MET DE EGMONDEN EGMOND A.D. HOEF IN D TAXU 900 Geef cachet aan uw correspondentie De sensatie 1297,50 KLOMPEN VAN HET BESTE HOUT heeft Schotvanger 't Woud Vfë?BERKHOUT GROOT 1 bus ijs- spray 395 Groente en Fruit Brood en Koek TV. Reclame Fa. Fred. Sax, N.Z. Voorburgwal 141, A'dam. Tel. 247272 Vrijdag 13 januari Grote Zeevogels klaverjasdrive in Hotel Brouwers 250 gr. carré's v. 80 nu 69 Gratis 100 gr. thee Gratis 1 wasbak Gratis 1 metalen onderzetter 11 JANUARI 1967 NO. 760 VERSCHIJNT WEKELIJKS HUIS AAN HUIS IN EGMOND AAN ZEE, EGMOND AAN DEN HOEF EN EGMOND-BINNEN Uitgave Drukkerij „Egmonden" Egmooderstraatweg 5, Egmond a. d. Hoef. Tel. 201. Giro 368954. Advertentieprijs 12 ct. per milimeter Wanneer oud-Egmonders na vele ja ren hun vroegere woonplaats weer eens bezoeken, dan kennen zij vele plekjes van hun oude vertrouwde omgeving niet meer terug. Want gedurende de ja ren, dat zij afwezig waren, zijn er di verse veranderingen voltrokken, die aan het oude en vertrouwde beeld van wel eer een vreemde uitdrukking hebben ge geven. Vele dierbare plekjes vallen ten offer aan de door niets te stuiten mo dernisering. De verandering is het ge volg van de gestaag voortschrijdende vernieuwing, die voor de honkvaste be woner van een plaats bijna ongemerkt verloopt, maar voor de terugkerende oud-inwoner een des te snellere ingreep betekent. Voor hem heeft het oude beeld stil gestaan. Maar de bestuurders van een voortvarende gemeente hebben de taak vooruit te zien, zelfs zó ver, dat er wel eens onbegrip uit voort zou kunnen komen. Maar men moet nu eenmaal vooruit en het is daarom noodzakelijk dié maatregelen te nemen, die op het moment dat zij worden genomen mis schien minder maar in de nabije toe komst des te noodzakelijker blijken te zijn. In dit verband raden wij iedereen aan, eens een kijkje te gaan nemen naar het nieuwe bestemmingsplan van Eg- mond aan den Hoef. Het ligt ter inzage op het gemeentehuis en u krijgt een uit gebreide uitleg van de toekomstplannen. De ontwikkeling van de dorpskern is niet los te denken van het streekplan. Dit streekplan bepaalt de ontwikkeling Voorstraat 125 - Telefoon 314 en de communicatie van en tussen de dorpen Egmond aan Zee en Egmond a. d. Hoef. Deze twee kernen worden op één kaart aangegeven (symboliek of werkelijkheid van een toekomstige een wording) en worden ten noorden en ten zuiden door twee grote omleidings wegen omgeven. Deze twee wegen zijn, zo niet nu al, dan toch zeker in de nabije toekomst beslist noodzakelijk, om het steeds groeiende verkeer naar en van Egmond a. Zee te kunnen verwerken. Deze beide wegen lopen dan in een wijde boog om de dorpskern van Egmond aan den Hoef heen en U begrijpt, dat verschil lende verbindingswegen vanaf deze om leidingswegen ook de toekomstige ont wikkeling van de dorpskern gaan be palen. Egmond aan de Hoef zal zich sterk uitbreiden. Maar deze wegen, en de als gevolg daarvan nieuwe mogelijkheden tussen de beide gemeenten, wijzen naar nog verderstrekkende plannen, nl. het bin nen afzienbare tijd éénworden van de beide gemeenten tot één grote gemeente EGMOND. Maar wij bepalen ons nu eerst even tot het dorp Egmond a.d. Hoef. De ringweg .(laten wij het zo eVen noemen) aan de zuidzijde ontsluit ook het nieuwe industrieterrein, dat gele gen is, waar nu de zuiveringsinstallatie ligt. Deze installatie gaat geheel ver dwijnen. Jacqueline Steenbeek Uw schoonheidsspecialiste komt na telefonische afspraak bij u aan huis. Volledige behandeling 8,50. Zeeweg 62, EGMOND A. ZEE, tel. 945 Het is niet de bedoeling, dat op dit ter rein speciaal nieuwe industrieën verrij- zeiv maar hier zullen in d*toekomst de verschillende z.g. verzorg, bedrijven worden gehuisvest, die in detldorpskern knel komen te zitten en nu in veel ge vallen al niet weten, hoe zich te ont wikkelen. Hier wordt o.a. gedacht aa *'e brand- stoffenhandel, expeditiebed 1 aanne mersbedrijf, constructiewerkplaats, druk kerij en andere typen van bedrijven, die zich buiten de woonkern kunnen voort zetten en op de duur hieruit moeten ver dwijnen. Ten zuiden van dit terrein is nog een woonkern gecreëerd en men zal begrij pen dat vauit dit gebied een goede ver binding zal moeten komen naar de dorpskern. Hiervoor is de Schoolstraat de aangewe zen weg, maar niet in zijn huidige vorm. Deze zal dan ook een belangrijke uit breiding moeten ondergaan, met trottoirs van 7 meter breedte aan beide zijden. De gehele oostelijke bebouwing zal moe ten verdwijnen. De Schoolstraat gaat de nieuwe verbinding worden naar het noorden van het dorp, waar momen teel reeds een intensieve bebouwing plaats vindt. (Het gebied achter de Slot gracht) maar momenteel nog geen lo gische verbinding met de dorpskern heeft. Onder invloed dus van de nieuwe aan- en afvoerwegen van en naar het dorp, wijzigt zich hel centrum. Wij spraken zojuist over de School straat als belangrijke verbindingsscha kel, tussen noord en zuid en het cen trum van het dorp. Hierin ligt opge sloten dat het dorpscentrum zich gaat verplaatsen. Het accent hiervan komt nu te liggen aan het eind van de Schoolstraat, na bij de Slotweg, die na realisering van de omleidingswegen niet zo zeer meer de belangrijke verkeersader zal zijn van nu, hoewel het verkeer door de toenemende intensivering niet be paald minder zal zijn. Hiermede is rekening gehouden. De nu bestaande situatie is verre van ideaal. De bocht in de Slotweg op de hoek van Schoolstraat is onoverzichte lijk. Mede onder invloed hiervan en de toekomstige belangrijkheid als verbin dingsweg van de Schoolstraat, zal deze straat) meer oostelijk op de Slotweg uitkomen, ongeveer daar, waar nu het aannemersbedrijf van de Gebr. Schuil is gevestigd, terwijl de Slotweg 4 me ter naar het noorden komt te liggen. De ruimte, die in het tracé van de Schoolstraat ontstaat, krijgt hierdoor een belangrijke functie, temeer daar het van alle kanten te bereiken is. Hierdoor is de mogelijkheid tot vestiging van win kelpanden geopend, terwijl een daar voor liggend plein de gelegenheid geeft tot het plaatsen van z.g. dagwinkels, o.a. een bloemenkiosk, tijdschriften e.d. Achter de winkelpanden, dus oostelijk daarvan, is een groot parkeerterrein geprojecteerd, een in de toekomst steeds meer noodzakelijk wordende levensbehoefte voor een zakencentrum. U ziet, dat uit dit alles blijkt, dat de eigenlijke kern. die in elke plaats door het zakenleven wordt bepaald, zich in de toekomst zal gaan verplaatsen, als tenminste de plannen volgens het nu bestaande bestemmingsplan worden doorgevoerd. Egmond aan den Hoef zal in de toekomst omsloten worden door '4 we gen: in het westen de oude, nu be staande Herenweg, in het zuiden de doorgetrokken Zeeweg vanuit Egmond aan Zee, in hel oosten de nieuwe ver bindingsweg tussen de Zeeweg en in het noorden de noordelijke omleidings- weg met verbinding op de daartussen liggende Hoeverweg. is de nieuwe electrische Remington telmachine REMINGTON REMINGTON REMINGTON REMINGTON Portable „Cicero" Nieuw 235, Portable „Idool" 198, Portable „EUtra" 218,— Telmachine Electr. neg. sald.595, Stalen hureuux Archiefkasten Kaartenkastjes Stoelen Eigenaar J. SUURBEEK -- Boulevard Ir. de Vassy 18 Egmond aan Zee Telefoon 569 Hoewel het centrum in de toekomst zich meer naar de Schoolstraat zal gaan verplaatsen, blijft de Herenweg een belangrijke functie vervullen. Het zal dus altijd mogelijk blijven, een meer gemengde bebouwing te doen plaats vinden. De weg zal wel verbreed worden en de hoek Slotweg-Herenweg zal veel overzichtelijker worden door een grotere afronding, welke reeds in zet op de plaats, waar nu nog de school staat. Ook het omsloten Hans- wijk wordt met de nieuwe dorpskern, de Herenweg en de Slotweg verbonden. De grotere toegankelijkheid schept de mogelijkheid tot het stichten van bejaardenwoningen, die dichtbij de dorpskern en toch rustig zijn gelegen. Vooral door de direkte nabijheid van de Slotgracht met zijn rustieke omge ving zal deze plek aan aantrekkelijk heid winnen. Op enkele huisjes na. Aanvang 7.30 uur Prachtige prijzen daar "waar de verbindingsweg Hanswijk- Schoolstraat uitkomt, zal de westelijke bebouwing van de Schoolstraat blijven bestaan. Tussen Egmond aan den Hoef en Egmond aan Zee, het gebied dus, dat door de nieuwe omleidingswegen wordt omsloten, zal een belangrijk recreatieve ontwikkeling plaats vinden. Er zal o.a. een zwembad komen, een belangrijke uitbreiding van het bestaande caravan terrein van de Heer K. Blok, er wordt gedacht aan een groot restaurant boven op de schotelduin terwijl, ter aanvul ling op de bestaande recreatie van de speeltuin aan de zuidzijde van de Eg- monderstraalweg een hertenkamp wordt gedacht. (Dit laatste staat niet in het nieuwe plan, maar dit hebt u onlangs reeds kunnen lezen in ons blad, af komstig uit andere bron). Hoewel de gedachten van éénwording van beide gemeenten momenteel reeds leven, zal de zeer nabije toekomst op dit punt onvermijdelijk verstrekkende besluiten brengen, die onder invloed van de ont wikkeling steeds meer voor de hand liggen. De toekomst is zeer interessant. U kunt het allemaal zelf gaan bekijken op de kaarten, die op het gemeente huis ter inzage liggen. Het zal voor een groot deel aan de voortvarendheid van de gemeenteraad liggen, of het bestem mingsplan Egmond aan den Hoef in al dan niet gewijzigde vorm (afhankelijk van in beslissende momenten geldende omstandigheden) gerealiseerd wordt. Feit is, dat in belangrijke mate aan de recreatieve functie van de Egmon den wordt gedacht en gewerkt. Dit is een niet te stuiten toekomst en wij die nen daarom met alle kracht te werken aan een gezonde ontwikkeling, waar voor het nu beslaande bestemmings plan wellicht een leiddraad is. Na het verstrijken van de „ter inzage-termijn" moet de raad binnen drie maanden be slissen, waarna het plan naar G.S. ter goedkeuring wordt ingezonden. ZELFBEDIENING tegen bevroren autoruiten enz. WINTERWEER 2 Zwan rookworsten met 500 GR. WIJNZUURKOOL GRATIS 1 Vacuuin rookworst 98 ct. 10 grote Mandarijntjes 100 12 grote Sinaasappelen 100 1 kilo Bananen 89 7 Citroenen 100 2Va kg. Bintjes 65 250 gr Amandelspecul. 79 nu 69 1 gr. Krentenbrood 250 nu 195 1 Witbrood 66 6 Kadetjes 49 4 Krentenkadetjes 55 bij 2 pak Goudboon kofMe bij Dixan Service pak bij 1 liter Nutroma koffie 500 gr 3-sterren rijst 1 KILO VOOR 109! 3 rol Dropminta 69 2 Eyssen Smeerkaas 115 2 pak vacuum zoute pinda's 98

Contact met de Egmonden | 1967 | | pagina 1