MET DE EGMONDEN TAXI tel 900 Vf£?BERKHOUT Vergadering Vroom Vrij en Blij Handbal Egmondia KVG Egm. a/d Hoef Gymver. Achilles O.K. Kerkkoor Dia^edstr. DEFA Zeevogels KORT NIEUWS Alles kunt U vragen aan de zelfbedieningswagen. Schotvanger 't Woud 1 FEBRUARI 1967 - NO. 763 VERSCHIJNT WEKELIJKS HUIS AAN HUIS IN BGMOND AAN ZEE, EGMOND AAN DEN HOEF EN EGMOND-BINNEN Uitgave Drukkerij „Egmonden" Egmonderstraatweg 5, Egmond a. d. Hoef. Tel. 201. Giro 368954. Advertentieprijs 12 ct. per milimeter Aan de Vennewatersweg, juist tegenover de Abdij-boerderij, is het grootste gedeelte van de boerderij van de geboeders J. en G. Bom- mer vorige week donderdagavond ingestort. Er waren reeds verschil lende symptomen, die er op wezen dat het niet meer helemaal rustig zat met de dakconstructie. De boerderij is zeer oud en de sparren, waarop een enorm ge wicht rustte van een door en door natte rietbedekking waren door houtworm en vermolming zo zwak geworden, dat zich zo nu en dan onheilspellende geluiden lieten ho ren. Bij stormachtig weer was het gevaar het grootst, maar de ge vreesde instorting vond plaats bij zeer rustig weer. Enkele uren voor de instorting werden de krakende geluiden in tensiever en men had het angstige voorgevoel, dat het niet lang meer kon duren Om ongeveer half negen bega ven enkele belangrijke steunpun ten het en toen volgden de gebeur tenissen snel achter elkaar. De sterkste sparren konden alleen het enorme gewicht niet meer torsen en sprongen met luide knallen uit elkaar, waarna in een snelle op eenvolging de rest van de dakcon structie het begaf en het loodzware dak met donderend geraas naar beneden kwam. In een bijzonder vlot tempo werd de agenda afgewerkt. Zowel het financieel verslag als het jaar verslag der secretaris werden goed gekeurd. Ook de carnavalsavond werd uitvoerig besproken, waar voor wij U verwijzen naar de ad vertentie in dit blad. Daar de rondvraag geen vragen opleverde, kon de secretaris die de wegens een ongeval afwezige voor zitter verving reeds vroeg de ver gadering sluiten, daarbij de hoop uitsprekend, dat de vereniging weer in haar oude glorie zou op bloeien. De wedstrijden van de dames senioren en de adspiranten gaven wel een totaal ander beeld te zien. Hoewel de senioren dames al vlug tegen een 1-0 achterstand opkeken namen zij tenslotte het heft stevig in handen en voerden de score re gelmatig op tot een stand van 8-4. Er ontstond binnen de muren 'n enorme ravage. De in de dors op geslagen grote hoeveelheden hooi en ander veevoeder lagen bedolven onder een dik pak nat riet, waar tussen de vermolmde resten staken van sparren en balken achter een houten schot stonden 20 koei en. De balken onder de zoldering, waaronder de koeien stonden, bo gen gevaarlijk door, daar een deel van het dak hierop terecht was ge komen. Door een deur in het sc^fl^. kon men vanuit de stal in het gestor te gedeelte komen. Van hieruit keek men naar een grauw-grijze Jacquellne Sfeenbe Uw schoonheidsspecialiste nomt na telefonische afspraak bij u aan huis. Volledige behandeling 8,50. Zeeweg 62, EGMOND A. ZEE, tel. 945 Deze uitslag is zeker te danken aan het uitstekende keep werk van L. Petit-Zwart, wat sterk aan de „Zwarte Panter" deed denken. Zij was dan ook een struikelblok voor de aanvalsters van Dirkshorn. Minder goed deden de adspiran ten het, daar was het een fel aan vallend Con Brio wat door goed spel de einduitslag op 10-3 in hun voordeel' bracht. Gezien de plaats van deze tegenstander was het voor Egmondia geen schande van deze ploeg te verliezen. Het ver dient wel aanbeveling meer aan dacht aan de verdediging te be steden, dit was het zwakste punt. Uitslagen 29 - 1 - '67 Sen. Egmondia - Dirkshorn 8-4 Jun. D.T.S. - Egmnodia 15-3 Adsp. Egmondia - Con Brio 3-10 Programma zondag 5 februari a.s. Jun. Con Brio - Egmondia 3 uur Vertrek 2 uur per Naco lucht, waaruit regen viel. „Het regent ook nog" zei een van de gebr. Bommer „en dat is voor het hooi niet best, maar er ligt gelukkig een dik pak riet op en daar gaat het zo maar niet door". Gelukkig maar. Het woongedeelte is dank zij het vierkant, dat bij elke boerderij- catastrophe praktisch altijd blijft staan, tot nu toe gespaard gebleven maar het gevaar voor verdere in storting is niet denkbeeldig. Het vee is naar andere boerderijen overgebracht. Tijdens de instorting ontstond er bij de dieren geen pa niek. E zijn nog pl.m. 10 plaatsen vrij voor de voorstelling van Fons Jan sen op „Dikke dinsdag" 7 februari a.s. Niet-leden en de leden, die meegeweest zijn naar de operette, betalen f 6,-; overige leden f2,50. Er rijdt ook weer 'n extra bus Geeft U zich tijdig - uiterlijk 4 februari op bij mevr. Huiberts, Ju- lianaweg 44 of telefonisch onder nr. 510 (na 6 uur). Uw bloed voor 'n leven Voor de bloedtransfusie-avond op donderdag 2 maart a.s. is de „ophaaldienst" van de afdeling De Egmonden van het Roode Kruis al druk bezig. Vul uw kaart in en leg hem klaar! De plaats van afname is de zelfde als verleden jaar. Voor Egmond aan Zee en Eg- mond a.d. Hoef in de „van Spevk- school" te Egmond aan Zee. Voor Egmond ad. Hoef rijdt er weer 'n bus. Afname te Egmond-Binnen ook weer in de school te Egmond- Binnen. Tijd van afname2 maart tussen 19 uur en 22 uur. U krijgt bericht met de voor U vastgestelde tijd. Mocht uw kaart op 11 februari a.s niet zijn afgehaald wilt U hem dan inleveren bij een der volgende adressen: H. Stobbe, voorz., Pr. Hendrikstraat 31 en Mevr. Bier steker, secr., Boulevard 30. In zijn sober gehouden openings woord bracht de heer D. Tol als waarnemend voorzitter hulde aan de onlangs overleden voorzitter de heer P. Dekker, terwijl hij een overzicht gaf van het werk dat hij gedurende 37 jaar als voorzitter had gedaan. Aan het slot van deze levensschets van een werkelijk goed en hard werkend mens stelde hij voor hem posthuum tot ere voorzitter te benoemen. Als dank van de vereniging bood hij mevr. de Wed. Dekker een zil veren vaasje aan. Na enige ogen blikken stilte ter herdenking van de overleden voorzitter, werd be gonnen aan de normale agenda, waarvan de afwerking een vlot ver loop had. De bestuursverkiezing kreeg bij de installatie van de heer Tol als voorzitter een ontroerend moment, toen Mevr. Dekker hem een nieuwe voorzittershamer aanbood. De rondvraag die geen extra dis cussie opleverde, was het laatste punt van het officiële gedeelte der vergadering. Hierna werd de be roemde film der „Gymnastrada", gehouden te Joego-Slavië, vertoond Deze film viel bij de aanwezigen zeer in de smaak, zodat het be stuur op een geslaagde avond mag terugzien Het Oud-Kath. kerkkoor dat een maal per 4 jaar gezamenlijk uit gaat, stapte zondag in de bus richting Amsterdam. Na het diner bezocht men in theater Carré een opvoering van de Anatevka. Dat de deelnemers van deze trip heb ben gapten, was in de bus op weg naar aan de stemming best te merkelT De organisatie heeft met deze trip veel succes gehad. Vrijd{®r;.7 januari vond de tweede diaweö?crijd van de kleurenwer- Te Egmond-Binnen is een mo dern automobielbedrijf geopend. Het is het bedrijf van de hr. Chris Baltus, die het in zeer korte tijd bestaan heeft, zijn bedrijf die allu re te geven, waarbij de autobezit ter zich volkomen wel voelt. Het vakmanschap van de heer Baltus is aan deze snelle groei niet vreemd en het is dan ook niet ver wonderlijk, dat moderne een zeer bekende merken als Fiat-Auto- bianchi-Neckar de verkoop in dit rayon van hun modellen aan de heer Baltus toevertrouwden. Tijdens de opening was er zeer veel belangstelling. De belangstel lenden bleken zeer geïnteresseerd in de tentoongestelde wagens, waarvan een vijftal huns weegs naar een eigenaar gevonden heb ben. Het succes van de opening is daarmee eigenlijk al bezegeld, maar het is de heer Baltus alles waard, wanneer het om service gaat. kers plaats. De jury, die de taak had de ingezonden dia's te beoor delen, gaf hier en daar die kritiek die zij nodig achtte. Bij de totaal beoordeling bleek dat de heer Smit beslag op de eerste plaats had we ten te leggen, terwijl de heer B. Jansen als tweede eindigde. De prijs voor de beste dia, de zgn. ereprijs was ook voor de hr. Smit. Aan het slot merkte de jury op dat zij gezien het peil der in zending, strengere normen hadden aangelegd als de eerste keer, maar dit kan alleen maar goed zijn. Voorstraat 125 - _Telefoon_314 Programma zondag 5 februari a.s. Limmen 2 - Zeevogels 2 2.30 u. Berdos 3 - Zeevogels 3 2.30 u. Zeevogels 4 - Alkm. B. 12 2.30 Jun.: Vitesse 3 - Zeev. 1 2.30 u. Adsp.: Zeev. a - Limmen b 12 u. C.S.V. d - Zeevogels b 3.30 u. op zaterdag 4 februari Wij vernemen dat de burgemeester van de Eg- monden, de edelachtbare heer A. G. Bakker, met ingang van 16 februari is herbenoemd tot burgemeester van de gemeenten Egmond-Binnen en Egmond aan Zee; Vervolg pag. 6 De moderne outillage van het bedrijf past zich volkomen aan bij de nieuw gestelde eisen. Een prachtige showroom laat de adspirant-koper kennis maken met de wagen van zijn dromen. Het bouwwerk, dat in korte tijd gerea liseerd moest worden, werd uitge voerd door het nieuwe Egmondse bouwbedrijf „De Steiger", en dit bedrijf wist, o.a. met het werk van verschillende andere Egmondse be drijven, o.a. de fa. Druiven, lood- gieterswerk, J. Castricum, elek triciteit en de stoffering door de fa. Apeldoorn er iets moois van te maken. Het pand was tijdens de opening in een bloementuin herschapen en het waren een trotse heer en me vrouw Baltus, die hun zoontje Carl met zijn kleine trapauto door het lint duwden, waarmee de ope ning was geschied. Op de foto enige van de tentoongestelde wa gens in de garage, die met de showroom één groot geheel vorm de. Vakantie voor bejaarden in de drie Egmonden Vele personen hebben reeds hun vakantieoord voor dit jaar 'uitge kozen. Ja, zij hebben de verblijf- ruimte reeds besproken. Zo heeft ook het Comité „Bejaarden Be langen De Egmonden" reeds een drietal plaatsen besproken voor groepen van 18-20 personen de week ,door te brengen in „Dijk en Duin" te Hoorn, is van 12 tot 16 juni; de week in Havelte, een mooie rustige streek bij de samen komst van de 3 provincies Drente, Friesland en Overijsel, wordt ge houden van 21 t.m. 26 augustus en van de week in Terbeek aan de Veluwezoom is de juiste datum nog niet bepaald. Voor de plaatsen Havelte en Terbeek komen boven de pensE onprijs welke vopr de drie oorden pl.m. f 60,bedraagt, ook de reiskosten, berekend naar het ta rief van gezelschapsreizen. Zoals U zich wellicht nog her innert uit de circulaire aan alle 800 bejaarden van de Egmonden het vorig jaar gezonden, geldt ook thans weer, dat ieder van U zich kan opgeven, daar de kosten naar draagkracht verrekend worden. Trouwens, U kunt de komende weken iedere week enkele guldens apart leggen of wellicht hebt U dit reeds gedaan, toen U vernam, hoe succesvol onze week in Hoorn het vorig jaar geslaagd is. Vertrouwende, dat onze moei ten beloond worden met 'n volle bezetting der weken, kunt U zich nu reeds opgeven bij Mej. W. Kla- veaux, Herenweg 95, tel. 935. Wij wensen U nu reeds een aan gename vakantieweek. P. J. J. Kraakman, voorz.

Contact met de Egmonden | 1967 | | pagina 1