse bloembollenkwekers n.1. de heren J. Hopman, J. Bras, J. Groot en S. Genet plannen hebben, om in Frankrijk proeven te gaan ne men met het kweken van bloemen. Het oog is gevallen op het ge bied tussen Duinkerken en Parijs, waar waarschijnlijk geschikte omstan digheden aanwezig zullen zijn. De na tuur is daar vroeger als hier, zodat hiermee misschien voordeel is te halen. De bedoeling is, de bloemen eventueel op de Franse markt aan de man (vrouw) te brengen; dat de 23-jarige Valery Buffham, turn- kampioene van Australië, met haar man Ken Norris enige dagen in Eg- mond a.d. Hoef hebben doorgebracht bij de familie P. Hopman op de Bleek. Valery heeft deelgenomen aan de turnkampioenschappen in Dort- mund, waar zij was onder van Nel Hopman, die 10 jai^Hfeeleden naar Australië emigreerde, jüe heer Ken Norris is kampioen wielrennen van WesteAustralië. Het sportieve echtpaar blijft nog enkele jaren in Europa om meer ervaring op te doen waarvoor de gelegenheid beter is dan in hun vaderland. RjI Hop man, dochter van de heer E. Hop man, blijft nog drie weken bij haar ouders thuis, waarna zij ook weer naar Australië vertrekt; dat de heer J. Kareis te Egmond a.d. Hoef een snoek aan de haak wist te slaan van maar liefst 85 cm. Het beestje woog ruim 7 pond. De heer Kareis heeft al meer van zich laten horen, waar het de vissport betreft en hij schijnt het speciaal gemunt te hebben op grote afmetingen. Het is nog niet zo lang geleden, dat hij een karper verschalkte, waarvan het ge wicht en de afmetingen ook niet mis waren; dat op een brug in de Egmondermeer geschreven staat: „Stop in Vietnam", waarmee een voorbijganger tot uit drukking heeft willen brengen, dat een vredige samenleving de voorkeur verdient boven elke vorm van geweld. De vredige rust van het groene pol derlandschap waarin het grazend vee, vormt wel een scherpe tegenstelling tot de gewelddadige aktiviteiten in andere delen van de wereld; dat de O.K. pastorie te Egmond a. Zee vermoedelijk niet zal verdwijnen, maar zal worden gerestaureerd. Deze restauratie zal dan tegelijk met werk zaamheden, die aan de kerk moeten gebeuren, ter hand worden genomen. Verdere ontwikkelingen in deze hang en af van nog te voeren bespreking en; dat de schoenmakerij van G. Gravema- ker te Egmond aan Zee een belang rijke uitbreiding heeft ondergaan. De ruimte is minstens tweemaal zo groot, terwijl een toonbank het geheel al meer het karakter geeft van een ge moderniseerde zaak. De modernise ring is nog niet geheel volvoerd. De heer Gravemaker heeft nog meer plannen, waarop wij later nog eens terugkomen; dat een van de oudste huizen in de Eg- monden het huis „Kleine Gouwe", Driehuizerweg 2 zal worden afgebro ken. Volgens oude kaarten moet hier omstreeks 1550, aan de Natte Weg, reeds een behuizing gestaan hebben. .Voorheen was .hcjt als buitenhuis in gebruik bij de fam. Stumpf. Mijnh. Stumpf, direkteur van het „Amster- damsche Koperfabriek Becht en Dy- serinck" liet zich dan met paard en rijtuig naar het station van de „Holl. ijzeren Spoorweg Mij." te Alkmaar brengen om zich naar zijn fabriek te begeven. Het huis is onlangs onbe woonbaar verklaard en moet wegens lekkage en gebreken in de elektr. in stallatie worden afgebroken om plaats te maken voor een nieuw huis. dat het echtpaar S, Hopman, M. Hop- man-Duinmeyer op dinsdag 11 okto ber haar 55-jarig huwelijksfeest zal vieren. Het zal hen op die dag niet aan belangstelling ontbreken. Onze felicitaties. wordt steeds meer de aandacht gevestigd op dit punt. Er kan door de WV's en alle andere toeristische instanties nóg zoveel reclame worden gemaakt, als de gast dan teleurgesteld wordt door onge hoord hoge rekeningen en/of huurprij zen dan werkt dit laatste helaas als een anti-reclame en gaat zeer veel geld ver loren. Ook hiervoor geldt "Let op uw saeck". De VVV Egmond aan Zee, die zich ook dit jaar weer mocht verheugen in een steeds groter wordende ledenkring, zal zich dan ook met alle beschikbare krachten inzetten om Egmond aan Zee als toeristenoord nog verder uit te brei den. De najaars-werkzaamheden van de VVV zijn in de maand september al getroffen door de toezending van invul- formulieren aan de leden met het ver zoek deze terstond aan het kantoor af te geven. Ook nu is het weer zeer merk waardig dat een groot aantal leden geen gehoor heeft gegeven aan het verzoek om deze formulieren ingevuld op het kantoor af te geven of in de bus te stoppen. Deze kleine medewerking aan het belangrijke onderdeel van de voor bereidingen voor het komend jaar mag toch zeker van de leden worden ver zocht. BRIDGECLUB „DE EGMONDEN" Uitslag clubdrive 4 oktober 1966 A 1 Koning - Levering 49 2 J. Huiberts - P. Wittebrood 47 3 Hopman - Koper 44 4 de Goede - Dekker 43 5 Gebr. Beers 42 6 Scholte - H. Tromp 40 7 Liefting - Th. Tromp 37 8 Horio - Kareis 34 B 1 Rosing - Rosing 30 2 Heddes - Huiberts 25 3 Mevr. Twisk - B. Wittebrood 24V2 4 Mevr. Koolhaas - Klay 23 5 Mevr. Wittebr. - Mevr. Huiberts 22lh 6 Cremer - Groot 2272 7 Nieuwenhuizen - Apeldoorn 20 Volgende week beginnen we op maan. dag en wel om 7.45 uur. Vóór 6 uur behoort men af te berichten, als men niet kan spelen. Jacqueline Steenbeek Uw schoonheidsspecialiste komt na telefonische afspraak bij u aan huis. Volledige behandeling 8,50. Zeeweg 62, EGMOND A. ZEE, tel. 945 Het bejaardencentrum te Egmond aan Zee begint vaste vormen aan te ne men. Nadat de nodige toebereidingen waren gemaakt, brak het moment aan, waarop de burgemeester van de Egmon- den, de edelachtbare Heer A. G. Bakker de gedenksteen kon gaan inmetselen. Bij die gelegenheid was een aantal ge nodigden bijeen gekomen op het bouw werk, waaronder het stichtingsbestuur, de beide wethouders, een vertegenwoor diging van het N.C.H.B., de gemeente secretaris, de direkteur Gemeentewerken en verschillende anderen. Ds. J. Oskamp, voorzitter van het Egmondse Stichtingsbestuur, heette de aanwezigen welkom en vertelde hoe het plan tot stichting van dit bejaardencen trum was gegroeid. Twee bejaarde da mes moesten Egmond verlaten, omdat er voor hen geen onderdak was ter plaatse. Dit gaf zeer veel moeilijkheden want oude bomen verplant men nu een maal niet gemakkelijk. In die dagen was het Ds. v.d. Zee die het plan opperde, te komen tot een nieuw bejaardencen trum in Egmond a. Zee. Het was 1961. De mogelijkheden werden onderzocht en van diverse zijden mocht men al spoedig de nodige medewerking onder vinden. Het gemeentebestuur steunde het initiatief en al spoedig kon men contact opnemen met de architect, de heer Keesman die de plannen uitwerkte. Het resultaat is nu al zichtbaar en te gen het eind van het volgend jaar zullen de eerste- ingezetenen het nieuwe ge bouw kunnen betrekken. Momenteel is de informele aanmelding 3x overtekend. Namens de bejaarden was ook de 76- jarige heer W. Heijnen getuige, hoe bur gemeester Bakker de met de Egmondse kleuren versierde troffel ter hand nam, om de gedenksteen te plaatsen. Op de steen staat: „De eerste steen van dit bejaardencentrum werd gelegd op 29-9- 1966 door A. G. Bakker, burgemeester van Egmond aan Zee". De burgemeester zei hierna, dat het hem bijzonder verheugde, dat dit werk nu in een stadium verkeerde, waarvan de resultaten reeds naar een succes we zen. Hij prees de moeite, die het stich tingsbestuur zich getroostte in het be lang van de bejaarden van Egmond a. Zee. Wij weten niet of u het al weet, maar sinds 1964 bestaat er in Egmond aan Zee een boksclub en die telt sinds de oprichting 25 leden. Wij hebben hier over al eens iets geschreven en het heeft goed ingeslagen. Voor liefhebbers is er dus een mogelijkheid om zich op dit gebied uit te leven. De club is aan gesloten bij de Nederlandse Boksbond, zodat ook aan competities kan worden deelgenomen. De voorronden voor de Nederlandse kampioenschappen staan voor de deur. De eerste avond vindt plaats op 13 ok tober. In de middengewichtklasse komt voor Egmond uit M. Gul tegen Boo gaards van de vereniging „Bisschop" uit Amsterdam. In de halfzwaar komt uit de Egmonder D. Kolk tegen Nuyten van IJmuiden. Er nemen 7 jongens van Egmond aan deze wedstrijden deel. Het energieke bestuur van de Egmondse boksclub nodigt belangstellenden uit eens kennis te komen maken met haar akti viteiten. Nieuwe leden zijn van harte welkom, terwijl donateurs vooral een hartelijk onthaal verkrijgen bij de pen ningmeester van de club Cor de Graaff, Pompplein 7. 1/1 bl. Jonker Fris appelmoes 69 1/1 blik sperziebonen 89 21/2kg. aardappelen nu 59 1 kg. andijvie gesn. 29 500 gram uien 39 1 kg. rode kool 1 9 Grote sortering in appels en pieren Scherpe prijzen le kwaliteit 2 fl. Gazeuse 69 500 gr. rijst 3 sterren 69 IV2 kg. rijst voor 169 1 kg. losse bloem v. 69 1 bus Enkh. Jodekoek van 100 nu voor 89 I fles Beaujolais 2,95 3 flessen 8,00 1 fl. Graves Sup. of Bergerac 4,25 3 fles 11,50 1 fles La Clocke 3,65 3 fles 10,00 1 fles Aleira of Oude Spaanse wijn 3,95 3 fles 11,00 1 pak Aviateur goudsprits 79 en 10 punten 1000 gr. Pipo choc.korrels 295 en 50 punten 1 pak speculaas 100 en 20 punten 5 Toprepen of 7 Milky Way's of 1 bl. ananasbits Geopend van 7-6 uur Woensdagmiddag na 1 u. gesloten.

Contact met de Egmonden | 1966 | | pagina 1